בעיות עיכול2

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בעיות עיכול2

הודעהעל ידי noamor » א' יוני 08, 2014 1:25 pm

הי, שמי נועה
אשמח להתייעץ לגבי מעבר לתזונה 8.1.1....
התחלתי לנסות אותה אבל לפתע חזרו לי בעיות עיכול ...
רקע: אני בת 35 גובה 170 משקל 55
רקע של קיבה רגישה כל החיים. מלפני 6 שנים , אחרי לידה1 בעיות עיכול די קשות
בדקתי צליאק בזמנו ויצא תקין, בהריון שני התחילה נפיחות ברגליים בעיקר בשמאלית שלא ירדה עד היום וכל הבדיקות תקינות
עברתי לטבעונות כמעט לפני שנה ומאז הורדתי גם קפאין, שוקולד ומזון מעובד
קראתי לאחרונה את הספר ואני מנסה ליישם, הורדתי גלוטן לפני שבוע והנפיחות ברגליים החלה יורדת.. למרות שמכל הבחינות (נוגדנים, גנטי, ביופסיה) יצאתי ללא צליאק
אני מנסה להיות עד 4 רק עם פירות , קשה לי עם מונו של אבטיח ומלון בבוקר כי אלו השעות שאני רעבה
אז אני אוכלת עגבניות שרי, בננות, או חצי אבוקדו (אני יודעת שזה לא הכי מתאים לתזונה) עם רסק עגבניות
וככה ממשיכה עד 4 - עוד בננה, תפוח., משמש, נקטרינה..ואם ממש רעבה אז לקראת 3 משהו כמו אורז לבן, קינואה או דוחן
עדיין בערב, מסיבות חברתיות, יושבת לאכול עם בעלי, חומוס ביתי, אנטיפסטי, מרק...
אני יודעת שאני אמורה לאכול יותר פירות ולשבוע אבל כרגע תקועה עם שתי בעיות עיקריות
1. חזרו לי הגזים וקיבות רכות מאוד כמה פעמים ביום, אני ממש מיואשת מזה והשאלה האים לדעתכם אכילה של רק פירות לא תחמיר את המצב -כי נראה לי שכרגע המעי שלי בקריסה
אולי יש פירות שיותר מומלץ בתקופות שהמעי כל כך מרוגז?? אולי (אל תהרגו אותי) כן כדאי אורז לבן יבש עד שהמעי ישתקם?
2. בתור אמא אני מבשלת לכל בני המשפחה, זה מצריך ממני לטעום...למישהו יש טיפ בעיניין הזה?
3. עוד שאלה- בהתחשב בזה שהברזל שלי נמוך , אני לא מצליחה לאכול תרד חי (חסה אוהבת מאוד") אפשר לאדות טיפה את התרד?
תודה
noamor

Re: בעיות עיכול2

הודעהעל ידי יונתן » א' יוני 08, 2014 4:05 pm

היי, נועה, ברוכה הבאה :D

בעיות עיכול יכולות לנבוע מכמה שגיאות שרווחות במעבר לתזונה הזו. יש לנו מאמר שמרכז את השגיאות הנפוצות, את יכולה לעיין בו:
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... n-mistakes

אבל בואי ננסה למקד את הדברים, ואולי נעלה על הבעיה.
את אומרת שיש לך בעיות עיכול הרבה שנים, אילו עוד בדיקות עשית פרט לצליאק? האם עשית בדיקה של וויטמין B12? ואם כן, מה היו הערכים? בעיות עיכול שלא נפתרות עשויות להיגרם ממחסור בוויטמין הזה.

על פניו נראה שהתפריט שלך מאוד לא מסודר, והעניין הזה אכן עשוי להוות בעיה לבעלי מערכת עיכול רגישה. נראה כאילו את לא מצליחה לאכול ארוחות מסודרות שישביעו אותך לכמה שעות. אולי את פשוט לא אוכלת מספיק? כתבת שקשה לך עם אבטיח ומלון בבוקר כי אלה השעות שאת רעבה, אבל אם האבטיח והמלון לא משביעים אותך את כנראה לא אוכלת מספיק. אני אוכל לארוחת הבוקר 2 מלונים גדולים וזה משביע אותי ונותן לי אנרגיה טובה לכמה שעות. אולי במקום לערבב בבוקר גם עגבניות וגם בננות וגם אבוקדו, תתחילי עם ארוחת בננות גדולה, שתשביע אותך ליותר זמן, או שייק בננות עם תמרים או אפרסקים, ולארוחת צהריים מלון או אבטיח, או קופסת דבדבנים או משמשים. הקיץ בפתח ואתו פירות עתירי קלוריות כמו מנגו, ענבים ותאנים, שיוכלו לשמש אותך לארוחת בוקר שיותר תשביע אותך. מבחינת מזון מבושל, נסי להמעיט ככל האפשר בדגנים וקטניות, ולהמיר אותם בארוחה של ירקות מאודים, כמובן ללא שמן ומלח, אז כאן אין כל בעיה שתוסיפי את התרד המאודה. האורז הלבן לא ישקם את המעי שלך. אם המעי מתקשה להשלים את תהליכי העיכול או פולט גזים, האורז הלבן פשוט יגרום לפקק זמני שיעצור את תהליכי העיכול, אבל לא יפתור את הבעיה. דרך עדיפה להרגעת המעי תהיה צום פשוט של 24 שעות (אפשר לשתות חליטות צמחים).
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 08, 2014 5:42 pm

ברוכה הבאה נועה :)

התפריט שלך נראה די מבולגן (צירופים לא נכונים, נשנושים במקום ארחות מסודרות) ויתכן שזה מה שגורם או תורם לבעיות העיכול שלך.

