טיול לשמורת החולה ואגמון החולה

פוסט נוסף שיתן לכם השראה ומוטיבציה ויעודד אתכם לצאת לטייל בארץ.

hula-valley-1

בשמורת החולה (דמי כניסה לא גבוהים) יש מסלול מעגלי קצר של כ-1.5 ק"מ. המסלול מתחיל במקביל לקו המים ובהמשך עולים על גשר ארוך והולכים בין צמחי הגומא ומעל הביצה עד לחזרה לקרקע אל מגדל תצפית שממנו ניתן להשקיף על כל השמורה. בתחילת המסלול כדאי להיכנס למרכז המבקרים לכחצי שעה של תצוגה והסברים על בעלי החיים שיש בשמורה ומעט היסטוריה של המקום שבסופה יש סרט תלת מימדי, ולאחר מכן להמשיך למסלול.

hula-valley-2

hula-valley-3  hula-valley-4

באגמון החולה ישנו מסלול מעגלי של כ-8.5 ק"מ. הכניסה עולה 5 שקלים כתרומה לפרויקט העגורים. לעצלנים מבינכם ניתן לשכור אופניים רגילים/זוגיים/משפחתיים או רכב גולף. אנחנו כמובן עשינו את המסלול ברגל. בתחילת המסלול ישנו גן בוטני יפהפה ובהמשך לאורך המסלול תראו מאות עצי תות ענקיים שבקרוב פירותיהם יבשילו ובנוסף לא מעט עצי תאנה וגם עצי רימון. מקום אידיאלי לאוהבי פירות כמונו- גם טבע, גם שמש, גם תנועה, גם פירות והרבה נחת ושלווה.

hula-valley-5

hula-valley-6  hula-valley-7

מה עוד תראו בשמורה ובאגמון? צמחים ובעלי חיים מסוגים שונים. אנו ראינו חסידות, שקנאים, ברווזים ומינים של ציפורים, צבים שוחים או משתזפים בשמש, נוטריות, ג'מוסים, שפמנונים ענקיים, שפיריות צבעוניות ועוד.

hula-valley-10  hula-valley-9

שמורת החולה, אגמון החולה והשטחים החקלאיים שסביבם הם תחנת עצירה של מאות מיליוני עופות נודדים ממאות מינים. פרויקט העגורים הוא יוזמה שנועדה לשמירה על הטבע ועל העגורים מצד אחד, ולהפיכת עמק החולה למוקד תיירותי ולטובת החקלאים מצד שני. במקום לגרש או לפגוע בציפורים הנודדות שמבקשות לאכול משדות העמק, העגורים מופנים לשדות שנשמרים עבורם ובחורף אף מוקמת עבורם תחנת האכלה מיוחדת שמונעת מהם לפגוע בשדות הזרועים.

hula-valley-8

קישורים חיצוניים:

שמורת החולה-
www.teva.org.il/?CategoryID=1677&ArticleID=122
www.parks.org.il/ParksAndReserves/hula/Pages/default.aspx

אגמון החולה-
www.agamon-hula.co.il
www.kkl.org.il/forestsearch/hula_lake.aspx

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments