קנדידה, fully raw, בעיות בריאותיות, וכו'...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

קנדידה, fully raw, בעיות בריאותיות, וכו'...

הודעהעל ידי יותמבל » ה' ספטמבר 11, 2014 9:54 pm

היי כולם.
לא כתבתי כאן כבר זמן מה.
אני עדיין מתמודד עם שלל סימפטומים (ירידה במשקל, דלקת חניכיים, בעיות עיכול, טעם\ריח רע בפה, חיפוי לבן בלשון, חולשה פיזית, עייפות, נזלות, המון ליחה, בעיות עור.. ועוד ועוד)
לאחרונה התחלתי טיפול פונקציונלי שהמטפלת המליצה לי לחזור לאכול קצת חלבונים מן החי (ביצים, דגים), ונתנה לי כמה וכמה תוספים (חומצה הידרוכלורית, אומגה 3, אבץ, ויטמין D, ברזל נוזלי, בי 12, קומפלקס B, גדילן, ונראה לי שזהו), להפחית משמעותית את כמות הפירות, ובעקרון אני הולך איתה.
אני ממש לא מעוניין להכנס לשאלה האם כדאי לי ללכת עם זה, ואם היא צודקת או לא, ואני לא פונה אליכם כדי לקבל דעות לגבי זה. מהסיבות שלי החלטתי ללכת עם זה.
אבל..
לאחרונה בשיטוטיי האינטרנטים נחשפתי קצת יותר לקנדידה, ועלה לי החשד שאולי זה הסיפור במקרה שלי.
זה יחסית נשמע הגיוני.. לקחתי אנטיביוטיקה חצי שנה לפני הטבעונות, אכלתי רע לפני הטבעונות, פירות כרגע גורמים לי לתחושה לא ממש טובה..
ערכתי בדיקה ביתית לקנדידה (קמים בבוקר, ממלאים כוס במים, יורקים בפנים, ולפי התנהגות הרוק מקבלים אינדיקציה. מכירים?), והתוצאה הייתה חיובית.
אני לא יודע עד כמה זה אמין, ואני יוצא מתוך נקודת הנחה שלא לגמרי, אבל אני לצורך העניין מתייחס לזה כאל כן.
עכשיו..
לפני שאני פונה לדיאטת הקנדידה הקונבנציונלית, אני מעוניין לתת עוד צ'אנס ל-801010.
קשה להתעלם מסיפורי ההצלחה (המהירים יש לציין) שנזקפים לזכות הגישה.
אני מתכוון שבוע הבא להתחיל בfully raw עם אפס שומנים למשך זמן מה, ולראות איך הגוף מגיב.
עכשיו השאלות שלי היא לגבי היישום של זה.
קודם כל - תהייה-שאלתית:
במשך תקופה ארוכה לא אכלתי שומנים בכלל, אכלתי ארוחת בוקר של פירות וגם צהריים, וארוחת ערב שלי הייתה סלט ירקות ועלים, ומאודים.
לא זוכר כמה קטניות\דגנים אכלתי באותה תקופה, אם בכלל.
שתיתי הרבה שייקים, וגם היו הרבה תמרים.
בכל אופן, זה עדיין היה 80\10\10 דל חלבון ודל שומן, ועדיין הסימפטומים של העור\עיכול\וכו' היו קיימים, זאת אומרת שאם הגורם לכל הצרות האלה זה קנדידה, דהיינו שגם ב811 לא נפטרתי ממנה.
השאלה שלי היא האם יש סיבה לצפות לתוצאה אחרת אם אלך על fully raw?

ועוד שאלות:
במטרה "לחסל" את הקנדידה - עדיף לי ללכת על תקופת מונו?
אם כן, להכליל בה גם ירקות ועלים?
או שאולי בעצם אין חשיבות למונו ואפשר לאכול מגוון של פירות?

זהו לבנתיים, למרות שיש לי תחושה שיש לי עוד שאלות ששכחתי..

3>
יותמבל

Re: קנדידה, fully raw, בעיות בריאותיות, וכו'...

הודעהעל ידי יותמבל » ה' ספטמבר 11, 2014 10:08 pm

אה כן, ורציתי לשאול האם יש חשיבות לאם אני צורך את הפירות דרך שייק או שעדיף בתקופה הזאת של ה fully raw (אגב שכחתי לציין שאף פעם לא עשיתי את זה מלבד יום שלם או מקסימום יומיים) גם לא לשתות שייקים?
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ו' ספטמבר 12, 2014 10:45 am

הי יותם :)

הבדיקה הזאת היא קשקוש...
http://www.youtube.com/watch?v=o6iryzPoBow

קריסטינה, שבטח כולנו נסכים שהיא סוג של אידיאל לבריאות, מספרת שלקח לה 4 שנים של fully raw עד שהגיעה באמת לאיזון. וכולנו יודעים איזה פירות וירקות איכותיים ואורגניים היא אוכלת ואיזה מגוון גדול יש לה כך שהיו לה תנאים טובים להבראה ובכל זאת לקח לה זמן רב עד שהגוף שלה הבריא לחלוטין מכל בעיות הבריאות שצברה בילדות.

רק משהו קטן לגבי הטיפול הפונקציונאלי. אתה לא מעוניין לדבר על זה וזה בסדר גמור אבל אני כן רוצה להגיד משהו ואתה לא חייב לענות. לדעתי כדאי לך לנסות כמה חודשים את התוספים ללא הוספת מזון מהחי. אני לא רואה שום קשר בין צריכת ביצים ודגים לשיפור הבריאות וחבל שאם אכן תראה שיפור בבריאות תתבלבל ותחשוב שזה בגלל הכנסת המזון מהחי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ו' ספטמבר 12, 2014 10:56 am

היי ירדן, תודה על ההתייחסות.
קיבלתי :)

לא התייחסת לשאלות שלי לגבי היישום של השבוע הזה, אשמח לקבל את דעתך?
שבת שלום :)
יותמבל

הודעהעל ידי יותמבל » ו' ספטמבר 12, 2014 11:07 am

וגם האם את מכירה בדיקה יעילה אחרת לקנדידה?
אולי מקופ"ח?
סוכר בדם הוא אינדיקציה?
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ו' ספטמבר 12, 2014 11:55 am

פרילי דיברה בעבר על כך שהיתה לה קנדידה סיסטמית והיא התחילה עם מונו בננה ואחר כך עברה לתפריט מגוון של פירות וירקות אבל אני לא חושבת שזה הכרחי ואני גם לא רואה סיבה לכך שקנדידה תהיה הבעיה אצלך. כלומר, על תפריט צמחי, עתיר סיבים, דל שומן ולא מעובד הייתי מצפה כבר מזמן שמושבת הקנדידה תתאזן גם אם לקחת בעבר הרבה אנטיביוטיקה. השאלה היא גם עם איזה פרי כדאי לך לעשות עכשיו מונו. אני מניחה שכרגע מנגו או בננות הן האופציה היחידה. איך הבננות עכשיו? (אני לא יודעת כי כבר מזמן לא אכלתי בננות) אתה משיג מנגואים טובים? כי חשוב לעשות מונו עם פירות טובים. ואין בעיה לאכול את הפירות כמו שהם וגם לעשות שייקים.

יש אנשים שעושים מונו של פרי אחד בלבד ויש שמוסיפים עלים ירוקים. אני עשיתי כמה פעמים ימי מונו. הכי ארוך היה לפני שנתיים כשעשיתי 10 ימים של אבטיחים בלבד וזה נתן לי הרגשה נהדרת כי האבטיחים היו מדהימים ובאמת לא הרגשתי צורך להוסיף עלים או לאכול משהו אחר. מאז עשיתי עוד שני מונו קצרים של אבטיח אבל זה לא היה אותו הדבר כי לא מצאתי אבטיחים באותה האיכות. כשעשיתי לפני שנה וחצי שבוע של מונו בננות מאוד לא נהנתי כי היה לי קרייבינג מטורף לחסה וזה לדעתי מעיד שהייתי צריכה להוסיף עלים ירוקים או לוותר על המונו.

בעיקרון איבחון קנדידה עושים דרך בדיקת צואה וזו בדיקה שלא עושים בקופת החולים אלא דרך חברות פרטיות. רופאים קונבנציונאליים לרוב לא מתייחסים לקנדידה אלא אם היא בלשון/גרון או בנרתיק או אצל אדם עם מערכת חיסונית מדוכאת (חולי איידס, טיפולי סרטן). אבל האמת שאני לא באמת יודעת אם אפשר לסמוך על בדיקות הצואה. בשנים האחרונות טיפולי הקנדידה הפכו לתעשייה של ממש וכששולחים בדואר דגימת צואה שלוקח לה כמה ימים להגיע למעבדה לך תדע מה גדל ומתרבה לך שם בזמן הזה... לא יודעת, אולי אני טועה... יש גם קיטים של בדיקת נוגדנים בדם אצל חלק מהנטורופתים אבל אני גם לא יודעת אם אפשר לסמוך על זה. רמת הסוכר שלך בנורמה אבל אי אפשר להסיק מזה לגבי קנדידה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' ספטמבר 13, 2014 3:37 am

היי יותם :)
לפני כמה שנים קנדידה הייתה נושא שרופאים לעגו לו, ומטפלים אלטרנטיבים חגגו עליה ועשו מלא כסף.
כיום, חברות התרופות כבר מבינות שזה טרנד ופיתחו תרופות לקנדידה, כמו כל תרופה סביר להניח שגם אלו הוצגו בפניי רופאים ע"י תועמלן מטעם חברת התרופה (תועמלן זה שם המקצוע של מי שעושה את התעמולה עבור חברת התרופות, עושים כינוס בקופ"ח/בי"ח/מוסד רפואי וכו', מביאים קייטרינג והרופאים בבטן מלאה מקשיבים למה כדאי לתת את התרופה הזו :D)
במקרים של קנדידה שאפשר לראות כמו בפה, אז לא בעיה לשלוח דגימה וגם יש בדיקה לזה.
חברה בקבוצה שלנו בפייסבוק ("נא עד 4") חניה, עשתה בדיקה בהפניית רופא ונמצאה חיובית, ופתרה את זה באמצעות "נא עד 4" (אמנם היא לא אוכלת מבושל בכל יום... אבל כמה פעמים בשבוע)
והיא עשתה על זה סרטון:
http://www.youtube.com/watch?v=jI1gN_NQSvY

לדעתי האישית, ואחרי נסיון אישי של זוגתי ושלי בטיפול אלטרנטיבי עם "דיאטת הקנדידה הקונבנציונאלית", הבנתי שזה בלוף שאפשר למשוך לכל החיים, כאשר "עם כל סטייה" עלולה להתפרץ שוב הקנדידה, כביכול. ממש לחיות באיום מתמיד :-)

לדעתי האישית בלבד, לא בטוח שמה שיש לך זה קנדידה אבל אתה יכול לבדוק במעבדה. והאמת לא בטוח שזה ב100% תלוי רק בתזונה. מה לגבי אלרגיות שיש מאות ואלפי סוגים שלהן? (וברור שלא יבדקו את כולן)
באופן אישי אני אכלתי אנטיביוטיקה שליש מהחיים... כי הייתי חולה יותר מחצי מהם :| זה לא בהכרח מביא להתפרצות קנדידה כרונית
והייתה לי נזלת כרונית שלא הפסיקה, רציפה (עשורים!), בטח שעם ליחה
הרבה סימפטומים התחילו להעלם כשהפכתי טבעוני, ויותר סמפטומים נעלמו כשהתחייבתי לאכול אורגני, והחיזוק החזק ביותר למע' החיסון שלי היה תזונה אורגנית מבוססת פירות עם אחוזי שומן נמוכים, בתוספת זרעי פשתן או צ'יה בשביל אקסטרא אומגה-3.
הכי עוזר לי עם העור (נגד ריבוי פצעים וכו') זה האומגה-3 צמחי, מהפשתן וצ'יה (אומגה-3 שמקורו בדגים עלול להכיל גם רעלים שנצברו בשומן הדג). וזה גם הכי עוזר לי נגד התקפי אסטמה.
אני שם לב שאם אני חורג באיזון חומצות השומן מסוג אומגה-6 ביחס לאומגה-3, נגיד ע"י אכילת אגוזים או זרעים שמכילים המון אומגה-6 ולא מכילים מספיק אומגה-3, אז עלול להווצר לי התקף אסטמה. ואם אני אוכל יותר מדי אומגה-6 באופן שבועי (שנמצא גם בדגנים וקטניות ולא רק באגוזים) ולא מאזן את זה עם פשתן או צ'יה, אז עלול להווצר אסטמה ולחזור לי הפצעים על העור. כשאני דואג לאכול מספר פעמים בשבוע אז בהדרגה נעלמים הפצעים לגמרי, ואין אסטמה.

אם אתה מדבר על "הרפואה הפונקציונאלית" כטיפול פונקציונלי, או במילים אחרות, עדיאל תל-אורן ועוזריו, אז הם ידועים לי כמפגיזים את הלקוח בתוספים.
אני לא אומר שאין מקרים שהם פוגעים בצורך של המטופל ועונים עליו, אבל מאיך שזה נראה לי, זה ללא ספק עסק משגשג של תוספים (ולשכנע את הלקוח שהוא חייב אותם, ובשילובים ספציפים)

אמנם יש לנו גוף שונה, אבל לדעתי אם תמשיך לחקור בכיוון אני בטוח שתצליח לשפר את בריאותך
הייתי רוצה פתרונות קסם אבל מהנסיון שלי נראה שלפעמים הפתרון עלול להיות יקר ומאתגר. בהתחשב שנולדתי בעולם וסביבה מורעלת לחלוטין... לשרוד בתוך זה זה אתגר.
עם זאת אני עדיין חושב שתלות ארוכה בתוספי תזונה יקרים (שהם לא פשתן ב9 ש"ח לכמות של חודשים :-)) עלולה להיות יקרה ומאתגרת עוד יותר. תוספים ספציפיים לטווח הקצר לתיקון חוסרים זה סבבה, אבל אלו של הטווח הארוך זה כמו שוד בהוראת קבע :D
eilon

הודעהעל ידי יותמבל » ש' ספטמבר 13, 2014 11:20 am

היי אילון!
תודה על תגובתך :)
האמת שהמטפלת שאני אצלה היא לא מתל-אורן crew ;)
אני מבין מה שאתה אומר...
העניין הוא שבתקופה האחרונה אני כבר די מתוסכל מהתזונה הזאת ונמאס לי הרבה פעמים..
אני מרגיש שבהרבה מובנים היא יותר מגבילה אותי, וגם אם התועלת הפיזית שלה היא חיונית (גם לא בטוח) היא מכבידה עלי נפשית מאוד..
בדיוק לפני כמה ימים הייתה לי שיחה עם חבר על כך שכל הנושא של הטבעונות\אות מכניס אותך למקום של issues מאוד רציניים עם אוכל, על גבול ההפרעת אכילה.
אמנם ממקום שרוצה להטיב עם עצמו, אבל עדיין.
אני בקונפליקט גדול.
והתעוררו לי הרבה ספקות לגבי התזונה, כי אני באמת מרגיש שהבריאות שלי בהתדרדרות, והרבה סימפטומים צצו רק אחרי שעברתי לתזונה הזאת, ואני אוכל הכי טוב שאכלתי אי פעם כביכול..
וגם אני בשום צורה לא יכול לעמוד כלכלית בעלויות האלה.
בטח כשזה אורגני, ועל אחת כמה וכמה כשביום מן הימים ארצה להקים משפחה בריאה.
בגלל זה הרגשתי צורך בתמיכה חיצונית של תוספים ושל מטפלת שהיא לא לגמרי מתוך זה, ואני גם מנסה לסלול דרך חדשה, קצת פחות אבסולוטית ויותר אפשרית.
ולכל הדרך עם הרבה ספקות..
כל נושא התזונה הוא מסע ארוך מופלא ומייגע :)
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ש' ספטמבר 13, 2014 12:19 pm

גם אני עשיתי דיאטה ל"הרעבה הקנדידה" לפני הרבה שנים וזה היה סיוט וכמובן גם עלה לי המון כסף כך שיש לי נסיון אישי וגם במסגרת לימודי התזונה למדנו "לטפל" בקנדידה... זה מצחיק שיש עד היום שאלונים לאבחון קנדידה שתכלס כמעט כל מי שיעשה אותם יקבל אבחון חיובי ברמה כזאת או אחרת גם אם הסימפטומים שלו יכולים להיגרם מהרבה סיבות אחרות.

מבחינה כספית לאכול מזון מלא מהצומח זה הרבה יותר זול מאשר לאכול מזון מהחי ומזון מעובד. נכון שתזונה שמבוססת בעיקר על פירות וירקות היא יותר יקרה מתזונה שמבוססת על דגנים וקטניות אבל אין ספק שלאכול תזונה שמבוססת על מזון בסיסי לא מעובד שקונים במשקל כמו דגנים וקטניות בתוספת של ירקות ופירות ומעט אגוזים וזרעים ללא מזון מעובד וללא מזון מהחי היא התזונה הזולה ביותר.

אני לא מבינה באיזה אופן טבעונות קשורה להפרעות אכילה, ומן הסתם היות שטבעונים הם אחוז קטן מהאוכלוסיה הם גם אחוז קטן מאוד מהאנשים שסובלים מהפרעות אכילה. יענו רוב האנשים שסובלים מהפרעות אכילה הם אוכלי בשר, ודווקא צפיתי בלא מעט עדויות של בחורות שהתגברו לחלוטין על הפרעות האכילה שלהן בעקבות המעבר לתזונה 811.

ממליצה לך לבדוק את הסרטונים של טאשה. היא חולת סוכרת נעורים וכבר מעל 3 שנים בתזונה הזאת והיא התמודדה עם חסרים תזונתיים מסויימים (בי12, די, אומגה 3) והיא מתמודדת עדיין עם חסר ביוד והיא מטפלת בזה כבר כמה חודשים בעזרת דון בנט ולמרות כל הספקות שהיו לה לאורך הדרך היא המשיכה לבדוק ולחקור והיא הבינה שתזונה של פירות וירקות היא הטובה ביותר ושאין טעם לחזור אחורה.
https://www.youtube.com/user/HealthySki ... ture=watch
מה שאני אוהבת בה זה שאין לה את הראיה הדוגמטית שכל עוד נאכל פירות וירקות הכל יהיה בסדר. האדמות מדולדלות, אנחנו חשופים כל יום לרעלים, הרבה מאיתנו חיים בסטרס תמידי בגלל החיים המודרניים ולהרבה אנשים יש בעיות בריאותיות מהעבר ולכן צריך לבדוק כל מקרה לגופו ולהתייחס לצרכים האינדיבידואלים וגם לתסף אם צריך וזה ממש לא אומר שהפתרון הוא לחזור לאכול כמו בעבר אלא צריך למצוא איך לתקן את הבעיות הקיימות. זה לא שבמזון מהחי יש יותר ערכים תזונתיים או איזה נוטריאנטים מסויימים שחסרים בתזונה טבעונית, להיפך. ואם עוד לא קראת את הספר מחקר סין אז אולי עכשיו זה הזמן :)

חשוב להטיל ספק בדברים ולבדוק הכל ולא לקבל כמובן מאליו את מה שאנשים אומרים. אני דווקא מוצאת שזה בעייתי שאנשים מסויימים בקהילת ה-811 או ה-RT4 מקבלים כתורה מסיני כל דבר שאומרים להם ומתעלמים מבעיות שנוצרות בדרך או מדברים שלא מסתדרים. אני חושבת שבגלל ההתעלמות הזאת אחר כך אנשים מסויימים עוזבים את התזונה מהסיבות הלא נכונות. טוב שאתה מטיל ספק וטוב שאתה בודק דברים ומנסה דברים אבל תזכור שכשמרגישים רע קל ליפול למקומות לא הגיוניים (כמו בדיקת רוק) או להיתלות בכל מיני דברים ולקבל מהם תקווה למרות שאין להם כל קשר לבעיה שלנו. אני מדברת מנסיון... כאחת שסבלה בעבר מפיברומיאלגיה ניסיתי הרבה דברים, הוצאתי הרבה כסף ותליתי תקווה בהרבה דברים שבסופו של דבר לא עזרו לי בכלל (אפילו אפקט הפלצבו לא משפיע עלי ;) ).
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ש' ספטמבר 13, 2014 12:50 pm

אסתכל על טאשה :)
לגבי הפיברומיאלגיה - עבר בעזרת התזונה?
תראי, כאדם שרוצה לטייל הרבה בעולם ובטבע ולהגיע למקומות שלאו דווקא יש בהם פירות טובים וכאלה, אני רואה את התזונה הזאת כמגבלה בהקשר הזה.
את יכולה לדמיין את עצמך מטיילת במשך כמה חודשים ברחבי העולם?
אני מאמין שיש מקומות וסיטואציות שיהיה קשה לדבוק בתזונה.
אני באמת שואל, אותך ואת עצמי, איך עושים את זה פרקטית.
זה גורם לי הרבה פעמים להרגיש כבול נורא, וזה אחד הדברים שהכי מערערים אותי לגבי התזונה..

ולגבי ההפרעות אכילה - לא התכוונתי הפרעת אכילה פרופר כמו שאנחנו מכירים, יותר הפרעה כאישיו..
התחושה הזאת שפתאום בכל מה שקשור לתזונה, פחד נכנס לתמונה, והוא מניע אותי הרבה.
הפחד הזה מלפגוע בבריאות.
הפחד לאכול מלח (או שמן או אורז לבן או קמח לבן או או או או...), גם אם אתה רעב ואין מה לאכול.
הפחד כהפרעה.
אני יכול לראות את המקומות ההגיוניים לחלוטין בזה, אבל אני גם יכול הרבה פעמים להרגיש אובססיבי..
יותמבל

הבא

תגיות נושא

קנדידה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים