יעוץ למתחילה...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

יעוץ למתחילה...

הודעהעל ידי efrat » ג' דצמבר 02, 2014 11:40 pm

שלום רב
אני מנסה לאכול לפי התזונה בחודש האחרון
התחלתי באופן הדרגתי, כרגע אני מצליחה לאכול עד הערב פירות ובערב סלט ירקות
יש לי כמה שאלות וקשיים שנתקלתי בהם:
1. האם ניתן לערבב עם הירקות בערב גם אפרסמון וחמוציות ברסק תפוחים?
2. קשה לי לאכול את הסלט בלי שמן זית או טחינה אבל כשאני מוסיפה אותם לכרונומטר הוא מקפיץ לי את אחוזי השומן היומיים לעיתים לכפול מהאפשרי... האם זה בעייתי?
3. אני רצה כ-60 ק״מ שבועיים (4 פעמים בשבוע) הדיאטנית שלי מודאגת מהחלבון, היא טוענת שהביצועים שלי עלולים לרדת (מהירות, פציעות) ואני חייבת לדאוג לחלבון... האם היא צודקת?
4. אני חייבת להודות שלא התחלתי את התזונה הזאת מטעמים טבעוניים אלא מכמה סיבות אחרות:
תחושה לא נוחה בבטן, רצון לשפר את הביצועים בריצות שלי ובעיקר הרצון לרדת במשקל (יש גם עניין של נשירה ופטריות...)
במהלך כל חיי תמיד הייתי בדיאטה כזאת או אחרת, תמיד רציתי להיפטר מ-4 קילו עודפים ואף פעם לא הצלחתי (רק אם אני ממש מורידה ל-1200 קלוריות ואף פעם לא הצלחתי להתמיד בזה)
אחרי שקראתי בפורום הזה הרבה, ראיתי שיש לי סיכוי להרוויח בדרך גם ירידה במשקל, אבל בנתיים אני לא רואה תוצאות...
5. החולשה היחידה שלי היא בשבת, אנחנו משפחה דתית ובשישי בערב ובשבת בצהריים אוכלים ארוחה משפחתית בשרית או חלבית
אני מצליחה לאכול פירות עד לאותה ארוחה, אבל החלטתי ״לוותר״ לעצמי ולאכול מה שבא לי בארוחות האלו
האמת שלא היתה לי שום הרגשה רעה אחרי הארוחות הנ״ל... אבל בכל זאת, האם זה מה שתוקע אצלי את הירידה במשקל?
האם זה ממש ״מקלקל״ את הרצף? שבת היתה תמיד החולשה שלי בדיאטות למינהם...

אני חייבת לציין שמעולם לא הרגשתי שבעה יותר וקלילה יותר ולא חלמתי שאצליח להחזיק בזה יותר משבוע
ולסיום הנה הפרטים עלי:
אני בת 44, 1.64מ׳, 59 קילו
חודש בתזונה (בהדרגתיות)
תפריט יומי: בוקר לפני הריצה - בננה ואחרי הריצה - בננה, יום ללא ריצה - בננה אחת או 2
ארוחת ביניים (בוקר בעצם) מלון
צהריים - 4 בננות, 2 אפרסמונים, תמר גדול
ארוחת ביניים - 2 קלמנטינות, תפוז
ערב - סלט עם עלי ביבי, קצת חסה, חצי סלק, חמוציות, 10 שקדים בערך, כף שמן, כף טחינה, קצת לימון, לפעמים כפית סירופ אגבה
לפעמים אני אוכלת עוד תמר גדול עם תה או עם קפה וחלב שקדים

זאת דוגמא ליום טיפוסי בשבוע האחרון, אני לא ממש מגוונת מיום ליום

לפני התזונה הזאת, אכלתי רגיל אבל עם נסיון תמידי לשמור על כמות נמוכה של קלוריות וכמה שיותר בריא (רק לחם קל, בלי פחמימות וכו)

אני ישנה בין 5 ל-7 שעות בלילה

תודה רבה (מראש)
אפרת
efrat

Re: יעוץ למתחילה...

הודעהעל ידי ירדן » ד' דצמבר 03, 2014 3:52 pm

הי אפרת, ברוכה הבאה :)

1. בהחלט אפשרי להכין בערב סלטים מתוקים שיש בהם עלים, ירקות ופירות. השאלה היא מה בדיוק השילוב. למשל חסה, עלי בייבי, מלפפונים, אפרסמונים ותפוחים נשמע לי מצויין אבל אם תשימי על הכול שמן זית אז כבר מדובר בשילוב לא כל כך מוצלח. שומן עדיף לא לשלב עם פירות מתוקים אבל אפשרי עם פירות חומציים או חצי חומציים. גם עגבניות עם פירות מתוקים לא הולך כל כך טוב אבל עקרונית אם מכינים רוטב לסלט שיש בו שילוב לא הכי אידיאלי ובכל זאת זה לא גורם לבעיות עיכול אז זה אפשרי.

יש לנו באתר כמה מתכונים של סלטים שמכילים גם פירות-
http://30bananotleyom.co.il/recipes/231-thai-salad
http://30bananotleyom.co.il/recipes/87- ... lady-salad
http://30bananotleyom.co.il/recipes/80- ... mato-salad
http://30bananotleyom.co.il/recipes/23-cucumber-noodles
http://30bananotleyom.co.il/recipes/38- ... -dressings

2. שמן זית זה בעייתי כי מדובר במזון מזוקק שמכיל 100% שומן ולכן הוא מאוד מקפיץ את אחוז השומן בתפריט. עדיף לאכול אבוקדו או טחינה מלאה או מעט אגוזים ושקדים כי הם מזון שאמנם עשיר מאוד בשומן אך יש בו גם פחמימות, חלבונים, סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ופיטוכימיקלים. הנה סרטונים בנושא שמן זית שאולי יעזרו לך לוותר עליו-
http://30bananotleyom.co.il/movies/30-truth-about-fats
http://30bananotleyom.co.il/movies/29-olive-oil

3. הדיאטנית שלך צודקת בכך שהיא מודאגת אבל היא לא מודאגת מהדבר הנכון :) הביצועים שלך בהחלט יכולים לרדת אבל לא בגלל שאת צריכה לאכול יותר "מזונות חלבוניים" אלא בגלל שאת צריכה לאכול יותר קלוריות. את רצה 15 ק"מ ואוכלת אחרי זה בננה אחת? את צריכה לאכול אחרי זה 8 בננות :)

אשה בגובך צריכה מינימום של 2000 קלוריות ליום. אכילה מועטה מידי, בעיקר לאחר הפעילות הגופנית בהחלט יכולה לפגוע בביצועים וביכולת ההתאוששות. עוד דבר שיכול לפגוע בביצועים וביכולת התאוששות הוא שינה מועטה מידי בלילה.

בוקר- 2 בננות, מלון. צהריים- 4 בננות, 2 אפרסמונים, תמר. ביניים- 2 קלמנטינות, תפוז. כל זה נראה כמו 1000 קלוריות במקרה הטוב. ואם נוסיף לזה את ארוחת הערב שמכילה כמות גדולה מאוד של שומן נגיע ל-1400-1350. זאת ההערכה שלי. על פי הכרונומטר לכמה קלוריות את מגיעה ביום? האם את בודקת בעזרת משקל מטבח? ארוחת הערב שלך מכילה כ-300 קלוריות רק משומן ולכן יש קפיצה גדולה באחוזים. כדאי שתבחרי מזון שומני אחד כמו חצי אבוקדו או 2-1 כפות טחינה שטוחות או חופן אגוזים או שקדים.

הנה תפריטים יומיים לדוגמה-
https://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=370

מזונות מהצומח, כולל פירות וירקות, מכילים די והותר חלבון. רוב הדיאטניות עדיין שבויות במיתוסים של החלבון המלא ובכך שמזון צמחי לא מכיל די חלבון. אין שום בעיה לקבל די והותר חלבון בתזונת 80/10/10. מבחינתנו לא מדובר כאן רק על תזונה אלא על אורח חיים ולכן פעילות גופנית היא חלק בלתי נפרד מתזונת 80/10/10 ואין שום בעיה להגיע לביצועים מרשימים ולעלייה במסת השריר בתזונה שמכילה פירות וירקות בלבד. הבעיה נוצרת כשלאורך זמן לא אוכלים מספיק מזון.
את יכולה לקרוא פה בקצרה על מיתוס החלבון-
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... otein-myth
הרצאה מומלצת במיוחד של ד"ר ריק דינה על כמות החלבון שנחוצה לאדם-
http://30bananotleyom.co.il/movies/20-w ... gh-protein
2 סרטונים בנושא מה צריך לאכול אחרי פעילות גופנית-
http://30bananotleyom.co.il/movies/92-p ... r-recovery

4. כדי לטפל מהשורש בבעיית הפטריות חשוב שהתזונה תהיה דלת שומן ועתירת סיבים תזונתיים. משהו שיכול לעזור במריחה חיצונית זה שמן עץ התה וחשיפת הפטריות לשמש. לגבי נשירת שיער חשוב שתזכרי שמזון הוא לא רק קלוריות. כשלא אוכלים מספיק מזון אז מונעים מהגוף את הויטמינים, המינרלים, נוגדי החמצון והפיטוכימיקלים שהוא צריך. חסרים תזונתיים יכולים לגרום לנשירת שיער.

5. שני דברים יכולים לפגוע ביכולת שלך לרדת במשקל. הראשון הוא היסטוריה של דיאטות והגבלה קלורית. הגבלה קלורית מורידה את רמת המטבוליזם הבסיסי וגורמת לגוף שלך לאגור שומן יותר בקלות. זאת הסיבה שדיאטות לעולם לא באמת עובדות. גם אם הן עובדות לטווח הקצר בסופו של דבר עולים בחזרה במשקל כי אף אחד לא יכול להחזיק לנצח על כמות כל כך קטנה של קלוריות. הדרך היחידה לרדת במשקל ולשמור עליו היא לאכול תזונה שיש לה אפקט תרמי גבוה, לא להגביל קלוריות באופן מכוון ולעשות פעילות גופנית מתאימה שתעלה את רמת המטבוליזם הבסיסי. הנה עוד מידע בנושא:
למה דיאטות לא עובדות-
http://30bananotleyom.co.il/811-blog/21 ... -dont-work
האפקט התרמי של המזון-
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... ct-of-food
האם אפשר להיות שמן ורזה בו זמנית-
http://30bananotleyom.co.il/811-articles/196-skinny-fat

הדבר השני שיכול לפגוע ביכולת שלך לרדת במשקל הוא סופי השבוע. השאלה היא כמה את אוכלת בסופי השבוע והאם את "משלימה" קלוריות אחרי שבוע שלם שבו לא אכלת מספיק. אם תצליחי לאכול כמות גדולה יותר של פירות במהלך היום בימי חול אך גם בסופי השבוע ותגיעי לארוחות שישי ושבת יותר שבעה אז יש סיכוי גדול שתאכלי פחות באותן הארוחות. את יכולה גם להכין לך סלט גדול (ודל שומן) ולאכול אותו ביחד עם התבשילים האחרים.

ודבר אחרון- וותרי על הסירופ אגבה. מדובר במוצר שמכיל כמות גדולה מאוד של פרוקטוז מזוקק. זה לא שונה בהרבה מסירופ תירס עתיר פרוקטוז.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי efrat » ד' דצמבר 03, 2014 9:15 pm

הי שוב ותודה עבור התשובה היעילה והמפורטת!!!!
לפי הכרונומטר אני באמת על משהו כמו 1400 קלוריות
אני רואה שאתה צודק ובאמת הסלט בערב מוסיף לי 40% שומן יותר מהצורך שלי ושוב לא הצלחתי להגיע ליותר מ1500 קלוריות
איך אפשר לשלוח לך את התפריט שאכלתי מהכרונומטר? אין לי משקל אני נותנת הערכה...
בארוחות שבת אני אוכלת מרק ירקות או עוף ועוף עם אורז, או דג עם פשטידה ולפעמים גם עוגה... בקיצור די הרבה...
נראה לך שפה שורש הבעיה? קשה לי לוותר על ״החיים הקודמים״ שלי והכי קל לי לנחם את עצמי בשבתות...
מה בנוגע לחמוציות ברסק תפוחים?
אני לא מבינה משהו, האם אני אמורה לאכול יותר קלוריות ביום שאני רצה? עוד 8 בננות אחרי הריצה??? או שמיכסת הקלוריות היומית שלי תשאר 1800?
ושאלה נוספת ביום שישי אני משתתפת בחצי מרתון, בעבר הייתי אוכל פסטה ערב קודם, מה כדאי לאכול במקום?
לפי הכרונומטר אני אמורה לאכול 1800 קלוריות ביום, בנתיים אני לא מצליחה ״לדחוף״ לי יותר פירות מהכמות שכתבתי לך, מה לעשות?
תודה מראש
אפרת
efrat

הודעהעל ידי ירדן » ו' דצמבר 05, 2014 2:46 pm

את יודעת איך לעשות צילום מסך במחשב? אם כן אז ככה תוכלי לשלוח את התפריט שלך כקובץ תמונה. אם את לא יודעת איך אז רשמי בגוגל "איך לעשות צילום מסך" ותקבלי הסבר וכשאת מגיבה בפורום תוכלי לראות בתחתית הדף אפשרות לצירוף קובץ.

