שמש ועוד כמה שאלות קטנות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שמש ועוד כמה שאלות קטנות

הודעהעל ידי avi » ב' יולי 07, 2014 5:33 pm

1)לפי מה שהבנתי ההמלצה להיות בשמש 20 דקות ביום
אבל מה קורה אם אין לי תמיד אפשרות להיות כול יום 20 דקות ביום ?
האם בימים המרוכזים למשל אם אני הולך להשתזף 3 פעמים בשבוע אני יוכל במקום 20 דקות למשל להעריך ל40 דקות ?

2)עוד שאלה רציתי לדעת תוך כמה זמן בדרך כלל הגוף יוכל להתרפא מחרדה וכול מיני דברים כאלו ?
פשוט בגלל המקרה שקרא לי פעם זה גורם לי לסוג של מעוקה בלב וכול מיני דברים כאלו ........

תודה רבה
avi

Re: שמש ועוד כמה שאלות קטנות

הודעהעל ידי ירדן » ב' יולי 07, 2014 9:13 pm

אין המלצה שנכונה לכולם ואין דרך לענות לך מה מתאים ונכון עבורך. כמות החשיפה לשמש תלויה בגוון העור הטבעי, בגיל, בעונת השנה, בשעת היום וזוית השמש, באיזה קו רוחב גרים, איפה נמצאים יחסית לגובה פני הים, האם יש משקל עודף, כמות זיהום האויר, כמות וסוג הסבון ששמים על העור והכלור במים. בכל מקרה חשוב לא להגיע למצב שהעור הופך אדום, ואחרי החורף או תקופה ארוכה ללא שמש תמיד להתחיל את החשיפה בהדרגה. עוד על הנושא תוכל לקרוא באתר הזה- http://vitamind.co.il/ וגם אצלנו בפורום בתגיות של ויטמין D וחשיפה לשמש.

להשכלה כללית כדאי שתדע שויטמין D חשוב למניעת התפתחות גידולים סרטניים כולל סרטן העור, לתקינות מערכת החיסון, למצב הרוח, למטבוליזם של פחמימות ושומנים, לבריאות וחוזק העצמות, לבריאות הלב וכלי הדם, לבריאות העור, לבריאות העיניים, לתהליכי שינה תקינים ועוד.

אגב, תזונה נכונה שמכילה הרבה פירות וירקות (שהרי הם עתירים בנוגדי חמצון) חשובה מאוד לבריאות העור ולהגנה מקרני השמש. קרני השמש פוגעות בעור על ידי רדיקלים חופשיים ואם אוכלים תזונה דלה בנוגדי חימצון העור יהיה פגיע יותר לנזק החימצוני מקרני השמש, אבל אם אוכלים תזונה עתירה במיוחד בנוגדי חימצון העור נהיה עמיד יותר לנזקי הקרינה.

ולגבי שאלתך השניה, באמת שאין לי כל דרך לענות על זה. כל אדם שונה וכל אדם עבר דברים שונים או מתמודד באופן שונה עם סיטואציות דומות. וגם כאן כפי שכבר נאמר בשרשורים אחרים לתזונה יש חלק חשוב ביכולת ההתמודדות עם חרדות ומשברים וגם ביכולת להחלים מהם.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ג' יולי 08, 2014 2:29 pm

הבנתי בסדר גמור תודה רבה!!
עוד שאלה אחרונהה!!
מה לגביי סאונה? ומה לגביי בריכה 3 פעמים בשבוע(כי בבריכה יש חומרים מזיקים לא ) ? אבל מצד שני זה מאוד טוב לנפשש!!
avi

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 08, 2014 2:33 pm

סאונה מאוד מייבשת ובריכה מלאה בכלור...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ג' יולי 08, 2014 4:12 pm

ירדן כתב:סאונה מאוד מייבשת ובריכה מלאה בכלור...

אז רגע סאונה זה לא בריא ?כי הרבה אומרים שכן מאוד בריא ואין לי מושג אם זה נכון ...

הבעיה שבריכה מאוד מרגיעה אותי יותר מכול דבר אחר וזה גם מה שנותן לי חשק ללכת לחדר כושר ולהשתזף...
avi

הודעהעל ידי avi » ג' יולי 08, 2014 4:13 pm

ובריכה זה כולה 3 פמעםי בשבוע בכול פעם שעה
avi

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 08, 2014 4:51 pm

אני לא חושבת שחשיפה לטמפרטורות מאוד גבוהות והזעה מוגברת הם משהו בריא.

ולגבי הבריכה, החשיפה לכלור אינה בריאה אבל אם שחיה בבריכה עושה לך טוב, מרגיעה אותך ומעודדת אותך ללכת גם לחדר כושר אז זה דבר חיובי. כאן המקום לעשות את השיקולים שלך ואם תחליט שללכת לבריכה עבורך זה כרגע יותר חיובי מאשר שלילי אז לך לבריכה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ג' יולי 08, 2014 5:32 pm

הבנתי תודה. :)
avi

הודעהעל ידי avi » ו' יולי 11, 2014 6:34 pm

ירדן עוד שאלה קטנה ברשותך
האם שמש היא טובה לעיינים או שמומלץ לעשים משקפיי שמש ?
תודה
avi

הודעהעל ידי ירדן » ש' יולי 12, 2014 1:03 pm

לדעתי לא מומלץ משקפי שמש. כאשר אתה שם משקפי שמש המוח שלך מקבל מסר שיש פחות שמש (ופחות קרינה) ולכן צריך פחות להגן על העור ממנה.

לבהות הישר בשמש פוגע בראיה כפי שחשיפה גדולה מידי לקרני השמש פוגעת בעור, אך למרות זאת אור השמש אמור להיכנס דרך העיניים שלנו כפי שקרני השמש אמורים לגעת בעור שלנו.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

חשיפה לשמש

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים