קניות בשוק הסיטונאי, יום ראשון 1.7.2012

מאז שחזרתי מטיול קצר בחו"ל, חשבתי כיצד אמלא את הבית בפירות טריים ומתוקים. עבר כמה זמן מאז שקניתי בשוק הסיטונאי והקיץ מרגיש כאילו הגיע כבר לשיאו. זאת נראית לי הזדמנות טובה לספר לכם על מחירי השוק כיום כדי לתת הערכה גסה למי שמעוניין להשוות מחירים ולמי שעוד לא מצא סיבה להגיע אל השוק.

לצערי המנגו עוד לא הגיע למחיר סביר וזן המאיה הכתום והמתוק (והאהוב עלי) מבצבץ במחיר 25 ש"ח, כאשר בשיא העונה שעברה הוא היה במחיר של 8 ש"ח או פחות. בינתיים ראינו מנגו מזן טומי במחיר של 8 שקל לקילו, כשבשיא העונה שעברה המחיר ירד לחצי מזה כך שיש עוד למה לחכות. בנוסף היה מנגו מזן שלי שעלה 18 ש"ח לקילו.

מחיר הבננות ירד לכ-3 ש"ח ובמקום הקבוע שלנו מצאנו אותם במחיר של 2.5 שקל לקילו. זכרו שהבננות בקיץ מתרככות מהר מאוד (לכן צריך לאכול מהר או להקפיא עבור גלידה) ואינן טעימות (לפחות עבורי) כמו הבננות שבחורף. אני מחכה לשיא עונת המנגו בשביל לקחת הפסקה לחלוטין מבננות.

מצאנו גם ענבים ירוקים טעימים במחיר של 5 ש"ח לקילו, וענבים שחורים מזן יערה במחיר 13 ש"ח, אך גולת הקניות ללא ספק עבורי היו דווקא ענבים בצבע אדום עד סגול כהה מזן פליים (flame – להבה) שהם מתוקים עד שאי אפשר להסתפק בטעימה אחת בלבד! מחירם של ענבים מדהימים אלו ממשק לכיש היה 12 ש"ח לקילו – מחיר משתלם, שכן נאמר לי ע"י מוכר אחר שמחירם של לכיש בדר"כ פי 3 מהמחיר הזה עקב איכותם הגבוהה.

בקיץ שעבר חשתי שלא ניצלתי עד תום את עונת אבטיחים, אבל הקיץ הזה אני הולך להנות מהם כל יום. בינתיים אני מסוגל לאכול יותר משני אבטיחים גדולים ליום. ולמה אני כותב זאת? מכיוון שלמזלי הרב מחיר האבטיחים בשוק השבוע היה 1.80 ש"ח, והוא בוודאי עוד ירד. בנוסף, מצאנו מלון כתום במחיר 3 ש"ח (אבל עשו לנו ב-2.80), אפרסקים של בראשית ב- 8 ש"ח, והיו גם דובדבנים בכל מקום, ומחירם של ה-premium (האיכות הגבוהה ביותר) עמד על 17 ש"ח לקילו.

שווה לקנות בשוק הסיטונאי במידת האפשר, והמחירים יורדים ככל שהעונה מתקרבת לשיאה.

2012-06-27-shoping2012-07-02-shoping

שעות פתיחת השוק הסיטונאי בצריפין:

בימים א'-ד', השוק נפתח בשעה 22:00.
בין יום ה' ל-ו' השוק נפתח בשעה 3 לפנות בוקר.
ביום שבת השוק נפתח בשעה 21:00.

flame

Subscribe
הרשמה לעדכונים
guest
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
יעלי
יעלי
5 בפברואר 2014 23:32

אהלן!
תודה רבה על כל המידע!
האם מוכרים גם תמרים בשוק?
תודה!

צוות האתר
Reply to  יעלי
6 בפברואר 2014 7:26

אהלן!
תודה רבה על כל המידע!
האם מוכרים גם תמרים בשוק?
תודה!

יש תמרים יבשים בשוק וגם תמרים צהובים בעונה.

עומר
עומר
21 באפריל 2013 8:02

שלום!
אחלה אתר…!למרות שהפוסט הזה הוא כבר משנה שעברה ..טהיתי אם בתור אדם פרטי אני יכול להגיע לקנות שם?

יונתן
יונתן
Reply to  עומר
21 באפריל 2013 8:11

שלום!
אחלה אתר…!למרות שהפוסט הזה הוא כבר משנה שעברה ..טהיתי אם בתור אדם פרטי אני יכול להגיע לקנות שם?

בוודאי שאתה יכול, אבל המכירות הן בארגזים. ראה פוסט עדכני:
https://www.30bananotleyom.co.il/blog/middle-of-the-market

גלית
גלית
20 באוגוסט 2012 10:21

איך מגיעים לשם?
האם יש שם סחורה אורגנית?

צוות האתר
Reply to  גלית
20 באוגוסט 2012 13:09

איך מגיעים לשם?
האם יש שם סחורה אורגנית?

השוק הסיטונאי נמצא בצריפין.

אם מגיעים מדרך השבעה, השוק יהיה ברמזור הראשון ימינה לאחר אסף הרופא. יש שילוט.

לפני הפניה עלול להיות תור של משאיות סחורה. אין צורך לחכות בתור ואפשר לעקוף אותן משמאל בשביל לקחת את הפניה ימינה. ממשיכים עד הכיכר ואז ניתן לפנות שמאלה לחניה של תחנת הדלק ולהחנות את הרכב בצד ימין ולא בחניה של לקוחות התחנה. משם ניתן להכנס לשוק ברגל דרך הכניסה שנמצאת ממש מול תחנת הדלק. עקרונית יש שם שלט שהחניה אסורה אך מעולם לא קיבלנו שם דו"ח והרבה אנשים חונים שם.

אפשרות שניה היא להמשיך ישר בכיכר ולעקוף שוב את המשאיות משמאל ולהגיע לשער כניסה בתשלום (28 שקלים). ניתן להיכנס לחניה שמיועדת לסוחרים שנמצאת בתוך השוק (כניסה אמצעית) או לחניון הממוקם בצד (כניסה שמאלית). אם מחליטים לחנות בתשלום מומלץ להחנות פעם ראשונה בחניון שמחוץ לשוק, כי בתוך השוק יש משאיות, טנדרים, מלגזות וקשה למצוא חניה ולהתנייד שם. בכל מקרה חשוב להיזהר בזמן שמסתובבים בשוק כי נהגי המלגזות נוטים לנסוע מהר.

חשוב מאוד להביא עגלה מתאימה לנשיאת קרטונים (הקניות בשוק הן רק בקרטונים, לא ניתן לקנות פחות מקרטון לסוג פרי מסויים והעגלה היא בשביל להביא את הקרטונים עד לרכב).

הסחורה בשוק אינה אורגנית אך לעיתים ניתן למצוא דברים כמו אבוקדו, דלעות קטנות וקובו אורגנים."

שייקה
שייקה
5 באוגוסט 2012 20:49

מאיזה חנות בשוק הסיטונאי אתם קונים?

יש מקום שבו בד"כ המחירים זולים מהשאר והסחורה באיכות טובה?

ירון
Reply to  שייקה
6 באוגוסט 2012 9:45

השיקול שלנו של בחירת המשווק הוא לפי שלושה פרמטרים: איכות הסחורה, מחיר הסחורה ויחס המשווק אלינו. כאשר המשווק נחמד, הסחורה באיכות טובה והמחיר שלה טוב אנחנו נעדיף ללכת לאותו משווק באופן קבוע.

בדר"כ אנחנו גם מוכנים לספוג הבדלים קלים במחיר בשביל להמשיך ללכת לסוחר שאנחנו מכירים וסומכים עליו ונותן לנו יחס אדיב. זה כולל את פסטרנק, עבד, ענבי טלי, סלוקי שלמה ועוד.

בהעדר היכולת לקבל את כל האפשרויות, אנחנו מדגישים את איכות הסחורה מעל הכל.

אנו שוקלים לעשות פוסט ובו כל הסוחרים האהובים עלינו, כולל תמונות והסברים. נקווה שנגיע לזה.

עינת
עינת
26 ביולי 2012 17:57

שאלה טכנית – אני מצטערת שזה יישמע טיפשי להחריד אבל אני באמת רוצה להבין ולהחכים – איך לעזאזל סוחבים את כל זה הביתה? 🙁 הם עושים משלוחים?

צוות האתר
Reply to  עינת
26 ביולי 2012 18:57

שאלה טכנית – אני מצטערת שזה יישמע טיפשי להחריד אבל אני באמת רוצה להבין ולהחכים – איך לעזאזל סוחבים את כל זה הביתה? 🙁 הם עושים משלוחים?

זוהי דווקא שאלה חשובה ולא טיפשית בכלל 🙂

לשוק הסיטונאי חשוב להגיע עם עגלהמתאימה לנשיאת קרטונים. את הקרטונים שקונים מעמיסים על העגלה וכך סוחבים אותם עד לרכב ואחר כך מהרכב הביתה.

הסבר איך להגיע לשוק הסיטונאי תוכלי למצוא כאן בתגובות- https://www.30bananotleyom.co.il/blog/wholesale-market-shopping#comments

עינת
עינת
Reply to  צוות האתר
27 ביולי 2012 9:11

תודה רבה על התגובה 🙂