אני חדש ב80/10/10 אבל ותיק באוכל טבעי, שאלות?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אני חדש ב80/10/10 אבל ותיק באוכל טבעי, שאלות?

הודעהעל ידי טלאור » ג' דצמבר 09, 2014 2:40 pm

כבן של חקלאי אגרונום ,אני מודע לכך שהפירות המודרניים שונים לחלוטין מפירות הבר בטבע .
הבננות במקורן הטבעי היו מלאות בזרעים פחות מתוקות, החקלאים שינו אותן לחלוטין ,כנ"ל עם התפוחים ורוב הפירות, רק פירות יער די דומים למקור .
התזונה הנשענת בעיקר על פרי די רחוקה מהמקור הטבעי ,היא פרי פיתוח של האדם החקלאי ועתירת סוכרים , האם חוץ מהספר של גראם ,יש מחקרים או ניסויים קליניים שמוכיחים שזה תזונה נכונה לכל בני האדם או שמא היא מתאימה רק לחלק שגודלו אינו ידוע?כי אני יודע מניסיון של דוד סוכרתי שהכנסת פירות לתפריטו מעבר למעט פירות יער העלתה את הסוכר, אשמח לקרוא מחקרים בנושא ואשמח לקישורים בנידון למחקים לא לספרים
טלאור

Re: אני חדש ב80/10/10 אבל ותיק באוכל טבעי, שאלות?

הודעהעל ידי יונתן » ג' דצמבר 09, 2014 6:17 pm

אין בסיס רב לטענה שהפירות המודרניים שונים לחלוטין מפירות הבר, אתה יכול לקרוא בקישור הבא על מחקר מרתק בנוגע לפירות הבר המדהימים שלא עברו כל השבחה או הכלאה:
http://30bananotleyom.co.il/811-articles/176-lost-crops-of-africa
(יש בפנים קישור למחקר השלם באנגלית)

אם ניקח את הבננה לדוגמה, דע לך שקראתי ספר שלם על ההיסטוריה של הבננות. במקור הטבעי יש מאות אם לא אלפי זנים של בננות, חלקן עשירות בזרעים וחלקן דלות בזרעים, חלקן קטנות וחלקן ענקיות, חלקן צהובות וחלקן בצבעים אחרים, חלקן מתוקות מאוד וחלקן לא מתוקות במיוחד. הזן שנפוץ היום, הקבנדיש, הוא למעשה הרבה פחות מתוק מהזן שהיה פופולרי עד אמצע המאה ה-20, והסיבה היחידה להשתלטות הקבנדיש על העולם היא החסינות שלה לפטריה שתקפה זנים אחרים.

מהיכרותי עם לא מעט חקלאים, אגרונומים, ירקנים וסיטונאי פירות, אף אחד מהם לא באמת אוכל פירות ולא מבין ממש מה אמור להיות המראה, הריח והטעם האופטימליים של פירות. החקלאות המסחרית שמה דגש על תנובה גבוהה, זמן מדף ארוך ושאר מאפיינים מסחריים, ופחות על מאפיינים כמו תכולת סוכר. בתור אוכל פירות ותיק, נתקלתי פעמים רבות בפירות חסרי כל טעם, כך שאני בהחלט שולל את הטענה שלך שהפירות היום עתירי סוכר, אם כבר בהרבה פירות אין מספיק סוכר. כשהייתי ילד היה לי בחצר עץ תפוזים מדהים, עם תפוזים ענקיים ומתוקים להפליא, ועד היום לא מצאתי תפוזים מסחריים שייתקרבו אפילו בטעמם לאותם תפוזים.

גם אם הפירות בימינו אינם בדיוק כמו הפירות שעליהם התפתחנו, הם עדיין הדבר הכי קרוב לתזונה מיטבית. אף מזון אחר לא מתאים למין האנושי מבחינה אנטומית ופיזיולוגית כמו פירות, בטח שלא מזונות שלא היו חלק מתזונת האדם בזמן התפתחותו האבולוציונית, כמו דגנים מבושלים ומזון מן החי. לכל בעל חיים בעולם יש סוג מזון שמתאים לו, ללא יוצא מן הכלל. יש רק אריות שהתזונה המיטבית עבורם היא בשר, אין אריות שהתזונה המיטבית עבורם היא בננות. הטענה שרק אצל בני האדם יש סוגים שונים של טיפוסים שלכל אחד מתאימה תזונה אחרת היא טענה פילוסופית, וחובת ההוכחה על מי שמעלה אותה, לא על מי שצופה בטבע ורואה שטענתו נכונה ב-100% מהמקרים.
עוד על כך במאמר הבא:
http://30bananotleyom.co.il/811-articles/202-scientific-research-on-80-10-10

בנוגע לדוד שלך, מן הסתם הוא לא חלה בסוכרת בגלל אכילת פירות, אלא בגלל אכילת מזון מערבי עתיר שומן, עתיר מוצרים מן החי, מעובד מאוד ודל בפירות ובירקות. אדם שתזונתו עתירת שומן, צריכת סוכר מכל סוג תיראה כעליה ברמת הסוכר בדם, כי השומן מקשה מאוד על הסוכר להתפנות מהדם. לעומת זאת, אם הדוד יעבור לתזונת 80/10/10 טבעונית וחיה ולא יאכל יותר מ-10% שומן ביום (במקרה זה כדאי לו מאוד לקרוא את ספר התזונה כדי להבין מה הכוונה ב-10% בלבד), רמת הסוכר שלו תתייצב במהרה וכל תסמיני הסוכרת ייעלמו. תמליץ גם לדוד שלך לקרוא את הספר "לנצח את הסוכרת באופן טבעי" של ד"ר ניל ברנרד.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

תגיות נושא

תזונת האדם הקדמון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 7 אורחים