לא מפחד יותר מגויאבות!

בילדותי, אני מודה, לא אהבתי לאכול פירות, אך עם השנים, ככל שעברתי בהדרגה לצמחונות, טבעונות וטבעונאות, כך השתחררו בלוטות הטעם שלי מההתמכרויות שלהן למזון מזיק ולמדו ליהנות מטעם הפירות. אם בעבר סלדתי מקלמנטינות, הרי שהיום אני יכול לחסל 20 במכה. אם בעבר יכולתי לאכול רק פלחי מלון ספורים, הרי שהיום אין לי בעיה לחסל מלון במשקל 3 ק"ג בישיבה אחת.

יוצאת דופן מכל הפירות היא הגויאבה. יש בהן משהו שגורם לחלחלה אפילו בחובב הפירות המושבע ביותר. אבל קרה המקרה וקיבלנו ערימה של גויאבות אורגניות מצביקה מבית חנן, וריחן המתוק-מחליא מילא את הבית ולא היה אפשר להימלט ממנו.

אתה חייב לנסות, אמרתי לעצמי, זה בטח לא כל כך גרוע. כדי לשכנע את עצמי בדקתי בכרונומטר מה הערכים התזונתיים של הגויאבה, והתוצאות היו מרשימות. 1,000 גרם גויאבה (כ-6 או 7 קטנות) מכילות 680 קלוריות ועושר אדיר של ויטמינים ומינרלים. אפילו מבקרי הטבעונאות יקבלו אותה כמזון משובח מאחר שהכמות הזו מספקת 50% מתצרוכת החלבון המומלצת ליום (לגבר) ו-80% מתצרוכת האומגה 3. אז בפעם הבאה שמישהו יגיד לכם שאתם צריכים לקחת תוסף רעיל משמן דגים, יש לכם הוכחה שהטבע תמיד חכם יותר מחברות התרופות.

אה, כן, וגם היה טעים. השבוע נביא עוד.

guava on tree

התמונה נלקחה מ
www.flickr.com/photos/raeallen/10091515

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
נעמי
נעמי
12 בנובמבר 2011 7:45

אנשים לא מודעים לחשיבות פירות. אין מזון שחשוב כמו פירות!
רצוי אורגניים, כמובן.

ah
ah
10 בנובמבר 2011 12:00

חחח נכון באמת יש להן ריח מתוק מחליא!