קמח אורז

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

קמח אורז

הודעהעל ידי avi » ב' ינואר 19, 2015 6:49 pm

הבנתי שקמח מלא וגם רגיל לא מומלצים במיוחד קמח לבן בגלל שהוא כמו דבק.
והוא ממש נדבק לכול מיני איברים בגוף לאומת קמח מלא שפחות נדבק.

יש אולי סוג אחר של לחם שהוא כן בסדר? כמו כמוסין? שיפון ?
לא אכילה באופן קבוע אבל אולי ביום שבת או משהו ...

אורז רגיל זה בסדר? או אל הפנים?
כי נראה לי שהמלא לא טעים בכלל

ספגטי מקמח מלא עד כמה זה נורא אם בכלל ? כי זה גם עסוי מקמח
avi

Re: קמח אורז

הודעהעל ידי ירדן » ג' ינואר 20, 2015 6:53 pm

אחת הבעיות בקמחים של חיטה, שעורה, שיפון וכסמין היא שיש בהם גלוטן. גלוטן הוא בעצם ה"דבק" כך שמהבחינה הזאת בלבד לא משנה אם הקמח מלא או לא מלא.

בגלל המודעות למחלת הצליאק ולרגישות לגלוטן יש היום בשוק הרבה קמחים שאין בהם גלוטן כמו קמח אורז, קמח עדשים, קמח חומוס, קמח טפיוקה ועוד. אפשר גם לטחון בבית קמחים מדגנים וקטניות וכך להוזיל את העלויות. יש גם פסטות ואטריות מאורז, תירס, כוסמת. פסטה מתירס אפשר לקנות כמעט בכל סופר במחלקת הפסטות או במחלקת נטולי הגלוטן.

אורז מלא עדיף על אורז לבן. נסה להכין אותו עם הרבה ירקות ועלים שיתנו טעם עשיר לתבשיל. למשל שים בסיר קוביות של ירקות כמו עגבניות, גזרים, בטטות, תפו"א, סלק ופלפלים. תוסיף לזה כוס אורז מלא עגול או ארוך, הרבה גבעולי סלרי קצוצים ובנוסף עלים שאתה אוהב כמו פטרוזיליה, שמיר, כוסברה.

עדיף להימנע ממוצרים שמכילים גלוטן וממוצרים מעובדים אבל אם במשך השבוע אתה מקפיד על תזונה בריאה ומלאה ורק בסופי שבוע או "ארועים מיוחדים" אתה אוכל לחם/פסטה אז בוודאי שזה לא נורא כמו לאכול מהם כל יום.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ד' ינואר 21, 2015 5:50 am

ירדן
אני בא במחשבה שאין לי בעיה להחליף כול מזון אבל לתחליף שהוא באמת טעים לא רוצה משהו בגדר נסבל
משהו שאני יאכל בכיףף בלי לחשוב יותר מדיי
טעמתי ספגטי שעשוי מאורז לא אהבתי בכלל
ובהתחלה לא ידעתי שמדובר באורז...
לגביי ספגטי הבנתי שהמלא טוב יותר בגלל הסיבים וכול מיני שגורמים לגוף להתנקות יותר מהיר מהגלוטן...
לחם אני כבר לא אוכל. רק יום שבת או שאני לא מוצא מה לאכול. בהתחלה חשבתי שלחם מלא זה מצוין אז כול היום הייתי אוכל!!

מכול סוגי הקמחים שאמרת יש אולי קמח שאולי הוא כן טוב וטעים ?
ניראה לי קמח עדשים נשמע לא רע בכלל

אני אוכל פעם בשבוע ספגטי כול היום בשילוב של פרי פה פרי שם ...... אני כנראה צריך לחשוב על מאכל אחר שיחליף אותו.
לגבי פיצה טבעונית את יודעת לאכול בכייף פעם בשבועים ככה אני חייב לשבור קצת משהו להיות מדוקדק 100 אחוז קשה מאוד

אני מקווה מאוד שעם קוסקוס אין בעיה נכון ? זה הרבה יותר סביר מלחם וכול השאר...?
לא יודע לא מסתדר לי האורז המלא הכנתי אתמול הייתה תקופה שכן אכלתי תאורז המלא איזה כמה חודשים אבל אני מרגיש
שאני אוכל מלב ברירה .. האורז הלבן הוא לא כזה נורא אבל נכון ? לאומת לחם..?
אני לא מחפש ת100 אחוז אבל לצמצם כמה שאפשר
avi

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 21, 2015 4:47 pm

נסה את הפסטה מהתירס, היא די מוצלחת.

לא יודעת איזה קמח הכי טעים. האמת שלא אכלתי קמחים מכל סוג שהוא כבר הרבה שנים אבל זה כנראה תלוי במתכון ובשילוב של הקמחים. [בלי קשר ללחם ופסטה הרבה אנשים מאוד אוהבים להכין "חביתת" חומוס עם קמח חומוס. מעולם לא ניסיתי אבל שמעתי שזה מאוד מוצלח.]

קוסקוס גם עשוי מחיטה.

טעם זה גם עניין של הרגל. אני למשל לא נגעתי במזונות "לבנים" כבר הרבה מאוד שנים ואין לי שום משיכה לאכול אותם. במשך הזמן יתכן שגם חוש הטעם שלך ישתנה. ואולי עבורך זה פשוט עניין של למצוא את המתכון המתאים. יש היום באינטרנט המון אתרים ובלוגים טבעוניים עם המוני מתכונים. כמובן שהכי טוב זה לאכול מזונות מלאים ולהימנע מגלוטן אבל אם אתה לא רוצה אז כפי שאמרתי לאכול לחם או פסטה מידי פעם זה עדיף על לאכול מהם כל יום.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי avi » ה' ינואר 22, 2015 6:17 am

שמעי קמח חומוס וואלה נשמע לא רע בכלל בכלל! אני ינסה את זה !

גם קוסקוס זה מחיטה? וואלה מבאס... טוב אין מה לעשות להפסיק עם קוסקוס קשה לי ביותר כי אני לא מוצא הרבה מאכלים שאני אוהב שיוכלים להחליף . לא נורא הורדתי מהלחם + ספגטי זה כבר 80% אני חושב שזה מספיק ביותר .
avi

תגיות נושא

גלוטן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 9 אורחים