ריח פה לא נעים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ריח פה לא נעים

הודעהעל ידי vita » ב' ינואר 23, 2012 4:16 pm

שלום אני מספר חודשים בתזונת 80/10/10 , לא נגמלתי עוד לגמרי מכל ההרגלים הרעים (קצת מלח מידי פעם, בצל ירוק) בזמן האחרון שמתי לב שכל הזמן יש לי ריח פה לא נעים מהפה גם אחרי שאני מצחצח שיניים+ מי פה פעמים ביום הריח הזה פשוט שם אין לי ביטחון לפתוח את הפה יש לכם המלצה אולי אולי עוד מישהו התמודד עם תופעה כמו במעבר שלו ל80/10/10 ? תודה לעונים
vita

Re: ריח פה לא נעים

הודעהעל ידי ירדן » ב' ינואר 23, 2012 5:35 pm

אני ממליצה קודם כל ללכת לרופא שיניים כדי לבדוק מה מצב השיניים והחניכיים ולראות האם מדובר בבעיות שיניים וחניכיים ישנות שצצות עכשיו.

מקריאה באינטרנט מצאתי שיכולות להיות הרבה סיבות לריח לא נעים מהפה. מן הסתם רוב הסיבות לא רלוונטיות אליך אבל הנה כמה קישורים לכל מקרה. קרא ותראה אם משהו מהם מדליק לך נורה-

http://www.naturemed.co.il/in_si/health_96.html
http://www.ctsdental.co.il/?CategoryID=445&ArticleID=646
http://telem.openu.ac.il/courses/c20237/smellymouth.htm

אגב, באיזו משחת שיניים אתה משתמש? אני משתמשת ב- Aloe Active כחלופה למשחת שיניים רעילה רגילה. היא נראית לי די בסדר אבל אם מישהו פה מכיר משחה טבעית טובה יותר אז אשמח לשמוע על כך. מידי פעם אני מצחצחת עם אבקת חוואר (סוג של חימר, יש גם חימר ירוק ולבן) במקום עם משחת שיניים אבל לא מצליחה לעשות מזה הרגל.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vita » ב' ינואר 23, 2012 6:03 pm

אני משתמש במשחת השיניים "מרידול של חברת טבע" אנסה להישתמש במשחת שיניים שצינתה כאן מקווה שאולי זה יהיה הפתרון , השיניים והחניכיים שלי במצב מצוין הייתי אצל הרופא שיניים שלי המצב היה תקין+ הייתי אצל השיננית בשביל ניקוי אבן לפני בערך 3 שבועות.. :(
vita

הודעהעל ידי Daniel » ג' פברואר 07, 2012 12:39 pm

VITA שלום,

ראיתי את ההודעה שלך ולא יכולתי להתעלם כי התגובה שקיבלת לדעתי לא מספקת ונראה שזה מבאס אותך.

אני פוסל את האפשרות שהריח מהפה נובע מבעיות בשיניים בהתבסס על כך שהריח התחיל בעקבות המעבר שלך לתזונה לפי 80/10/10.
אם הריח לא היה שם קודם והינך ממשיך כרגיל לצחצח שיניים מדי יום אז יהיה נכון לפסול את האפשרות שהריח קשור לשיניים, חניכיים וכו'

ארשה לי לעודד ולשמח אותך, הריח מהפה לא מפתיע ומיוחד אם הופיע אחרי שעברת לתזונה לפי עקרונות ה 80/10/10.

לפי עקרונות הפילוסופיה של תזונה המורכבת בעיקר מפירות, ריח מהפה כמו עוד הרבה תופעות אחרות - אכן אמור להופיע. תהליך ניקוי הגוף שלך התחיל. אחרי שעברת לתזונה "קלה" (קלה לעיכול וספיגה וכמעט ללא תוצרי לוואי של התהליך) המורכבת בעיקר מפירות, נהוג להאמין שהגוף מפסיק לבזבז את רוב האנרגיות על עיכול אוכל לא ראוי וניקוי פסולת שנשארה בעקבות זה. את האנרגיות הגוף משקיע בלנקות את עצמו. ככלל, הגוף תמיד, ללא הפסקה, שואף לנקות את עצמו מרעלים וכו'. ריח מהפה נובע מניקיונות שהגוף עושה, חומרים מזיקים (ורבים) אשר הצטברו בגוף עכשיו מפונים וגורמים לריח מהפה. זה יכול להמשך זמן מה עד שהגוף מתנקה מספיק על מנת שלא יהיה ריח מהפה.
הריח אמור להופיע יותר בבוקר, אחרי שלא אכלת בלילה ופחות אחרי ארוחות.
האם הריח מהפה קיים גם אחרי שאתה אוכל משהו? האם הריח חזק באותה מידה אחרי ארוחות כמו אחרי הקימה בבוקר?

איני רופא או מטפל אלא חולק ידע (במטרה לעזור) שצברתי במשך מספר שנים מקריאה מרובה וניסיון אישי.
בהצלחה, דניאל.
סמל אישי של המשתמש
Daniel

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 07, 2012 5:38 pm

תודה על תגובתך דניאל :) באמת לא שקלתי את העניין כתגובה לניקוי, אנשים שונים מגיבים בצורות שונות לשינוי התזונתי ולניקוי הגוף וזאת יכולה להיות אחת מהן. אך בכל זאת למרות שלא מדובר בבעיה בשיניים ישנן סיבות נוספות שיכולות לגרום לכך ולכן צירפתי מספר קישורים בנושא.

אני שמחה לראות שסוף סוף משתמש של הפורום מגיב למשתמשים אחרים ומשתף מידיעותיו ומנסיונו כי עד עכשיו רק מנהלי הפורום- אני, יונתן וירון ענינו לשאלות, וקיוויתי שגם משתמשים אחרים יקחו חלק פעיל יותר בפורום ויתרמו מידיעותיהם כי זה בעצם הרעיון. מקווה שזה יעודד משתמשים נוספים להגיב ולשתף :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vita » ג' פברואר 07, 2012 9:01 pm

דניאל - תודה על התשובה.
הריח קיים גם אחרי שאני אוכל משהו, והריח באותו מצב כל הזמן לא משנה עם זה בוקר ערב לילה אחרי או לפני ארוחה אפילו אחרי ציחצוח שיניים אני מרגיש את אותו הריח הדוחה פשוט מרגיש לי כאילו הריח מגיע יותר מהפנים של הפה הגרון. מקווה שהבעיה באמת נובעת מניקוי הגוף זאת בעיה שמאוד מטרידה אותי. אני חושב שאלך לרופא אולי הוא ימליץ לי על טיפול כלשהו טבעי כמובן (:
vita

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 07, 2012 11:08 pm

הכרתי פעם מישהי שהתפתח אצלה ריח לא נעים מהפה והיא הלכה לרופא אף אוזן גרון שאבחן שמקור הבעיה בשקדים. יש לשקדים שלה מבנה מסויים ומצטרת שם פסולת. זה לא מצב שכיח אבל קיים בכל זאת. אתה יכול לקרוא על זה בקצרה בקישורים שצירפתי בהתחלה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Daniel » ג' פברואר 07, 2012 11:10 pm

VITA שלום,
זה מעניין שהריח חזק באותה מידה אחרי ארוחה כמו לפני הארוחה. אם זאת, אני עדיין חושב שהתגובה הקודמת שלי היא הסבר הגיוני לתופעת הריח. (במיוחד כי זה הופעיה לאחר המעבר ל 80/10/10 ולא היה לפני). לא סביר שנתקעה לך איזו חתיכת פרי שנרקבת בגרון :)
ללכת לרופא היא אפשרות סבירה אך אני חושש שלרופא לא יהיה מענה ראוי לבעיה שלך. מיותר לציין שכדאי לבחור ברופא (או לפחות לנסות) אשר מאמין באותם הערכים שהינך מאמין בהם היום. במידה ולרופא כן יהיה מושג איך לעזור לך, הייתי בוחר לא לקבל את המלצתו אם אינה תואמת את הערכים החדשים שלך. אני חושב שלשמוע דעה נוספת לא יזיק, אם זאת בכל בעיה שפניתי לרופאים עד היום לא מצאתי מענה שסיפק אותי. לכן סיגלתי לעצמי את האמונה שלעיתים קרובות מאד עלינו להלשים פערים הנובעים מחוסר ידע בעזרת הפילוסופיה שאנו מאמינים בה. אנשים עשרות שנים האמינו שחלב זה בריא ויותר מאוחר גילו כי זה לא ממש ככה (או ליתר דיוק ממש לא ככה). היום יוצא מחקר שטוען שקצת שוקולד זה בריא ומחר מחקר חדש שטוען אחרת. אנחנו לא יכולים להסתמך על הידע שלנו כי הוא מאד מוגבל. לכן הפילוסופיה היא הבסיס ומה שמגלים במדע זו רק השלמה או סוג של הוכחה. במילים אחרות, אם לרופא לא יהיה בפתרון חד משמעי וטבעי לבעיה שלך, הייתי ממשיך עם מה שאני מאמין בו בנותן אמון בטבע ולא ברופאים. אולי תוכל לעשות ניסוי ולעשות ארוחה מירקות מבושלים (מאודים או בתנור בלי שמן) וקצת לחם מחיטה מלאה או שיפון על מנת לראות עם זה עוזר. אם זה יעזור מצויין, אז תוכל להיות בטוח שזה בגלל התזונה שלך ואז פשוט תחזיק מעמד עם התזונה החדשה עד שהריח יעבור. אם תגיד לי שהארוחה עם ירקות וקצת לחם מלא גרמה לריח להחלש אפילו לכמה שעות...אז אשמח לחלוק דברים נוספים על איך תוכל להקטין את תופעות הלוואי בתקופת המעבר לתזונה החדשה. ממש לא לכולם כדאי לעבור מיד לתזונה של 80/10/10 חייבים תזונה המותאמת לתקופת המעבר. אורך תקופת המעבר ו"תזונה של תקופת המעבר" משתנים בין אדם לאדם.

אשמח לשמוע ממך את המשך הסיפור (אם הלכת לרופא, מה הוא אמר וכו').

בהצלחה, דניאל.
סמל אישי של המשתמש
Daniel

הודעהעל ידי Daniel » ג' פברואר 07, 2012 11:15 pm

ירדן שלום,

כל הכבוד על הפורום, למרות שעדיין אין הרבה משתמשים. מקווה לקהילת משתמשים גדולה יותר בעתיד הקרוב.

האם אפשר להגדיר שכאשר יש הודעה / תגובה חדשה בפורום אני אקבל הודעה לדוא"ל?
אם כן, איך עושים?

דניאל.
סמל אישי של המשתמש
Daniel

הודעהעל ידי vita » ד' פברואר 08, 2012 6:54 am

אשמח לעדכן על המשך הטיפול של הבעיה, מקווה שאמצא את הזמן כי התקופה הזאת כל כך עמוסה בשבילי.
ואולי אני ב80/10/10 רק 3 חודשים אבל אני ממש אבל ממש לא מסוגל לחזור לאכול אוכל מבושל אפילו לא קצת אז לעשות ארוחה מבושלת פשוט לא באה בחשבון.
ואני חושב שאני אתן לזה עוד קצת זמן אולי עוד חודש לראות עם התופעה נחלשת אפילו קצת או משהו משתנה נתן לטבע קצת זמן לעשות את, וכמובן עם הרופא ימליץ לי משהו שלא תואם התזונה והסגנון חיים שלי כרגע אני לא אקח אותו ואנסה למצוא אלטרנטיבה טבעית אולי ברפואה המשלימה.
vita

הבא

תגיות נושא

תסמיני ניקוי וגמילה, שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 8 אורחים