למה יוצאים לי פצעים?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

למה יוצאים לי פצעים?

הודעהעל ידי Live4Love » ש' יולי 07, 2012 11:06 pm

טוב אז ככה
כיום אני בן 20.5 הייתי טבעוני מזה שנה ולפני כשבועיים פחות או יותר עברתי ל811
לפני 7 חודשים לקחתי רואקוטן כי היו לי קצת פצעים ובגלל שראיתי ש5 חודשים של טבעונות רגילה לא העלימו לי את הפצעים
אחרי סיום הרואקוטן לא היה לי פצעים והמשכתי להיות טבעוני רגיל
היה יוצא לי פצע פה פצע שם , לפני שבועים כשעברתי ל811 התדירות של יציאת הפצעים הלכה וגדלה
עכשיו יש לי איזה 4 פצעים בפני ועוד כמה בראש
אני אוכל כל יום 10 בננות
5 אפרסקים
5 תפוחים
חצי קילו ענבים
חצי מלון ו3-5 תמרים
בלילה פטרוזיליה סלרי תרד וריחן, עגבניות מלפפון גמבה
20 גרם שקדים 15 גרם אגוזי מלך 15 גרם אגוזי פקאן ו2 אגוזי ברזיל + כף טחינה גולמית
הכל יוצא 2800 קלוריות +- בקיצור אני אוכל לפי ה״ספר״
למה לעזאזל אחרי שבוע שעברתי ל811 מתחילים לצאת לי פצעים??
דרך אגב אננ עושה ספורט 3-4 פעמים בשבוע
Live4Love

Re: למה יוצאים לי פצעים?

הודעהעל ידי יונתן » א' יולי 08, 2012 8:44 am

למיטב הבנתי, רואוקוטן היא תרופת מרשם רעילה עם המון תופעות לוואי. זכור שתרופות לא מרפאות את המחלה, הן רק מעלימות את התסמינים. כלומר, אם הגוף שלך מוציא פצעונים, הרי שיש בו רעלים שהוא רוצה להפריש החוצה, נטילת התרופה פשוט תגרום לרעלים להישאר בגוף, ובוודאי שלא תפתור את הבעיה.

מעבר לתזונת 811 מאפשר לגוף להתחיל להתמודד עם הרעלים שאגר במשך שנים רבות. כמעט כולם חווים תופעות מסוימות של ניקוי בהתחלה, בין אם פצעונים, כאבי ראש או שלשולים. אל תדאג, זה יעבור במהרה.

בנוסף, שים לב שאתה אוכל כמויות גבוהות מאוד של שומן, שעל פי החישוב שלי מגיעות אף ל-30% מהקלוריות. 20 גרם שקדים, 15 גרם אגוזי מלך, 15 גרם פקאן, 2 אגוזי ברזיל וכף טחינה צריכים להיות כמות שבועית ולא יומית. אין כל סיבה שתאכל כל כך הרבה שומן, במיוחד עכשיו בקיץ כשיש שפע אדיר של פירות טריים וטעימים. נסה אפילו במשך כמה ימים לא לאכול שום תוספת שומן, ותחת זאת לאכול עוד פירות, ותראה שפתאום החשק לאגוזים יפחת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירון » א' יולי 08, 2012 10:23 am

כפי שיונתן ציין, הגוף צובר הרבה רעלים, וכאשר הוא נכנס לתקופה של נקיון רעלים, הם יוצאים החוצה. לפעמים זה כולל תופעות לוואי, ולכל אחד עלולות להיות תופעות לוואי שונות.
בעיתות חירום תפקיד העור יהיה הוצאת רעלים ולכן סביר שאנשים מסויימים יראו תופעות לוואי של הוצאת רעלים מהגוף דרך העור.

זכור שכאשר מפסיקים לעשן (או מפסיקים עם סם כלשהו) הגוף גם עובר תהליך דומה, וכך גם עם רעלים אחרים שאנחנו מכניסים לגוף.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » א' יולי 08, 2012 10:29 am

הגורם העיקרי לבעיות עור הוא עומס רעלים בגוף. כאשר אברי ההפרשה וניקוי הרעלים (כבד, כליות, ריאות) לא עומדים בעומס או לא מתפקדים כמו שצריך העור משמש גם הוא בלית ברירה כאיבר לפינוי רעלים. זה יכול לבוא לידי ביטוי כאקנה, מחלות עור אחרות או הזעה מוגברת ו/או חריפה. האקנה הוא רק סימפטום של רעילות הגוף, והעור הוא לא מקור הבעיה אלא הנסיון של הגוף להוריד מהעומס. דיכוי של סימפטומים לא מטפל בשורש הבעיה אלא רק מחמיר את הרעילות.

רואקוטן היא תרופה רעילה ביותר שפוגעת בתאי כבד (לא סתם עושים בדיקות דם בזמן הטיפול) וכמו כל התרופות אינה מטפלת בגורם לבעיה אלא רק ממסכת עליה ומרעילה את הגוף, כך שבהרבה מהמקרים האקנה חוזר (כמו גם בטיפול תרופתי בבעיות עור אחרות). הרבה אנשים נאלצים לקחת סבב טיפול נוסף של רואקוטן או "מתפשרים" על מעט פצעים לעומת המצב הקודם או שבעיית העור "מחליפה צורה" לבעיה כרונית אחרת. רוב הסיכויים שפצע פה פצע שם בסופו של דבר היו הופכים בחזרה להרבה פצעים.

מה שאתה חווה זה סימפטום של ניקוי וזה דבר חיובי. הרבה אנשים מתארים שיפור מדהים במצב העור שלהם בעקבות המעבר ל-811 אך סימפטומים של ניקוי הם בדרך כלל חלק מהדברים שצריך להתמודד איתם בתחילת הדרך לקראת ההחלמה.

למרות שזה לא נעים תן לזה זמן, המשך לאכול הרבה פירות. נסה לבסס את רוב הקלוריות על פירות פחות בעייתיים מבחינת ריסוס כמו בננות, אבטיחים, מלונים, תמרים ומנגו (קניתי מנגו בשבוע שעבר ב-8 לקילו) והורד בכמות השומנים. יצא לי לראות באינטרנט מספר אנשים שעושים 811 שמעידים על עצמם שכמות השומן בתפריט גם מהווה פקטור בבריאות העור שלהם וכשהם אוכלים יותר מידי שומן יוצאים להם פצעונים. אם קשה לך בתור מתחיל להוריד מאוד בכמות השומן אתה יכול לאכול מעט יותר שומן מהמומלץ אבל לא פי 3 כפי שאתה עושה כעת. אם אתה בודק בכרונומטר אז נסה לא לעבור את ה-15% שומן אבל בדוק עם עצמך האם אתה יכול לאכול גם פחות מזה.

וחוץ מזה שאלה- מה כמות העלים שאתה אוכל? מה עם חסה?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Live4Love » א' יולי 08, 2012 6:15 pm

בסדר הבנתי שזה תהליך של ניקוי..
כמה זמן זה צריך להיות?? הרי זה לא שאכלתי לפני זבל וג'אנק פוד אלא הייתי טבעוני רגיל כמעט שנה.
לגבי השומן הבנתי אני אקצץ בחצי..
Live4Love

הודעהעל ידי ירדן » א' יולי 08, 2012 7:14 pm

ג'אנק פוד טבעוני לא חסר... אבל גם אם הקפדת בשנה האחרונה לאכול רק מזון טבעוני אורגני בבישול ביתי בכל זאת נחשפת לרעלים עוד מאז שהיית בבטן של אמא שלך, ואתה עדיין נחשף לרעלים כל שניה ושניה גם אם אתה לא אוכל מזון מהחי/מעובד. יש לנו איברים שאמורים לטפל ולסלק רעלים מטבוליים ורעלים שמגיעים מהסביבה שלנו, אבל יש גבול עם כמה הגוף מסוגל להתמודד, לכן הוא אוגר אותם ברקמות השומניות בגוף. רק כשנותנים לגוף את התנאים המתאימים הוא מסוגל להתחיל להוציא אותם מהרקמות, לנטרל אותם ולהפריש אותם החוצה.

