משתלת ולך – חוויה אקזוטית

בשבת האחרונה נסענו למשתלת ולך, שמכילה את המגוון הגדול ביותר בארץ של עצי פרי ובפרט עצים טרופיים. במשתלה יש בוסתן מרהיב ונערכים בו סיורים בתיאום מראש. היצע העצים למכירה הוא עצום ואחת לחודשיים נערכים שם ימי עיון בנושאים שונים.

במשתלה תמצאו עצי פרי אקזוטיים עם שמות כמו וומפי, תפוח הכוכב, שעועית הגלידה, ג'ק פרוט, גרגר פנמה, ספודילה, לונגן, אמברלה, פפינו, מורולה, תפוז הקופים ועוד.

בכניסה קיבל אותנו משה ולך, הבעלים של המשתלה, שהסביר לנו על המקום, ערך לנו סיור בבוסתן ואירח אותנו עם פירות טעימים ומיוחדים שחלקם מעולם לא אכלנו לפני כן. (פגשנו שם גם את אריה אבני…). הגענו בזמן שרוב פירות הקיץ טרם הבשילו אך גם המבחר המצומצם היה מספיק בשביל לעשות אותנו מאושרים.

canistel  orange-berry
long-mulberry  black-sapote

אז מה טעמנו? ספוטה שחורה (פרי השוקולד), ספוטה לבנה (מדהים!), קניסטל (פרי בעל טעם ומרקם שמזכירים בטטה אפויה), אורנג' ברי (פרי קטן מתוק-חמצמץ), ג'בוטיקבה (פרי שגדל הישר מגזע העץ) תותי עץ ארוכים (עץ שפירותיו המתוקים לא נופלים על האדמה ומלכלכים), פפאיה, גויאבה ננסית (קטנטנה וחמודה), ומונסטרה (פרי ארוך שטעמו החמצמץ מזכיר אננס).

white-sapote  grape-vine
papaya1  red-bananas

לאחר מכן בחרנו כמה עצים לקניה בעזרתה האדיבה של נועה, נהנינו עוד קצת מהאווירה של המקום ובצער רב נסענו חזרה הביתה. הייתה חוויה נפלאה, מומלץ לכל אוהבי הפירות (התקשרו מראש כדי לברר אילו פירות בשלים ומתי כדאי וניתן להגיע).

fruit-trees2  fruit-trees5
fruit-trees4  fruit-trees3

על פירות אפריקאים כמו תפוז הקופים, מורולה ותמר הינדי שגדלים במשתלת ולך תוכלו לקרוא גם במאמר 'מה אכל האדם הקדמון'.

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ריטה
ריטה
30 באפריל 2013 13:48

הלכתם במסגרת יום עיון?
כתוב שצריך להביא מטעמים מהבית – הבאתם?
זה מתאים גם לילדים?

ירדן
Reply to  ריטה
1 במאי 2013 16:29

הלכתם במסגרת יום עיון?
כתוב שצריך להביא מטעמים מהבית – הבאתם?
זה מתאים גם לילדים?

זה לא היה במסגרת יום העיון וגם לא כחלק מהארוח לקבוצות כך שלגבי אלו תצטרכי ליצור קשר איתם ולשאול. התקשרנו ושאלנו האם ניתן להגיע בשבת ולמרות שהם לא עושים סיורים בשבתות הם הסכימו בשמחה לקבל אותנו בכל זאת לסיור קצר לפני פתיחת המשתלה.