שילוב של פירות וירקות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שילוב של פירות וירקות

הודעהעל ידי דנה » ד' יולי 11, 2012 6:43 pm

האם השילוב של ירקות ופירות זה שילוב מוצלח ?או עדיף לאכול בנפרד כל פרי ולא לעשות סלט פירות,כי שמעתי שככה זה אידיאלי לגוף לעכל את המזון ..זה נכון?
ועוד שאלה-כשהתחלתי לאכול יותר פירות אז הרגשתי קצת כאבי ראש שמקודם לא היו לי זה ביגלל ניקוי הרעלים?
דנה

Re: שילוב של פירות וירקות

הודעהעל ידי ירון » ד' יולי 11, 2012 6:53 pm

היי דנה,

אני ממליץ לך בחום לעבור על השרשורים הקודמים בפורום. הרבה שאלות נענו באריכות, כמו שילובי פירות.
להלן לינק לשרשור עדכני שבו ירדן סקרה את הנושא של שילובים:
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=112#p725

וכמובן, יום טוב ובהצלחה! :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ד' יולי 11, 2012 8:05 pm

הכי אידיאלי זה פשטות בכל ארוחה אבל גיוון לאורך השבוע ובעיקר לאורך השנה.

ארוחות מונו, כלומר פרי מסוג אחד בכל ארוחה בכמות המתאימה עד ששבעים, הן באמת הדרך לעיכול וספיגה היעילים ביותר. כך אכלנו בטבע ומערכת העיכול שלנו מתמודדת בצורה הכי טובה והכי יעילה עם מזון מסוג אחד בכל פעם. אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים גם לשלב כמה סוגים ביחד ושזה יפגע לחלוטין בהחלמה ובניקוי. רצוי אמנם לעשות את השילובים בצורה נכונה, אבל לא כולם מגיבים בבעיות עיכול לשילובים שנחשבים "בעיתיים" ואם שילוב מסויים טעים להם וזה עוזר להם להתמיד בתזונה הזאת אז אני בעד גם אם זה לא אידיאלי.

אני חושבת שלהרבה מהאנשים שמתחילים את התזונה הזאת אכילת ארוחות מונו יכולה להיות קשה או משעממת וזה יכול להקשות עליהם להתמיד, מצד שני אולי דווקא התעקשות על ארוחות מונו או אפילו מונו של פרי אחד בלבד לשבוע-שבועיים יכול לעזור להכנס לתזונה הזאת ולהישאר בה.

סרטון של פרילי בנושא מונו- http://www.youtube.com/watch?v=__HpUaOmJck

אני עברתי לתזונה הזאת בחורף 2011. השילוב שהכי אהבתי לאכול אז היה של בננות ותפוזים, שילוב שנחשב מאוד לא מוצלח. יכולתי לאכול את זה כל היום וזה היה לי הכי טעים בעולם ולא הרגשתי בעיות עיכול. גם אכלתי סלטי פירות מ-4-3 סוגי פירות בכל פעם ולא הרגשתי שאני מסוגלת לאכול מונו למרות שרציתי. אז לא הכרחתי את עצמי ואחרי כמה חודשים באופן טבעי עברתי לארוחות מונו כי זה מה שהרגיש לי הכי טעים והכי נכון והכי טבעי לעשות. היום רוב הארוחות שלי הן מונו אבל זה לא שאני לא משלבת מידי פעם פירות אם מתחשק לי. גם הסלט שלי בערב מכיל מעט מרכיבים יחסית לעבר.

יש הרבה מתכוני 811 של סלטי ירקות עם רטבים על בסיס פירות מתוקים או חצי חומציים. אני לרוב מעדיפה שלא לשלב פירות עם ירקות למרות שמידי פעם רוטב פירות הולך מאוד טוב בסלט :)

בהמשך השרשור שירון קישר אליו יש את הסרטון האחרון של מייגן אליזבת בנושא צירופי מזון שאנה קישרה אליו.

כאבי ראש הם בהחלט אחד מתסמיני הניקוי שאנשים עלולים להרגיש במעבר לתזונה בריאה ונקיה יותר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ה' יולי 12, 2012 5:48 am

תודה רבה על התשובה !
דנה

הודעהעל ידי ג'וני » ו' מרץ 06, 2015 7:43 am

היי,
שאלותיים:
שכחתי מדוע לא לאכול קטניות או קטניות מונבטות? (להגיד ביי ביי לחומוס?..)
מה סדר האכילה באם קיים כזה (מבוקר ועד ערב)- קודם פירות אחר כך ירקות ולסיום אגוזים?

תודה :)
ג'וני

הודעהעל ידי יונתן » ו' מרץ 06, 2015 7:47 am

לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ו' מרץ 06, 2015 1:44 pm

בגדול הארוחות במשך היום צריכות להיות מבוססות על פירות, ובערב על ירקות ועלים ירוקים עם מעט מזון שומני לא מעובד. כמובן שאם סדר היום לא מאפשר זאת ניתן גם לאכול את סלט הירקות והעלים עם השומן בצהריים ולאכול שוב פירות בערב. מי שבוחר לשלב גם מזון מבושל רצוי שיעשה זאת בנפרד מהפירות ויעדיף מזון עמילני דל שומן לא מעובד בבישול ביתי ללא שמן, מלח ותבלינים חזקים.

קטניות לא ניתן לאכול בצורתם החיה ולכן הן לא נכללות בתזונת 80/10/10. ניתן לשלב כמות קטנה של נבטים ונבטוטים אך אין הכרח לעשות זאת.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ג'וני » ש' מרץ 07, 2015 3:18 am

תודה רבה לשניכם :)
ג'וני

תגיות נושא

צירופי מזון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 2 אורחים