התייעצות לגבי תפריט יומי

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

התייעצות לגבי תפריט יומי

הודעהעל ידי alphonso88 » ד' אוגוסט 27, 2014 9:43 pm

שלום לכולם !

אני ואח שלי עברנו לתזונת רו-פוד לו-דווקא 80\10\10 כי אנחנו כן נאכל דגנים וקטניות כשהם לא מבושלים...למשל שיבולת שועל וכו'...

אח שלי הוא יותר דגנים ממני בהרבה ולכן לא יורד במשקל. אני משתדל להפחית בדגנים כמה שאפשר ואוכל רק פירות... אבל לא מתקרב אפילו למספר הקלוריות שאני צריך לקבל.

אני 1.66 ושוקל 60 קילו ומתאמן.. בדקתי במחשבון וההוצאה הקלורית שלי ל24 שעות כולל שינה הם כ 2400 קלוריות. אני ביום מצליח להכניס רק כ 1600 קלוריות.

אני מרגיש שאם אני אוכל יותר פירות אני 1. יקיא או משהו למה אני באמת שבע לחלוטין.
2. יקרוס מתישהו תחת הנטל הכלכלי.

בקצב הזה אני ירזה מהר מאוד מאוד..... ולא בא לי להרזות... אני אשמח לטיפים איך לדחוף יותר קלוריות.

חשוב לציין שהתזונה שלי היא בתכלס בתכלס היא ככה :הרבה ירקות (כי אני מאוד אוהב סלט ירקות) ,בערך 10 פירות ביום (תפוח,אגס,שזיף וכו'), 2 בננות , וכוס שיבולת שועל
alphonso88

Re: התייעצות לגבי תפריט יומי

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוגוסט 28, 2014 12:45 pm

ברוך הבא :)

1600 קלוריות הן בהחלט מעט מידי. לרוב האנשים קשה בהתחלה לאכול מספיק קלוריות עד שהקיבה מצליחה להמתח מספיק בזמן הארוחה (גם הקיבה היא שריר וצריך "לאמן" אותה כמו כל שריר אחר) ולכן מה שרצוי לעשות זה לא לדחוף מזון בכוח עד שכואב אלא בכל ארוחה לאכול כמה ביסים יותר עד שהקיבה מתרגלת לנפח. דבר שני שאפשר ורצוי לעשות זה לאכול יותר פירות שעשירים יחסית בקלוריות ופחות פירות שהם מאוד דלים בקלוריות. למשל כדאי להעדיף פירות כמו מנגו, בננות, תאנים, אפרסמונים, ענבים ותמרים ופחות פירות כמו תפוחים, אגסים, אפרסקים, שזיפים ואבטיח. יש אנשים שמה שעוזר להם לאכול יותר קלוריות זה להכין שייקים. לשייק גם קל וטעים להוסיף כמה תמרים כדי להגדיל את כמות הקלוריות. אם כל זה לא מספיק אז כדאי לשקול לעבור לתזונה הזאת יותר בהדרגה ובינתיים כן לשלב גם מזון פחמימתי מבושל כמו תפו"א, בטטות, אורז, קינואה, עדשים וכו' שיותר מרוכזים בקלוריות ובהדרגה להעלות את כמות הפירות ולהפחית מהמבושל.

לגבי העניין הכספי. תזונה שמבוססת על פירות וירקות, בעיקר אם היא אורגנית או ברובה אורגנית, באמת יכולה להיות יקרה יותר מתזונה שמבוססת בעיקר על דגנים וקטניות. אנחנו רואים את זה כהשקעה לעתיד ולא כבזבוז כסף :) אבל יש דרכים להפחית את העלויות כמו הצטרפות לקואופרטיב אורגני, קניה ישירות מהחקלאים, קניה בשוק הסיטונאי, גידול בגינה הביתית. כל זה מצריך קצת מחקר עצמאי ובדיקה של המקומות הטובים, האיכותיים והזולים ביותר באזור מגוריך אבל זה משתלם. ואם בכל זאת יקר לך מידי אז הדרך להתמודד עם זה היא התבססות על פירות וירקות ביחד עם דגנים וקטניות מבושלים כדי להפחית מהעליות.

ממליצה לך להסתכל בתפריטים לדוגמה שיש ברשימה הזאת כדי לקבל השראה-
https://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=370

אגב, שיבולת שועל אינה חיה/נאה.

אתה ואחיך מוזמנים לרשום פה דוגמאות מפורטות של התפריטים היומיים שלכם כדי שניתן לכם פידבק והמלצות איך לשפר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי alphonso88 » ה' אוגוסט 28, 2014 4:31 pm

אנחנו לא מבשלים את השיבולת שועל... טוחנים אותה בבבלנדר עם שייק בננות....

אגב היום הזה הולך לחלוף ושוב לא הגעתי אפילו ל 2000 קלוריות....חח זה הרבה יותר קשה ממה שזה נראה במיוחד לאנשים עם סדר יום לחוץ (אני מתחיל להבין את השם 30 בננות ליום)
alphonso88

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוגוסט 28, 2014 8:26 pm

מה שהתכוונתי הוא ששיבולת השועל בעצמה אינה נאה אלא עברה חימום לפני שהגיעה לחנות.
https://sites.google.com/site/tivonaut/ ... ients/oats

אל תתייאש. נסה את העצות שנתתי לך ותעדכן איך הולך :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי alphonso88 » ו' אוגוסט 29, 2014 6:54 pm

היי ירדן.. זה שוב אני (:

האם לדעתך עדיף לי להוריד את השיבולת שועל ולהחליף אותה במשהו אחר שהוא עתיר בקלוריות ? (כוס שיבולת שועל = 300 קלוריות)

לגבי היום - שוב ניסיתי ושוב לא הגעתי ל 2000 קלוריות... אני באמת עובד עצות לגבי העניין הזה...
הכנתי שני שייקים היום 1. בננה וחצי + 2 תמרים + כפית טחינה גולמית
2. בננה שלמה + 2 תמרים + כוס שיבולת שועל

אכלתי שני מנגו, שני תפוחים (כל תפוח 80 קלוריות אני לא מזלזל בזה), שני מיני אננס (על אחד בגודל של רבע אננס בערך), שני פרוסות לחם עם ממרח שקדים וסירופ אגבה באמת רק בשביל הקלוריות שבעניין... זה יוצא בערך 1600 קלוריות... ומשהו כאן פשוט לא הגיוני לי.... במקום להרגיש חיוני ונמרץ אני מרגיש נורא כבד - בצהריים הרגשתי כמעט כאילו אכלתי סטייק לארוחת צהריים... אני כל היום שבע.... אני מכריח את עצמי לאכול כשבאמת לא בא...

אני חושש שבאיזשהו שלב אני אשבר מהתזונה הזאת מכמה סיבות : 1. בא לי שהתזונה תזרום ואני לא אצטרך לספור קלוריות כל יום (אני בטוח שקופים בג'ונגל לא סופרים את הקלוריות שלהם)
2. מאז שאני מעביס על עצמי קלוריות של פירות אני מרגיש פחות טוב במשך היום מאשר אם נניח הייתי אוכל פסטה בצהריים.
3. אני מרגיש שאני מוריד בכמות הספורט שאני עושה רק בשביל לא להוציא קלוריות כי אני יודע שאני לא מכניס מספיק..אז אני חוסך
חח ירדן אני מצטער שאני מתבכיין לך אבל אני באמת מרגיש כאילו אני עושה משהו לא טוב ואני לא מבין מה זה...
אשמח לשמוע מה יש לך לומר, תודה !
alphonso88

הודעהעל ידי יונתן » ש' אוגוסט 30, 2014 3:40 pm

ההמלצה שלנו היא שיש לבצע הפרדה בין פירות לבין מזונות שומניים ומזונות מבושלים. שייק של פירות עם שיבולת שועל לא מבושלת הוא מתכון בדוק לבעיות עיכול.
כמו שירדן אמרה, זה עניין של הרגל, ואנחנו ממש לא סופרים קלוריות ויודעים כבר מהניסיון מה גודל הארוחה שמתאים לנו כדי להישאר נמרצים ושבעים לשעות רבות. אני בדרך כלל אוכל 3-4 ארוחות ביום שמניבות משהו כמו 1000-800 קלוריות כל אחת. אם אני יודע שאהיה שעות רבות מחוץ לבית אין לי בעיה גם לאכול ארוחה של 1500 קלוריות ויותר.
אין שום בעיה שתנסה לעבור ל-811 בצורה הדרגתית יותר, ועדיף שמראש תקבע לך במהלך היום ארוחה מבושלת פשוטה בבישול ביתי (תפוחי אדמה, אורז מלא, קינואה, עדשים, תירס או כל דבר פשוט אחר שאתה אוהב), מאשר שתשלב מזונות קשים לעיכול כמו שיבולת שועל לא מבושלת או מזונות מעובדים מאוד כמו לחם עם סירופ אגבה.
נסה בתור התחלה לאכול רק פירות בבוקר ובצהריים, ואחר הצהריים תאכל מנה מבושלת פשוטה, ובערב סלט שאליו אתה יכול להוסיף את הטחינה הגולמית. אל תדחוף פירות בכוח, נסה כל יום לאכול רק ביס או שניים יותר אחרי הנקודה שבה אתה מרגיש שבע. בתור התחלה אם ממש קשה לך אתה יכול להקדים לצהריים את המנה המבושלת, פשוט אל תערבב אותה עם פירות, ובהדרגה, ככל שתרגיש בנוח לאכול יותר פירות, דחוף אותה לשעה מאוחרת יותר ויותר עד שכבר לא יהיה בה צורך.
יתרון נוסף לתהליך הזה הוא שאם הוא ייקח לך כמה חודשים, אז תוכל להתחיל בזתונת 811 מלאה כשמגיעים פירות החורף, שהם בדרך כלל הרבה יותר זולים בממוצע מפירות הקיץ.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי alphonso88 » ש' אוגוסט 30, 2014 4:34 pm

