מאמר חדש וחשוב באתר בנושא "תזונת פליאו"- כנסו, קיראו והפיצו!

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מאמר חדש וחשוב באתר בנושא "תזונת פליאו"- כנסו, קיראו והפיצו!

הודעהעל ידי ירדן » ד' מאי 28, 2014 10:04 am

כל המיתוסים, הסתירות, הטיות הנתונים וההמצאות הפרועות שעומדים מאחורי תזונת הפליאו.
השקיעו את הזמן לקרוא וכמובן שתפו והפיצו את המאמר כמה שיותר.
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... ent-secret
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

Re: מאמר חדש וחשוב באתר בנושא "תזונת פליאו"- כנסו, קיראו והפ

הודעהעל ידי liav » ד' מאי 28, 2014 6:37 pm

פעם הגעתי לפורום שלו במקרה, לא זוכר איך.
אם אני לא טועה הוא מדבר גם על ריצה יחפה, אז אולי ככה.
התרשמתי ממנו לרעה, לא נראה כבן אדם שמנסה לקדם אג'נדה שהוא מאמין בה. נראה כאילו יש לו אינטרסים נסתרים.
liav

הודעהעל ידי גבריאלה » ה' מאי 29, 2014 11:24 pm

מאמר מעולה ומרתק!
תודה רבה יונתן וסחתיין על ההשקעה!!
יש עניין שמבלבל אותי אבל הוא בעצם קצת פילוסופי ולא נראה לי שיש עליו תשובה, ברור לי שדעאל לוקח את עצמו ברצינות ולא היה מפרסם ספר שמבחינתו לא מבוסס מדעית כלומר הוא מאד משוכנע במה שהוא כותב ומבחינתו כל מה שהוא כותב זו אמת, הוא לא מסלף דברים, לא מסתיר, מבחינתו הכל מבוסס ובדוק. ברור לי שגם כשאתה, יונתן, כותב ומגיב אתה משוכנע שכל מה שאתה כותב הוא מבוסס מדעית וכו' ובכל זאת כשאתם מתייחסים אחד לדברי השני אתם מציגים זאת כאילו האחר הוא אדם לא רציני, שקרן, מניפולטיבי ולא חכם במיוחד. יש בזה משהוא לא הגיוני... סתם הרהור כזה שחלף לי בראש.

יישר כח!!
גבריאלה :D
גבריאלה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 30, 2014 11:12 am

זה לא ממש עניין פילוסופי. ברור שלכל אחד יש את העמדה והדעות שלו ואין ספק שדעאל מאוד מאוד מאמין בדרכו, אבל אם תכנסי ותקראי בקישורים המצורפים או תחפשי את המידע בעצמך תוכלי לראות שהמידע שדעאל מציג בספרו אינו תואם למה שכתוב במקורות שעליהם הוא לכאורה מתבסס. מעבר לזה הרבה "פליאוליטים" נוהגים להגדיר כל פרשנות וכל ממצא קטן כעובדה, כהוכחה וכקונצנזוס מדעי למרות שזה פשוט אינו נכון.

לא סתם פירסמנו את המאמר "תזונת פליאו: מדע או דת"-
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... r-religion

מעבר לזה אם תעברי שוב על התגובות למאמר תראי שיש הבדל גדול בסגנון הכתיבה הענייני של יונתן לבין צורת הכתיבה המזלזלת, המקטינה, היורדת לפסים אישיים ועלבונות של דעאל ואחרים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ו' מאי 30, 2014 12:48 pm

אני לא חושב שיש אצל דעאל ביסוס מדעי. אני חושב שמבלוגר חביב שמנסה לקדם אורח חיים בריא הוא הפך לגורו שהשמן עלה לו לראש והוא רוצה להיות ראש החנית במלחמה נגד הטבעונים. אין אח ורע בשום מחקר מדעי לכמות המניפולציות של הנתונים שדעאל עשה בספרו כדי לתת הצדקה לצריכת מזון מן החי.
בשורה התחתונה זה גם לא משנה אם יש אנשים בעלי תארים מדעיים מתקדמים שטוענים שגולגולת מנופצת של פיל פירושה שבני האדם מבשלים בשר כבר מיליון שנה, יש אנשים בעלי תארים מדעיים שאומרים אלף ואחת שטויות, וכל יומיים מתפרסמת כתבה אחרת בוואינט עם השטויות האלה. השאלה היא האם הפרשנות המדעית שלהם עולה בקנה אחד עם היגיון פשוט. כשפליאוליט אומר לי שהאדם הקדמון חי על כמויות אדירות של שומן רווי, אבל כשבשטח אנחנו לא רואים שום בעל חיים שמן, אז אין שום משמעות למחקר מדעי שבו נמצאו עצמות פילים עם חריטות. וכשדעאל בעצמו מספר לנו שבעלי חיים לא משמינים ושבשר טרי חייבים לאכול מהר כי הוא נרקב, אז מלאכת ההפרכה כבר נעשית מעצמה.

