גלולות בתזונה, מחלת גרייבס

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: גלולות בתזונה, מחלת גרייבס

הודעהעל ידי DanaRo » ו' מרץ 20, 2015 9:08 am

מאוזנת כבר חודש בלי מרקפטיזול

ת ו ד ה !
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » ו' מרץ 20, 2015 12:24 pm

נהדר! תודה על העדכון :D מה הרופאה שלך חושבת על הריפוי שלך? סיפרת לה על השינוי התזונתי?

ואיך הולך עכשיו עם הירקות? את עדיין מרגישה נפיחות אחרי ארוחת הערב?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanaRo » ש' מרץ 21, 2015 9:07 am

האמת שהתקשורת בינינו היא בעיקר דרך המזכירה שלה ואני רואה אותה אחת להרבה מאוד זמן אז לא ממש יצא לי לדבר איתה על זה.

עם הירקות אני מנסה פשוט לאכול כמויות קטנות בינתיים... נראה לי שכרגע זה בסדר ובהדרגה אוכל יותר.

בקשר לבלוטה - רציתי לשאול אם ההימנעות המוחלטת מגלוטן וסויה צריכה להמשיך תמיד או שאפשר אחת לכמה זמן/כשנתקעים בלי אוכל (נסיעות וכאלה) אפשר לאכול מהם?
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » א' מרץ 22, 2015 9:05 pm

לדעתי הימנעות מגלוטן היא חיונית כי יש פה תגובה של המערכת החיסונית. סויה היא גם אלרגן נפוץ שעדיף להימנע ממנו בעיקר כשיש בעיה שמעורבת בה המערכת החיסונית אבל ספציפית לגרייבס היא לא נחשבת למקור הבעיה. באופן כללי כשמעורבת המערכת החיסונית מומלץ להימנע מחלבונים אלרגנים קשים לעיכול אבל יתכן שאחרי תקופה ארוכה של הימנעות אם תאכלי לעיתים רחוקות סויה או אפילו גלוטן זה לא יהיה נורא אבל חשוב שלא תעשי מזה משהו קבוע, בעיקר לגבי הגלוטן, ושתעקבי אחרי ההרגשה שלך. אגב, לדעתי הסיבה שהסויה הפכה לאלרגן נפוץ היא לא בגלל שאנשים אוכלים פה ושם טופו או חלב סויה אלא בגלל שבתזונה מעובדת רגילה יש הרבה סויה באופן סמוי. כל שמן צמחי במוצרים מעובדים הוא בעצם שמן סויה אלא אם מצויין אחרת, לציטין עשוי לרוב מסויה, אפילו יש מוצרי בשר שמוסיפים להם סויה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי DanaRo » ב' מרץ 23, 2015 12:12 pm

טוב לשמוע.. תודה על המידע.
אגב ראיתי שיש קוואקר ללא גלוטן - האם זה קביל מידיי פעם?
DanaRo

הודעהעל ידי ירדן » ג' מרץ 24, 2015 2:24 pm

ממה שאני יודעת שיבולת שועל אינה מכילה את חלבון הגלוטן אבל בגלל שרוב שיבולת השועל בשוק עלולה לעבור מה שנקרא "זיהום צולב" בגלל שהייתה בקרבת דגנים שכן מכילים גלוטן בתהליך הייצור ואריזה אז חולי צליאק ואנשים שרגישים לגלוטן צריכים להימנע באופן מוחלט גם ממנה. אני לא יודעת לאיזה מוצר את מתכוונת אבל ממה שידוע לי מבחינת החוק בארץ רק מוצר שנבדק ואינו מכיל גלוטן כלל מותר לכתוב על האריזה ללא גלוטן כך שיתכן שהמוצר הספציפי הזה באמת אין בו גלוטן.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

עדויות אישיות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 8 אורחים