אמצע השוק – פשוט אין דברים כאלה

בסקירה שלנו של השוק הסיטונאי לא כללנו את "אמצע השוק" מכיוון שעד כמה שידענו הם מכרו רק במשטחים, מה שאומר שנאלץ לקנות לפחות 50 ארגזים מכל דבר – מה שאיננו סביר, למרות הכמויות המכובדות שלנו. היום, בידיעה שהם מוכרים גם בארגזים יחידים, אנחנו מבקרים במסוף אמצע השוק בכל פעם שאנחנו בשוק הסיטונאי.

middle-of-the-market1  middle-of-the-market2

במסוף יושב (או מתרוצץ בין הארגזים) יוסי, עם חיוך גדול על שפתיו וגישה חמה ומזמינה לכולם. היום את מרבית הקניות שלנו אנחנו עושים אצל יוסי. השבוע היו פומלות, תפוזים, קלמנטינות, נקטרינות, אבטיחים, מלונים, תותי שדה, בננות (בשלבי הבשלה שונים), אפרסקים, שסקים, ענבים, תפוחים, אגסים, פסיפלורה, ומכל הבא ליד. הכל במחירים הוגנים ומשתלמים, ואף זולים. איכות הסחורה באמצע השוק היא מעל למצופה, וקשה לחשוב על מקרים שההמלצות של יוסי לא קלעו בול.

middle-of-the-market3אם יוצא לכם להגיע לשוק הסיטונאי, בקרו את יוסי (שכבר רגיל לראות את אוכלי פירות בשוק), מסרו לו ד"ש בשמנו ובדקו את הסחורה שלו. לא תתאכזבו. ואם יוסי אומר שאין דברים כאלה, באמת שאין דברים כאלה. 🙂

middle-of-the-market4

(מחירי הפירות שקנינו השבוע: אבטיח- 5.5 לקילו, מלון- 5 לקילו, אבוקדו- 9 לקילו, תפוז- 3.5 לקילו, שסק- 10 לקילו, בננה- 4 לקילו, תותים- 45 לארגז)

12
הגב

avatar
3000
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
צוות האתריוסיעמיתנירעירית Recent comment authors
  Subscribe  
הרשמה לעדכונים
יוסי
Guest
יוסי

איך מתבצע תשלום

צוות האתר
Admin

היי יוסי,
לאחר שתבחר את הארגזים שאתה רוצה לקנות ישקלו לך אותם ויתנו לך ספח לתשלום.
התשלום מתבצע במזומן בקופה.

אלה
Guest
אלה

מעוניינת להצטרף לקניה משותפת בשוק הסיטונאי
אני זקוקה לכמה ארגזי פירות, ומנסיוני הקצר – רצוי לקנות יותר על מנת שהסוחרים יתיחסו ברצינות, וגם יתנו מחיר סביר.
מישהו מוכן להתאגד ?

צוות האתר
Admin

מעוניינת להצטרף לקניה משותפת בשוק הסיטונאי
אני זקוקה לכמה ארגזי פירות, ומנסיוני הקצר – רצוי לקנות יותר על מנת שהסוחרים יתיחסו ברצינות, וגם יתנו מחיר סביר.
מישהו מוכן להתאגד ?

הי אלה 🙂
בקבוצות הפייסבוק הבאות יש סיכוי שתמצאי אנשים עבור התארגנות משותפת:
https://www.facebook.com/groups/811Israel/
https://www.facebook.com/groups/briutivit/

עמית
Guest
עמית

לאכול בעיקר פירות ,זה המון פירות,אם אוכלים לא אורגני ,זה המון רעלים וחומרי הדברה, הייתי בטוח שאתם אוכלים בעיקר אורגני, מניסיוני בעבר כמושבניק, בישראל מגזימים בהדברות
אשמח להבהרות בנושא

יונתן
Guest
יונתן

לאכול בעיקר פירות ,זה המון פירות,אם אוכלים לא אורגני ,זה המון רעלים וחומרי הדברה, הייתי בטוח שאתם אוכלים בעיקר אורגני, מניסיוני בעבר כמושבניק, בישראל מגזימים בהדברות
אשמח להבהרות בנושא

אין ספק שהאידיאל הוא לאכול רק אורגני, ואפילו רק מגידול ביתי, אבל יש רצוי ויש מצוי. וכל אחד עושה כמיט יכולתו, על פי יכולת הגישה שלו למזון אורגני ואמצעיו הכספיים. בשורה התחתונה כל הגידולים החקלאיים עוברים ריסוס, כשהריסוס הרב ביותר הוא למזון שנועד להאבסת בעלי חיים, וכך הנזק כפול ומכופל. רבים גם בוחרים להעדיף פירות בעלי קליפה קשה כמו בננות על פני פירות בעלי קליפה רכה כמו אפרסק. קיימים גם לא מעט פירות "רגילים" שלא עוברים ריסוס. ראיתי למשל קובו ופפאיות מאותו מגדל שלא עברו ריסוס, ונמכרו בשוק בחצי מחיר מבחנות הטבע.
דע לך גם שלאחר תקופה נאה של אכילת פירות הגוף מפתח רגישות לפירות שעברו ריסוס כבד או מניפולציות חקלאיות אגרסיביות אחרות, ודוחה אותם. אני למשל מפתח תסמיני אלרגיה אם אני אוכל פרי כזה, ויודע להימנע בעתיד מהמגדל.

בכל מקרה, אם ידוע לך על פירות בעייתיים במיוחד שחזית במהלך עבודתך, נשמח אם תשתף.

ניר
Guest
ניר

תודה על ההמלצה על השוק הסיטונאי. אני אמנם "אוכל כל" אך בעל חיבה מיוחדת לפירות ומיצים טבעיים.
ביקרתי בשוק הלילה ובאמת הייתה חוויה מיוחדת.
מלא משאיות שמעמיסות ופורקות סחורה בקצב מסחרר.
סחורה טריה ויפיפיה שהגיעה רק עכשיו ובחצי מחיר (לפחות) מהמחיר שראיתי ביום שישי בסופר המקומי.
אז הייתי צריך לפנות קצת מקום במקרר אבל היה שווה.

ושוב,
תודה ! 🙂

עירית
Guest
עירית

איפה ממוקם השוק?

צוות האתר
Admin

השוק הסיטונאי נמצא בצריפין.

אם מגיעים מדרך השבעה, השוק יהיה ברמזור הראשון ימינה לאחר אסף הרופא. יש שילוט.

לפני הפניה עלול להיות תור של משאיות סחורה. אין צורך לחכות בתור ואפשר לעקוף אותן משמאל בשביל לקחת את הפניה ימינה. ממשיכים עד הכיכר ואז ניתן לפנות שמאלה לחניה של תחנת הדלק ולהחנות את הרכב בצד ימין ולא בחניה של לקוחות התחנה. משם ניתן להכנס לשוק ברגל דרך הכניסה שנמצאת ממש מול תחנת הדלק. עקרונית יש שם שלט שהחניה אסורה אך מעולם לא קיבלנו שם דו"ח והרבה אנשים חונים שם.

אפשרות שניה היא להמשיך ישר בכיכר ולעקוף שוב את המשאיות משמאל ולהגיע לשער כניסה בתשלום (28 שקלים). ניתן להיכנס לחניה שמיועדת לסוחרים שנמצאת בתוך השוק (כניסה אמצעית) או לחניון הממוקם בצד (כניסה שמאלית). אם מחליטים לחנות בתשלום מומלץ להחנות פעם ראשונה בחניון שמחוץ לשוק, כי בתוך השוק יש משאיות, טנדרים, מלגזות וקשה למצוא חניה ולהתנייד שם. בכל מקרה חשוב להיזהר בזמן שמסתובבים בשוק כי נהגי המלגזות נוטים לנסוע מהר.

חשוב מאוד להביא עגלה מתאימה לנשיאת קרטונים (הקניות בשוק הן רק בקרטונים, לא ניתן לקנות פחות מקרטון לסוג פרי מסויים והעגלה היא בשביל להביא את הקרטונים עד לרכב).

שעות פתיחת השוק הסיטונאי בצריפין:
בימים א'-ד', השוק נפתח בשעה 22:00.
בין יום ה' ל-ו' השוק נפתח בשעה 3 לפנות בוקר.
ביום שבת השוק נפתח בשעה 21:00.

פרט לצריפין יש שוק סיטונאי גם בערים פתח תקווה, ירושלים, חיפה, באר שבע ורחובות אך לא ידוע לנו היכן בדיוק הם ממוקמים ומה שעות הפתיחה שלהם.

עירית
Guest
עירית

תודה רבה!!