כמה שאלות בנוגע לתזונת 801010

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: כמה שאלות בנוגע לתזונת 801010

הודעהעל ידי סופי » ג' פברואר 03, 2015 9:59 pm

לגבי המוח, לדעתי זה כיוון שאז הוא באמת השתמש בו, לעומת היום :) היה להם ידע עצום לגבי הסביבה שלהם, לגבי האנטומיה, לגבי הצמחייה, הם זכרו מסלולים והם זכרו מה נמצא איפה ובאיזו עונה, מה מרפא מה ואיך ועוד.

מוטציות מסוג זה גם הן הסתגלויות אבולוציוניות, והן מצביעות על כך שאכן קיימים שינויים והסתגלות. אני משערת שהסביבה של האדם, לאחר שעזב את אפריקה דרשה ממנו להסתגל למה שיש ולא לתזונת 801010 האידיאלית, אני משערת שהוא נאלץ לאכול הרבה חלבון מן החי כדי לשרוד, בעיקר בקור, וכן, המוטציות שדיברת עליהן, אני חושבת שבמהלך עשרות השנים האדם התפתח לאוכל כל, כי לא הייתה לו ברירה אחרת על מנת לשרוד.

אני חושבת שתזונה מבוססת פירות היא המיטבית עבורנו ועליה נשגשג, אבל אינני סבורה שזו אכן הייתה התזונה ה"טבעית" של האדם הקדמון, ואף לא של אבותיו.
סופי

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 03, 2015 10:16 pm

יש הבדל בין אבולוציה לבין הסתגלות, ויש הבדל בין שגשוג לבין הישרדות.

המאמרים שלנו מבוססים על מחקר אישי מעמיק ארוך שנים וראיות מדעיות ברורות ולא על אידיאולוגיה, תיאוריות וממצאים שניתן לפרש בדרכים שונות.

באיזה אופן בדיוק האדם השתנה מבחינה אנטומית ופיזיולוגית כך שהוא הפך להיות אוכל כל?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי סופי » ד' פברואר 04, 2015 6:43 pm

הסתגלות היא אבולוציה! מה זה אבולוציה אם לא זה?

האדם, אפילו לפני שהפך להומו ספיינס אכל בשר! זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה, ויש אינספור כלים, חצים, כלי ציד שונים שיעידו שהאדם היה צייד! מאז שהלסת שלנו הוחלשה, פינתה מקום למוח, המוח התפתח וגדל, התחלנו להשתמש בכלים, מאז האדם אוכל כל (כלומר, גם צמחים וגם חלבונים מהחי).

אכן, יש הבדל בין הישרדות לבין שגשוג, רוב בעלי החיים בטבע (לא בטבע של היום, שבו אין כמעט בעלי חיים) חיים בהישרדות יום-יומית, לרוב הם לא חיים בשגשוג, זה נדיר. ולכן טענתי שהאדם הסתגל לאכול מה שיש. אכן, תזונת 801010 היא אולי האולטימטיבית עבור האדם, אבל הוא לא היה חשוף למספיק פירות על מנת לשגשג על תזונה זו.

דבר נוסף, שיני האדם קטנות יחסית ובעלות מבנה בלתי-מתמחה - הניבים אינם מוארכים וחדים כמו אצל טורפים וקופי-אדם, החותכות אינן צומחות ללא הפסק כמו אצל מכרסמים, והטוחנות אינן גדולות ורחבות כמו אצל אוכלי עשב. שיניים כאלו מעידות על הסתגלות לאכילה של מגוון מזונות מן הצומח ומן החי. יש חוקרים הסבורים שהשימוש בכלי אבן ובאש לצורך טחינת מזון קשה ובישולו תרם לאבולוציה של הקטנת השיניים בשושלת האדם, אף שראשית האבולוציה הזו קדמה לעדויות העתיקות ביותר לשימוש באש.
כנראה שהאדם השתמש באש עוד לפני שנהייה להומו ספיינס - כלומר לפני שהתפתח להיות האדם המוכר לנו כיום. זה מעיד בעיניי על כך שהאדם אכל כבר אז מזונות שהם לא רק פירות ירקות ואגוזים חיים.
וחוץ מאשר בג'ונגלים אליהם האדם הגיע בשלב מאוחר יחסית בהתפתחותו, לא היה שפע זמין של פירות! כשיצא האדם מאפריקה ונדד לאסיה ולאירופה, לא היה לו שפע פירות! הוא אכל מה שהיה זמין...
סופי

הודעהעל ידי יונתן » ד' פברואר 04, 2015 7:27 pm

- כל בעלי החיים אוכלים את מזונם כשהוא נא, ללא כל בישול או עיבוד, וטעמו ערב לחכם, וכל בעלי החיים משגשגים על מזונם הטבעי ללא מחלות כרוניות. המזונות היחידים שיכול האדם לאכול ללא בישול או עיבוד, וליהנות מטעמם, הם פירות וירקות בשלים.

- בניגוד לתיאוריה הפופולארית שהאדם אכל בשר נא, קיימות ראיות מדעיות חד משמעיות שמפריכות את התיאוריה כמו: (א) הבשר באפריקה החמה, ללא מקררים מודרניים, יירקב במהירות גבוהה ויפתח פתוגנים שיהרגו כל אדם שיאכל ממנו. זו הסיבה שמשרד הבריאות קובע שחובה לבשל בשר לפני אכילתו, היות שהאש משמידה את רוב הפתוגנים האלה. (ב) אדם שימצא נבלה באפריקה יתקשה מאוד לאכול אותה, היות שבגוויה מתרחשת "צפידת מוות" שמקשה את הבשר לתקופה שעשויה להימשך בין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי בגודל החיה. כל חובב בשר יודע שצריך ליישן את הבשר עד שתפוג צפידת המוות, אחרת יהיה הבשר בלתי ניתן ללעיסה. (ג) מבין שלושת המרכיבים שבכל מזון שמהם מפיקים בעלי החיים אנרגיה – פחמימות,חלבונים ושומנים – בני האדם מסוגלים להפיק אנרגיה במידה מספקת אך ורק מפחמימות או משומנים. צריכת כמות חלבון מעבר לרמה מסוימת אינה מאפשרת הפקת אנרגיה, ותותיר את האדם מורעב. בשר בעלי החיים באפריקה אינו מכיל פחמימות, מכיל כמות קטנה מאוד של שומן, וכל השאר מורכב מחלבון. זו הסיבה מדוע האנשים היחידים בעולם שמסוגלים לאכול כמעט אך ורק בשר הם האינואיטים בקוטב הצפוני, שבעלי החיים שהם צדים נושאים שכבה עבה של שומן להגנה מפני הקור.

- הראיות המדעיות שמראות שהאדם נועד לאכילת פירות: (א) ראיית צבעים שמסייעת להבחין בין פרי בוסר לפרי בשל. (ב) חוש ריח שמסייע להבחין בין פרי בוסר לפרי בשל, או בין פרי בשל לפרי רקוב, אך אינו חזק דיו למעקב אחר בעלי חיים. (ג) הליכה זקופה וכפות ידיים בעלות אגודלים מנוגדים שמאפשרים ליקוט מזון בקלות רבה. (ד) חוסר היכולת, כאמור, להפיק די אנרגיה מחלבונים. (ה) הצורך לקבל ויטמין C מהמזון. להבדיל מרוב בעלי החיים שגופם מייצר ויטמין C, אנו בני האדם והקופים (וכמה מיני בעלי חיים נוספים) חייבים לקבל אותו מהמזון.

- התפתחות המוח נבעה במישרין מהצורך של האדם לזכור את מיקומם של מינים רבים יותר של פירות, לדעת את זמן הבשלתם ולהנחיל את הידע הזה לצאצאיו, ובאופן זה להגדיל את הטריטוריה שלו מעבר לגבולות יערות הגשם לעומת הטריטוריות המוגבלות של קופי האדם. אין ספק שלצורך השגת מזוננו אנו מסתמכים על יכולתנו השכלית הרבה יותר מבעלי חיים אחרים, מפני שתזונתנו הרבה יותר מגוונת ושיטותינו לאיסוף מזון מגוונות ומורכבות יותר. הערך הקלורי הגבוה של הפירות גם נותן מענה לסברה שהתפתחות המוח דרשה מקופי האדם הקדומים למצוא מקור מזון עשיר יותר מעלים כדי להזין מוח גדול וזללן ולכן גם מעי האדם המודרני קצרים יותר.

- הליכה בשמש הקופחת של אפריקה תגרום לאדם לאבד הרבה נוזלים. האדם אוכל הפירות לא יצטרך להסתמך על מקורות מים זורמים, היות שהפירות העשירים במים יספקו לו את רוב הנוזלים הדרושים לו, ולכן יוכל לנדוד ברחבי טריטוריה גדולה. האדם שמסתמך רק על בשר ושומן יהיה חייב לחיות בקרבת מקורות מים זורמים דרך קבע, ויצטרך לשאת אתו ליטרים רבים של מים כל אימת שיבקש לצאת להליכה או לציד. אותם בני אדם קדמונים היו אפוא צריכים לשאת אתם משקל עצום של מים.

סופי, יש לך חוסר יכולת מוחלטת להסיק מסקנות הגיוניות מתוך הנתונים. איך יכול להיות שאת אומרת לי שאם שיני האדם לא מותאמות לאכילת מזון של טורפים ולא מותאמות לאכילת מזונם של אוכלי עשב, הרי זה מוכיח ששינינו מותאמות לשני סוגי המזונות גם יחד? זו דווקא ראיה נוספת שהשיניים שלנו מראות שאנחנו מותאמים לאכילת פירות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי סופי » ד' פברואר 04, 2015 9:56 pm

" כל בעלי החיים אוכלים את מזונם כשהוא נא, ללא כל בישול או עיבוד, וטעמו ערב לחכם, וכל בעלי החיים משגשגים על מזונם הטבעי ללא מחלות כרוניות. המזונות היחידים שיכול האדם לאכול ללא בישול או עיבוד, וליהנות מטעמם, הם פירות וירקות בשלים. "
נכון, אך מה עושה אדם שאין לו בנמצא פירות וירקות בשלים?

"- בניגוד לתיאוריה הפופולארית שהאדם אכל בשר נא, קיימות ראיות מדעיות חד משמעיות שמפריכות את התיאוריה כמו: (א) הבשר באפריקה החמה, ללא מקררים מודרניים, יירקב במהירות גבוהה ויפתח פתוגנים שיהרגו כל אדם שיאכל ממנו. זו הסיבה שמשרד הבריאות קובע שחובה לבשל בשר לפני אכילתו, היות שהאש משמידה את רוב הפתוגנים האלה. "סביר להניח שבטבע הם לא קנו בשר בסופר שעבר השגחה של משרד הבריאות... הם צדו, בישלו, אכלו. הם לא גידלו עדרי בקר ושחטו כמויות ואז זרקו את מה שהתקלקל, כפי שעושים היום.

"(ב) אדם שימצא נבלה באפריקה יתקשה מאוד לאכול אותה, היות שבגוויה מתרחשת "צפידת מוות" שמקשה את הבשר לתקופה שעשויה להימשך בין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי בגודל החיה. כל חובב בשר יודע שצריך ליישן את הבשר עד שתפוג צפידת המוות, אחרת יהיה הבשר בלתי ניתן ללעיסה. "
לא אמרתי אוכלי גוויות...

"(ג) מבין שלושת המרכיבים שבכל מזון שמהם מפיקים בעלי החיים אנרגיה – פחמימות,חלבונים ושומנים – בני האדם מסוגלים להפיק אנרגיה במידה מספקת אך ורק מפחמימות או משומנים. צריכת כמות חלבון מעבר לרמה מסוימת אינה מאפשרת הפקת אנרגיה, ותותיר את האדם מורעב. בשר בעלי החיים באפריקה אינו מכיל פחמימות, מכיל כמות קטנה מאוד של שומן, וכל השאר מורכב מחלבון. זו הסיבה מדוע האנשים היחידים בעולם שמסוגלים לאכול כמעט אך ורק בשר הם האינואיטים בקוטב הצפוני, שבעלי החיים שהם צדים נושאים שכבה עבה של שומן להגנה מפני הקור. "

שוב, מה אם אין משהו אחר זמין? ולא אמרתי שהאדם אכל רק בשר, ההפך, אמרתי שהוא אוכל כל, גם פירות וירקות, גם בשר, גם חרקים. טרמיטים ונמלים וזחלים הם חלק גדול ומשמעותי מתזונה של קופאים שונים. ואפילו יש עדות מסוימת על שימפנזים שהתחילו להרכיב כלים (מאוד בסיסיים) שישמשו אותם לאיסוף נמלים.

"- הראיות המדעיות שמראות שהאדם נועד לאכילת פירות: (א) ראיית צבעים שמסייעת להבחין בין פרי בוסר לפרי בשל."
אה, וואלה, לא, פשוט ראיית הצבעים התפתחה אך ורק בשביל זה! כמובן, איך לא חשבתי על זה?! נו באמת...
זה כמו שאני אגיד "ראיות מדעיות שמראות שהאדם נועד לאכילת בשר: ראיית צבעים שנועדה להבחין בין בשר אדום וטרי ולבשר רקוב וחום"... זה לא נקרא ראיה מדעית, זה נקרא השערה. אם השערה זו נכונה היא אומרת כמובן שהאדם נועד לאכול פירות, בנוסף לשאר דברים...

"(ב) חוש ריח שמסייע להבחין בין פרי בוסר לפרי בשל, או בין פרי בשל לפרי רקוב, אך אינו חזק דיו למעקב אחר בעלי חיים. "
שוב, ניתן להגיד שחוש הריח גם עוזר להבחין בין בשר טוב למאכל לבין בשר רקוב. גם זו ממש לא "ראיה מדעית".

"(ג) הליכה זקופה וכפות ידיים בעלות אגודלים מנוגדים שמאפשרים ליקוט מזון בקלות רבה."
כמובן... כי כפי שאנו רואים בעולם החי, כל בעלי החיים אוכלי הפירות הם בעלי הליכה זקופה וכפות ידיים בעלות אגודלים מנוגדים! הפיל, למשל כמובן הולך זקוף ובעל אגודלים מנוגדים, אחרת איך יאכל פירות?!
מצטערת, אבל קשה לי לא להיות צינית לאור ה"ראיות" שאתה מציג כאן...

"(ד) חוסר היכולת, כאמור, להפיק די אנרגיה מחלבונים."
אוקיי, אז הוא לא אוכל רק חלבונים! לא אמרתי את זה, ואני חוזרת שוב ושוב, אני משערת שהוא אוכל *גם* חלבונים... *גם*!

"(ה) הצורך לקבל ויטמין C מהמזון. להבדיל מרוב בעלי החיים שגופם מייצר ויטמין C, אנו בני האדם והקופים (וכמה מיני בעלי חיים נוספים) חייבים לקבל אותו מהמזון."
יש הרבה ויטמינים שאנו מקבלים מהמזון, זו לא ראיה לכך שאנו התפתחנו לאכול *רק* פירות. *גם פירות*.

"- התפתחות המוח נבעה במישרין מהצורך של האדם לזכור את מיקומם של מינים רבים יותר של פירות, לדעת את זמן הבשלתם ולהנחיל את הידע הזה לצאצאיו, ובאופן זה להגדיל את הטריטוריה שלו מעבר לגבולות יערות הגשם לעומת הטריטוריות המוגבלות של קופי האדם."
התפתחות המוח לא נבעה במישרין מהצורך של האדם לזכור את מיקומם של מינים רבים יותר של פירות... זה פשוט לא נכון וזו אמירה כל כך לא מבוססת שאפילו אין לי מה להגיד על זה.

"אין ספק שלצורך השגת מזוננו אנו מסתמכים על יכולתנו השכלית הרבה יותר מבעלי חיים אחרים, מפני שתזונתנו הרבה יותר מגוונת ושיטותינו לאיסוף מזון מגוונות ומורכבות יותר. "
אכן שיטותינו מגוונות יותר, אני לא אגיד כל שבט כי אני לא בטוחה לגבי זה, אבל בהחלט כמעט כל שבט משתמש בבישול, על צורותיו, בציד, בליקוט ופעמים רבות גם בחקלאות. אכן מגוון! מסכימה מאוד!

"הערך הקלורי הגבוה של הפירות גם נותן מענה לסברה שהתפתחות המוח דרשה מקופי האדם הקדומים למצוא מקור מזון עשיר יותר מעלים כדי להזין מוח גדול וזללן ולכן גם מעי האדם המודרני קצרים יותר."

"- הליכה בשמש הקופחת של אפריקה תגרום לאדם לאבד הרבה נוזלים. האדם אוכל הפירות לא יצטרך להסתמך על מקורות מים זורמים, היות שהפירות העשירים במים יספקו לו את רוב הנוזלים הדרושים לו, ולכן יוכל לנדוד ברחבי טריטוריה גדולה. האדם שמסתמך רק על בשר ושומן יהיה חייב לחיות בקרבת מקורות מים זורמים דרך קבע, ויצטרך לשאת אתו ליטרים רבים של מים כל אימת שיבקש לצאת להליכה או לציד. אותם בני אדם קדמונים היו אפוא צריכים לשאת אתם משקל עצום של מים."
א. איפה בשמש הקופחת של אפריקה יש מגוון ושפע פירות שיספיקו להאכיל אוכלוסיה שלמה של בני אדם או קופי אדם, עד כדי שגשוג? סביר להניח שלא היה מספיק...
ב. כנראה שהם לא סחבו כמויות אדירות של מים, אבל הם כן ידעו היכן יש מים ומסלולי הציד והליקוט שלהם היו מותאמים לאיזורים אלו. לא יודעת כמה ידוע לך על התקופה בה ההומו ספיינס היה צייד-מלקט...

"סופי, יש לך חוסר יכולת מוחלטת להסיק מסקנות הגיוניות מתוך הנתונים. איך יכול להיות שאת אומרת לי שאם שיני האדם לא מותאמות לאכילת מזון של טורפים ולא מותאמות לאכילת מזונם של אוכלי עשב, הרי זה מוכיח ששינינו מותאמות לשני סוגי המזונות גם יחד? זו דווקא ראיה נוספת שהשיניים שלנו מראות שאנחנו מותאמים לאכילת פירות."
לפי הראיות שהצגת להלן אני חוששת להסקנת המסקנות שלך, לא שלי. אם שינינו דומות במבנן מעט לשיני הטורפים, מעט לשיני אוכלי העשב ומעט לשיני אוכלי הפירות, המסקנה המתבקשת היא שהיניים הסתגלו לאכול שלל מזונות, אחרת, לשם מה יש לנו שיניים חותכות וניבים? וכפי שאמרתי, האדם כנראה עיבד ובישל את מזונו, כך שלא היה לו צורך בחותכות ובניבים חזקים כמו של טורף, כי אם אכל בשר כנראה שזה היה מעובד.

נדמה לי שקצת התבלבלת, אולי קראת יותר מדי "מאמרים" "מדעיים" שמכילים "ראיות" "מדעיות" שנכתסו על ידי אנשים שמאוד רוצים לשכנע שטבעונות זה מה שטוב לעולם.
ואני מסכימה! טבעונות זה מעולה ואכילת פירות זה עוד יותר מעולה! במקום לגדל שטחים עצומים של דגנים למאכל בקר, ועוד שטחים עצומים שבהם מגדלים את הבקר, עדיף לגדל עצי פרי ושדות של ירקות, להוריד את רמות זיהום האוויר, להפחית את הסבל הנורא, לעזור לעניי העולם שסובלים מתעשיית הבשר בצורה עקיפה...
אני כן חושבת שאכילת הפירות היא מדהימה וטובה לנו!
אבל איבדת אותי קצת, אתה כאילו מנסה להסביר לי ולשכנע אותי כמה זה טוב כשאני מההתחלה אמרתי שאני יודעת שזה טוב. אבל יש סתירה לוגית בין טענות הטבעונים הקיצוניים לבין הנתונים הבאמת מדעיים, מבוססים והגיוניים.

אמרת שאני לא יודעת לנהל דיון... ומה שהבאתי זה רק מיתוסים ואנקדוטות, לא הבנתי בכלל על מה זה נאמר ולמה, כי לא היה פה שום מיתוס שנאמר על ידי ושום אנקדוטה.
אם מבחינתך לנהל דיון פורה זה כאשר אתה אומר משהו וכולם מסכימים, אז אני באמת לא יודעת לנהל דיון שכזה. אני כן יודעת לנהל דיון המכיל אמירות מבוססות, לוגיות ולא רק אידיאלוגיות.
סופי

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 04, 2015 10:34 pm

סופי, הדרך לנהל דיון היא לא על ידי שלילה אוטומטית, התנשאות, זלזול וזריקת סיסמאות כפי שאת עושה. אם את מראש מסרבת לקרוא את המאמרים שלנו וכל דבר שאנחנו אומרים את מציגה כאידיאולוגיה טבעונית קיצונית אז לא ברור לי למה בכלל הגעת לכאן לשאול שאלות.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי סופי » ד' פברואר 04, 2015 10:47 pm

כי קיוויתי למצוא כאן יותר פתיחות.
אני לא זורקת ססמאות, וממש לא מתנשאת, זו גם לא שלילה אוטומטית. אם תקראי את הדברים ביתר פתיחות אולי תוכלי לראות את מה שאני ראיתי, וזה שמשהו לא מסתדר בגישה המוצגת על ידי תזונת 801010.
גם אני בהתחלה מאוד התפתיתי להאמין לכך שזו התזונה הטבעית של האדם ושמבנה האדם מעיד על כך שהוא בעל חיים צמחוני וכו' וכו', אבל לאחר מחשבה שנייה ראיתי שזה לא מסתדר עם הידוע לי.

בכל מקרה, כנראה שבאמת אין לי מה לעשות כאן, קיוויתי לפתיחות ולדיון רציני.
סופי

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 04, 2015 10:58 pm

את כן מתבטאת בצורה מתנשאת ומזלזלת ואין לזה כל קשר ל"פתיחות" או ל"חוסר פתיחות" שלי. את באה לכאן ושואלת שאלות, עונים לך בצורה עניינית ומכבדת, שולחים אותך לקרוא עוד מידע אבל את לא מעוניינת בתשובות שלנו כל עוד הן לא זהות לשלך. וכל עוד הן לא זהות לשלך את תשללי כל דבר שנגיד בטענה שאנחנו טבעונים קיצוניים אידיאולוגיים. זאת לא דרך לנהל דיון פורה, רציני ומכבד. אם את חושבת שדיון רציני הוא רק דיון שבו מסכימים עם הדעה שלך אז באמת שאין לך מה לעשות כאן.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי adidas03 » א' מרץ 08, 2015 2:12 pm

סליחה שאני מתערבת..אבל מה זה משנה מה האדם הקדמון אכל??? ואם בעבר אכל חלזונות גם אנחנו צריכים לחיות על חלזונות?
לא מבינה למה מחפשים לבסס את התזונה על העבר. העבר היה ומת והיום זה היום. אין מה לבסס את זה כי אנחנו שונים לחלוטין מהאדם הקדמון. לא זזים כמעט, בטח שלא צדים, יש לנו שפע כלים ושפע אוכל. האוכלוסיה הפכה להיות שמנה יותר מתמיד. החיות שאכלו בעבר לא עברו מסע של מאות אלפי ק"מ מתבוססים בהפרשותיהם, לא חישמלו אותם, דרכו עליהם, האכילו אותם זבל מזוקק, הזריקו להם הורמונים, אנטיביוטיקה, הזריקו לבשר צבע אדום, מים, אמוניה ושאר גועל. החיה נתפסה בטבע וזהו! גם אם אכלו בשר בעבר אין שום!!! הצדקה לתעשיה האכזרית שקיימת היום.
אני מאמינה שאין תזונה אחת כוללת שמתאימה לכולם. כל אחד נולד עם גוף שונה. אני למשל סולדת מבשר, זה ממש מגעיל אותי (בלי קשר לסבל החיות). פירות וירקות, תמיד משכו אותי, שפע הצבעים, המינים, הריחות, ממש חגיגה לעיניים. סיבוב בשוק מעלה חיוך על פניי. אני מתרגשת למראה סלסה ענקית של פירות יער.
לא מבינה את המלחמות האלה..האדם היה מלקט/האדם היה צייד. מה שהיה נגמר ושכל אחד ינסה תזונה שמתאימה לו. כמובן שהשאיפה שלי (ועוד רבים) שהתעשיה המתעללת תיפסק.
adidas03

הקודם

תגיות נושא

תזונת האדם הקדמון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 8 אורחים