שוב ויטמין d.....

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שוב ויטמין d.....

הודעהעל ידי גבריאלה » ד' אפריל 23, 2014 5:36 pm

אני יודעת שהנושא לעוס וטחון עד דק פה בפורום אבל בכל זאת... קיבלתי תוצאות בדיקות דם והויטמין d יצא 14!!!
לא ציפיתי לזה כי אני יחסית הרבה בשמש, כמעט כל יום למשך לפחות שעה, בשעות הבוקר צהריים, אני די בהירה, משתזפת בקלות ולא נשרפת אז חשבתי שזה מספיק, למה הוא כל כך נמוך? לא מיסתדר לי...
הבנתי שלסופרהרב יש.תוסף טיבעוני שאפשר לקנות בכל חנות טבע, יש משהו שעדיף עליו? איזו כמות כדאי לקנות?
ה b12 יצא 318, נראה לי לא רע ביחס לזה שאני לא לוקחת תוסף כבר שנים, כדי לקחת תוסף או שזה אכן מספיק?

תודה רבה! :D
גבריאלה

Re: שוב ויטמין d.....

הודעהעל ידי ירדן » ה' אפריל 24, 2014 7:53 am

השאלה היא האם את נחשפת ככה לשמש כבר כמה שנים או רק בתקופה האחרונה, וכמה אחוז מהעור שלך נחשף לשמש. אחרי החורף צפוי שהרמה תרד אבל אם בקיץ הרמה שלך היתה מספיקה אז בחורף היא לא הייתה יורדת כל כך נמוך.

התוסף של סופהרב אינו טבעוני (הוא עשוי מלנולין). ככל הידוע לי אם רוצים תוסף טבעוני צריך להזמין מחו"ל כפי שעשו פה כמה מחברי הפורום.

העניין עם בי12 הוא שאין לנו דרך לדעת מה הרמה המיטבית עבור בני אדם שאוכלים בריא, באמת בריא, ואורגני שגדל על אדמה עשירה, וחיים ללא סטרס כרוני וללא זיהום אויר כפי שכולנו היינו עושים בטבע. עוד דבר לגבי בי12 הוא שהבדיקות שעושות קופות החולים אינן מדוייקות ב-100% כך שהרמה שלך עלולה להיות קצת יותר נמוכה או מעט יותר גבוהה. כך שעל השאלה האם זה מספיק אני לא יכולה לענות. סביר להניח שכרגע את לא צריכה להיות מודאגת אבל כן חשוב להמשיך לעשות בדיקה אחת לשנה ולראות מה המצב (לכל המשפחה). כטבעונים כנראה שהצורך בבי12 שלנו נמוך משל אוכלי בשר כי התזונה שלנו לא מכילה עודפי מתיונין אבל בכל זאת אני באופן אישי מעדיפה לא לקחת סיכונים וכן לקחת בי12 מידי פעם.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי גבריאלה » ה' אפריל 24, 2014 9:21 am

היי ירדן, תודה על התשובה! לגבי כמה מהעור נחשף לשמש, אז בדקך כלל זה ידיים ופנים, זה לא מספיק?
האם יש לך אפשרות לצרף לי קישור לקניית ויטמין d טבעוני מחול?
לגבי הb12, משהוא שמוזר בעיניי זה שבקופח מבקשים להפסיק לקחת תוסף שלושה ימים לפני בדיקת הדם, במידה ולוקחים, האם ה,דיקה יכולה להיות אמינה? האם בי12 לא נמצא בדם אחרי שלושה ימים?

תודה :D
גבריאלה

הודעהעל ידי ירדן » ה' אפריל 24, 2014 10:48 am

ידיים ופנים זה לא מספיק. גם אני בעבר הייתי חושפת רק ידיים (חולצה קצרה ולא גופיה) ופנים ובבדיקת הדם היה לי חסר. זה היה לפני כמה שנים. בהתחלה לקחתי תוסף אבל בהמשך התחלתי לחשוף את עצמי כמו שצריך לשמש והפסקתי לקחת תוסף.

הנה דוגמה לתוסף טבעוני-
http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Vi ... null&ic=13

והנה תוספים נוספים-
http://www.iherb.com/search?kw=vitashin ... =0&y=0#p=1

אם לוקחים תוסף בי12 בסמוך לבדיקה זה ישפיע על התוצאות ולכן צריך להמנע מהתוסף כמה ימים לפני הבדיקה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

ויטמין B12, ויטמין D

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot], YandexBot ו 5 אורחים