קטיף סברסים

בצהרי שבת שאחרונה יצאתי מהבית מצוידת בדלי וכפפה אטומה והלכתי לקטוף סברסים.

באזור שבו אני גרה גדלים הרבה סברסים בגינות של אנשים וגם גדלים פרא מחוץ לגדרות הבתים ובאזורים יותר מרוחקים. אצלי בחצר יש צברים קטנים שעדיין לא מניבים הרבה פירות אז החלטתי שהגיע הזמן לעשות ביקורי בית באזור ולבקש לקטוף. לא רחוק מביתי צד את עיני צבר גדול שענפיו עוברים את הגדר אל הרחוב וחלק מפירותיו כבר נפלו על הקרקע. נכנסתי לגינה, איתרתי את בעל הבית ושאלתי האם אני יכולה לקטוף. האיש הסכים בשמחה ואמר שיש מספיק לכולם. קטפתי בזהירות ומילאתי דלי שלם.

prickly-pear

חוץ ממני החליטו ליהנות מטעמם המתוק של הסברסים גם כמה צרעות וחרקים אחרים. הצרעות לא כל כך אהבו את נוכחותי שם אבל כמו שאמר אותו שכן – יש מספיק לכולם.

יש שאומרים שגרעיני הסברס יכולים להיות בעיתיים בצריכה גדולה (כמו גם גרעיני רימונים וגויאבה) ועלולים לגרום לעצירות ואף לחסימת מעיים, וזה יכול להיות נכון לאנשים מסויימים אך לדעתי זה קשור לתזונה שלהם באופן כללי, ואני לא באמת בטוחה עד כמה זה תקף לאנשים שניזונים כמוני מפירות וירקות טריים בלבד ושהעיכול שלהם מהיר, יעיל ומיטבי. בחורף אכלתי המון רימונים בלי שום בעיה וגם עכשיו אין לי בעיה לאכול כמות יפה של סברסים עם הגרעינים אחד אחרי השני. גם לאפרסמונים יצא שם רע (אסור לאכול יותר מאפרסמון אחד ליום!) ובכל זאת בחורף האחרון אכלתי אפילו 15 ליום… בכל מקרה למי שדואג תמיד אפשר להכין מיץ סברסים.

אז אחרי שחזרתי הביתה ואכלתי כמה סברסים החלטתי לנסות להכין מיץ. חתכתי בזהירות סברס אחר סברס בעזרת סכין ומזלג ללא מגע יד עד שמילאתי את הבלנדר (ראו קישור לסרטון הדגמה מהאינטרנט בסוף הפוסט). אחרי הערבול העברתי את הנוזל דרך מסננת פשוטה וזרקתי את הגרעינים. מה שנשאר זה נוזל כתום, סמיך, מתוק וטעים 🙂

prickly-pear1

לקטיפת הסברסים ניתן להשתמש בכפפה אטומה, מלקחיים, מקל ארוך שמחוברת אליו קופסת שימורים (ראו קישור בסוף הפוסט) או אפילו ממש בזהירות עם חתיכת קרטון מקופלת. את חלק או רוב הקוצים ניתן להוציא על ידי גלגול הסברסים באדמה ו/או שטיפה במים לפני האכילה.

prickly-pear2

שיטות לקטיפה וחיתוך סברסים-
//youtube.com/watch?v=CZDM2zXu1ls
//youtube.com/watch?v=lYUBicmMfes

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
נועה
נועה
22 בפברואר 2017 12:42

איפה משיגים כפפה אטומה כזו?

שגית אגם
שגית אגם
14 באוגוסט 2012 10:33

שגית
באמת נראה טעים זה הפרי האהוב עלי

הודיה
הודיה
14 באוגוסט 2012 8:42

אין דבר שבא לי יותר ממיץ סברסים עכשיו אבל כל התהליך הארוך הזה מונע ממני לשתות אותו חח

אברי
אברי
9 באוגוסט 2012 11:11

המיץ נראה מדהים!
אתמול ליקטתי מלא(!) סברסים בליפתא, הכניסה לירושלים.
הסברס הוא פרי "מוזר" כי דווקא הפירות שנראים לנו פחות בשלים הם יותר מתוקים.
זה מדהים שברגע שהפרי מתחיל להחליף את הגוון שלו מירוק כהה לירוק בהיר, זה בדיוק השלב שהוא יהיה הכי מתוק. הבשר של הפרי מבפנים יהיה כתום! אפילו לא צריכים לחכות לגוון הצהוב. סֻכָּר!