את יכולה להוסיף חמוציות אם את רוצה רק חפשי את אלו שאין בהן תוספת סוכר.

את צריכה לאכול מינימום של 2000 קלוריות ליום בימים של ריצה. אם את עושה חצי מרתון אז את צריכה לאכול אפילו הרבה יותר. על פי הכרונומטר גם אני צריכה לאכול 1800 קלוריות ליום בימים שבהם אני לא פעילה ובכל זאת אני אוכלת הרבה יותר כי אחרת אני יורדת במשקל. הכרונומטר לא מתייחסת להבדלים באפקט התרמי בין המזונות השונים ולא לוקח בחשבון הבדלים בהרכב הגוף. אם ניקח למשל שתי בחורות באותו הגיל, באותו הגובה ובאותו המשקל כשאחת יש לה 30% שומן ומסת שריר נמוכה ולשניה יש 15% שומן ומסת שריר גבוהה נמצא הבדלים משמעותיים בכמות הקלוריות שכל אחת מהן צריכה לאכול על מנת לשמור על המשקל אך בכל זאת על פי הכרונומטר שתיהן יצטרכו את אותה כמות הקלוריות. אותו הדבר אם אחת אוכלת בעיקר ג'אנק פוד (תזונה עתירת שומן ודלה בסיבים) והשניה אוכלת פירות וירקות בלבד שלהם יש אפקט תרמי גבוה. יצא לי להכיר בחורות גבוהות ממני ששוקלות יותר ממני ואוכלות 1500-1200 קלוריות ליום כדי לא לעלות במשקל. ירידה ברמת המטבוליזם הבסיסי בגלל דיאטות עבר הוא עוד משהו שהכרונומטר לא לוקח בחשבון.

ערב לפני מירוץ מומלץ לאכול הרבה פירות אבל אם את לא מצליחה לאכול מספיק קלוריות מפירות את בהחלט יכולה לאכול ארוחה מבושלת שמבוססת על פחמימות. זה יכול להיות אורז מלא, קינואה, תפוחי אדמה, בטטות או אפילו פסטה (אבל רצוי ללא גלוטן). מידי אחרי המירוץ כדאי לאכול הרבה פירות כדי למלא את מאגרי הגליקוגן במהירות ולגרום להתאוששות מהירה. באופן כללי אם את לא מצליחה לאכול מספיק קלוריות מפירות אז עמילנים לא מעובדים הם האופציה הטובה הבאה- דגנים מלאים וקטניות בבישול ביתי, ללא שמן וללא מלח. את יכולה לקחת את הגישה של נא עד 4 (raw till 4) שבה אוכלים פירות בבוקר, פירות בצהריים, ובערב אוכלים סלט ירקות ועלים גדול בתוספת של מנה פחמימתית מבושלת. בגלל שאת רצה הרבה חשוב שתקפידי על כמות מספקת של עלים ירוקים וירקות בשביל המינרלים. למשל נסי להכין לך אחרי כל אימון שייק מ-8-6 בננות ו-2 גבעולי סלרי והגדילי את כמות העלים הירוקים והירקות שאת שמה בסלט. אם קשה לך עם הכמות של הבננות את יכולה להמיר חלק מהן בכמה תמרים שהם יותר מרוכזים בקלוריות אבל לא תופסים הרבה מקום בבטן. בזמן מרתון/חצי מרתון את יכולה לקחת איתך בכיס כמה תמרים ולאכול בזמן הריצה אם את מרגישה צורך או לאכול אותם מיד לאחר סיום המירוץ.

שבת שלום :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי efrat » ה' דצמבר 11, 2014 9:45 am

הי ירדן
טוב, תקשיבי, אני קצת לייאוש... (-:
מנסה בכל כוחי לאכול כמו שצריך
לא יורדת במשקל... אפילו עולה קילו... שבוע שעבר ירדתי קילו והשבוע עליתי אותו
אני יודעת שקילו זה זניח אבל זה מבאס
בשעה שבעלי עושה במקביל דיאטת ירקות ויורד בלי להרגיש ועוד מרשה לעצמו ״להסתלבט״ עלי
ולאמר לי שאמשיך לאכול בננות ולצפות עוד לרדת במשקל עם התזונה הזאת...
טוב, אחרי כל ההתבכיינות הזאת, אני מצרפת לך כמה דוגמאות של ימים מהכרונומטר, זה נראה כאילו אני חורגת הרבה בפחמימות
אז אם כך איך אוכל להוסיף עוד פירות?

אני מרגישה שאני מצליחה להוסיף עוד פירות בהדרגתיות אבל קשה לי עדיין עם 2 ארוחות בשבת:
אחת בשישי בערב אבל אחרי יום של פירות
ואחת בשבת בצהריים

האם אפשר לאכול תמרים אחרי ארוחת ירקות?

תודה רבה על ההתייחסות המפורטת ובכלל האתר שלכם זה הדבר היחיד שמחזיק אותי!!!!!
ביי
אפרת
קבצים מצורפים
Screen Shot 2014-12-11 at 9.33.58 AM.png
Screen Shot 2014-12-11 at 9.33.58 AM.png (100.77 KiB) נצפה 3811 פעמים
Screen Shot 2014-12-11 at 9.34.13 AM.png
Screen Shot 2014-12-11 at 9.34.13 AM.png (96.62 KiB) נצפה 3811 פעמים
Screen Shot 2014-12-11 at 9.34.20 AM.png
Screen Shot 2014-12-11 at 9.34.20 AM.png (99.33 KiB) נצפה 3811 פעמים
efrat

הודעהעל ידי efrat » ה' דצמבר 11, 2014 9:47 am

הנה עוד 3 צילומים
קבצים מצורפים
Screen Shot 2014-12-11 at 9.31.43 AM.png
Screen Shot 2014-12-11 at 9.31.43 AM.png (91.41 KiB) נצפה 3811 פעמים
Screen Shot 2014-12-11 at 9.31.57 AM.png
Screen Shot 2014-12-11 at 9.31.57 AM.png (107.48 KiB) נצפה 3811 פעמים
Screen Shot 2014-12-11 at 9.33.50 AM.png
Screen Shot 2014-12-11 at 9.33.50 AM.png (92.6 KiB) נצפה 3811 פעמים
efrat

הודעהעל ידי ירדן » ו' דצמבר 12, 2014 11:03 am

אין שום משמעות לקילו אחד לפה וקילו אחד לשם. אני עולה כ-2 קילו מהבוקר ועד הערב והכל יורד עד למחרת. חוץ מזה שהמשקל שלנו כנשים משתנה מעט על פי המחזור החודשי. אבל שוב, אנחנו מדברים כאן על אורח חיים בריא שאיתו גם מגיע משקל תקין. אם יש לך היסטוריה של דיאטות דלות קלוריות אז הגוף שלך הפך יעיל יותר באגירת שומן (זה עניין אבולוציוני, הגוף מוריד את רמת המטבוליזם הבסיסי כדי לשמור על הרזרבות שלו כשהוא מקבל פחות מזון) ולכן הדרך לתקן את זה היא לאכול מספיק קלוריות מהמקור הנכון ולהעלות במקביל את רמת המטבוליזם הבסיסי בעזרת פעילות גופנית. ואני לא מדברת על לעשות יותר אירובי אלא על אימוני התנגדות בעזרת משקולות או משקל גוף כדי להעלות את מסת השריר או לעשות אימוני הפוגות בעצימות גבוהה. הציפייה לירידה מהירה במשקל במקרה של היסטוריה של הגבלה קלורית אינה ריאלית.

דיאטות של הגבלה קלורית לעולם לא עובדות לטווח הארוך. כל אחד יכול לאכול כמה מאות קלוריות ליום ולרדת במהירות במשקל אבל במוקדם או במאוחר המשקל יחזור פלוס אקסטרה וירידה נוספת תהפוך קשה יותר ויותר עקב הירידה ברמת המטבוליזם הבסיסי.

לגבי הכרונומטר, קחי בחשבון שללא משקל מטבח זה לא מדוייק. למשל אפרסמון ממוצע מהזן השכיח בארץ לא מכיל 117 קלוריות אלא בסביבות 70. שמתי לב שיש בתפריט שלך כמה מזונות שומניים שרשמת אותם כ-0 בכמות ולכן 0 בקלוריות. עוד דבר שאני רואה בתפריט שלך הוא שאת אוכלת מעט מאוד עלים וירקות טריים.

בכל מקרה את לא חורגת מהפחמימות. אם הכרונומטר מכוון על 80/10/10 אז האחוזים של הפחמימות, החלבונים והשומנים שאת רואה ב-nutritional targets הם בהתאם לזה אבל העניין הוא שלא רק שאין דרך להגיע בדיוק ל-80/10/10 אלא שלא צריך. כלומר, ההנחיה היא לאכול לפחות 80% מהקלוריות מפחמימות, עד 10% מהקלוריות מחלבון ועד 10% מהקלוריות משומן. המדד שלך צריך להיות על פי גרף העוגה שבצד ימין.

עקרונית פירות עדיף לאכול על קיבה ריקה אבל אין בעיה לאכול תמרים עם עלים ירוקים ועם חלק מהירקות.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי efrat » ש' דצמבר 13, 2014 10:18 pm

היייי
תודה עבור תשובתך המעודדת
באמת לא הסתכלתי על העוגה מימין אלא רק על הפסים שמתחת ושם הפחמימות הראו הרבה יותר ממאה אחוז
עכשיו שאני מסתכלת על העוגה אני רואה שאני חורגת מעט בשומנים
בפעמים שכתוב 0 זה בגלל שתכננתי לאכול משהו ובסוף לא אכלתי אותו ולא הצלחתי למחוק את זה אז כתבתי 0
האם יוגה עם תנוחות אינטנסיביות וכן פילאטיס ארבע שעות בשבוע וריצה ארבע פעמים בשבוע עונה על הנושא של פעילות גופנית
או שחסר לי אימוני התנגדות עם משקולות?
היוגה והפילטיס אומנם לא דינמים אבל אני מרגישה בהם מאמץ
טוב, נכנסת לשבוע חדש של התזונה מפחדת ביותר מההדלקות נרות שמצפות לי...
שוב תודה על התשובות שלך
לילה טוב
efrat

הודעהעל ידי efrat » ש' דצמבר 13, 2014 11:00 pm

אני חייבת לשאול אותך עוד משהו קטן...
את חושבת שיש סיכוי שהגוף שלי יצליח להתגבר על הנזק של הדיאטות הרבות וההגבלה הקלורית שחייתי איתה כל כך הרבה שנים???
או שזה קצת חסר סיכוי?
efrat

הודעהעל ידי ירדן » ב' דצמבר 15, 2014 11:38 am

יוגה, פילאטיס, ריצה או כל פעילות אחרת שאת אוהבת היא טובה לגוף ולנשמה אבל ספציפית לגבי עלייה במסת השריר הן לא הפעילויות שממש עובדות על זה. כדי להעלות מסת שריר צריך לעבוד בעזרת התנגדות עם משקל גוף, משקולות יד, גומיות או מכשירים אחרים תוך כדי העלאת רמת הקושי בהדרגה.

את בהחלט יכולה להתגבר על הנזק שעשית לגוף שלך מדיאטות העבר. זה לוקח זמן ומצריך סבלנות אבל זה ללא ספק אפשרי ואני מדברת גם מנסיון אישי וגם מעדויות רבות שראיתי באינטרנט. אני בעבר הרחוק אכלתי בערך חצי ממה שאני אוכלת היום מבחינה קלורית כדי לשמור על המשקל שלי ובעזרת פעילות גופנית כמעט יומיומית שכללה אימוני משקולות ואירובי העלתי מסת שריר, הורדתי באחוזי השומן וכך עלתה רמת המטבוליזם הבסיסי שלי בהדרגה. זה לא קרה תוך יום וגם לא תוך כמה חודשים ספורים אלא לאורך זמן. דבר אחד חשוב לזכור- כדי להגיע להשגים שרוצים צריך להשקיע זמן ולהתאמץ אבל כדי "רק" לשמור על ההישגים אפשר לעשות הרבה פחות. הכוונה שלי היא שצריך להתאמץ יותר כדי להגיע לאן שרוצים ולקבל תוצאות ואז הרבה יותר קל לשמור על התוצאות שהשגנו. שריר לא רק מעלה את רמת המטבוליזם הבסיסי כי הוא גורם לשריפת יותר קלוריות במנוחה אלא שהוא תופס פחות נפח משומן וכך גם יורדים בהיקפים. ואל תחשבי שזה יגרום לך להראות מאוד שרירית ומנופחת, ממש לא, כדי להראות מאוד שרירית ומנופחת צריך לקחת סטרואידים אנבוליים...

אגב, אפשר למחוק מזונות מהכרונומטר בעזרת עמידה עם הסמן של העכבר על המזון שרוצים למחוק ולחיצה על המקש הימני :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

חלבון, כמה לאכול?, פעילות גופנית, כרונומטר

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 5 אורחים