שאלת עלים ירוקים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שאלת עלים ירוקים

הודעהעל ידי גבריאלה » ה' דצמבר 25, 2014 4:31 pm

שלום לכולם :-)
כמה שאלות לגבי עלים ירוקים?
האם נכון שמומלץ לצרוך בערך חצי קילו עלים ירוקים ליום?
אם אכן זו ההמלצה רציתי לשאול מה כדאי לי לעשות כשבימים אלו ממש בלתי אפשרי לי לאכול כמות גדולה כזו, האם כדאי לאכול עלים ירוקים בעלי ערך נוטריאנטי גבוה יותר, קייל למשל, ולאכול פחות בכמות, רבע קילו בשייק למשל, או שזה לא משנה אילו עלים אני אוכלת. אם זה כן משנה באילו עלים כדאי להתמקד, אני למשל מאד אוהבת חסה אבל לא ברור לי מה הערך שלה והאם לרבע קילו ביום יש מספיק ערך...
אני מכוונה שאני ברורה.
תודה רבה :-)
גבריאלה
גבריאלה

Re: שאלת עלים ירוקים

הודעהעל ידי יונתן » ו' דצמבר 26, 2014 1:54 pm

אי אפשר להגדיר את כמות העלים הירוקים שמומלץ לאכול במונחים אבסולוטיים כמו חצי קילו. כמובן שאדם ששוקל יותר ואוכל יותר פירות, יאכל גם יותר עלים ירוקים, ואדם פעיל יותר גם יאכל יותר עלים ירוקים. בתפריטים היומיים שלי לדוגמה, שמפורסמים באתר, אכלתי ביום הדוגמה של הקיץ 350 גרם וביום הדוגמה של החורף 600 גרם. בנוסף יש ימים שממש בא לי סלט ענק ואני מוריד ראש חסה גדול + הרבה סלרי + צרור בזיליקום/כוסברה, וימים אחרים שלא בא לי או שאין לי זמן לאכול סלט.

ההנחיה הכללית היא לשמור על ממוצע של כ-2%-4% מהקלוריות כעלים ירוקים. 2% על תפריט של 2000 קלוריות הן כ-250 גרם חסה, או כ-150 גרם עלים עשירים יותר כמו תרד או קייל, אז תחשיבי את זה כמינימום שלך. מי שמרגיש חשק עז למשהו מלוח במהלך היום כנראה אוכל מעט מדי עלים ירוקים. בנוסף, בהחלט כדאי לגוון ככל האפשר ולא לצרוך רק חסה, ואת האיכות שלה תקבעי את לפי טעמה. אם היא רכה ומתוקה והעלים שלה כהים יותר אין ספק שהיא עשירה יותר, ואם היא סרת טעם ייתכן שאין די ברבע קילו בלבד.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי גבריאלה » א' דצמבר 28, 2014 11:49 pm

תודה יונתן!
הרעיון של חצי קילו ליום בא לי מהספר של ויקטוריה בוטנקו.
שאלה נוספת באותה הזדמנות, בוטנקו כותבת שאנחנו צריכים לצריך גם סיבים מסיסים וגם לא מסיסים, גרהם בסיפרו כותב שסיבים לא מסיסים לא טובים לנו ואנחנו אמורים לצרוך רק סיבים מסיסים מעלים צעירים. יש לכם הסבר להבדל בדעות? יש איזה מידע עדכני לגבי זה?
גבריאלה

הודעהעל ידי יונתן » ב' דצמבר 29, 2014 8:50 am

סיבים בלתי מסיסים הם מולקולות הסוכר המורכבות שקיימות בצמחים, כמו תאית, שלבני האדם אין את חיידקי מערכת העיכול הדרושים כדי לפרק אותם כהלכה, בניגוד למעלי גירה למשל. מה הסיבה שנותנת בוטנקו לאכילתם?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ב' דצמבר 29, 2014 3:53 pm

כל הפירות והירקות מכילים סיבים מסיסים וסיבים בלתי מסיסים. הכוונה היא שיש מזונות שמכילים כמות גדולה יותר של סיבים בלתי מסיסים ולכן הם פחות מומלצים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי גבריאלה » ה' ינואר 01, 2015 12:23 am

בוטנקו כותבת שסיבים בלתי מסיסים הם כמו ספוג פלא הם סופגים רעלים ומוציאים אותם מהגוף. גרהם כותב שהם קשים מידי למערכת העיכול שלנו...
גבריאלה

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 5 אורחים