שייק קלמנטינות מרענן וקל להכנה

הרבה אנשים אוהבים לשתות מיץ סחוט טרי מהדרים, אבל בגלל שבתהליך הסחיטה אובדים חלק מהסיבים חשבתי לעצמי מה אם הייתי מכין שייק מפרי הדר כלשהו? מכל פרי ההדר, ללא הקליפה והגרעינים?

קלמנטינות מזן אור הן קלמנטינות יפות, בהירות, מתוקות, קלות לקילוף ומכילות מעט מאוד גרעינים – אופציה מצויינת לנסיון ראשוני! במיוחד כעת, לפני שהעונה שלהן מסתיימת ואפשר עוד להתפנק עליהן.

לקחתי 20 קלמנטינות אור, קילפתי, הוצאתי את הגרעינים בעזרת פריסת הקלמנטינות לרוחבן והוצאת הגרעינים (קלי קלות!) ושמתי אותן בבלנדר. מה שיצא זה שייק עתיר קצף בצבע כתום מנצנץ וטעם מתוק מאוד – תענוג לעיניים ולחיך.

אני חושב שהתמונות מדברות בעד עצמן 🙂

citrus smoothie  citrus smoothie 2

קלמנטינות אור הן עד היום הקלמנטינות האהובות עלי והן גרמו לי לאכול קלמנטינות בכמויות שמעולם לא אכלתי לפני כן. אצל צביקה בבית חנן אנחנו קונים אותן במחיר זול. הן אורגניות בפועל, פשוט ללא אישורים רשמיים. מצד אחד זה נשמע מפחיד שזן זה יעלם לנו בשבועות הקרובים אך מצד שני מרגש כי יופיע זן חדש במקום, ומעניין אותי איזה והאם הוא יהיה לי טעים כפי שהזן הזה טעים. אולי הוא יהיה חמוץ יותר, אולי מתוק יותר, אולי גדול יותר, אולי יכיל פחות או יותר גרעינים… וזה היופי שבפירות, יש מגוון ויש טעמים שונים ומעניינים!

citrus smoothie 3

בתאבון!

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
חנה
חנה
16 באפריל 2012 14:17

אוי, זה טוב… תודה על הרעיון 🙂

יעלי
יעלי
5 באפריל 2012 2:42

אני מתה על חצי תפוזים חצי קרח אחרי ריצה טובה (:

בת חן
בת חן
4 באפריל 2012 19:34

אנחנו עושים כזה משילוב של תפוזים ואשכולית אדומה וזה מעולה

ירדן
3 באפריל 2012 14:56

אני הכנתי שייק מתפוזי דם. יצא שייק ורוד מהמם 🙂