רימון: הפרי האהוב עלי!

כל אחד מתחרט על משהו מימי ילדותו, ואני מתחרט על עץ הרימון המרהיב, שניצב בגינת ביתי והניב פירות יפהפיים, ואילו אני, כילד, מיאנתי אף לטעום מהפרי המשונה למראה. שנים חלפו, והרימון שב לתפריט, והפעם כמלך הפירות הבלתי מעורער!

Pomegranate

יש ברימון משהו שונה משאר הפירות: טעמו הוא שילוב מושלם של מתוק וחמוץ, וניתן להכין ממנו מיץ מרווה, מרקים מרעננים (מתכון 1, מתכון 2), או פשוט לאכול את הגרעינים בכף וליהנות מהפריכיות הנעימה שלהם שלא משתווה לאף פרי אחר. ואולי זה הצורך לעבוד בפרך כדי לפתוח אותו שמעניק לנו תחושת סיפוק רבה יותר באכילתו? מכל מקום, לאור האיכות הטובה והמחיר הזול של ביכורי הרימונים העונה, יש בי אופטימיות רבה שהחורף הקרוב הולך להיות חגיגה.

איך בוחרים רימון:
גרעיני הרימון צריכים להיות כמה שיותר כהים, בדיוק בצבע שעושה את הכתמים שאי אפשר להסיר. רבים המתלוננים שהגרעינים קשים מדי ולכן יורקים את הגרעינים לאחר האכילה, לא ימצאו את הקושי הזה כשהגרעינים בשלים וכהים כנדרש. העדיפו דווקא רימונים שהקליפה שלהם כהה ומקומטת ולא אסתטית והכתר שלהם פתוח. אלה הרימונים שיהיו הכי בשלים. רימונים מבריקים וחלקים יכילו לרוב גרעינים בהירים וקשים.

איך פותחים רימון:
שיטה א': מורידים בסכין את חלקה העליון והתחתון של קליפת הרימון. חורצים חריצים לאורך הרכסים של הרימון. פותחים עם הידיים לתוך קערה.
שיטה ב': חותכים את הרימון לשניים. מחזיקים כל חצי הפוך מעל קערה וחובטים בו בחפץ כהה עד שכל הגרעינים נשרו לקערה.

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
רועי הוטא
17 באוקטובר 2014 18:43
דניאל
דניאל
1 באוקטובר 2014 3:47

ה-פרי !
אני מאוד אוהב רימונים אבל מאוד לא אוהב את ההתעסקות והלכלוך.
יש מכשיר קטן שמורכב מקערה ועליה מין כיסוי סיליקון גמיש וזה עשה לי את החיים פשוטים וחסרי לכלוכים וכתמים (: