תוצאות בדיקת דם

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

תוצאות בדיקת דם

הודעהעל ידי אורנה » ב' יוני 10, 2013 7:22 pm

אני מנסה להעתיק לכאן את התוצאות, זה יוצא משובש
אז אכתוב מה שנראה לי חשוב, ירדן תקני אותי, אולי יש עוד דברים חשובים.

גלוקוז - 90 (קצת מאוכזבת, ציפיתי לפחות)
urea - 10 (המינימום הוא 17) אבל הבנתי מירדן שזה טוב נמוך, זה קשור לפירוק חלבונים.

fe-iron - 28 (המינימום הוא 60) אלה מחסני הברזל, היה לי 21 ולאחר 3 חודשים של כדורי ברזל עלה ל33 ואז הפסקתי אותם
פריטין - 13, (המינימום הוא 10) היה 11 ואחרי כדורים 21
הומוגלובין - 11.9 זה יפה בשבילי
סה"כ סביר, לא מתכוונת לחזור לכדורים, 3 חודשים הספיקו לי.

b-12 - 182 - (המינימום הוא 211) ממש ירידה, היה 202 ולאחר כדורים 253
מבינה שחייבת לחזור לתוסף.
איפה משיגים מתילקובלמין ושל מי מומלץ?

k+potassium - 4.1 , סודיום - 139

כולסטרול - 165
טריגליצרדים - 84
hdl - 46
non hdl - 118 (לא ברור מה זה)
LDL- 101 .7
נראה שהכולסטרול מעולה

אלקליין פוספט - 62
TSH - 2.51

התוצאות ממש טובות חוץ מברזל ובי-12
וגלוקוז שהוא בנורמה,אבל אני שואפת לנמוך יותר במיוחד ששבועיים לפני הבדיקה לא אכלתי שומנים בכלל ושמרתי על 811 רו מושלם

יש אולי שם אחר לבדיקה של ויטמין די, כי לא מצאתי או שאולי לוקח יותר מיממה לתוצאות שלה?
אורנה

Re: תוצאות בדיקת דם

הודעהעל ידי אורנה » ג' יוני 11, 2013 12:57 pm

ויטמין D הגיע היום - 13 (הנורמה: 20-100 לפי מכבי)
נראה אם השהייה שלי בשמש הקיץ, תשפיע
כי באמת שנים ברחתי מהשמש
אורנה

הודעהעל ידי אורנה » ג' יוני 11, 2013 4:18 pm

עוד משהו תמוה

כל ערכי הכולסטרול שלי עלו בשנה הזאת:
LDL היה94.4 עלה ל-101.7.
HDL (הטוב) היה 40.7 עלה ל-46.
טריגליצרדים היה 74 עלה ל-84.
כולסטרול כללי היה 150 עלה ל-165.
NON HDL היה 109 עלה ל-118.

הסבר למישהו?
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' יוני 11, 2013 6:10 pm

אני לא חושבת שזה משמעותי העליות הקטנות בערכי הכולסטרול. הכל בטווח, הכל תקין. (ודווקא עלייה של ה-HDL היא דבר טוב).

אלא אם כן את לא אוכלת מספיק קלוריות לאורך זמן אז לא סביר שיש לך סיבה לדאוג לגבי רמת האוראה. לי הייתה רמה של 10 ממש בהתחלה אבל אחר כך היא דווקא עלתה קצת.

אחרי כמעט שנתיים וחצי של 80/10/10 ההמוגלובין שלי- 14.2, ברזל- 76 ופריטין- 73. כל שאני יכולה להגיד לך הוא להמשיך להקפיד על התזונה, לתת לזה זמן ולעשות שוב בדיקות דם בעוד כמה חודשים. אם את מרגישה סימפטומטית שהמצב שלך מחמיר אז לכי להבדק.

הבי12 באמת נמוך ולדעתי כדאי שתתחילי לתסף, אולי אפילו תשקלי לעשות זריקות ואחר כך להמשיך עם טבליות. תוסף של מתילקובלמין לא מוצאים בכל מקום. בארץ נפוצים התוספים שמכילים ציאנוקובלמין אבל כן אפשר להשיג את המתיל של חברת Nutrition Dynamics. בעבר כששאלו לגבי המתיל לא רציתי לעשות פה פרסומות אז לא שמתי קישורים אבל מחיפוש בגוגל ראיתי עכשיו שאם לא יודעים בדיוק איפה לחפש אז לא בהכרח מוצאים. אז הנה הדרכים שאני מכירה לקניה של התוסף הספציפי הזה דרך שני מפיצים:

גדעון לבב מהחנות "טבע-לי":
http://teva-li.com/shop/methyl-b12/
ניתן גם לנסוע ישירות אליו לחנות שנמצאת במדרחוב של ראשון לציון. בחנות יש לו מתילקובלמין גם של חברות נוספות.

אקו-סאפ:
http://www.ecosupp.co.il/vitamin-b12/

מעולם לא ביצעתי הזמנה דרך האתרים האלו כך שלא יכולה להמליץ על השירות והאמינות או משהו כזה. אני קניתי ישירות בחנות של גדעון לבב וגם בדוכן של אקו-סאפ באחד מאירועי הבריאות בתיאטרון גבעתיים.

מעבר לשני אלו ראיתי באינטרנט שני אתרים נוספים שמוכרים תוספי מתילקובלמין של חברות אחרות אבל אין לי נסיון איתם.

הויטמין D באמת מאוד נמוך. תתחילי להקפיד על חשיפות מבוקרות לשמש ואת יכולה לשקול להשתמש גם בתוסף בתור התחלה. אם את מחפשת תוסף טבעוני אז יש לחברת ביו-קאר. בכל מקרה רצוי שלקראת סוף הקיץ תעשי בדיקה נוספת לראות מה המצב כדי לדעת איך להתנהל בחורף.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ד' יוני 12, 2013 8:50 am

תודה רבה ירדן.

בקשר לזריקות B-12 , הבנתי שבארץ זה ציאנוקובלמין. האם נכון? ובכל זאת כדאי לקחת זריקות?
אולי יש אפשרות לקנות פרטי זריקות של מתילקובלמין?
בגלל שיש לי נטייה לשכוח לקחת כדורים הייתי מעדיפה זריקות.

לויטמין D יש זריקות?
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 12, 2013 7:29 pm

אני לא יודעת האם כל זריקות הבי12 שנעשות בארץ הן של הציאנוקובלמין אבל לא יפתיע אותי אם כן כי זה זול יותר. אני חושבת בכל זאת שבמקרים של חסר חמור עדיף לעשות זריקות גם אם מדובר בציאנוקובלמין (אלא אם ידועה בעיית כליות) כי הזריקות מעלות את הרמה בצורה מהירה יותר מטבליות.

אני לא מאמינה שבארץ ניתן לקנות בבתי מרקחת או דרך האינטרנט זריקות בי12 כפי שעושים בחו"ל.

ויטמין די אפשר לקנות כטיפות או ככמוסות רכות (ג'לטין). רוב הויטמין די שיש בארץ מיוצר מלנולין אבל יש מוצר אחד שאני מכירה שהוא טבעוני של חברת ביו קאר. פטריות שנחשפו לשמש גם מכילות ויטמין די. בארץ מגדלים פטריות בחושך אבל ראיתי סרטון של קריס קנדל שבו הוא אומר שחשיפה של הפטריות לשמש ליום-יומיים גם לאחר הקניה מעלה את רמת הויטמין שבהן (לא בדקתי לעומק את העניין). יש זריקות של ויטמין די אבל ממה שהבנתי הן לא ניתנות כאופציה לכל אחד אלא רק במצבים בעיתיים שבהם תוסף אינו מספיק.

את יכולה להעזר באתר הזה כדי לקבוע את המינון-
http://www.vitamind.co.il/dcalc
בכל מקרה גם אם את לוקחת תוסף או לא כדאי שבעוד כמה חודשים תעשי שוב בדיקת דם כדי לדעת מה המצב ולהעריך מחדש איך כדאי לך להמשיך.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ה' יוני 13, 2013 11:31 am

ירדן, התקשרה אלי עכשיו הרופאה, היא אמרה לי לבוא לקבל מרשם לזריקות B-12 לפחות לחודשיים אחת לשבוע.
בנוסף הציעה לי לקבל עירוי של ברזל(היא יודעת שאני לא מסכימה לקחת יותר כדורי ברזל) העירוי נעשה בחדר של האחות דרך הוריד לוקח כשעה אחת לשבוע.

