לא מובן לי נושא החלבון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: לא מובן לי נושא החלבון

הודעהעל ידי lior14 » ב' מרץ 03, 2014 12:20 am

היי חברים וחברות ,
היום זה היום הראשון שלי .
ראיתי את ההרצאה של ד"ר עדיאל תל- אורן בעבר. ריפרפתי שוב היום עליה . הוא מדבר על כמות בסיסית של כ30-35 גרם חלבון ליום. ( וזה עדיין נשמע לי מוזר, תמיד חונכתי על זה שאני צריך על כל קילו2 גרם חלבון, כלומר צריכה של 150 גרם ) אבל אני מניח שהוא יודע על מה הוא מדבר.

היום זה היום הראשון שלי והיה די קשה. זו פעם ראשונה אחרי המון המון זמן שלא אכלתי דגנים או לא שתיתי קפה . מרגיש תשישות קלה
מחר יום חדש :)
נמשיך לעדכן

ערב טוב לכם ותודה על הדירבון והמוטיבציה
lior14

Re: לא מובן לי נושא החלבון

הודעהעל ידי ירדן » ב' מרץ 03, 2014 11:20 am

תשמע, אני לא יודעת כמה קלוריות וכמה חלבון עדיאל אוכל אבל בכל מקרה אין כמות חלבון אחת שמתאימה לכולם. עדיאל גם לא עושה פעילות גופנית ולכן צריכת הקלוריות שלו תהיה נמוכה מאשר אם כן היה עושה פעילות ולכן צורך יותר קלוריות. אני בחורה, גובה 164, משקל 51 ואני אוכלת 45-40 גרם חלבון בתפריט שלי. אדם כמוך (גבר, גבוה ממני ועם מסת שריר גבוהה משלי) שמן הסתם צריך יותר מזון ממני יקבל גם יותר חלבון. פירות "דלים" בחלבון אבל בירקות יש המון חלבון, רק שצריך לאכול מספיק ירקות (אבל לא על חשבון הפירות כי ירקות דלים בקלוריות). אם יש ימים שנניח בא לי פחות ירקות או שלא בא לי בכלל אז כמות החלבון מן הסתם באותו היום תרד אבל זו עדיין תהיה כמות מספיקה לצרכים הגופנים שלי גם אם הייתי בחדר כושר ודפקתי אימון רציני באותו היום.

בחלב אם יש בסביבות 7% חלבון (מהקלוריות) ותינוק מכפיל את משקלו בחודשים הראשונים לאחר הלידה ומשליש את משקלו עד גיל שנה. אף מפתח גוף לא מסוגל לגדול ככה.

בכל מקרה, אתה לא חייב לקפוץ על זה ב-100% בבת אחת. פשוט תתחיל להוסיף יותר פירות וירקות לתפריט הנוכחי שלך, תפטר מכל התוספים ותתקדם בהדרגה :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

חלבון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים