שיניים...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שיניים...

הודעהעל ידי שמשמש » ד' אפריל 30, 2014 1:17 pm

שלום לכולם.
ברצוני לשאול לגבי שיניים. אין לי חורים בשיניים.
הצבע של השיניים גם יכול להשתנות בעקבות שינוי לתזונה זו? השיניים שלי כיום אינם לבנות. אך אני מרגישה, שהן מעט מעט מלבינות בעקבות השינוי. האם אני הוזה?? זה יכול להיות?
ומה לגבי ניקוי אצל שיננית שעושה פעם בכמה זמן? אינני יכולה לבקר אצל שיננית מבלי הרדמה בגלל רגישות גדולה לכאב.. ובעקבות המודעות ההולכת וגוברת לבריאות, אני מודאגת מהחומרים שיש בהרדמה, ובכלל אצל רופא השיניים והשיננית...
מה אתם אומרים?
כמו כן.. אני בן אדם שמאוד לא אוהב ירקות.. (חוץ מגזר, גמבה וכאלה..) כל הירקות הירוקים ובמיוחד העלים, מאוד לא טעימים לי.... מה חשיבותם בתזונה? ואיזה אחוז מכלל הקלוריות היומיות צריכות להיות מהירוקים האלו? אני מבינה שהם מאוד בריאים, אבל האם אפשר לשרוד את התזונה הזו, עם כוס מיץ ירוק אחד ביום? כל השאר פרות וכו.. ואילו מהירוקים הכי חשוב לצרוך וכדאי עליהם לא לוותר?
תודה רבה מראש.. תהיו בריאים ( :
שמשמש

Re: שיניים...

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 02, 2014 1:16 pm

שני הנושאים שהעלת כאן - שיניים ועלים ירוקים - קשורים אחד לשני. רוצה לשמור על שיניים בריאות? אחד הדברים שאת צריכה לעשות הוא להקפיד לאכול מספיק עלים ירוקים כי יש בהם כמות מינרלים גבוהה מלפירות שהכרחית לבריאות השיניים. מעבר לזה חשוב להתמקד במזונות עתירי נוזלים (פירות וירקות טריים) ופחות במזונות מיובשים (או מבושלים) כי הם נוטים להידבק לשיניים. חשוב לאכול פירות בשלים ולא כאלו שלא הבשילו כראוי והם חומציים מידי, בעיקר כשמדובר בהדרים. תדאגי להיגיינת הפה בעזרת מברשת שיניים רכה וצחצחי בעדינות (צחצוח אגריסיבי פוגע בחניכיים) אבל ביסודיות (עדיף כמובן גם לא להשתמש במשחת שיניים רעילה אלא בחלופות בריאות יותר). בעיקרון הרוק מנקה את הסוכר מהשיניים לאחר האכילה אבל ליתר בטחוןכדאי גם לשטוף את הפה במעט מים כדי להוריד את שאריות הסוכר מהן. עוד דבר חשוב הוא לאכול באופן מסודר ולא לנשנש לאורך כל היום כדי שלא יהיה מצב של סוכר על השיניים כל היום.

הנה פוסט שכתבתי לפני שנתיים על בריאות השיניים-
http://30bananotleyom.co.il/811-blog/122-teeth-health

הנה כמה סרטונים של ד"ר גרהם בנושא עלים ירוקים:

האם בריא לאכול רק פירות ללא ירקות ועלים ירוקים-
http://30bananotleyom.co.il/movies/75-i ... et-healthy

כמה ירקות ועלים ירוקים צריך לאכול-
http://30bananotleyom.co.il/movies/213- ... ens-to-eat

כמות העלים הירוקים-
http://www.youtube.com/watch?v=3oGRDcrY8sE

בסרטון האחרון הוא מדבר ספציפית רק לגבי עלים ירוקים ואומר 1%-5% מהקלוריות עם עדיפות לעלים עדינים. במקומות אחרים עדכניים יותר ובספר הוא מדבר על 2%-6% מהקלוריות. 1% זה ממש מעט אבל 2%-3% כממוצע זה בסדר גמור. לתפריט ממוצע של כ-2000 קלוריות זה יהיה משהו כמו ראש חסה או כמות מקבילה של עלים ירוקים אחרים כולל גבעולי סלרי. לא יקרה שום דבר אם לא מתחשק לאכול עלים מידי פעם אבל כן יש להם חלק חשוב מאוד בתפריט וצריך לאכול אותם באופן קבוע וכוס מיץ זה לא מספיק.

לגבי עניין הטעם. טעם זה משהו נרכש ויש לו גם קשר לכל המלח והתבלינים שהורגלנו לשים על כל דבר. צפי בסרטון קצר של רוזלינד, אשתו של דאג, בנושא בלוטות הטעם (הקטע שלה נמצא ממש בהתחלה עד דקה 1:20)-
http://www.youtube.com/watch?v=pKUtPEtO ... plpp_video

עוד דבר לגבי הטעם. יש לפעמים הבדלים עצומים בטעם בין חסה אחת לשניה ומלפפון אחד לשני וכו'. אם לא טעים לך מה שאת אוכלת קני במקום אחר. קני אורגני!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ש' מאי 03, 2014 9:12 am

זה בהחלט יכול להיות שהשיניים מלבינות, גם אצלי זה קרה. יש לי צהבהבות וכתמים לבנים על השיניים עוד מילדות, שלטענת כמה רופאי שיניים ששאלתי זה נבע משימוש מופרז באנטיביוטיקה בזמן בקיעת השיניים הקבועות, וזה נמצא בתוך האמייל ולכן אין שום דרך להלבין את זה והאופציה היחידה שנתנו לי הייתה להרכיב ציפוי על השיניים. מה שכמובן לא עשיתי.

לאט לאט הגון הצבהב נעלם מרוב השיניים הקדמיות ונעלם קצת גם מהשיניים האחוריות. חלק מהשיניים הקדמיות שלי הפכו לבנות וחלקות ללא כתמים.

בנוסף גם בעלי שם לב שמשקעי אבנית שהיו לו על השיניים (הוא לא הולך לשיננית) נעלמו אט אט.

אנחנו מאוד מקפידים על סלט ירוק אחד גדול ביום ולעיתים רחוקות אנחנו לא אוכלים בערב סלט. אני חושבת שבעולם המודרני, אחרי שבלוטות הטעם שלנו השתבשו לגמרי מכל הטעמים החזקים ו\או המלאכותיים שאנחנו נחשפים אליהם, לא קל להתחבר מחדש לטעמים של הדברים הפשוטים כמו פירות ועלים ירוקים, זה לוקח זמן. אני חושבת שכמו שירדן כתבה, זה חשוב לדעת שיש עלים ממש לא טובים בטעם בגלל דרך הגידול שלהם וכאלה שהם ממש תענוג לאכול, עלים מגידולים אורגניים בדרך כלל טעימים יותר ועשירים יותר ואפילו ריחניים יותר וזה עושה הבדל גדול בחוויה.

אני עשיתי את המעבר בהדרגה, בהתחלה עוד שמתי שמן זית, מיץ לימון ומלח ולאט לאט הורדתי את המינון שלהם ובמקביל הוספתי רטבים ביתיים דלי שומן על בסיס פירות וירקות לפי המתכונים שיש ברשת ועם הזמן, באופן טבעי גם זה לא היה נחוץ לי. בנוסף עם הזמן מרגישים את הרצון לאכול סלט ועלים ירוקים והיום הכי שמח בשבוע בשבילי זה בדרך כלל היום שמגיע משלוח העלים האורגניים, זה נהיה פשוט תענוג להריח אותם, לראות את הטריות והחיות שיש בעלים ולהרגיש שהשפע הזה מזין אותך...
בת חן

הודעהעל ידי ירדן » ש' מאי 03, 2014 10:09 am

גם לי אין אבנית בשיניים. בעבר היו מעט משקעי אבנית, לא משהו נורא, אבל היו. מאז שעברתי לתזונה הזאת אין לי יותר בכלל. יכול להיות שזה קשור גם לכך שבאותה תקופה שעברתי ל-811 גם עברתי לשתות מים שעברו אוסמוזה הפוכה. אבל מצד שני בחודשים האחרונים דווקא שתיתי רק מי ברז ולא היה שינוי במצב השיניים אז אולי התזונה היא בעיקר שעושה את ההבדל.

בחורף האחרון הייתה תקופה שקניתי חסות די מעפנות (אורגניות) ובאמת שהיו ימים שאכלתי את הסלט בלי חשק אבל כשהחסות חזרו להיות טעימות וגם קניתי ירקות אורגניים מדהימים ישירות מהחקלאי אז חזרתי להנות מאוד מסלט ענק וטעים כל ערב. בשבועיים האחרונים אני אוכלת רק חסות מהגינה והטעם מדהים. כל פעם כשאני קוטפת עלים עבור הסלט של הערב אני לא מתאפקת ואוכלת עלים תוך כדי שאני קוטפת, ואת הסלט של הערב אני אוכלת עם חשק גדול ואפילו ממש מחכה לו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ש' מאי 03, 2014 11:06 am

הגיוני שיש השפעה גם למי השתייה וזה בטח משפר את המצב מהר יותר, אבל למען האמת במקרה של בעלי, הוא מאז ומעולם שתה רק מי ברז מסוננים במסננת פשוטה כך שבמקרה שלו רוב ההשפעה הייתה באמת מאז המעבר לתזונה הזו.
בת חן

הודעהעל ידי שמשמש » ד' מאי 07, 2014 11:45 am

תודה לכולם....
( :
שמשמש

תגיות נושא

עלים ירוקים, שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 4 אורחים