גם אם אין צליאק עדיין יכולה להיות רגישות לגלוטן. אני ממליצה לכל אדם להימנע לחלוטין מגלוטן. אם הנושא מעניין אותך קראי את הספר 'רגישות לגלוטן' שיצא בהוצאת פוקוס.

ולגבי ברזל, חסר בברזל לרוב יגרם מבעיות ספיגה. בעיות עיכול יכולות להסביר את בעיות ספיגה שיגרמו לחסר בברזל. מה רמת הברזל שלך? מה רמת הפריטין?

בדיוק כתבתי קודם בפורום בשרשור אחר איך שרמת הפריטין שלי עלתה משמעותית בעקבות המעבר ל-811. לא היה לי חסר קודם אבל כטבעונית הפריטין היה תמיד בסביבות ה-40. מאז שעברתי ל-811 לפני כמה שנים הייתה קפיצה ברמת הפריטין לאזור ה-70 בכל הבדיקות שעשיתי. אני מניחה שזה כתוצאה מספיגה טובה יותר, אולי אפילו צריכה גבוה יותר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי noamor79 » א' יוני 08, 2014 8:30 pm

תודה על התשובות.. גם הבי12 נמוך... אבל אני לוקחת מתיל עכשיו.. הברזל בבדיקות היה סביר עדיין היו לי סחרורות וכאבי ראש לפעמים ותוסף ברזל עזר. אני אנסה את הצום ..אני יודעת שאמורה לאכול הרבה פירות אבל שובעת אחרי שתי בננות... רגילה כל החיים לנשנש כל היום ;) אבל כמובן שאתם צודקים. שאלות 1. נראה לכם שגם אם המעיים לא במיטבם כן אפשר לאכול פירות חוץ מבננה ותפוח . זה לא יגביר תסיסה או תיהיה בעיה עם הקליפות? 2. ירקות מאודים- הכוונה לכל הירקות? מה ממליצים ? שוב תודה
noamor79

הודעהעל ידי יונתן » א' יוני 08, 2014 9:01 pm

גם אני בהתחלה הייתי אוכל יותר ארוחות בכמויות קטנות יותר. זה הרגל שצריך לפתח, אז תנסי בכל זאת לאכול עוד ביס או שניים אחרי שאת כבר שבעה, ולאט לאט את תראי שהארוחות שלך גדלות ואת נשארת שבעה לזמן רב יותר. אם את אוכלת פירות איכותיים ובשלים לא צריכה להיות בעיה עם אף פרי. אפרסקים, לדוגמה, אל תקני את הסוג הלבן-ירוק שרבים אוכלים אותו קשה, אלא קני את הסוג הצהוב ותני לו להתרכך עד שאת אוכלת אותו. אם את חשה כאב בטן מידי אחרי פרי כלשהו, רוב הסיכויים שהוא עדיין לא בשל במידה, ואנשים עם מערכת עיכול רגישה מבחינים בזה מהר. מבחינת ירקות, תאכלי מה שטעים לך, אין המלצה אחרת. אם את צריכה ארוחה יותר משביעה, תאדי ירקות שעשירים יותר בעמילן, כמו תפ"א, בטטה וגזר, וירקות אחרים יכולים להיות כרוב, כרובית, ברוקולי, סלק, קישואים, עגבניות וכו'.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי noamor79 » ג' יוני 10, 2014 5:34 pm

הי, עשיתי מה שהמלצת וזה עוזר.. התחלתי בבוקר עם שייק בננה תמר גדול שהשביע. בשתיים בטטה או דלעת מאודה טחונה עם מים למרק..בשש פירות- תפוח ונקטרינה ודובדבן.. ובערב תרד מאודה בדפי אורז.. נראה לך שאני בכיוון?
noamor79

הודעהעל ידי יונתן » ד' יוני 11, 2014 11:13 am

נשמע יותר טוב :D תמשיכי לעדכן.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 11, 2014 9:09 pm

נסי לאכול ארוחה מבושלת אחת ביום במקום שתיים. אם יכולה לאכול מבושל בצהריים וסלט עלים וירקות גדול בערב או לשלב את המנה המבושלת עם הסלט בערב. ירקות ועלים ירוקים הם מזון עתיר מינרלים ולכן הם חשובים מאוד בתזונה הזאת. אמרת שאת מודאגת מרמת הברזל שלך אז כדאי שתאכלי יותר מהם :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

Re: היום הראשון שלי

הודעהעל ידי noamor79 » ב' יוני 16, 2014 6:08 am

אתמול- בוקר מונו דובדבן שהחזיק אותי יפה. צהריים 4 בננות ותמר כשייק..השביע רק לשעה. אחכ תפוח..אחכ תמר עם 3 אגוזים...אחכ עגבניות שרי ומלפפונים.. א.ערב חצי חסה וחצי חבילה תרד מאודה טחון עם 4 קשיו בדפי אורז. מה דעתכם?
noamor79

הודעהעל ידי ירדן » ב' יוני 16, 2014 10:08 am

נסי לאכול ארוחת צהריים יותר גדולה במקום לנשנש אחר כך כל פעם קצת. במקום 4 בננות ותמר אחד שימי בשייק למשל 6-5 בננות ו-5-4 תמרים. אם הקיבה שלך מתקשה להתמודד עם הכמות אז שתי את השייק לאט לאט או עשי הפסקה של כרבע שעה באמצע השייק. אחרי הצהריים איכלי עוד ארוחת פירות ובערב את הירקות, עלים ומבושל עם מעט שומן. נסי לסדר לך 5-4 ארוחות ביום עם הבדל של כמה שעות בין ארוחה אחת לשניה כך שכל ארוחה תהיה מספיק גדולה ותשביע אותך עד לארוחה הבאה :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

כאבי בטן ובעיות עיכול

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 9 אורחים