המלצה על סרט – ציידי הפירות

הסרט "ציידי הפירות" מתחלק לשני חלקים. החלק הראשון מדבר על אנשים ה"צדים" אחר פירות אקזוטיים ברחבי העולם. חלקם מנסים לגדלם וחלקם מנסים לתעדם או אוספים אותם. החלק השני מתרכז באנשים שעובדים על זנים חדשים של פירות, עם נגיעה בחשיבות קיומם של פירות. לצערי שני חלקים אלה של הסרט אכזבו אותי.

בעוד שקיוויתי שהסרט ידגיש את היופי בפירות, החשיבות של אכילתם, של מערכת אקולוגית בריאה או של ההשפעה הבריאותית שלהם על בני אדם, הסרט דווקא ניסה להעביר נקודה אחת מרכזית: פירות יכולים להיות אייטם אקזוטי (ואף רכוש אספני) כמו מכוניות מהירות, מאובנים או בולים שניתן לתור אחריו ולרכוש אותו לאוסף פרטי. היתה התייחסות קצרה וחולפת על ההשלכות של הנזק ליערות הגשם על שבט אינדיאני, ולפרויקט קטיפת פירות מעצים פרטיים ותרומה לנזקקים, אך זה טבע בתוך המסר העיקרי של "פירות הם מגניבים לקומץ האנשים המיוחדים האלה".

יש קטע קצר אך טוב על הבעיות של חוסר גיוון בזנים של בננות בעולם, אך הפתרון המוצע לכך (ולחוסר גיוון כללי בפירות) הוא יצירה מלאכותית (ובנקודה מסויימת גם הכלאה גנטית) של זנים חדשים, מאשר עידוד זנים קיימים והמנעות מקידום של זן בודד.
מצד שני, הסרט מראה זנים מגניבים של פירות, ומסביר קצת על התעשייה של גידול פירות והכלאתם. למרות כל האכזבה שלי מהסרט, הייתי ממליץ לצפות בו עבור זה.

לצפיה בסרט ביוטיוב:
חלק א'
חלק ב'

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אורן
אורן
14 בינואר 2015 0:52

צפיתי סוף סוף בסרט המלא, קודם כל תענוג לראות המון סוגי פירות מיוחדים, מאוד מגרה ומעורר עניין 🙂

אני בהחלט יכול להסכים עם כל מה שרשמת, הסרט אכן מלמד המון ומעשיר את הידע, בין היתר על שיטות 'טבעיות' של הכלאה וההרכבות שהן שיטות טובות מול שיטות רעות כמו הנדסה גנטית וכו', ולומדים שם עוד דברים מעניינים על איך התעשייה עובדת ועוד דברים נוספים מעניינים מאוד.

הייתי גם שמח לראות יותר הדגשה ליופי בפירות, החשיבות של אכילתם, של מערכת אקולוגית בריאה ושל ההשפעה הבריאותית שלהם על בני אדם, דבר נוסף שעניין אותי שלדעתי היה חסר בסרט הוא הסבר ממה האנשים האלו (ציידי הפירות) מתפרנסים, זה נראה כאילו הם קומץ אנשים מאוד מאוד עשירים שרק ע"י ההון שלהם מצליחים לעשות את מה שהם עושים.

בכל אופן הסרט עדיין מומלץ לדעתי והלוואי ויוציאו עוד בסגנון הזה.

oren
oren
3 באוגוסט 2013 12:56

היי, תודה על הביקורת אך הלינקים לא עובדים אשמח אם תתקנו את זה (תשימו לינקים שעובדים) תודה מראש 🙂

צוות האתר
Reply to  oren
3 באוגוסט 2013 14:54

היי, תודה על הביקורת אך הלינקים לא עובדים אשמח אם תתקנו את זה (תשימו לינקים שעובדים) תודה מראש 🙂

הי אורן 🙂
הקישורים תוקנו.