צירופי מזון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

צירופי מזון

הודעהעל ידי DanielS » ש' ינואר 03, 2015 10:06 pm

היי, יצא לי לקרוא לאחרונה לא מעט על צירופי מזון ואני לא מצליח להבין משהו.

האם אפשרי לשלב שקדים ואגוזים למיניהם עם פירות מתוקים? לפי מה שידעתי עד עכשיו לא מומלץ כלל לשלב פירות עם שומנים.
מה אתם אומרים?

בנוסף, האם הדגנים הבאים - קינואה, כוסמת ושיבולת שועל נחשבים לעמילנים?

האם ניתן לשלב אותם עם חלבונים (קטניות) או עם פירות? ולמה?

תודה ושבוע טוב :)
DanielS

Re: צירופי מזון

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 04, 2015 7:02 pm

לא מומלץ לערבב פירות מתוקים עם מזון שומני. זה בוודאי לא סוף העולם אם מידי פעם אוכלים שילוב כזה אבל בגדול השילוב הזה מתעכל בצורה פחות טובה ולכן הוא לא אופטימלי. את השומנים עדיף לאכול ביחד עם סלט הירקות והעלים.

קינואה, כוסמת ושיבולת שועל הם מזונות שמכילים בעיקר פחמימות, כלומר עמילנים. גם קטניות מכילות בעיקר עמילנים אך יש בהן אחוז גבוה יותר של חלבונים לעומת דגנים. אפשר לשלב דגנים עם קטניות אבל לא מומלץ לשלב דגנים עם פירות. פירות עדיף לאכול בנפרד בגלל שהעיכול שלהם הוא הכי מהיר ואם משלבים אותם עם מזון עמילני הסוכרים הפשוטים שבפירות עלולים לתסוס ולגרום לבעיות עיכול. פירות תמיד מומלץ לאכול בנפרד או ביחד עם עלים ירוקים או ירקות מסויימים.

שבוע טוב :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanielS » ב' ינואר 05, 2015 9:49 pm

היי ירדן, תודה על התשובה.

יש לי עוד כמה שאלות שאני חייב לשאול...

- האם לאחר שייק ירוק בבוקר זה בסדר לאכול מיד לאחר מכן פירות מתוקים או שכדאי לחכות לעיכול מלא של השייק?

- לפעמים כשלא יוצא לי לקנות תמרים אורגניים, אני קונה את התמרים של מגה או שופרסל. יש דרך לדעת האם מוסיפים לתמרים האלו סוכר?
DanielS

הודעהעל ידי ירדן » ג' ינואר 06, 2015 3:04 pm

שייק ירוק מכיל פירות ועלים ירוקים כך שעקרונית אם אתה עדיין רעב אתה יכול לאכול עוד פירות אחריו.

אם מוסיפים לתמרים סוכר (גלוקוזה) זה יהיה רשום ברשימת המרכיבים. נראה לי שבאמרי ובחלוואי של הרשתות האלו כן מוסיפים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

צירופי מזון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 6 אורחים