פוריות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: פוריות

הודעהעל ידי בת חן » ד' פברואר 12, 2014 8:00 am

בהמשך לזה, אני מצרפת סרטון מעולה של דון בנט בנושא חסרים תזונתיים אפשריים בעיקר של יוד אבל אני חושבת שההסברים בו עוזרים להבין את הענין לעומק.

http://www.youtube.com/watch?v=Qq3rQbCR ... XTzNF0T5nA
בת חן

הודעהעל ידי inbar » ג' פברואר 25, 2014 6:08 pm

תודה רבה ירדן ובת חן. זה באמת מדהים לשמוע על חוסר המינרלים כתוצאה משימוש בחומרים שונים שלא מאפשרים את הספיגה.
הבנתי שיש בעיה באופן כללי עם שתיית מים עם פלואור-דבר שחדש לי- ויש אנשים ששותים מים באוסמוזה,האם יש לכך סימוכין שזהו דבר בריא?
אאעדכן שבעצתך פניתי לד"ר גראהם.
הוא אכן ענה לי שהוא מכיר מקרים של ריפוי ממצבים של אמנאוריה וחוסר ביוץ, אך סירב לפרט לי באיזה נסיבות או לתת דוגמאות וקישורים לסיפורים של נשים.
בנוסף, הוא אינו הביע דעה לגבי מה עלי לעשות, אף על פי שלמעשה שילמתי על "ייעוץ" ממנו, אלא רק הבהיר שלדעתו טיפולים הורמונאליים הם מסוכנים וגורמים לריבוי עוברים.
די התאכזבתי בלשון המעטה מתגובתו הדלה.
שאלתי לגבי צום בהקשר הנ"ל ותשובתו הייתה שזה יכול לעזור אך אינו בטוח לכמה זמן עלי לצום ושכמובן זה חייב להיות מפוקח, אפשרות שאינה קיימת למיטב ידיעתי בארץ.
לא הצלחתי למצוא מאמרים או עדויות לגבי הקשר בין ריפוי אמנואירה לבין אכילת מזון נא, דל שומן וחלבון.

תודה רבה על התגובה המפורטת.
inbar

הודעהעל ידי בת חן » ג' פברואר 25, 2014 8:39 pm

אני יכולה לתת לך עדות אחת, אם היא תעזור במשהו על בחורה בת 23 שייעצתי לה לפני כמה שנים שגם סבלה מאמנוראה, היו לה שחלות פולסיצסטיות ולא הייתה לה וסת במשך שנה וגם לאחר שניסתה טיפול הורמונלי, עדיין לא הייתה וסת. היה לה עודף משקל רציני (39% שומן) והתזונה שלה הייתה תזונה סטנדרטית של מזון מהחי, בצקים וכו'.. הדבר הראשון שייעצתי לה היה פשוט להוסיף שייק אחד של עלים ירוקים ופירות לתזונה היומית, כמעין צעד ראשוני כמובן, כי להרבה אנשים קל יותר להוסיף לפני שהם מורידים מזונות מהתפריט.

ומה שקרה לה הפתיע אפילו אותי (ואני לא מופתעת בקלות מהצורה שבה גוף מגיב לשינויים חיוביים) אחרי כמה ימים של שתיית שייק אחד ביום היא התקשרה לספר שכנראה ה"סכר נפרץ" או משהו (סליחה על התיאורים) והיא קיבלה וסת חזקה מאוד שאילצה אותה לקחת חופש מהעבודה לדבריה בגלל ה"זרימה המוגברת" שהשביתה אותה.

אותי זה מאוד הפתיע, אבל אני חושבת שבמקרה שלה מצבה התזונתי והגופני היה כל כך גרוע שהספיקו מעט ירקות ופירות חיים בכדי לפחות לשחרר את התקיעות שהייתה שם, כי מזון שמותאם לגוף נותן לגוף פנאי ומשאבים לרפא את עצמו.
בת חן

הודעהעל ידי inbar » ה' פברואר 27, 2014 11:46 am

מאוד משמח לשמוע בת חן.
אני בריאה ותמיד הייתי בגדול וגם לא היה לי עודף משקל אף פעם. אני כבר 9 חודשים 80/10/10 ועדיין לא קרה לי כזה דבר לצערי....
inbar

הודעהעל ידי בת חן » ה' פברואר 27, 2014 2:18 pm

כמובן שאת כבר במצב טוב יותר ממה שהיא הייתה, אבל לה לא הייתה היסטוריה רבת שנים של שימוש בגלולות ועל כן המצב הוא מן הסתם שונה בשני המקרים.

מעבר לעובדה שגלולות משבשות את הציר ההורמונלי, הן גם חשודות כגורמות לחסרים תזונתיים בעיקר בויטמיני בי.

ושוב אני אומרת שלדעתי הדבר הכי טוב לעשות זה לבדוק אם כל האלמנטים החיוניים לבריאות הגוף והנפש מאוזנים אצלך אם את אוכלת פירות וירקות לא אורגניים, זה הזמן, אם את לא ישנה מספיק או לא בצורה אפקטיבית, לא דואגת לנטרל מקורות למתח ולא דואגת לקחת מנוחה רגשית ומנטלית ומרגישה קושי להגיע לשלווה ועוד ועוד זה הזמן לטפל בזה, אני יודעת שיש לרובנו מספיק דברים להתעסק בהם ביום יום ואולי זה נשמע המון עבודה או נשמע לא כזה ביג דיל אבל כל שיפור שנראה לכאורה קטן וחסר חשיבות יכול לקדם את התהליך.

בהצלחה!
בת חן

הודעהעל ידי חנה » ב' מרץ 03, 2014 11:32 am

יש את שיטת אביבה - תרגול לפתרון בעיות של המערכת ההורמונלית הנשית
חנה

הקודם

תגיות נושא

הריון, עדויות אישיות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 9 אורחים