קניות בשוק הסיטונאי, יום שבת 1.10.2011

בשלושת החודשים האחרונים אכלתי מנגואים בכמות שישראלי ממוצע לא יגיע אליה בכל ימי חייו. תחליף טעים ומספק לבננות המגעילות של הקיץ. אני שבחורף אכלתי בממוצע 15 בננות ליום מצאתי את עצמי בחודשים האחרונים פשוט לא מסוגלת יותר לאכול בננות והמנגו תפס את מקומן כספק קלוריות עיקרי. אני לא מתלוננת, היה טעים מאוד 🙂 אך לצערי הרב עונת המנגו נגמרת וכבר כמעט אין מנגו בשוק הסיטונאי.

אתמול מצאנו רק מנגו קנט, זן שלא טעמתי עד עכשיו. הוא ירוק מבחוץ וכתום כהה מבפנים וטעמו מתוק-חמצמץ. בחודשים האחרונים נהניתי מאוד מזני מיה, פז, היימן, שלי וטומי ועכשיו גם הקנט מצטרף לרשימה.

אז מה קניתי הפעם (לשני אנשים):

4 ארגזי מנגו מזן קנט

2 ארגזי רימונים גדולים

1 ארגז בננות

1 ארגז ענבים סגולים (אוטום רויאל)

1 ארגז ענבים ירוקים (זן לא ידוע)

1 ארגז אבטיחים קטנטנים

בדרך כלל יוצא לי לקנות כ- 70 קילו בשבוע, הפעם איכשהו יצא סך הכל 83 קילו פירות ב- 435 שקל.

 1.10.2011

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אביב
אביב
25 במרץ 2012 4:39

איפה השוק הסיטונאי נמצא?

צוות האתר
Reply to  אביב
25 במרץ 2012 18:50

איפה השוק הסיטונאי נמצא?

השוק הסיטונאי נמצא בצריפין.

אם מגיעים מדרך השבעה, השוק יהיה ברמזור הראשון ימינה לאחר אסף הרופא. יש שילוט.

לפני הפניה עלול להיות תור של משאיות סחורה. אין צורך לחכות בתור ואפשר לעקוף אותן משמאל בשביל לקחת את הפניה ימינה. ממשיכים עד הכיכר ואז ניתן לפנות שמאלה לחניה של תחנת הדלק ולהחנות את הרכב בצד ימין ולא בחניה של לקוחות התחנה. משם ניתן להכנס לשוק ברגל דרך הכניסה שנמצאת ממש מול תחנת הדלק. עקרונית יש שם שלט שהחניה אסורה אך מעולם לא קיבלנו שם דו"ח והרבה אנשים חונים שם.

אפשרות שניה היא להמשיך ישר בכיכר ולעקוף שוב את המשאיות משמאל ולהגיע לשער כניסה בתשלום (28 שקלים). ניתן להיכנס לחניה שמיועדת לסוחרים שנמצאת בתוך השוק (כניסה אמצעית) או לחניון הממוקם בצד (כניסה שמאלית). אם מחליטים לחנות בתשלום מומלץ להחנות פעם ראשונה בחניון שמחוץ לשוק, כי בתוך השוק יש משאיות, טנדרים, מלגזות וקשה למצוא חניה ולהתנייד שם. בכל מקרה חשוב להיזהר בזמן שמסתובבים בשוק כי נהגי המלגזות לנוטים לנסוע מהר…

השוק פתוח בשעות הלילה. בימים א'-ד' החל מהשעה 10, בימי חמישי הפתיחה בשעה מאוד מאוחרת לא זכור לי בדיוק מתי ובימי שבת החל מהשעה 9. השעות משתנות בהתאם לחגים ומועדים. בימי א'-ד' רגוע שם יותר מאשר בימי שבת.

חשוב מאוד להביא עגלה מתאימה לנשיאת קרטונים (הקניות בשוק הן רק בקרטונים, לא ניתן לקנות פחות מקרטון לסוג פרי מסויים והעגלה היא בשביל להביא את הארגזים עד לרכב).

זה נשמע קצת מסובך ואולי קצת מפחיד בהתחלה אך מתרגלים לזה וגם הסוחרים מתרגלים אלינו והמחירים בהחלט שווים את זה.

אביב
אביב
25 במרץ 2012 4:37

האם זה אומר שבחודש התזונה הזאת עולה קרב ל-2000 ש"ח?

ירדן
Reply to  אביב
25 במרץ 2012 10:54

האם זה אומר שבחודש התזונה הזאת עולה קרב ל-2000 ש"ח?

הקניות פה הם הם לשני אנשים ולא לאדם אחד ובנוסף הרבה פעמים כשיש שפע של צבעים וטעמים אני קונה עודפים בגלל העיניים הגדולות… 🙂 בכל מקרה מה שרואים פה זאת כמות לשני אנשים לקצת יותר משבוע.

מישמיש
מישמיש
2 באוקטובר 2011 18:50

המנגואים האלה נפלאים! בדיוק אכלתי 5!