ותודה על המחמאות :D
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי גבריאלה » ב' יוני 02, 2014 9:43 pm

טוב אני כמובן חושבת שההגיון נמצא "בצד שלנו", אני פשוט באמת לא מבינה למה שאדם יטרח כל כך לפרסם ספר ויותר מזה, לאמץ אורך חיים שמבוסס על חוסר אמת...
יונתן, האם תוכל לשתף בתרגילים שמופיעים בספר של דעאל, בעלי ואני לא מחובבי חדרי הכושר ונשמח לתרגילי בית טובים :D

תודה,
גבריאלה
גבריאלה

הודעהעל ידי ריטה » ג' יוני 03, 2014 7:32 am

כשמכורים לדרך חיים מסויימת (המבוססת על חיות מתות) - אז 'מוצאים' הגיון/תירוץ לדרך הזאת
בכל מקום ודבר
ריטה

הודעהעל ידי יונתן » ג' יוני 03, 2014 8:02 am

התרגילים שהוא נותן הם די אלמנטריים:
- ריצת 5 ק"מ
- קפיצה בדלגית
- סקוואטים
- עליות מתח
- שכיבות סמיכה
- עליית מדרגה
- הנפת מוט משקולת למעלה מגובה הכתפיים
- הנפת כדור משקולת (קטלבל) מעמידה שפופה לעמידה זקופה כשהזרועות עולות יחד עם התנועה
- הליכת דוב (עוד לא ניסיתי) - יורדים לעמדה של שכיבת סמיכה ומתקדמים בהליכה. רגל ויד ימין ביחד קדימה זה צעד אחד, ואז רגל ויד שמאל ביחד קדימה זה צעד שני.
- בורפיז, כלומר ירידה לעמידה שפופה וקפיצה מעלה, ואז ירידה לשכיבת סמיכה וחוזר חלילה. זה תרגיל קורע, ואני הולך עכשיו לעשות אותו לפני ארוחת הבוקר כדי להרגיש שהרווחתי אותה.
- אובר הד סקוואט, מבצעים את הסקוואט עם מוט משקולת מונף מעל הראש. מאוד מאמץ את הגב התחתון.
התועלת בתרגילים של משקל הגוף באה לידי ביטוי כשעושים מספר חזרות מאוד גבוה, כלומר אם את מרגישה שאת יכולה לעשות 50 שכיבות סמיכה, תעשי 50, תנוחי כמה שניות, תמשיכי עוד עד ששוב את לא יכולה יותר, שוב תנוחי כמה שניות, וכן הלאה עד שתגיעי ל-100.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי עמית אלתם » ש' אוגוסט 16, 2014 10:10 am

לפני שאני קורא את המאמר, מקריאה ולימוד יסודיים, מעבר לויכוח איזה תזונה יותר מועילה? יש קונצזוס גדול מאוד בקרב המדענים והחוקרים שעשרות אלפי שנים אחורה ,הציידים מלקטים אהבו מאוד מאוד לצוד /ללכוד חיות גדולות ולאכלם ,עד כדי כך אהבו לצוד חיות גדולות ,שבחלק גדול מהמקומות שהאדם הגיע אליהם ,בגלל הציד השיטתי ,הוא גמר כילה את רוב או כל מיני החיות הגדולות ,לדגמא אמריקה או אוסטרליה
ך
עמית אלתם

הודעהעל ידי ירדן » ש' אוגוסט 16, 2014 10:55 am

זה מה שמוכיח שעבור בני האדם ציד זה לא דבר בר קיימא. מי שמתעניין בנושא מומלץ שיקרא את הספר "רובים, חיידקים ופלדה" של ג'ארד דיימונד.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

פעילות גופנית, תזונת האדם הקדמון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים