ערך בי 12 נמוך מאוד

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ערך בי 12 נמוך מאוד

הודעהעל ידי יותמבל » א' מאי 11, 2014 3:02 pm

אהלן אהלן.
קיבלתי עכשיו תוצאות בדיקות דם.
ספירת הדם נראית תקינה, אך בי 12 עומד על 81
ופוליק אסיד על 4.3
פריטין על 41.4
נבהלתי מאוד, בתוצאות הבדיקות הקודמות הבי 12 היה על 178.
התחלתי לקחת תוסף שקיבלתי מהצבא לפני כמה ימים מתחת ללשון.
האם זה אמור להספיק?
אני מפחד שנגרם לי נזק, או שהמצב בלתי הפיך..
בימים האחרונים גם התחלתי לעשות כל מיני הקשרים של סימפטומים לרמת הבי 12 שלי, עוד לפני שידעתי מה התוצאה.
שינויים במצבי רוח לא ממש מוסברים, הבעיות עיכול..
אשמח לתגובות, עדיף מעודדות.
תודה!
יותמבל

Re: ערך בי 12 נמוך מאוד

הודעהעל ידי ירדן » א' מאי 11, 2014 3:45 pm

הצעתי לך לקחת בי12 עוד אחרי בדיקת הדם הקודמת שעשית ואחרי שסיפרת שוב על בעיות העיכול שלא עוברות, ועכשיו ללא ספק אתה צריך לקחת תוסף, ועדיף אחד איכותי שנספג טוב, ולעשות שוב בדיקה בעוד כשלושה חודשים. עם תוצאה כזאת סביר להניח שרופא המשפחה שלך אפילו יגיד לך לעשות בתור התחלה זריקות בי12.

נזקים מסויימים של חסר בבי12 יכולים להיות בלתי הפיכים אבל לא נראה לי שאתה צריך לדאוג במקרה הזה אלא אם תתן לרמה להמשיך לרדת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » א' מאי 11, 2014 4:10 pm

היי ירדן, תודה על התגובה.
מה התוסף המומלץ והאם לדעתך כדאי לעשות זריקות?
יותמבל

הודעהעל ידי יותמבל » א' מאי 11, 2014 4:35 pm

ואוסיף ואשאל, לאחר מחקר קצר בנושא, האם נראה לך שיכול להיות שהבעיות בעיכול הן שמעכבות את הספיגה של הויטמין והן הגורם למחסור?
אני מצטער על מטח השאלות שלי לאחרונה, אני פשוט באיזה לופ היפוכונדריה..
יותמבל

הודעהעל ידי אורנה » א' מאי 11, 2014 10:07 pm

יותם, מאוד כדאי לקחת זריקות!
שנה שעברה קיבלתי 12 זריקות אחת לשבוע כלומר בערך 3 חודשים, זה שיפר לי את ההרגשה בכל מיני דברים בזמן ממש קצר.
מה גם שהבנתי שזריקות נספגות הרבה יותר טוב. משהו כמו 80% מהחומר נספג, לעומת 30% מכדורים מתחת ללשון. זה מה שזכור לי שהרופאה אמרה.
אחרי שתיקח את הזריקות, תמשיך עם כדורים או טיפות מתחת ללשון מסוג מתילקובלמין (ולא ציאנוקובלמין) אבל בינתיים תיקח מיידית את מה שנתנו לך בצבא.

זה ממש מסביר את כל התופעות שהיו לך בחודשים האחרונים.

אל תהסס קח זריקות וגם תוסף
אורנה

הודעהעל ידי יותמבל » א' מאי 11, 2014 11:13 pm

אורנה - תודה!
אני ממש מוטרד מזה.
אני כבר שבועיים עם איזו עננת דיכאון לא מוסברת, ואני חושד שזאת הסיבה.
עירער אותי לגמרי..
מה גם שאני לא מבין איך זה צנח כל כך בחצי שנה
גם הומלץ לי לקחת תוסף ברזל. (דעתכם?)
בכל אופן אני אלך לרופא יחידה השבוע, אבל לא בטוח שהוא בהכרח ימליץ על זריקות..
יש סוגים שונים של זריקות או שזה לא משנה?
ואורנה את הצלחת לאזן את זה אצלך?
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ב' מאי 12, 2014 4:53 pm

