שאלה על בסיס וחומצה, ועוד כמה שאלות..

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שאלה על בסיס וחומצה, ועוד כמה שאלות..

הודעהעל ידי יותמבל » ב' אוקטובר 07, 2013 10:47 pm

אז ככה:
מה העניין של בסיס וחומצה?
טוב זה אולי שאלה גדולה קצת אבל מה שאני יודע על זהזה שכשהחומציות בדם גבוהה אז זה גורם לחוסר בסידן. איזה עוד השפעות שליליות יש לזה על המערכות?

ועוד קצת:
אני נורא מצונן לאחרונה, כאילו בגלל שזאת עונת מעבר.
אבל מה הקטע?
זה לא מתאים, זה לא טבעוני, וזה אמור להיות מאחוריי!
כנ״ל לגבי הפצעים בראש שלא עוברים (לא עוברים לא עוברים לא עובריייםםם :evil: ) ופתאום גם התחילו לצאת לי חצ׳קונים בפנים והעור שלי באופן כללי לא נראה טוב ויש לי גם הרבה שחורים וכאלה..
:x
אני לא יודע אם להתייחס לזה כאל תהליך נקיון של הגוף שמתישהו פשוט יפסק או ככל סימן שמשהו בתזונה הנוכחית שלי לא נכון.
ואני דווקא מרגיש שאני במקום ממש טוב מבחינת התזונה, ארוחות ערב ירוקות מפוצצות בעלים נבטי מש, אבוקדו, וכל טוב + פחמימות מבושלות, ובבקרים ובצהריים אוכל הרבה פירות (בעיקר בננות ((כמו תמיד)) ותמרים, אבל גם אגסים תפוחים וגויאבות), מוסיף גם מיץ עשב חיטה כל יום..

מה אומרים?

זהו, פרקתי את שעל לבי.
ימים טובים!
יותמבל

Re: שאלה על בסיס וחומצה, ועוד כמה שאלות..

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 08, 2013 4:58 pm

בקצרה- המזונות שאנחנו אוכלים גורמים לתגובה חומצית או בסיסית אחרי המטבוליזם שלהם בגוף בהתאם לתכולת המינרלים שבהם. לרוב המוחלט של הפירות, ירקות ועלים ירוקים יש תגובה בסיסית. למזון מהחי, מזון מעובד, קפה, אלכוהול ודגנים יש תגובה חומצית חזקה. הדם שלנו חייב להשאר בטווח מאוד צר של pH ולכן לגוף יש מנגנון מציל חיים שבעזרתו הוא שומר על רמת ה-pH בדם מאוזנת על ידי לקיחת סידן מהעצמות והשיניים על מנת להבסיס את הדם. מצב כזה לאורך זמן גורם לפגיעה בשיניים, דלדול העצמות ואבנים בכליות. אכילת מזון שמייצר חומציות בגוף גורמת באופן ישיר ועקיף להרבה בעיות בריאות. אפילו נמצא קשר בין עודף חומציות לסרטן.

אגב, דרך נוספת של הגוף לנטרל חומצה היא בעזרת חומצת האמינו גלוטמין שנמצאת בעיקר בשרירים. הגוף מפרק שרירים על מנת לשחרר את הגלוטמין מה שגורם למאזן חנקן שלילי ודלדול השרירים. הנה עוד סיבה למה פירות וירקות הכי טובים גם לשרירים :)

------------

האם ניסית לעשות דיאטת אלימינציה כפי שהצעתי לך?

מה לגבי שאר האלמנטים של אורח חיים בריא? ספורט, שינה, שמש, רוגע?

סיימת כבר את השירות הצבאי?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ג' אוקטובר 08, 2013 11:24 pm

אני עדיין בצבא, אבל להבדיל לפני כמה חודשים, נכון להיום אני גר בדירה, ואני עצמאי לגמרי ואדון מוחלט לעצמי בכל הקשור לתזונה שלי, כי הכל מבוסס על קניות וכאלה.
אני לא אוכל אורגני.
אורך החיים שאני מנהל הוא טוב, ספורט אני לא עושה חוץ מיוגה פעם-פעמיים בשבוע כי יש לי בעיות גב די חמורות.
מלבד זה אני ישן טוב, רגוע, בקיץ נחשפתי הרבה לשמש.
ניסיתי לעשות אלימינציה, אבל לא הצלחתי לעלות על משהו.
גם לפעמים פתאום נראה שזה מחלים ואין פצעים חדשים, ולפעמים מופיעים הרבה חדשים...
בזמן האחרון יוצא לי לאכול קצת יותר חלבוניים (עדשים, מש, חומוס..) וחזרתי לשומן (חצי אבוקדו עד שלם ביום) אחרי תקופה בלי..
יצא לי לחשוב שאולי אני אוכל יותר מדי באופן כללי...
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 09, 2013 10:07 am

מן הסתם יש הגבלות על היכולת לעזור דרך האינטרנט, ואולי רצוי שתלך למטפל (למשל ענת ארגמן) כדי לקבל טיפול אישי, אבל אם בכל זאת אתה רוצה שננסה כאן בפורום להבין מה הבעיה אז אני אצטרך שתפרט בצורה מדוייקת את הדברים הבאים-

1. מה וכמה אתה אוכל ביום. כתוב בצורה מפורטת כולל כמויות יום או יומיים לדוגמה. רשום הכל. גם תבלינים, אם אתה משתמש, שתיה.
2. מהם כל המזונות שאתה אוכל באופן כללי (שלא בהכרח אכלת ביום לדוגמה).
3. איך בדיוק עשית את דיאטת האלימינציה ולכמה זמן.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ה' אוקטובר 10, 2013 12:37 am

לגבי הנתונים שאני צריך להביא כדי שתוכלו לעזור לי, אני אקח את זה ברצינות מתישהו בקרוב ואכתוב כאן בפורום.
עד אז, עשיתי בדיקות דם מקיפות השבוע, עדיין אין לי את כל התוצאות, אך האם זה יכול להוות איזושהי אינדיקציה?
וכם שלחתי מייל לענת ארגמן כדי לראות האם יש לה איזהשהו נסיון עם התופעה (פוליקוליטיס דקלאוונס)
ועוד שאלה -
מה היחס כלפי אפטות בפה?
בזמן האחרון אני די סובל מזה..
כל פעם שאני נושך את עצמי בטעות בשפתיים זה נהפך לאפטה ענקית..

:D
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוקטובר 10, 2013 7:13 pm

לא נראה לי סביר שבדיקות הדם יראו משהו שמעיד על בעיות העור שלך.

לי היו פצעים על הפנים בתור טבעונית. זה היה בא והולך, לפעמים באופן מאוד מינורי ולפעמים הרבה יותר. כל דבר שניסיתי לא עזר ובדיקות הדם תמיד היו תקינות. כשעברתי ל-80/10/10RV בהתחלה הייתה קצת החמרה אבל לא הרבה זמן אחרי זה הפנים שלי התנקו. כל עוד אני נמנעת מכמות גדולה של פירות שנחשבים מאוד מרוססים אז הפנים שלי נקיות.

אפטות בפה מעידות על בעיה (חסרים תזונתים, חולשה חיסונית, אלרגיות למזונות מסויימים) אבל אם אתה נושך את עצמך חזק אז רק הגיוני שיהיה לך פצע. האם נוצרות לך אפטות גם מבלי שתנשך את עצמך?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ה' אוקטובר 10, 2013 7:45 pm

אני נושך את עצמי בטעות ולפעמים זה די חזק, אבל זה רק הטריגר להופעת האפטה..
לפעמים האפטות מופיעות גם מבלי שאני נושך את עצמי.

אני טבעוני כבר בערך שנה וכבר חצי שנה בערך ב811, והפצעים כל הזמן שם, רק ברמות שונות..
אולי עצם העובדה שאני לא אוכל אורגני היא הסיבה?
אני באמת לא יודע..
מת להפטר מזה כבר, ולא יודע איך, ואם זה יקרה בכלל...
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוקטובר 11, 2013 10:17 am

זה מאוד חשוב לראות מה אתה בדיוק אוכל. אם יש לך אי סבילות למזונות מסויימים (ואני לא אומרת שזה בהכרח המצב) אז זה לא משנה שאתה טבעוני, עדיין תהיה בעיה, ובכל מקרה טבעונות של שנה לא בהכרח פותרת כל בעיה ויש מצבים שמצריכים יותר זמן. למשל אדם שיש לו הרעלת כספית מהאמלגם בשיניים, או כל מתכת כבדה אחרת, זה לא יעלם ברגע שהוא יעבור לטבעונות. אני לא יודעת איך אכלת כילד ומה התנאים שהביאו אותך למקום שבו אתה נמצא עכשיו מבחינה בריאותית. דברים לפעמים הרבה יותר מורכבים ממה שאנחנו אוכלים ברגע נתון. מעבר לזה אנחנו לא חיים בעולם נקי ובעצם חשופים לרעלים כל הזמן. אם התזונה נקיה זה בהחלט עוזר לגוף שלנו להתמודד עם הרעלים הרבה הרבה יותר טוב מאנשים אחרים אבל טבעונות היא לא פתרון קסם לכל דבר, ואם מראש יש לך בעיה שדורשת החלמה ארוכה אז זה לא יפתר באופן מיידי. אם גם יש לך אפטות לעיתים קרובות אז גם זה מראה על חוסר איזון. ושוב, העור שלי החלים רק אחרי עברתי ל-100% רואו. כטבעונית אכלתי מאוד בריא ובכל זאת היו לי פצעונים על הפנים שבאו והלכו ולכאורה לא היה לזה שום הסבר. זה לא אומר שטבעונות זה לא בריא, זה אומר שלי באופן אישי זה לא היה מספיק בשביל לנקות את הגוף מרעלים שהצטברו לאורך השנים. לרוב האנשים רק עצם במעבר לטבעונות משנה את הכל, אבל יש מצבים שדורשים התייחסות ברמה האישית.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ד' אוקטובר 16, 2013 9:26 pm

היי יותמבל,

בקשר לפצעים בראש, גמני באוגסט שעבר כשרק הכרתי את התזונה הזאת ,
זוכרת את התופעה הזאת של פצעים אדומים בראש שנורא הכאיבו לי.
גם אני לא ידעתי על מה לשים את האצבע, התלבטלתי אם זו תופעת ניקוי או בגלל שהתבססתי על תמרים...

בכל מקרה התופעה נעלמה כשהתחלתי להתבסס על בננות.
הורדתי את השומן לחלוטין, הייתי משלימה קלוריות מבטטות/גזר/תפ"א/קישוא , בלי תבלינים כלל.
בהתחלה העור היה מאוד שומני, כאילו פלט החוצה את כל השומן שהייתי חיה עליו לפני השינוי בתזונה,
ובהדרגה ובעזרת הריצות בבוקר, הכל נהיה משופר יותר, העור, השיער, המשקל שעלה, האנרגיה המצברוח
לא היה זכר לפצעים והעור היה הרבה פחות שומני.
שום דבר ממה שאכלתי לא היה אורגני, לכן אני פחות חושבת שזה הבעיה כאן...

אולי כדאי לך לנסות לעשות מה שאני עשיתי,
להתבסס על בננות, ועל פחמימות מבושלות (ללאמלח) כהשלמה קלורית.
אבל אני מזהירה אותך יש לזה השלכות.
אתה מתחיל לרוץ:)

שיהיה בהצלחה:)
מוריה

הודעהעל ידי יותמבל » ה' אוקטובר 17, 2013 8:35 am

היי מוריה!
תודה על התגובה :)
אני חושב שהמקרה שלי קצת שונה משלך, כי התופעה של הפצעים בראש התחילה לי כבר לפני יותר משנה, עוד לפני שניהלתי אורח חיים טבעוני והייתה ברמה קשה יחסית, עם פצעים שגרמו גם לקרחות.
אובחנתי אצל רופא עור בזמנו שגזר ילי חצי שנה אנטיביוטיקה.
במהלך הטיפול האנטיביוטי עברתי לטבעונות, והיום אני אוכל לפי עקרונות ה811 ללא אנטיביוטיקה.
לא הצלחתי להין לגמרי מה הדגשים שלך לגבי התזונה שעזרה לך, אז פשוט אגיד איך אני מתנהל עם האוכל ותאמרי לי מה דעתך;
בוקר זה בד״כ שייק בננות תמרים
בין בוקר לצהריים אני אוכל תפוחים/אגסים
ארוחת צהריים כמו ארוחת בוקר
בין צהריים לערב גם כמה תפוחים/אגסים
ארוחת ערב סלט ירוק גדול עם חצי אבוקדו, נבטי מש, מלפפונים חסה שמיר פטרוזיליה סלרי
ואז פחממות מבושלות, אורז/בטטות/תפו״א/עדשים/תבשילים למיניהם ובעקרון משלב כל מיני.

בעקרון אניבזמן האחרון מרגיש שאני יותר מדי מתבסס על בננות ותמרים, ומנסה ללמוד לגוון ולאכול ארוחות שלמות של אגסים נניח או אפרסמונים וכו׳
יותמבל

הבא

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ואורח אחד