פירותן ו בעיות בלבלב

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

פירותן ו בעיות בלבלב

הודעהעל ידי alphonso88 » ה' נובמבר 20, 2014 6:04 pm

יש בתקופה האחרונה... פחות או יותר מאז שיצא הסרט על סטיב ג'ובס אמירה שפירותנות היא בעייתית ללבלב.
יש כאלה שמסבירים את זה בכך שאנחנו דוחפים בארוחה אחת 700, 800 לפעמים 1000 קלוריות מפירות.... זה המון סוכר (טבעי) והלבלב שאמור להפריש את כל האינסולין בשביל לנתב את הסוכר לתאים חוטף מזה טראומה.
אומרים שזה לא בריא לו וההוכחה היא כל אותם אנשים עם בעיות לבלב בעקבות התזונה הזאת... אני מכיר רק את סטיב ג'ובס ואת אשטון קוצ'ר שלקו בבעיות בלבלב. אבל יש לי חבר טבעוני שמספר שיצא לו להכיר עוד פירותנים שלקו בבעיות בלבלב... (לא יודע עד כמה הוא נותן מידע מהימן)

השאלה שלי היא - האם אפשר להפנות אותי למחקרים שבודקים בדיוק את העניין הזה ? השפעת סוכר של פירות על תפקוד הלבלב בכמויות גבוהות מהנורמה של בני אדם שאינם פירותנים.
חיפשתי מחקרים כאלה באינטרנט ולא מצאתי.

אני חושב שהבעיה הכללית אצלי בראש היא שמצד אחד זה נראה לי מאוד מאוד הגיוני שצריך לחיות רק מפירות,ירקות, זרעים ואגוזים..... אבל הצד השני של המוח שלי מפציר בי לחקור את זה לעומק ולא להסתמך רק על ההיגיון שלרוב הוא מוגבל מאוד.
באופן כללי אני אשמח לעוד מחקרים מעניינים בנושא הפירותנות אם קיימים.... במחקרים חשוב לי לדעת איך הם התבצעו בדיוק, ועדיף שילקחו מכתבי עת מדעיים...אחרת זה לא מהימן במיוחד.

תודה רבה.
alphonso88

Re: פירותן ו בעיות בלבלב

הודעהעל ידי ירדן » ה' נובמבר 20, 2014 7:09 pm

מעולם לא שמעתי על אף פירותני שסובל מבעיות בלבלב כך שלא ברור לי איפה ה"הוכחה" ומה זה בדיוק "טראומה" ללבלב. בתזונה עתירת פחמימות מלאות ודלת שומן הלבלב לא נאלץ לייצר ולהפריש עודפי אינסולין כמו בתזונה עתירת שומן אלא להיפך. למעשה, תזונה עתירת פחמימות ודלת שומן מונעת מצבים של תנגודת אינסולין ויכולה לרפא סוכרת מבוגרים בקלות ובמהירות. חולי סוכרת נעורים שמזריקים אינסולין וניזונים מפירות וירקות בלבד מזריקים הרבה פחות יחידות אינסולין לכל גרם פחמימה לעומת חולים שניזונים מתזונה סטנדרטית. רופאים וחוקרים כדוגמת ד"ר ניל ברנרד, ד"ר קולדוול אסלסטיין, ד"ר דין אורניש, ד"ר ג'ון מקדוגל ופרופ' קולין קמפבל ממליצים על תזונה עתירת פחמימות, דלת חלבון ודלת שומן (80/10/10). גם פחמימות מורכבות (מדגנים וקטניות) הופכות לגלוקוז לאחר העיכול ולמעשה לדגנים יש אינדקס גליקמי גבוה מלפירות.

אתה יכול לקרוא פה את הפוסט שכתבנו על סטיב ג'ובס-
http://30bananotleyom.co.il/811-blog/12 ... -jobs-died
מתוך הפוסט:
ישנם גם הטוענים שסטיב היה פרוטריאני בכלל. לאחר חיפוש אינטנסיבי ניתן למצוא ציטוט ללא סימוכין שבו סטיב כביכול מתאר שלפני שהקים את אפל מחשבים הוא אכל פירות בלבד, ושכיום הוא "פח זבל כמו כל השאר". זה עומד בקנה אחד עם הערות של אחרים על כך שבשנות ה-70 לתקופה קצרה סטיב היה פרוטריאני. ולמרות שאין שום הוכחות או ציטוטים מדוייקים, גם אם זה נכון, שבריר הזמן הזה איננו מספיק בשביל להכיל על סטיב כיום את התווית "פרוטריאני".

אין שום מידע מפורט או אמין לגבי מה אשטון קוצ'ר אכל ומה בדיוק קרה לו שבגללו הוא התאשפז. במקום אחד קראתי שהוא:
אכל במשך תקופה ארוכה תפוחים ואגוזים בלבד, כדי להשיל ממשקלו כך שנראה חולה במיוחד.

אם הוא אכל תפוחים ואגוזים בלבד לא פלא שהוא הרגיש רע ואין לזה כל קשר לתזונת עתירת פחמימות ודלת שומן שמבוססת על פירות וירקות... הוא עשה את כדי לרדת באופן קיצוני במשקל אז סביר להניח שהוא אכל ממש מעט ושבגלל האגוזים רוב הקלוריות שלו הגיעו משומן וזאת ממש לא דיאטה פירותנית. אם הוא אכל לפני זה מזון מהחי, ג'אנק פוד וקפה אז גם תסמיני הגמילה בוודאי לא היו נעימים בכלל...

זה כמו שבחורה אנורקטית תחליט לאכול תפוחים בלבד כדי לרדת במשקל ותגיע לאישפוז וכולם יגידו שמצבה חמור בגלל הדיאטה הטבעונית/פירותנית שלה.

לא תמצא שום מחקרים שמראים החמרה בבריאות מאכילת פירות. להיפך, אתה תמצא רק מחקרים שמראים שהוספה של פירות לתזונה סטנדרטית משפרת את הבריאות. אתה כן תמצא מחקרים על ההשפעה השלילית של פרוקטוז מזוקק על הכבד אך אין לזה כל קשר לפרוקטוז שנמצא באופן טבעי בפירות וקשור לסיבים תזונתיים אלא רק כפי שכתבתי לפרוקטוז מזוקק (סירופ תירס עתיר פרוקטוז). http://nutritionfacts.org/video/if-fruc ... out-fruit/

ולגבי מחקרים על פירותניים בכתבי עת מדעיים, אתה רציני? מי בדיוק ירצה לממן כאלו מחקרים? איזה אינטרס יש לחוקרים לעשות כאלו מחקרים? אם אתה מכיר חוקרים בעלי שם עם מימון אוניברסיטאי גדול שירצו לעשות מחקר על פירותניים בארץ אנחנו נשמח מאוד להשתתף... ;)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

סוכרת, פרוקטוז

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 4 אורחים