היא אמרה- תמלאי את המאגרים כמו שצריך פעם אחת אחרי שנים, ואז נראה איך את מצליחה לשמור על זה.

מה דעתך? לקחת גם עירוי ברזל?
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ה' יוני 13, 2013 10:33 pm

אורנה אני זוכרת שהיה לי ברזל 23... ופרטין 9.... ולא עשו לי עירוי ברזל או זריקות ברזל.... לקחתי תוספים אפילו של סולגאר או משהו וזה עלה , ועכשיו הייתה תקופה שלקחתי של ביו קאר וזה העלה לי את הברזל מיד... וזה עוד היה בתקופה שכן אכלתי בשר, לא הרבה אבל אכלתי פה ושם, וביצים... לי זה ברור שזה הכל עניין של ספיגה וכמה שהגוף יהיה נקי יותר ככה המעט שאנחנו צריכים יספג מהאוכל אבל מה לעשות זה תהליך... ולא לכולם יש סבלנות שזה יקרה בעיקר לא לרופאים....
עכשיו כשאני בתזונה הזו הברזל 42 ופרטין 31 בלי תוספים, בלי אוכל מן החי, אני לא יודעת לגבי עירוי זה כבר ירדן תגיד לך, אבל נשמע לי קצת קיצוני עירוי, למרות שגם לי לפעמים בא פשוט שיתנו משהו כדי שהברזל יהיה בנורמה....
הרופאה שלי כבר התרגלה אלי, כל בדיקה היא נותנת לי הוראה לקחת ברזל ואני לא לוקחת... כל פעם אני אומרת לה בואי נחכה עוד קצת זה יעלה ... עכשיו ירד לי קצת, היה לי 42 וירד ל30, היא יצאה איתי פריית ואמרה לי לקחת רק סביב המחזור... וb12 אמרה גם לקחת רק בגלל שאני טבעונית למרות שלא עשינו בדיקות, וגם אמרתי לה שרק אחרי בדיקות אני אקח אם אגלה שיש חסר, כי לפני שנתיים היה לי 300 ומשהו
יכול להיות שכמו שירדן יעצה לי- b-12 יש לנו בעייה כי אנחנו לא יודעים אם באמת מקבלים אבל ברזל כן יודעים, ולהקפיד על ניקיון של הגוף כך תשתפר הספיגה, ואם את מרגישה לא טוב אז אולי לקחת תוסף טבעי- לי הייתה ממש בעיה עם תוספים ואני חייבת לציין שהתוסף הזה של ביו-קאר עובר בסדר...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' יוני 14, 2013 4:41 pm

גם לי נראה שעירוי ברזל במקרה הזה זה קיצוני מידי. ממה שידוע לי עירוי ברזל נותנים במצבים שבהם טיפול בתוסף לא עוזר כמו למשל במחלות מעי דלקיות, סרטן. לדעתי אם את רוצה תוספת ברזל וכן עלתה לך הרמה בעזרת תוספים בעבר עדיף שתקני ברזל עדין (או ספציפית את התוסף שמאיה המליצה שנראה לי טוב) מאשר שתסעי כל שבוע לשבת שעה אצל האחות בקופת החולים. מעבר לתופעות הלוואי שאולי יהיו או לעודפי ברזל כל החוויה נראית לי מאוד לא נעימה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ש' יוני 15, 2013 9:02 am

כשאני לוקחת כדורי ברזל הערכים עולים, תמיד
העניין הוא שיש לזה מחיר
עצירות מטורפת ותחושת נפיחות ואי נוחות תמידית בבטן.
ניסיתי המון סוגי כדורי ברזל כולל את של ביוקר, ההבדל הוא בכאבי בטן. של ביוקר באמת לא עושים לי כאבים, אבל עצירות ונפיחות כן.

טוב, עזרתם לי להחליט , אקח זריקות B-12
ואנסה לקחת כדורי ברזל של ביוקר, אם תוך שבועיים לא תעבור לי העצירות והנפיחות, אפסיק אותם.
אקח גם כדורי ויטמין D של ביוקר

נמלא מצבורים, ואז נראה איך התזונה הזאת מצליחה לשמור לי עליהם.

תודה
אורנה

הבא

תגיות נושא

בדיקות דם, ויטמין B12, ויטמין D

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Baidu [Spider] ואורח אחד