כמה זמן זה יקח? אף אחד לא יכול לתת לך תשובה מדוייקת. כל אחד שונה. כל אחד מאיתנו נחשף לכמות שונה של רעלים במהלך חייו, כל אחד מגיע עם בעיות ומחלות רקע שונות, לכל אחד יש גנטיקה שונה, לא לכולנו היה/יש את אותו אורח החיים (סטרס, פעילות גופנית, חשיפה לשמש וכו'). כל אחד והנזק שלו... יש אנשים שירגישו סימפטומים במשך כמה ימים או כמה שבועות ויש אנשים שיקח להם גם שנה-שנתיים או יותר של ניקוי. אני לא מאמינה שיקח לך כל כך הרבה זמן כי אתה צעיר אבל בכל זאת אני לא מכירה אותך, את גניטיקה שלך ואת הרקע שלך ולכן לא באמת ניתן לתת לך תשובה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » א' יולי 08, 2012 10:20 pm

נזכרתי בסרטון טוב של קריסטינה בנושא הזה-
http://www.youtube.com/watch?v=w6sMsn4ayl4&list=FL_cOrj8dlCqYnGgp0xdkxow&index=6&feature=plcp

מומלץ לכולם!
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » א' יולי 08, 2012 11:18 pm

רציתי לספר מניסיוני האישי שגם אני התמודדתי עם אקנה מנעוריי וגם שני אחיי סבלו מאקנה, הרבה יותר חריף ממה שהיה לי. אחי הגדול שחווה את האקנה בצורה הקשה ביותר שניתן לתאר החליט בגיל 20 ומשהו לעבור לטבעונות ובתהליך של כמעט שנה הצליח לרפא את עצמו מהאקנה ומאז הוא לא סובל מכך.

אחי הבינוני החליט לטפל בזה בעזרת רואקוטן, אם אני לא טועה הוא עשה שתי סדרות טיפול עם התרופה. במהלך השנים התעוררו לא מעט בעיות הקשורות באנזימי הכבד שלו, בנוסף הוא מתמודד עם מספר בעיות עור שהתווספו עם השנים (סבוריאה, פטרת), לפני כמעט שנה הפך לטבעוני, ובעיות העור נשארו כשהיו.

במהלך השנים ניסיתי למצוא דרכים לטפל בבעיה, עשיתי דיקור, עשיתי ניקוי רעלים על פי הרפואה הסינית, לקחתי גלולות, טיפלתי בעזרת פורמולות צמחים מערביות וסיניות, השתמשתי בכל התכשירים האפשריים, קיבלתי עצות הזויות ממטפלים בתזונה כמו "תפסיקי לעשות ספורט תחרותי" ולא התייאשתי מלמצוא את הדרך לטפל בזה, הייתי צמחונית הרבה שנים ואחר כך טבעונית, ולא הבנתי מה אני לא עושה נכון, למה המצב לא משתפר, איפה עוד אפשר להוריד, לשנות, למדתי את נושא האקנה מכל הכיוונים האפשריים.

כשהכרתי את ההיגיינה הטבעית הצלחתי לשפר בצורה משמעותית את מראה הפנים אבל עדיין היו פה ושם פצעים, הרבה ביטויים של אלרגיות בפנים ובעיות נוספות של נפתרו לחלוטין, לפני יותר משנה ירדן הכירה לי את תזונת הפירות (מצטערת שלא ידעתי על קיומה קודם, הייתי חוסכת לעצמי שנים של תסכול ממראה הפנים) , ככל שהפירות הפכו להיות חלק עיקרי בתזונה ודגנים ירדו כך מראה הפנים שלי השתפר.

כיום אין לי שום ביטוי של אלרגיה בפנים, שום פצע ולו הקטן ביותר, ויותר מזה וזה הכי מדהים בעיניי, שגם הסימנים שהיו על הפנים כמו צלקות קטנטנות שנשארו כתוצאה משימוש בחומרי קוסמטיקה שרק פגעו, התחילו להיטשטש, ואני אפילו מקבלת לא מעט מחמאות כמו "מה את עושה לפנים שלך?" מאנשים שעד לפני כמה שנים הייתי נותנת המון כדי שיהיה לי עור כמו שלהם, מרקם הפנים אחיד, בוהק, לא שומני.

חשוב להבין שהפנים זה האיבר האחרון שהגוף מתקן, כשאתה עושה מעבר לתזונה שהיא "נקייה" מפסולת, הגוף מאפשר ניקוי מהרקמות העמוקות בתחילה, מזרם הדם, מאיברים חיוניים ורק בסוף העור מבריא, זה לוקח זמן גם בגלל השפעת הרעלים על העור וגם בגלל ההשפעה ההורמונלית שאותה לוקח קצת זמן לאזן (אחת הדרכים להגיע לאיזון הורמונלי היא להפחית את כמות השומנים באופן משמעותי כפי שציינו פה). תזונה מהסוג הזה מפחיתה גם את רמת הדלקת שהגוף יוצר בעור.

רואקוטן היא נגזרת של ויטמין A שתפקידה לווסת את הפרשות הסבום של בלוטות החלב ובנוסף לבצע חלוקה מהירה של תאי העור וכך למנוע חסימה של תאי העור, הקרטין והסבום שיוצרת תנאים אידיאליים עבור חיידק האקנה שמשגשג רק בתנאים אנאירוביים.

מלבד תופעות לוואי קשות ופגיעה בכבד, היא גם עלולה ליצור מחסור בויטמין A גם לאחר נטילתה כיוון שהיא דומה במבנה לויטמין האמיתי ועל כן מצטברת בכבד כמו הויטמין אך כיוון שהיא נגזרת סינטתית היא תופסת את מקומו של הויטמין האמיתי ואינה מבצעת כמובן את תפקידיו הרבים ועל כן תופעות כמו יובש בעיניים ובעור, פגיעה בראייה ונשירת שיער מגיעות הרבה פעמים במהלך הטיפול ולעיתים גם אחריו.
היא לא מטפלת בסיבה האמיתית לאקנה בשום צורה. אקנה בפנים היא תופעה לא נעימה ומצד שני היא תזכורת יומיומית למשהו שצריך לטפל בו, הגוף בוחר כברירת מחדל את העור כאיבר פינוי פסולת כפי שנאמר ולא בכדי, כדי לשמור על עצמו, הגוף תמיד יעדיף להפחית את מינון הפסולת מהאיברים החיוניים ומזרם הדם ולסלק אותה דרך העור, בדומה לעובדה שהגוף יעדיף שחומצה אורית תצטבר במפרקים מאשר שרמתה תהיה גבוהה בדם - ברירת מחדל.
בת חן

הודעהעל ידי Gillibuns » ו' יולי 13, 2012 12:05 pm

פותח דיון יקר,
כמות הסוכרים שאתה מכניס לגוף ביחד עם כמות האומגה 6 (PUFA - Poly Unsaturated Fat Acids) גורמים לך לפצעים.
העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך היא להפסיק לאכול אגוזים וטחינה לחלוטין.
העצה השניה היא בקשר לשאר הדיאטה.
למרות מה שחברי הפורום האחרים רוצים לגרום לך להאמין (עיין ערך http://freetheanimal.com/2011/04/a-100- ... story.html), כמות כל כך גדולה של בננות ביום גורמת לעצירות. עצירות, כידוע, היא אינה חבר טוב לאקנה. בניקוי רעלים לא אמורות לצאת לך התפרצויות כפי שאתה מתאר. ניקוי רעלים טבעי הוא תהליך איטי ובתהליך איטי המצב הכללי שלך אמור להשתפר בהדרגתיות - לא להחמיר. אל תתבלבל (ואל תיתן לאחרים לבלבל אותך).

קצת ניסיון אישי כמישהו שהתמודד עם אקנה בעבר וכרגע העור שלי מתקדם לעבר שלמות -
לא כל השומנים הם אחד (כמו שסירופ תירס עשיר פרוקטוז לא זהה לסוכר מאוכמניות).
כל עוד תמנע מלאכול שומן טראנס (מרגרינה) ותגביל משמעותית את ה-O6 שלך (טחינה, ביצים, אגוזים) ותאזן את רמת ה-Omega 3 שלך (שבטח בחוסר איזון מוחלט מה שגורם לגוף שלך לתגובה דלקתית מערכתית, תוסיף לזה כמויות סוכר שהגוף שלך כבר לא מסוגל להתמודד איתו בגלל תזונה קלוקלת קודמת ועודף O6) המצב שלך ישתפר פלאים (ואפילו לא הזכרתי תוספים כמו D3, אבץ או פרוביוטיקה שיגרמו ויעודדו את תהליך ההבראה). השומנים האחרים מצוינים לעור.
אני יודע שזה נגד הפרופגנדה שרצה פה באתר, אבל למענך תחזור אחרי - שומן זה טוב, שומן זה טוב, שומן זה טוב.
במיוחד לעור. עיין ערך תאילנדים, אינואיטים או אינדיאנים (או למעשה כל תרבות ציידים-לקטים אחרת בתנאי החיים הטבעיים שלהם. לא בתחנה המרכזית, כן?) - העור שלהם פשוט מבריק ומושלם. ללא סימני אקנה בכלל. אתה יודע כמה שומן הם צורכים? הרבה. עבור האינואיטים שומן הוא המרכיב העיקרי בדיאטה שלהם.
לקריאה נוספת אני ממליץ על הספר של ד"ר קורדיין בנושא.