בעיות מסויימות במערכת העיכול יכולות לפגוע בספיגה של הויטמין אבל גם חסר בויטמין יכול לגרום לבעיות במערכת העיכול. קשה לדעת מה גורם למה או מה מחמיר את מה, אבל אם אני זוכרת נכון בערך באותה התקופה שכתבת פה על בעיות העיכול רשמת גם את רמת הבי12 שלך שהייתה נמוכה יחסית אז באמת יתכן שרמת הבי12 הנמוכה גרמה בין היתר לבעיות העיכול. כדאי גם לקחת בחשבון שכטבעוני שלא אוכל מזון מעובד שמועשר בויטמין בי12 ולא אוכל רק מזון אורגני שגדל על אדמה חיה ואיכותית קשה לדעת כמה ויטמין בי12 אתה בכלל צורך או כמה מערכת העיכול שלך מייצרת. עד כמה שהייתי רוצה להאמין שיש לכולנו יכולת לחיות ללא תוסף בי12, אני לא חושבת שכרגע זה המצב. חלקנו מגיעים עם היסטוריה של בעיות עיכול, רובנו לא אוכלים 100% אורגני שגדל באדמה חיה ואיכותית, חלקנו עוסקים הרבה בספורט שמעלה את הצורך בויטמין, חלקנו חיים במתח שגם מגדיל את הצורך בו. אמנם אין לי שום יכולת לדעת מה טווח הנורמה באנשים בריאים שצורכים רק מזון טבעי מהצומח כי הטווח נקבע על פי רמות של אוכלוסיה שאוכלת מזון מעובד ומהחי שמועשר בויטמין הזה אבל עדיין אנחנו לא חיים בעולם אידיאלי עם תנאים אידיאליים וחסר בבי12 זה לא משהו שצריך לשחק איתו. גם אם לא מרגישים סימפטומים כמו דיכאון, בעיות זיכרון, בעיות עיכול וכו' עדיין יש דברים כמו עודף הומוציסטאין עקב חסר בבי12 שהסימפטומם הראשון שלו הוא שבץ מוחי... אני באופן אישי כן לוקחת תוסף בי12 מידי פעם, לא באופן קבוע, כדי להיות על הצד הבטוח.

לגבי הזריקות, יש כמה סוגים של זריקות כפי שיש כמה סוגים של כדורים. שאלתי פעם במכבי איזה ניזגרת של בי12 מכילות הזריקות שלהם ונאמר שלי שציאנוקובלמין אבל אני לא יודעת אם זה כך בכל הקופות ומה יש לרופא הצבאי. אם המצב חמור אולי באמת עדיף בתור התחלה לקבל זריקות כדי להעלות את הרמה מהר יותר. אני לא בעד דקירות אבל מצד שני גם חלק מהתוספים מכילים מרכיבים בלתי רצויים. בכל מקרה תתחיל עם מה שיש לך, תברר לגבי זריקות ותקנה תוסף מסוג מתילקובלמין או הידרוקסיקובלמין להמשך. זה משהו שפחות נפוץ בארץ אבל אפשר להשיג. באתר iherb אפשר לקנות תוספים בזול מאוד לעומת הארץ והמשלוח 4$ אם עושים הזמנה של עד 75$ ועד משקל מסויים ואפשר להשיג שם דברים שאין בארץ.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ו' מאי 16, 2014 10:42 pm

אני לא בעד תוסף ברזל
יש לך ברזל נמוך?

כששאלתי את הרופאה היא אמרה שכל הזריקות הן ציאנו ולא מתיל, שאלתי בבית המרקחת וגם הרופאה אמרה שאין זריקות מתיל. אבל שווה לברר שוב.

לא יודעת אם הצלחתי לאזן.
אחרי הזריקות לא עשיתי בדיקה, איכשהו דחיתי אותה עד שכבר אמרתי שנה הבאה.
אבל ברור לי שזה השפיע כי הרגשתי ממש שיפור.

לקחתי ממש מעט זמן אחרי הזריקות טיפות של ביוקר מתחת ללשון וכרגיל התחלתי יותר לשכוח מלקחת ובעצם כבר 10 חודשים ללא תוסף בכלל.
בדיוק עכשיו עברה שנה והולכת לעשות בדיקות, נראה מה תהיה התוצאה.
אורנה

הודעהעל ידי יותמבל » ו' מאי 16, 2014 10:46 pm

בהצלחה אורנה!
איזה קטע אני בדיוק קורא את התגובה שלך והנה נוספה לה עוד אחת :)
שמח לשמוע שהסימפטומים עברו ושזה עזר, מקווה שכך יהיה גם אצלי.

אני בשבוע האחרון ממש מתעסק בזה, בצורה די אובססיבית הייתי אומר..
עוד לא קיבלתי את הזריקות, ועוד לא הייתי אצל הרופא, מתוכנן ליום ראשון.
אבל אני כן לוקח תוסף של אקוסאפ וגם תוסף ברזל..
מצבי רוח ממש משתנים..
הפחד הגדול שלי הוא שנגרם לי איזהשהו נזק בלתי הפיך...
יותמבל

הודעהעל ידי יותמבל » ו' מאי 16, 2014 10:47 pm

ולשאלתך לגבי הברזל יש לי פריטין נמוך והנטורופתית אמרה שאני צריך לקחת תוסף, אבל הוא טבעי כזה.. תמציות צמחים
יותמבל

הבא

תגיות נושא

ויטמין B12, חסרים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים