גלולות בתזונה, מחלת גרייבס

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: גלולות בתזונה, מחלת גרייבס

הודעהעל ידי DanaRo » ש' פברואר 07, 2015 7:16 pm

האמת היא שמאז שקראתי את הספר (801010) ועברתי לתזונה אני ממש נמנעת בעקביות מלעשות את כל הדברים שאני אמורה לעשות לטובת עיון חוזר בו, וידיואים של פרילי, קריאת מלא הודעות בפורום, ומחשבות על איך להשיג פירות והלוואי שיהיה כבר מנגו.. וכן זה עוזר. ברגעים הקשים מתחשק לי למחוק את כל האינפורמציה הזאת מהראש אבל אני מניחה שבעוד כמה זמן אני פשוט אשמח לאללה שגיליתי את זה ויהיה לי כיף ונעים.

קונדומים הם לא ממש משהו שהייתי שמחה לחזור אליו אי פעם (זה באמת היה ממש לא כיף).. כשירגיש נכון אעבור לשיטות טבעיות, ועד אז אכניס הורמונים לגופי ואהרוס אותו טיפה לטובת חיי המין שלי...

ושוב תודה הפורום מאוד כייפי ומקצועי ויש אווירה חיובית ותומכת. (אפילו הזמנתי השבוע שקיות של אסיף מרוב שכיף פה)
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 08, 2015 7:36 pm

חפשי לקרוא גם מידע על נושאים כמו למשל נזקי הגלוטן, על איך בחירות המזון שלנו משפיעות עלינו ברמה הגנטית, חומרים קרצינוגנים במזונות מעובדים. אני הפסקתי לאכול מזון מעובד ועברתי להכין הכל בבית הרבה שנים לפני שגיליתי שאפשר לחיות רק על פירות וירקות. לקרוא ספרים בנושא תזונה וגם לרדת לרמה הביוכימית ולהבין איך בדיוק הדברים האלו משפיעים על הגוף שלנו גרם לי פשוט להפסיק להסתכל על דברים מעובדים כאוכל.

איזה יופי שהזמנת שקיות :D אני מאוד מרוצה מהן ומקווה שכמה שיותר אנשים יקנו או יכינו כאלו בעצמם. הלוואי שיפסיקו כבר לחלק שקיות חד פעמיות בחינם ואז אולי הרבה יותר אנשים יעברו לשקיות רב פעמיות!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanaRo » ה' פברואר 19, 2015 6:31 pm

אתחיל בחדשות טובות - אחרי כחודש וחצי של רואו טיל 4 (בשילוב עם צמחי מרפא מנטורופתית) הבלוטה מאוזנת ממש והאנדקרינולוגית אמרה לנסות להפסיק עם המרקפטיזול - זה דיי אופטימי ואני מקווה שבאמת זה הולך להישאר מאוזן הפעם.

ועכשיו לקושי מסויים - כשאני אוכלת סלט חי אני לא מרגישה מאוד טוב אחר כך. כאבי בטן, נפיחות, תחושת קור כללי... האם אפשר לוותר על סלט חי לפני ארוחת הערב בשלב הזה, ולהסתפק נגיד בירק-שניים מקסימום? אני שותה לפחות שייק אחד ביום שעמוס בהמון ירוקים - זה מפצה איכשהו?
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » ו' פברואר 20, 2015 1:29 pm

חדשות מעולות! בבקשה תמשיכי לעדכן לגבי זה בהמשך :D

תחושת הקור יכולה להיות פשוט בגלל שהירקות קרים, ולכן כדאי להוציא אותם מהמקרר כמה שעות לפני הכנת הסלט ולהשאיר אותם באזור חמים.

לגבי כאבי הבטן והנפיחות קשה לענות בלי עוד פרטים. מה בדיוק את שמה בסלט? מה הכמויות? האם הסימפטומים קורים מיד לאחר הסלט אך לפני המבושל? כמה ירוקים את שמה בשייק?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanaRo » ש' פברואר 21, 2015 10:25 am

הירקות לא תמיד קרים, בדרך כלל זה עגבניה מלפפון וגמבה, אחרי יש נפיחות והרבה זמן אחרי גם כאבי בטן.
בשייק לרוב שמה בין חצי חבילה לחבילה של פטרוזיליה/כוסברה, חצי ראש קטן של חסה, כמה חתיכות של גבעול סלרי, לפעמים נבטים.
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » ש' פברואר 21, 2015 1:18 pm

אני לא בטוחה שהבנתי. את לא אוכל סלט גדול לפני המבושל אלא רק 3 ירקות וזה גורם לך לנפיחות? וכאב הבטן מגיע אחרי המבושל?

יש אנשים שיש להם רגישות למשפחת הסולניים. האם שמת לב בעבר לבעיות עיכול בעקבות אכילת עגבניות, פלפלים, חצילים, תפו"א?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanaRo » ש' פברואר 21, 2015 8:25 pm

כן.. (מה שאמרת בדיוק).
מדובר רק על הירקות האלה בצורתם החיה או גם המבושלת? קשה להגיד חד משמעית
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 22, 2015 4:14 pm

מי שרגיש לסולניים צריך להימנע מהם בצורתם החיה וגם המבושלת, אבל אני מניחה שאם הייתה לך רגישות כזאת היית סובלת מנפיחות וכאבים כבר ממזמן. את יכולה לנסות לוותר על העגבניה והפלפל (חיים ומבושלים) ולאכול נניח רק מלפפונים או ביחד עם עלים ירוקים ואז מבושל ולראות אם יש איזשהו הבדל.

מה מכילה בדרך כלל הארוחה המבושלת?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanaRo » א' פברואר 22, 2015 7:30 pm

אורז/מרק מירקות עמילניים וכל מיני/תפ״א, לפעמים ארטישוק או תירס ליד
לפעמים קטניות מונבטות
מעט אבוקדו..
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 23, 2015 3:16 pm

אם את לא אוכלת ירקות חיים בערב אז אין לך אף אחד מהסימפטומים האלו? נסי לעשות נסיונות ולהוריד חלק מהמרכיבים ולראות אם יש שינוי. אני לא רואה סיבה ש-3 ירקות יגרמו לנפיחות וכאבי בטן אבל אולי בכל זאת יש לך בעיה עם הסולניים או אולי יש איזה שילוב שלא טוב לך (למשל עגבניות עם עמילנים יכול להיות בעייתי). נסי למשל לאכול עלי חסה עם הארוחה המבושלת במקום ירקות או רק במקום הסולניים. הקפידי תמיד לאכול לאט וללעוס היטב. עדכני בהמשך...
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודםהבא

תגיות נושא

עדויות אישיות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים