בעיות עיכול

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בעיות עיכול

הודעהעל ידי נטע1998 » ה' מאי 08, 2014 4:33 pm

שלום, התחלתי את התזונה לפני כחודש בערך, ועשיתי זאת בהדרגה ובימים האחרונים הגברתי את צריכת הפירות והירוקים והפחתתי מלח, מזונות מעובדים, מזונות מבושלים.., והגעתי כמעט ל100% רואו.
ובאותו זמן בימים האחרונים בכל פעם אני משלשלת או שהצואה שלי פשוט רכה יותר בהרבה מבדרך כלל (סליחה על התיאורים) וזה לא עובר.
אבי אמר לי שאני צריכה להפסיק עם הפירות והירקות ולאכול בימים הקרובים אורז לבן, טוסטים.. ואני לא יודעת אם הבעיה באמת נובעת מהפירות והירקות או שזה הגוף שלי שמנקה את עצמו..? ואיך אפשר לדעת?
תודה רבה לעוזרים(:
נטע
נטע1998

Re: בעיות עיכול

הודעהעל ידי יונתן » ה' מאי 08, 2014 6:39 pm

יש כמה אפשרויות:
ראשית, בהחלט ייתכן שזה ניקוי של הגוף. רבים חווים תקופה מסוימת של ניקוי שמתבטאת ביציאות מרובות, פצעונים, כאבי ראש וכיוצא בזה. התזונה שלי לפני המעבר ל-811 הייתה מבוססת על המון לחם מחיטה מלאה, הרחוק מאוד מלהיות המזון האידיאלי לבריאות מערכת העיכול, וסבלתי מתקופה ארוכה יחסית של שלשולים שבה ירדתי ממשקל 72 ק"ג ל-65 ק"ג. לכל אדם שאוכל תזונה רגילה יש כמה ק"ג של מזון בשלבי עיכול שונים שיושבים במעיים, וכשעוברים לאכול רק פירות וירקות אז המזון במעיים משתחרר במהירות רבה וזה מתבטא בהתחלה בשלשולים. מבחינה זו אבא שלך צודק שטוסטים אכן יתקעו את הצואה במעיים.
שנית, ליקטתי במאמר הבא את השגיאות שעשיתי כשעברתי לתזונה. את מוזמנת לקרוא ואולי תגלי שאת עושה שגיאה כלשהי שגורמת לבעיות עיכול. בנוסף, מומלץ מאוד לקרוא את הספר "תזונת 80/10/10" אם טרם עשית זאת, כי הוא נותן תשובות מקיפות לכל היבטי התזונה.
שלישית, שימי לב לאיכות הפירות שאת קונה. למתחילים קשה להבדיל בין הפירות הטובים בשווקים לפירות באיכות נמוכה. חקלאים ומשווקים רבים מוציאים לשוק פירות לפני שהבשילו כראוי, או פירות שגודלו בתנאי גרועים של אדמה ודישון. אם את שמה לב שלפרי יש טעם רע, כנראה שהוא לא ראוי לאכילה, ושימי גם לב אם יש קשר ישיר בין פרי או ירק מסוים לבעיות עיכול. במקרה זה כדאי להחליף מגדל/משווק. גם אני עדיין נופל בדברים האלה. רק לפני כמה ימים קניתי אפרסקים שנראו יפהפיים והדיפו ריח נעים, אבל משום מה אין להם שום טעם. אין לי שום מושג מה הסיבה לכך, אבל אני יודע שהאפרסקים האלה לא ראויים לאכילה ושלא אקנה שוב מאותה תוצרת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

תגיות נושא

תסמיני ניקוי וגמילה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 7 אורחים