פולי קאקו

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

פולי קאקו

הודעהעל ידי avi » ג' ספטמבר 30, 2014 11:11 pm

זה לא קשור ל 80 10 10
אבל בגלל שיש פה הרבה אנשים מבינים אמרתי שכדאי שנשאל פה :)
מה אתם אומרים על פולי קאקו ? אני יודע שההמלצה היא רק פירות אבל אני עוד לא בדרגה אזו . :)
avi

Re: פולי קאקו

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 01, 2014 8:41 am

הי אבי :)

אנחנו לא ממליצים לצרוך קקאו (וכל דבר אחר שמכיל קפאין). הנה הסיבות לכך מתוך מאמר מהאתר שלנו:

קפה, תה – מכילים קפאין שהוא בהחלט לא רצוי בגלל האפקט הפיזיולוגי והעצבי הממריץ והמזיק שלו (הכוונה אינה לחליטות צמחים). קפאין הוא אלקלואיד מריר ורעיל שצמח הקפה מייצר על מנת לקטול מזיקים. כדאי לציין שקפאין נמצא גם בקקאו (שוקולד), תה, קולה, מאטה, צמח הגוארנה ואף בתרופות מסוימות. בנוסף, קפה הוא מוצר תעשייתי שעבר קלייה ותהליכים שמערבים חומרים כימיים מזיקים. קפה נטול קפאין עלול להכיל בנוסף גם שאריות ממסים אורגניים שחלק מחברות הקפה משתמשות בו להוצאת הקפאין. ראו גם קקאו.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7% ... 7%99%D7%9F

קקאו – מכיל חומרים אלקלואידים המכונים מתילקסנטינים כמו הקפאין והתיאוברומין, אשר תכונתם העיקרית היא גירוי מערכת העצבים המרכזית, גירוי מערכת הנשימה, העלאת קצב הלב ולחץ הדם. בגלל רעילותם, המתילקסנטינים עוברים עיבוד בכבד על מנת לנטרל אותם, דבר שפוגע בכבד ומעמיס על מערכת פינוי הרעלים של הגוף שגם ככה עמוסה למדי. למעשה, כ- 30% מהאנשים מפתחים אי-סבילות לקקאו נא דווקא בגלל היותו נא, מה שמעיד על רעילותו הגבוהה. קקאו מבושל פחות רעיל מקקאו נא בגלל שהבישול מפחית את הרעילות של האלקלואידים, אך אין הדבר אומר שקקאו מבושל כן בריא לנו.

מידע נוסף בנושא קקאו-
www.rawsomehealthy.com/what-makes-raw-c ... -your-body
www.youtube.com/watch?v=zdmGJFstqtQ
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ד' אוקטובר 01, 2014 11:53 am

חלק אומרים ככה וחלק אומרים ככה..
אז למה יש בפולי קפה כולכלך הרבה דברים טובים שמשפרים מצב רוח וכול מיני ?
אפיקטכין,סרוטונין, מגנזיום, היסטמין, אנאנדמיד, דופמין, ארגינין.

יש בו כולכך הרבה דברים טובים אז אני באמת לא בטוח לגביי זה שהוא רעיל ..

אני יודע שכול מה שקשור לשוקלד וקפה ברור שזה על הפנים ....
אני לא יודע אנגלית אבל אני זוכר שהדוקטור הזה דיבר שוקלד פעם וזכור לי משוה שהוא דיבר על השוקלד קאקו הוא אמר שזה רחוק מהשוקלד הטבעי האמיתי ... הוא אמר שכדיי להפוך מי פולי קאקו לשוקלד מריר הפולי קאקו עבר המוןן תהליכים ....
avi

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 01, 2014 12:12 pm

אני לא אתייחס ספציפית לכל אחד מרשימת החומרים שציינת כי זה לא רלוונטי. מזון הוא משהו שלם ואין הגיון להתייחס רק למרכיבים ספציפיים שיש בו ולהתעלם מהאחרים שיש להם פוטנציאל לנזק. גם בפטריות רעל יש חומרים טובים ובריאים כמו ויטמינים, מינרלים ואנטיאוקסידנטים וישנם מספיק חומרים ממכרים ומסוכנים בטבע שמשפרים מצב רוח וגורמים להרגשה טובה אך הם בשום צורה אינם טובים לנו. מצב רוח טוב בא מבפנים ובעזרת תזונה נכונה ולא בעזרת חומרים רעילים וממכרים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ד' אוקטובר 01, 2014 12:23 pm

http://www.rambam-medicine.org.il/index ... #cmtx_form
זה מה שראיתי...

מצב רוח טוב יש לי תמיד ברוך ה' אבל אני רוצה להגיע לשיא של השיא !
avi

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 01, 2014 1:52 pm

בקישור שצירפת נאמר שהוא לא ממליץ לצרוך קקאו. הוא לא טוען שקקאו זה בריא וטוב אלא שיש דברים גרועים יותר מקקאו ושאם מישהו ממש רוצה לאכול קקאו ולא מעוניין לוותר עליו לחלוטין אז שיאכל כפית אחת בשבוע.

מן הסתם מה שאתה עושה לעיתים רחוקות משפיע הרבה פחות על הבריאות שלך מאשר מה שאתה עושה כל יום, וברור שלאכול כפית אחת של אבקת קקאו בשבוע זה הרבה פחות גרוע מלאכול שוקולד על בסיס יומי אבל אין בזה צורך. רוצה לאכול קקאו? תאכל. אבל אל תחפש תירוצים למה זה משהו בריא...

אם אתה רוצה להעלול רמות סרוטונין תאכל פחמימות, לא מעובדות כמובן. במקום קקאו תאכל למשל בננה! אכילת פירות ו/או דגנים מלאים חיונית למצב רוח מאוזן. תלות בחומרים ממכרים כמו אלו שיש בקקאו לא מומלצת כדרך להרגיש טוב לאורך זמן. ואגב, כמו בכל חומר ממכר, בגלל האפקט העצבי הממריץ אחרי כל up מגיע גם ה-down.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

מזונות ממכרים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 14 אורחים