כמה שאלות :
1. מה הרציונל מאחוריו שעל פיו אסור לערבב שיבולת שועל עם פירות ? אני מכיר שאסור לערבב פירות עם מזונות מבושלים ומזונות שומניים אבל שיבולת שועל היא לא אחת מהשניים (אגב אני קונה שיבולת שועל לא קוואקר אלא שיבולת שועל אורגנית של ניצת הדובדבן).

2. אתה יכול לתת דוגמא לארוחה שמניבה 800 - 1000 קלוריות ? אני רוצה לקבל פרופורציות..

3. אם אני עובר לתזונה 811 בצורה הדרגתית האם זה בסדר לאכול בבוקר פירות, בצהריים ארוחה מבושלת וסלט ירקות ובערב שוב פירות ?
alphonso88

הודעהעל ידי יונתן » ש' אוגוסט 30, 2014 7:46 pm

הרציונל הוא אותו רציונל שממליץ לא לערבב פירות עם מזונות שומניים ומזונות מבושלים, כי פירות מתעכלים הרבה יותר מהר לעומת אלה, וזה פשוט מקשה על תהליך העיכול ועשוי לגרום לכאבי בטן וגזים. ובכל מקרה, ההמלצה לא לערבב פירות עם מזונות מבושלים לא קשורה דווקא לכך שהם מבושלים, אלא שמזונות מבשלים הם בדרך כלל דגנים (כמו שיבולת שועל), קטניות או ירקות עמילניים. ההמלצה הזו לא נובעת מהטענה שתתקשה לעכל בננה טרייה יחד עם בננה אפויה.

היום למשל אכלתי לארוחת הבוקר שייק של 3 נקטרינות, 5 תמרי מג'הול ו-6 בננות בינוניות, זה צריך להיות משהו כמו 800-1000. לצהריים אכלתי 4 מנגו די גדולים (באורך כף ידי), שלהערכתי מניבים כ-200 פלוס קלוריות ליחידה. פרסמתי באתר שתי דוגמאות יומיות מפורטות:
http://30bananotleyom.co.il/811-blog/14 ... ummer-time
http://30bananotleyom.co.il/811-blog/10 ... h-do-i-eat

אתה יכול לאכול ארוחה נוספת של פירות אחרי הסלט, אלא אם כן תרגיש שזה מכביד עליך.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי alphonso88 » ש' אוגוסט 30, 2014 8:39 pm

קראתי ב"היגיינה הטבעית" שיש פירות שאסור לערבב אותם עם פירות אחרים, למשל אבטיח ומלון רשום שעדיף לאכול בנפרד ובמרחקים של 10 דק מכל פרי אחר...האם לפי דעתך זה נכון ? הרבה פעמים קורה לי שאני אוכל פלטה של פירות לדוגמא היום אכלתי בננות,אפרסקים, אגסים, ותמרים ואחרי הרגשתי מן חום פנימי כזה בבטן שגרם לי אי נוחות, יכול להיות שזה בגלל שילובים לא נכונים ?

תודה רבה על העזרה (:
alphonso88

הודעהעל ידי יונתן » ש' אוגוסט 30, 2014 8:56 pm

באופן אידיאלי רצוי לאכול רק סוג אחד של פרי בכל ארוחה. בעיות עיכול הן בהחלט ראיה לכך שמוטב שלא תערבב יותר מדי פירות בארוחה אחת.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הבא

תגיות נושא

איך מתחילים?, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים