קנדידה, fully raw, בעיות בריאותיות, וכו'...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: קנדידה, fully raw, בעיות בריאותיות, וכו'...

הודעהעל ידי eilon » ש' ספטמבר 13, 2014 2:16 pm

אפשר לאכול טבעוני בכל העולם, בריא או פחות בריא, זה עדיין לא בעיה.
"הפחד לאכול מלח (או שמן או אורז לבן או קמח לבן או או או או...), גם אם אתה רעב ואין מה לאכול."
שמן זה לא מלח ולא אורז לבן, אני לא מפחד ממלח וגם לא מאורז לבן וכבר אכלתי עשרות קילוגרמים ממנו בשנתיים האחרונות. עדיין למי שיש בעיות בריאותיות ורוצה מאד לנסות להקל או לפתור אותן, יש דברים שצריכים להעשות.
לי מפריע עשן של סיגריות, ושמן באוכל, מפריע עד רמה של התקפי אסטמה חזקים (וארוחה שומנית יכולה לעשות לי את זה כמו חשיפה לעשן סיגריה). אז אין לי סיבה לפחד מאורז לבן, אבל משמן כן. זה הופך אותי לבעל הפרעת אכילה שאני רוצה להמנע מהתקף אסטמה?
אי אפשר להיות בריאים מבלי להתחשב בגורמים שמובילים לבריאות, או ע"י התעלמות מהדברים המזיקים.
האישיות שלי היא לחקור את כל צדדי המטבע וגם אני מטיל ספק בכל דבר, אבל גם עושה נסיונות פרקטיים, ומה שעובד עובד. ולכן אני לא "מפחד" מכל מה שמפחידים לגביו, אלא בעיקר מה שאני כבר בטוח שמדרדר את מצבי הבריאותי.
מלח לעולם לא יעשה לי התקף אסטמה, כך שלא כל החששות דומים. עם זאת אנשים שרגילים לאכול דל-נתרן, הכליות שלהם מתפקדות אחרת (עניין של הרגל), ולכן ארוחה מפוצצת במלח עלולה לגרור תופעות זמניות כמו עלייה בלחץ הדם, מיגרנות וכו'
גם אנשים שעברו בעיות כלי דם ולב צריכים להמנע ממלח ושמן, אז הם חיים מתוך פחד? מה לעשות שישנם גורמים שמעודדים מחלה, וישנם גורמים שמעודדים בריאות. במקרה של תרומה לבריאות ואריכות ימים - כזה פחד זה דבר חיובי ועניין השרדותי שהוביל אותנו עד כה.
אנשים שלא מפחדים בכלל מבעיות בריאותיות ומזיקים לעצמם (כמו אלכוהול וסיגריות נגיד) הם בד"כ כן מצטערים על כך בשלב כזה או אחר, וזה לא הופך את החיים שלהם לפחות לחוצים.

העולם הוא מקום גדול, לאנשים עם בעיות רפואיות כמו שלי יש הרבה מקומות שאפשר לבקר בהם ולהנות גם מקולינריה איכותית. בטח שאני לא אטייל בכל מקום, ואתרחק ממקומות שעלולים לערער את בריאותי (כמו מקומות עם סניטריה לא הגיינית וזיהום), ואני לא ארגיש פספוס לא לראות את המקומות האלו כמו שאני לא חש פספוס בזה שאני לא יכול לעשן סיגריות :D
eilon

Re: קנדידה, fully raw, בעיות בריאותיות, וכו'...

הודעהעל ידי ירדן » ש' ספטמבר 13, 2014 2:22 pm

סבלתי מכאבים במשך הרבה שנים וכמה חודשים לאחר שעברתי ל-811 הכאבים נעלמו.

אם הייתי מטיילת בעולם במקומות שאין בהם גישה להרבה פירות וירקות או לכאלו איכותיים אז הייתי אוכלת מזון טבעוני מבושל. לעולם לא הייתי שוקלת לאכול מזון מהחי. אני צמחונית כבר 20 שנה, טבעונית מעל 17 שנה והתחלתי 811 לפני כ-4 שנים. מעולם לא הרגשתי כבולה בכל הנוגע לבחירות התזונה שלי. אני לא מונעת מפחד אלא מבחירה וידיעה שזה הדבר הכי טוב עבורי, עבור בעלי החיים (האנושיים והלא אנושיים) ועבור כדור הארץ.

אחרי כל כך הרבה שנים של חקירת נושא התזונה וקריאת מידע בנושא מזון מעובד (ואני מתכוונת לעשרות ספרים בעברית ובאנגלית, לעשרות הרצאות, למאות שעות על האינטנרט וגם ללימודי תזונה טבעית במכללה) פשוט לא מושך אותי לאכול מזון מזוקק. אני בוחרת שלא לאכול מזון מעובד ולא מרגישה כבולה/בעונש/מונעת מפחד כי אני יודעת כמה זה מזיק ואני מסוגלת להסתכל על התמונה הגדולה ולכן כבר הרבה שנים שאין לי עניין במזונות כאלו. בכל מקרה מעולם לא עמדתי בסיטואציה שבה הייתי צריכה לבחור בין לרעוב או לאכול וופלים... ;)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

קנדידה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 5 אורחים