גבר מי שמנקה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

גבר מי שמנקה

הודעהעל ידי aradbahar » ג' ינואר 20, 2015 7:25 pm

היי רציתי לשאול על איך לדעתכם צריך להתנהל עם עור פנים שמן הסובל מאקנה . לאורך השנים ניסיתי לגוון בין תכשירים טבעיים יותר ופחות שהבטיחו הרבה הבטחות וכל שקיבלתי היה יובש מציק וסבוריאה. כיום מנקה את הפנים אחת לשבוע כחלק ממדיניות כמו שאמרת ירדן less it more אשמח לשמוע מה אתם עושים והמלצות ? ;)
aradbahar

Re: גבר מי שמנקה

הודעהעל ידי ירדן » ג' ינואר 20, 2015 8:09 pm

בעבר גם אני סבלתי מאקנה וניסיתי קרמים וגם כל מיני תוספי תזונה ושום דבר לא באמת עזר. כשעברתי לתזונת 80/10/10 הייתה בהתחלה החמרה מסויימת באקנה בגלל תהליכי הניקוי אבל לא הרבה זמן אחרי זה הפנים שלי התנקו. במשך תקופה ארוכה הייתי מאוד מינימליסטית מבחינת מוצרים ששמתי על העור ורק אם הרגשתי צורך השתמשתי לפנים/שפתיים/ידיים בחמאת שיאה או שמן קוקוס. לאחרונה אני משתמשת בהם כמעט כל יום וגם התחלתי לשים באופן קבוע על הפנים שמן רוז היפ או שמן ארגן.

אני משתמשת בסבונים טבעיים בלבד (של מיכל סבון טבעי או כאלו שהזמנתי מאתר אייהרב) ושוטפת את הפנים כל לילה. האם ראית שיפור במצב העור מאז שהפסקת לשטוף פנים באופן קבוע?

אתה יכול למרוח על הפצעונים שמן אתרי לבנדר או עץ התה (אבל לא יותר מידי כי מייבש).

[תזכיר לי באיזה הקשר אמרתי less it more :)]
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי aradbahar » ג' ינואר 20, 2015 8:56 pm

חשוב לי רק להבהיר כשרשמתי לאורך השנים התפרש שאני מבוגר.. אני בן 20 חייל . שאלת אם הרגשתי שיפור אז האמת היא שלא חל שיפור או להפך אבל מצאתי שכל ההתעסקות הזאת במצב הפנים פחד מכל פצעון ,תחושת סבוריאה או יובש הרדיפה אחר הפנים החלקות כמו של הדוגמנית המפרסמת מעיקים עלי נפשית מעט . בעצם אני חושב שפשוט רציתי לקבל את האישור שלך שאני פועל נכון אבל לכל דבר שתגידי 20 יחשבו אחרת ואני צריך פשוט לראות מה מתאים לי . סליחה על המכתב הפילוסופי מעט ;)
בתת נושא מוצרי הגיינה וקוסמטיקה טבעיים רשמת שם
שיהיה לך ערב טוב
aradbahar

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 21, 2015 4:26 pm

ספציפית לגבי שטיפת הפנים אני באמת לא יודעת מה הדבר הנכון ביותר לעשות אבל מה שאני כן יודעת הוא שמצב העור שלנו יכול לשקף את מצב הבריאות שלנו, או יותר נכון את העומס על מערכות פינוי הרעלים בגוף שלנו, כי כשהכבד והכליות שלנו עמוסים הגוף מפנה רעלים גם דרך העור. עוד דבר שיכול להשפיע על העור זה רגישויות למזונות מסויימים ובמקרה הזה פשוט צריך להימנע מהמזונות שגורמים לבעיה.

הימנעות משימוש עודף במוצרי קוסמטיקה טוב יותר לעור ולבריאות שלנו אבל גם באופן כללי הימנעות מעודף צרכנות טובה יותר לכדור הארץ וגם חוסכת הרבה כסף. לאחרונה הקור ממש ייבש לי את הידיים אז אני משתמשת יותר אבל בכל זאת יוצא לי לקנות חמאת שיאה או שמן קוקוס לעיתים רחוקות מאוד כי האריזות מחזיקות אצלי המון זמן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ש' ינואר 24, 2015 8:59 pm

נזכרתי במשהו שאתה יכול לעשות- מסכות לפנים מאבקת חימר ירוק פעם-פעמיים בשבוע. אתה לא צריך לקנות מסכה מוכנה אלא רק את האבקה וכל פעם לערבב כמות קטנה (בערך כף) עם מעט מים עד שמתקבל מרקם סמיך שאפשר למרוח על הפנים. אחרי שהמסכה תתייבש תשטוף את הפנים. זה זול ופשוט.

החימר הירוק אמור לנקות ולהרגיע את העור, לספוח שומנים ולכווץ את הנקבוביות. אפשר לקנות את האבקה בחנויות טבע או להזמין מהאינטרנט. אתה יכול גם להניח את התערובת רק על הפצעונים כטיפול נקודתי.

[אני משתמשת בחימר ירוק לצחצוח השיניים במקום משחה].
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי liav » ש' ינואר 24, 2015 9:41 pm

ירדן, איך את משתמשת בחימר הירוק בצחצוח?
את פשוט שמה את האבקה על המברשת, מרטיבה ומצחצחת?
או שאת מכינה מבעוד מועד את התערובת של האבקה והמים כדי שקצת יתגבש?
liav

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 25, 2015 9:11 pm

אני משתמשת באבקה היבשה. אני שמה בערך כף של אבקה יבשה בקערונת קטנטנה בשביל שיהיה נוח לשימוש וכל פעם שאני רוצה לצחצח שיניים אני מרטיבה את מברשת השיניים, מנערת מעודפי מים, טובלת את המברשת באבקה ומצחצת. זה מאוד שונה ממשחה מקציפה ובעלת טעם מנטה חזק ולקח לי כמה ימים להתרגל לזה אבל מאז אין לי בעיה עם זה ואני מצחצחת ככה כבר יותר משנתיים.

כן עירבבתי עם מים כמה פעמים ואפילו הוספתי מעט שמן אתרי מנטה וזה אמנם באמת יותר נחמד וקצת מזכיר משחת שיניים אבל אם מכינים כמות שתספיק לכמה ימים זה מתייבש קצת מיום ליום. אפשר להכין כמות ממש קטנה עבור יום-יומיים אבל יותר נוח לי עם האבקה כי זה מחזיק יותר זמן ולא נהרס.

מה שכן אפשר לעשות אם רוצים שלאבקה יהיה קצת טעם זה להוסיף לה עלי מנטה מיובשים וטחונים דק דק. אם רוצים טעם מתוק אפשר להוסיף עלי סטיביה מיובשים וטחונים. אני לא עושה את זה.

שמתי לב שעצם זה שמדובר באבקה ולא במשחה, ובכך שלא מדובר במשהו מקציף ובעל טעם חזק של מנטה שנותן אשליה של נקיון ורעננות, מביא אצלי מודעות לפעולת הצחצוח וגורם לי לצחצח בצורה יותר ארוכה ויסודית ולא לעשות זאת כלאחר יד.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 8 אורחים