הדבר היחיד שאני יכול לגבות אותו בדיון הזה הוא חלקים מההודעה של קודמתי - התרחק ממוצרי קוסמטיקה ומדגנים לחלוטין. לא שמפו ולא סבון, גם לא דאודורנט. אם הדיאטה שלך נכונה, אתה לא אומר להסריח דהיינו אתה לא תזדקק להם. שוב, אני מדבר פה מניסיון. תזכור שעד לפני מספר שנים כל אותם כימיקלים שאתה שופך על הגוף לא היו קיימים והפלא ופלא, אנשים חיו והיה להם טוב. שוב, עיין ערך תרבויות ציידים לקטים עם שיניים לבנות הרבה יותר מרוב האוכלוסיה. שלא תטעה, אני כן ממליץ לשמור על היגיינה אישית. זה חשוב.
שיהיה לבריאות.
Gillibuns

הודעהעל ידי ירדן » ו' יולי 13, 2012 1:06 pm

בננות בשלות בשום צורה לא גורמות לעצירות. לא 10 בננות, לא 20 בננות וגם לא 30 או יותר. מה שגורם לעצירות היא דיאטה דלת סיבים ועתירת מזון מהחי. למעשה בננות גורמות ליציאות מושלמות וחסרות ריח. המעבר לתזונה עתירת פירות (עם הרבה בננות) מביא לפינוי פסולת מהיר יותר ממערכת העיכול ולכן כמות היציאות דווקא גדלה.

ספציפית על בריאות האינואיטים דנו פה בפורום רבות וניתנו קישורים למידע אמיתי בנושא ולא לסתם איזה בלוג פוסט מאתר פליאו. העובדות מדברות בעד עצמן, אנשים שעוברים לתזונה צמחית לא מעובדת (נאה או מבושלת) מרזים ומבריאים. אנשים שמקדמים תזונה עתירת חלבון ושומן אולי בהתחלה מרזים אבל לאורך זמן נראים רע, רע מאוד...

Low Carb vs. Plant-Based:
http://www.youtube.com/watch?v=2zVxA6yi ... ature=plcp

כפי שכל אחד יכול לראות לורן קורדיין כבר ממש לא נראה כמו בתמונה שבאתר שלו... הסוף העצוב שלו יראה כמו סופו של ד"ר אטקינס. חבל.

אבל ד"ר גרהם לעומת זאת בגיל כמעט 60 עדיין רזה ושרירי ונמצא בכושר שיא-
http://www.foodnsport.com/blog/articles/interview-with-dr-graham.php

והנה ריצ'ארד גמבינו בגיל 50-
http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... ambino.php

ואיך נראה רוברט מרטין בגיל 61-
http://www.lookgreatnakedatanyage.com/

ולמי שרוצה עוד כמה דוגמאות אז בבקשה-
http://30bananotleyom.com/movies/74-the-proof

לזרוק את המילה פרופגנדה בהקשר של פורום ואתר 30 בננות ליום היא דמגוגיה זולה.

מעבר לזה אין לי שום כוונה להיכנס איתך פה לוויכוח. הפורום הזה נועד עבור אנשים שמתעניינים בתזונת 80/10/10 ולא עבור אנשים שרוצים לקדם תזונה אחרת. אנו מבקשים ממך לכבד אותנו ואת הפורום הזה. אנא שמור את ההטפות שלך לאתרים הרלוונטיים. תודה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

שומן, תסמיני ניקוי וגמילה, תזונת האדם הקדמון, נזקי הבשר

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים