מתקשים להישאר רואו בחורף?

למי מכם שהקור והאפור שבחוץ עושים חשק להתחמם עם איזה תבשיל או מרק חם הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להישאר חמימים, נאים ומאושרים גם בחורף הקר.

1. התלבשו בהתאם לעונה. לבשו בגדים חמים ועבים, ואם יש צורך לבשו כמה שכבות אחת מעל השנייה, גם בבית. כשאתם מחוץ לבית לבשו כפפות, צעיף ואפילו כובע.

2. חממו היטב את הבית.

3. אל תאכלו מזון קר. שימו את הפירות ואפילו הירקות מחוץ למקרר, ואת מה שמצריך קירור על מנת שלא יתקלקל הקפידו להוציא מהמקרר כמה שעות לפני האכילה כדי שיתחמם לטמפרטורת החדר.

4. איכלו יותר קלוריות מפחמימות, מפירות כמובן. בחורף אנו זקוקים ליותר קלוריות על מנת לשמור על חום גופנו. 300-100 קלוריות נוספות ליום יספיקו אלא אם כן אתם נמצאים הרבה מאוד בחוץ. הקפידו שבתפריט שלכם יהיו גם פירות יחסית עתירי קלוריות כמו בננות, אפרסמונים, רימונים ותמרים כדי שתגיעו בקלות לכמות הקלוריות שנחוצה לכם.

5. הזיזו את הגוף. חיו חיים פעילים גם בחורף ואל תשבו כל היום על התחת. אין כמו פעילות גופנית בשביל להתחמם. פעילות גופנית גורמת להמרצת זרם הדם ולעליה בטמפרטורת הגוף. קר לכם? תעשו כמה סקוואטים, כמה שכיבות שמיכה, קיפצו במקום, צאו החוצה לרוץ או לכו לחדר כושר וכבר תרגישו יותר טוב, גם לנקות את הבית עוזר… העיקר להזיז את הגוף.

6. אם אתם מכינים מרקים נאים אתם יכולים לחמם אותם מעט תוך כדי ערבוב על להבה נמוכה (או במייבש מזון) רק כדי להעלות מעט את הטמפרטורה לרמה שנעימה למגע עם האצבע.

7. שתו חליטות צמחים ללא קפאין. העדיפו להשתמש בעלים טריים או יבשים אורגניים ולא בשקיקי תה מוכנים שיש בהם שאריות של חומרי הדברה ושעברו הלבנה עם כלור.

8. אם האפור הוא שמדכדך אתכם ולא דווקא הקור וגורם לכם לרצות לאכול משהו יותר כבד ומנחם אז הגיע הזמן שתצפו בהרצאה של פרופ' רוזלינד גרובן על ההיבטים החברתיים והרגשיים של האכילה.

שיהיה חורף חם ונא לכולנו!

raw-in-winter-4  raw-in-winter-3

raw-in-winter-2

אם אתם בכל זאת חוששים שיהיה לכם קשה להישאר רואו בחורף אז צפו בסרטון הזה כדי להתעודד, אם היא יכולה לעשות את זה אז אתם בוודאי יכולים- Raw Vegan in Winter

סרטונים נוספים בנושא-
Five Tips on How You Can Keep Warm in Winter on a Raw Food Diet
Staying Warm in the Winter on a Raw Food Diet, Tips Plus a Recipe

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments