סקר: כמה מים אתם שותים?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

סקר: כמה מים אתם שותים?

הודעהעל ידי alice » ש' נובמבר 22, 2014 6:48 pm

היי לכולם
מאז שהתחלתי עם התזונה צריכת המים שלי ירדה באופן דרסטי (אני פשוט לא צמאה)
אני מניחה שזה טבעי וקשור לזה שאני מקבלת המון נוזלים מהפירות והירקות.. והרבה פחות מלח ואוכל יבש..
ועדין.. גורמים "מקצועיים" שונים מפחידים אותי שאני לא שותה מספיק..ושיהיו לי אבנים בכליות ובעיות שונות..
אז.. כמה אתם שותים ביום ממוצע?
alice

Re: סקר: כמה מים אתם שותים?

הודעהעל ידי יונתן » ש' נובמבר 22, 2014 7:07 pm

נראה לי שאני שותה בסביבות חצי ליטר ביום.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 23, 2014 3:15 pm

אני שותה יותר. כרגע בסביבות 1.5-1 ליטר ליום. בעיקר מחליטות צמחים כדי להתחמם.

גם אם אוכלים רק פירות וירקות (בכמות מספקת) בכל זאת כמות המים שכל אחד ואחת מאיתנו צריכים לצרוך היא עניין אינדיבידואלי והיא משתנה בהתאם לאזור המגורים, אקלים ועונת השנה (חם/קר, יבש/לח), כמות הפעילות הגופנית, כמות ההזעה וכמות הרעלים שצריך לדלל. מה שמתאים למי שגר בחורף של לונדון לא יתאים למי שגר בקיץ של ישראל אבל גם שני אינדיבידואלים שגרים בישראל לא בהכרח ירגישו צורך באותה כמות המים כך שאין כמות מוגדרת מראש שמתאימה לכולם.

כמה מים את שותה?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי alice » ב' נובמבר 24, 2014 9:47 am

זהו שאם לא במכוון (מתוך "צריך לשתות" ולא מתוך צמא) אז כלום עד מקסימום חצי ליטר ביום
למעט המים שאני מוסיפה אם אני עושה שייק (לא יודעת אם זה נחשב) או חליטת צמחים

לפני זה היתי שותה לפחות 1.5 - 2 ליטר ביום (מתוך צמא בדר"כ)

ובספר 801010 הוא אומר (משהו בסגנון - לא מצטטת) שבתכלס לא נועדנו לשתות מים (אלא לעיתים נדירות כשממש חם או אין מספיק פירות עסיסיים)
מה אתם אומרים על זה?
alice

הודעהעל ידי ירדן » ג' נובמבר 25, 2014 3:41 pm

עכשיו חורף והתזונה שלך מכילה מזון עתיר נוזלים כך שהגיוני שתרגישי צורך בפחות מים. שימי לב שהשתן שלך בהיר ולא כהה ואם בהמשך תרגישי עייפות, חוסר אנרגיה או כאב ראש אז אולי הסיבה לכך תהיה שאת בכל זאת לא שותה מספיק מים.

אם נועדנו או לא נועדנו לשתות מים (או רק בכמויות קטנות) לא משנה את העובדה שהיום בני האדם חיים באזורים שונים עם תנאי אקלים שונים שמצריכים כמויות מים שונות. הרי ברור לנו שאדם שעובד בשמש בעבודה פיזית ומזיע הרבה יצטרך יותר מים מאדם שעובד בטמפרטורה נוחה מול מחשב. גם אדם שגר באזור מאוד יבש יצטרך יותר נוזלים מאדם שחי באזור לח. בקרי בקיץ כמה שעות במצדה ותרגישי בהבדל הקיצוני בהרגשת הצמא. גם דברים כמו מזגנים ותנורי חימום מייבשים. ד"ר גרהם גר בלונדון ואני מבטיחה לך שאם הוא היה מסתובב כמה שעות בחוץ בקיץ של ישראל הוא היה שותה יותר מים :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי alice » ד' נובמבר 26, 2014 9:38 pm

אחלה תודה
alice

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים