בדיקת דם

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בדיקת דם

הודעהעל ידי spector1 » ב' דצמבר 31, 2012 6:41 pm

אחת לחצי שנה אני עושה בדיקת דם.
היום עשיתי אחת כזאת ומצאתי שהטריגליצרדים שלי 251 ברזל 51. אני אוכל 99% פירות וירקות מתחילת 2012, 1%- חוטא בחומוס בייתי אחת לשבוע-עשרה ימים. אוכל מדי פעם אגוזים בודדים(5-6 יחידות) או חצי אבוקדו בסלט. כאשר הייתי טבעוני מבשל גם היה לי מדי פעם טריגליצרדים גבוהים. עברתי ל-80/10/10 כי חשבתי שצרכתי עודף שמנים ושומנים.
63 קג 184 סמ בן 48.
עוסק בפעילות גופנית כל יום חצי שעה- שעה וחצי.
יכול להיות שזאת הנורמה עקב צריכה גבוהה של פחמימה פשוטה?!
spector1

Re: בדיקת דם

הודעהעל ידי ירדן » ב' דצמבר 31, 2012 9:20 pm

רמת הטריגליצרידים שלך עלתה מאז הבדיקה הקודמת אבל נראה שרמת הברזל שלך גם עלתה שזה חיובי. בכל אופן לגבי הטריגליצרידים אני לא חושבת שזאת רמה שאמורה להיות נורמלית בתזונת פירות דלת שומן. מה רמת הטריגליצרידים היתה לך בבדיקות לפני שעברת ל-811? האם הרמה ירדה או עלתה לעומת תזונה טבעונית מבושלת ולעומת תזונה לא טבעונית?

אני רואה שירדת במשקל. האם זאת הייתה ירידה מהירה? כי זה יכול לגרום לעלייה זמנית בטריגליצרידים. עוד דבר שיכול להשפיע על הרמה זה מה שאכלת יום לפני. האם יום לפני במקרה אכלת חומוס ביתי עם טחינה/שמן ולכן צרכת כמות שומן גדולה ממה שאתה רגיל בדרך כלל?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי spector1 » ב' דצמבר 31, 2012 9:41 pm

בתזונה טבעונית מבושלת הייתה לי גם כן רמה מעבר ל-150, אבל אף פעם לא ברמה הזאת.
במעבר לתזונה 811 ירדתי בכשלושה קג באופן דיי מהיר. המשקל הזה יציב כבר הרבה זמן.
אכלתי חומוס יום וחצי לפני הבדיקה. באותו יום שחיתי 800 מטר, כנראה לא עזר הרבה לשרוף את השמן.
spector1

הודעהעל ידי minnymoony » ג' ינואר 01, 2013 8:00 pm

גם לי בבדיקת הדם אחרי מעבר ל-811 היו טריגליצרידים גבוהים יותר.
לפני שנה כשעשיתי בדיקת דם הטר' היו באזור ה-55. אחרי כשלושה חודשי 811 שבהם לא העלתי ולא ירדתי במשקל היו לי טר' של 124.
יש לציין ששרירי כאבו יותר מהרגיל אחרי 2 אימוני חדר כושר ולכן היו לי מדדים אחרים שלא היו תקינים אבל יכולתי לייחס אותם לאימון.
minnymoony

הודעהעל ידי ירדן » ג' ינואר 01, 2013 9:22 pm

מצב של טריגליצרידים גבוהים בתזונה דלת שומן יכולה לקרות לאדם שאוכל יותר קלוריות ממה שהוא מוציא או לאדם עם עודף משקל (ישנן גם תרופות מסויימות שמעלות רמות טריגליצרידים). אבל אתה רזה, המשקל שלך יציב, אתה עושה פעילות גופנית כך שלא מדובר בבעיה כזאת. יכול להיות שבאמת הארוחה של החומוס היא שהשפיעה באופן זמני על המדדים בדם. חיפשתי מידע בנושא טריגליצרידים גבוהים בפורומים שד"ר גרהם כותב בהם ולא מצאתי סיבות אחרות לרמות גבוהות מהנורמה.

לגבי עלייה שהיא כן בנורמה אני לא יודעת אם יש צורך לדאוג לגבי זה (אם הנורמה באמת נותנת מדד אמיתי למה בריא ומה לא) כי למשל אנשים שעוברים לתזונה דלת פחמימות רמת הטריגליצרידים שלהם יורדת מאוד, לפעמים לרמה מאוד נמוכה, וזה לא מעיד על בריאות כי הרי אנחנו יודעים מה הם אוכלים...

ישבתי הרבה על האינטרנט בשביל לנסות למצוא מידע אבל לא מצאתי תשובות מספקות יותר.

בת חן, אולי יש לך משהו להגיד בעניין :?:
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 02, 2013 8:23 pm

הנה כמה תשובות שמצאתי לגבי טריגליצרידים גבוהים שתומכות במה שכתבתי עד עכשיו-
http://www.vegsource.com/talk/raw/messa ... 38511.html
http://www.vegsource.com/talk/raw/messa ... 00427.html
http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/9012.html

לדעתי בעוד חצי שנה כשתעשה שוב בדיקות דם כדאי תקפיד לאכול כמה ימים לפני זה "כרגיל", בלי משהו שעלול להשפיע על הרמה, ותראה איך זה משפיע על התוצאה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי spector1 » ד' ינואר 02, 2013 10:37 pm

תודה על העזרה.אגב, השומן היומי שלי מגיע מ6-8 אגוזים+ חצי -שלם אבוקדו. זה יותר מדי אולי!?
הבנתי שדר' גראהם אומר שהמדדים הללו מתאימים לדיאטה סטאנדרטית. אז מה מתאים לנו?!
יש מצב שהסוכר של הפרי הופך לטריגלצריד?- אולי יש פרי מסויים?
spector1

הודעהעל ידי בת חן » ה' ינואר 03, 2013 11:31 am

אני חושבת שכדאי לך לבצע ניתוח יסודי של התזונה היומית שלך ולא להסתמך על השערות לגבי כמות השומן, מרבי האנשים מבצעים ניתוח של התזונה מגלים שכמות השומן שלהם מאוד גבוהה והם בדרך כלל מאוד מופתעים עד כמה היא גבוהה.

אי אפשר לדעתי לעשות את התזונה הזו מבלי להכיר לפחות בכללית את החשיבות המכרעת של היחס בין פחמימות שומנים וחלבונים ובייחוד בין שומנים לפחמימות, רוב האנשים שמבצעים אותה ולא מתייחסים לזה חושבים שגם בערך זה מספיק וממה שאני ראיתי, זה מאוד קריטי.

סיפרתי פה בעבר על אמא שלי חולת סכרת. כשביצעתי ניתוח לתזונה הרגיל שלה, אחוז השומן היה 42.2% אחוז החלבון היה 18.5% ואחוז הפחמימות היה 39.4% כשעשינו את המעבר לתזונה הזאת, עשינו זאת כמעט בבת אחת. היא ביצעה בדיקות דם לעיתים קרובות וכמובן בדקה את רמות הגלוקוז פעמיים- שלוש ביום, לפני שהיא התחילה את התוכנית רמות הכולסטרול, הטריג', הסוכר וההמוגלובין המסוכרר היו גבוהות למדי (היא אינה מטופלת בשום צורה שהיא) לאחר שבוע-שבועיים ביענו בדיקה נוספת והטיג' עלו מאוד, גם הגלוקוז בדם עלה במשך הימים הראשונים. ביצענו בדיקה נוספת לאחר חודש בערך והטריג' ירדו אל מתחת לרמה ההתחלתית שהייתה לפני תחילת התוכנית, גם ההמוגלובין המסוכרר וגם רמות הגלוקוז נעו בין 130 ל-160 בניטור היומי (לפני זה היא הסתובבה עם רמות של 300 ומעלה בזמן צום!).

בשלב מסויים אחרי חודשיים של התוכנית, היא החליטה לחרוג באופן חד פעמי ולאכול ארוחה שכללה עוף וירקות מבושלים (לא היו ממתקים משום סוג שהוא, לא הייתה שתייה ממותקת) ביקשתי ממנה להמשיך ולבדוק את רמות הסוכר ימים לאחר הארוחה הזאת וכצפוי רמות הגלוקוז בדם עלו מאוד ביומיים - שלושה לאחר מכן ובהמשך הן ירדו בהדרגה.

בסופו של ענין ירדו גם רמות הגלוקוז, גם ההמוגלובין המסוכרר, גם הטריג' וגם הכולסטרול. אני מספרת את כל הזה כדי להדגיש את החשיבות של רמות השומן בתזונה. גם אדם שהוא לא חולה סכרת יכול לראות הבדל ברמות הגלוקוז בדם, אם יעשה בדיקות יומיות, בתזונה עם אחוז שומן גבוה או אחוז שומן נמוך.
בת חן

הודעהעל ידי spector1 » ה' ינואר 03, 2013 5:48 pm

כאשר עברתי ל811 לפני כעשרה חודשים עבדתי עם הכרונומטר על בסיס יומי ולמדתי להכיר את ההשפעה של כל אגוז וטיפטוף שמן על הרמה היומית. לא שיניתי הרבה פרט לעונת השנה שהחליפה לי את הפירות. כך שבפירוש אני לא זולל שומנים. לדעתי יש מצב שאני פשוט אוכל יותר מדי פירות . מאז שהתחלתי היכולת שלי לאכול כמות גדולה של פירות עלתה. אני מפריד הזבל, לכן אני יודע. יש ימים של שתי שקיות קניות מלאות.
spector1

הודעהעל ידי eilon » ו' ינואר 04, 2013 6:41 am

שלום חברים אינני מומחה אך קראתי את הדיון וחשבתי להציג בפניכם תמונה מעניינת שנתקלתי בה באתר 30בננות.קום
תמונה
אני מקווה שאתם לא נפגעים שאני "מתפרץ לדיון", בפורומים אחרים היה נחשב ל"גניבת פוסט", רציתי להשתתף בדיון גם כדי ללמוד ואם אפשר להפרייה הדדית של ידע.
לפי הציור כ12 שעות אחרי ארוחה שומנית זרימת הדם חוזרת להיות חופשיה יותר. כתבת שאכלת חומוס יום וחצי לפני הבדיקה, מדובר בגרגרים שנטחנו עם טחינה (שמן) נכון?
אם אתה צורך כ3000 קלוריות מפירות וירקות ו8 אגוזים וחצי אבוקדו אז בקרונומטר זה יכול לצאת גם פחות מ10% שומן. ואם אתה כמעט שנה אוכל ככה, יכול להיות שהגוף שלך רגיל לעבוד "בצורה מסויימת" רוב הזמן, ואז כשאתה אוכל חומוס (אם זה עם טחינה) ועושה בדיקת דם מחרתיים, לדעתי האישית עדיין אפשר לראות את השפעות הארוחה הזו. אבל זו רק דעתי... כי עלי הפתעות ושינויים כאלו משפיעים בצורה חדה.

קראתי הודעה של הארלי על האם פרוקטוז גורם לעלייה בטריגליצרדים: http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... ally-raise
והוא מציין שם משהו שקשור לאנורקסים וטריגליצרדים גבוהים... אני אישית ניזון תקופה ארוכה מפחות מ1500 קלוריות ליום וגיליתי את זה רק לאחרונה בגלל ההתענינות ב811, אז התחלתי לספור קלוריות וראיתי שאני בהגדרת 'הרעבה' כמעט עשור, ורוב הקלוריות היו משומן צמחי.
כשאתה היית אוכל מזון טבעוני מבושל, כמה קלוריות היית רגיל לאכול ביום??? אותה הכמות כמו שאתה אוכל ב811?

דבר נוסף שהופתעתי לגלות כשחקרתי בערוץ של הראלי זה שאנשים מתאמנים יותר מדי! מישהי אמרה שהיא עושה ג'וגינג 45 דקות ביום והארלי אמר לה שזה אימון של רצים מקצועיים, ושהיא צריכה לרדת ל5 דקות ואז לעלות בהדרגה, כל שבוע, במשך השנים.
ממה שקראתי אם מתאמנים הרבה ושורפים את כל מאגר הגליקוגן - אז הגוף מנסה להתמיר אנרגייה משומן כי נגמר לו הדלק. ואז במקרה כזה לדעתי יכול להופיע גם שומן בדם. שוב הופתעתי והפעם מעניין ה"להתאמן יותר מדי".

הבנתי מדבריך שקיווית לשרוף את השומן מהחומוס בשחייה של 800 מטר. יכולים להיות כמה צדדים לעניין, לא בטוח שנגמר לך מאגר הגליקוגן כדי שתתחיל לשרוף את השומן, ואולי להפך, אולי אתה כן שורף את כל הגליקוגן שלך בכל אימון, ואין לך מספיק קלוריות כי אתה מתאמן קשה, ואולי הגוף שלך עדיין מפרק שומנים ישנים מפעם (כתבת שירדת כמה ק"ג... אולי הגוף עדיין עובד על שומן כשאין לו מספיק אנרגיה "סוכרית" זמינה)
כתבת שאתה עושה המון ספורט, כל יום חצי שעה - שעה וחצי... ואוו. לפי מה שהבנתי מדעתו של הארלי, זה ממש הרבה ספורט!
אני עדיין במצב ש"אין לי כוח ללכת למכולת" אם אתם מבינים למה אני מתכוון. אנשים אתלטים כמו הארלי, ואף מיכאל ארנסטיין (אולטרה-מרטון) צורכים אלפיי קלוריות ביום, ממש באלפים, 5000, 6000, 8000. ראיתי גם מספרים אצל מיכאל כמו 15000 קלוריות ביום. ודווקא הארלי לא מתאמן הרבה בכלל! ולוקח הרבה ימיי מנוחה בהם הוא "טוחן" טונות של קלוריות שהגוף יחלים מהאימון, אתה בטוח מתאמן יותר ממנו עם המשטר הקפדני הזה. כך נראה לי מכל הצלבות המידע והמחקר שאני עושה בחודשים האחרונים על 811, אבל שום דבר לא מנסיוני, אני לא צורך מספיק קלוריות ובטח שלא מתאמן ---- עדיין!!!!! :D
אני מקווה שלא בלבלתי אתכם :-)
eilon

הבא

תגיות נושא

שומן, בדיקות דם

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 2 אורחים