מהן שעות הפעליות של השוק הסיטונאי?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מהן שעות הפעליות של השוק הסיטונאי?

הודעהעל ידי Live4Love » ו' יולי 27, 2012 7:49 pm

טוב אז מרוב שהייתי בשוק בעיר שלי וכמה פעמים ראיתי שהפירות שם לא תמיד טריים והרבה פעמים יוצאים מההקפאה או שהם בושר רציתי ללכת פעם אחת לשוק הסיטונאי בצריפין ולראות איך הסחורה ואיך המחירים שם

אז אני צריך הסבר על השוק הזה..
מהן שעות הפעליות שלו ?? יש שם מקומות חנייה?? איפה לחנות?? צריך קרטונים?? איך זה הולך ?? אשמח לשמוע את כל מה שאני צריך לדעת לפני שאני נוסע לשם..
תודה לעוזרים
Live4Love
 
הודעות: 40
הצטרף: ג' יוני 26, 2012 10:34 am

Re: מהן שעות הפעליות של השוק הסיטונאי?

הודעהעל ידי ירון » ו' יולי 27, 2012 10:21 pm

היי, :)

בפוסט של קניות בשוק הסיטונאי, יום ראשון 1.7.2012 מצויינות בין היתר שעות הפתיחה של השוק (בין שתי התמונות). המחירים המצויינים בפוסט כמובן השתנו מאז (לדוגמא, מחירי האבטיח והמנגו ירדו מאוד).

יש מספר מקומות חניה בשוק (מהטוב לרע):
1. ניתן להחנות מחוץ לשוק בתחנת הדלק שממול. חונים שם גם אחרים אבל יש תמיד מקום אם מגיעים מוקדם. ישנה משטרה לעיתים אך לעולם לא קיבלנו קנס על חניה. ניתן להכנס אל השוק רגלית משער היציאה (הצמוד לתחנת הדלק).
3. ניתן להכנס עם הרכב ולהחנות בתוך השוק עצמו. זה נוח יותר מבחינת סחיבה אבל מסוכן שכן עוברות שם מלגזות במהירות והנהגים לא זהירים כלל. עלולים גם לחסום אותך עם רכב אחר שלא מתעניין בצורך שלך לצאת מוקדם ממנו מהשוק. בנוסף, אין מקומות רבים להחנות שם.
2. ניתן להכנס עם הרכב ולהחנות במגרש החניה המיועד. הוא נמצא רחוק יותר וצריך ללכת עם הארגזים וזה פחות נוח.

בפוסט יש גם תגובה המסבירה שנחוצה עגלה לסחיבת הארגזים ונותנת לינק אל הסבר הוראות הגעה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון
 
הודעות: 177
הצטרף: ש' דצמבר 31, 2011 2:45 pm

Re: מהן שעות הפעליות של השוק הסיטונאי?

הודעהעל ידי Live4Love » ש' יולי 28, 2012 1:58 pm

עוד שאלה שהיא יותר קריטית בשבילי:
הבנתי שקונים שם בכמות של קרטונים
האם יש לי אפשרות לבחור את הפירות הטובים בעיני או שאני לוקח קרטון עם כל הפירות שנמצאים בו ללא אפשרות של מיון הפירות?
Live4Love
 
הודעות: 40
הצטרף: ג' יוני 26, 2012 10:34 am

Re: מהן שעות הפעליות של השוק הסיטונאי?

הודעהעל ידי ירון » ש' יולי 28, 2012 3:25 pm

בשוק קונים ירקנים ומוכרים סיטונאים נוספים. זה אומר שהם קונים בין 5 ל-100 ארגזים מכל דבר. יש אפילו כמה מוכרים שם שמוכרים אך ורק במשטחים, שזה אומר 50 ארגזים מינימום. בכמויות כאלה לא ניתן לעשות משחקים עם הפירות ולעשות מיון וסלקציה בתוך הארגזים. זה מכעיס, מעליב ולא תוכל לעשות זאת.

מצד שני, זה לא כמו אצל ירקן רגיל שיש לו כל מיני פירות מכמה זמנים שונים ואז חלק לא בשלים מספיק, חלק בשלים מדי, וצריך לבחור ביניהם. אצלם כל הפירות בכל ארגז הם באותה רמה. נדיר יהיה לראות ארגז שיש בו פירות שהם במצב שונה משאר הפירות בארגז. לכן אין באמת סיבה לעשות סלקציה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון
 
הודעות: 177
הצטרף: ש' דצמבר 31, 2011 2:45 pm

Re: מהן שעות הפעליות של השוק הסיטונאי?

הודעהעל ידי ירדן » ש' יולי 28, 2012 5:36 pm

כשקונים ארגז שלם או כמה ארגזים מפרי מסוג אחד אין אפשרות לעמוד שם ולברור פרי פרי. אם מתוך ארגז מנגו תראה פרי אחד או שניים ממש לא יפים ותחליף מארגז אחר סביר להניח שלא יעשו מזה עניין, במיוחד אם זה סוחר ידידותי שכבר מכיר אותך ואתה קונה אצלו קבוע (למרות שיש גם סוחרים חסרי סבלנות שלא ירשו אפילו להחליף פרי אחד), אבל אם תתחיל לבדוק כל אשכול ענבים וכל קופסאת אפרסקים לא ירצו למכור לך. הם מוכרים שם בכמויות כך שה"קצת" שאנחנו קונים לא באמת משנה להם. פירות כמו אפרסקים, אפרסמונים, תפוחים מחולקים בדרך כלל לשישה קופסאות פלסטיק בארגז כשבכל קופסא 12 פירות, זה הרבה כך שאף אחד לא יתן לך לעמוד שם ולבדוק פרי פרי. ענבים מגיעים אשכולות אשכולות בארגז, בננות מגיעות בדרך כלל 4 אשכולות גדולים בארגז ואי אפשר להתחיל לשחק עם זה. פשוט בוחרים את הארגזים שנראים טוב. נכון שהיינו רוצים לבדוק את הפירות ולקחת את הטובים ביותר אבל גם אם במקרה יש איזה פרי אחד או שניים לא יפים בארגז זה עדיין משתלם לעומת המחירים אצל הירקן.

פה ושם קרה שנפלנו על סחורה שלא הייתה טובה וספגנו את זה כי בטווח הארוך זה בכל מקרה יוצא משתלם. למשל קרה פעם בקיץ שעבר שקניתי ארגז מלונים שלא היו טובים וזרקתי אותם לפח. התבאסתי מזה אבל בשביל 2 שקל לקילו זה לא היה כל כך נורא. היו עוד כמה מקרים אבל אני כבר לא זוכרת בדיוק ובכל מקרה זה לא משהו שקרה לי הרבה.

בקיץ שעבר הסוחרים שם לא ממש ידעו איך "לאכול אותנו" אבל הם התרגלו לנוכחות שלנו והרבה מהם שואלים ומתעניינים בתזונה שלנו (בהתחלה כולם חשבו שיש לנו קיטרינג או דוכן מיצים ולא האמינו שאנחנו אוכלים הכל בעצמנו) וכבר לא מסתכלים עלינו כאל זרים ומוזרים.

חשוב להביא עגלת משא מתקפלת (או לא מתקפלת..) שמתאימה לנשיאת הקרטונים.

רציתי גם להוסיף שבפעמים הראשונות זה יכול להיות מפחיד ומרתיע לקנות שם וכדאי מאוד להיזהר בעיקר ביום שבת כשיש הרבה תנועה של מלגזות ומשאיות, אבל בסך הכל מאוד משתלם לקנות שם ואחרי כמה זמן מתרגלים לבלגן. בהתחלה הקניות שם יכולות לקחת יותר זמן עד שלומדים איפה כדאי לקנות ונרגעים מההלם הראשוני (אי אפשר באמת להבין את זה עד שלא מגיעים לשם בפעם הראשונה...) אבל סביר להניח שעם הזמן גם אתה תתקבע על הסוחרים שמועדפים עליך (סחורה יותר יפה, ידידותיים ונחמדים) והקניות שם יהיו מהירות ויעילות.

לכל מקרה אני מעתיקה לפה את ההסבר לגבי ההגעה לשוק שנמצא באחת התגובות באתר-
השוק הסיטונאי נמצא בצריפין.

אם מגיעים מדרך השבעה, השוק יהיה ברמזור הראשון ימינה לאחר אסף הרופא. יש שילוט.

לפני הפניה עלול להיות תור של משאיות סחורה. אין צורך לחכות בתור ואפשר לעקוף אותן משמאל בשביל לקחת את הפניה ימינה. ממשיכים עד הכיכר ואז ניתן לפנות שמאלה לחניה של תחנת הדלק ולהחנות את הרכב בצד ימין ולא בחניה של לקוחות התחנה. משם ניתן להכנס לשוק ברגל דרך הכניסה שנמצאת ממש מול תחנת הדלק. עקרונית יש שם שלט שהחניה אסורה אך מעולם לא קיבלנו שם דו"ח והרבה אנשים חונים שם.

אפשרות שניה היא להמשיך ישר בכיכר ולעקוף שוב את המשאיות משמאל ולהגיע לשער כניסה בתשלום (28 שקלים). ניתן להיכנס לחניה שמיועדת לסוחרים שנמצאת בתוך השוק (כניסה אמצעית) או לחניון הממוקם בצד (כניסה שמאלית). אם מחליטים לחנות בתשלום מומלץ להחנות פעם ראשונה בחניון שמחוץ לשוק, כי בתוך השוק יש משאיות, טנדרים, מלגזות וקשה למצוא חניה ולהתנייד שם. בכל מקרה חשוב להיזהר בזמן שמסתובבים בשוק כי נהגי המלגזות לנוטים לנסוע מהר...

השוק פתוח בשעות הלילה. בימים א'-ד' החל מהשעה 10, בימי חמישי הפתיחה בשעה מאוד מאוחרת לא זכור לי בדיוק מתי ובימי שבת החל מהשעה 9. השעות משתנות בהתאם לחגים ומועדים. בימי א'-ד' רגוע שם יותר מאשר בימי שבת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן
 
הודעות: 2967
הצטרף: ש' דצמבר 31, 2011 2:47 pm


תגיות נושא

שוק סיטונאי

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 4 אורחים

cron