היריון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

היריון

הודעהעל ידי שירליפ » ו' יוני 05, 2015 9:51 am

היי לכולם,

אשמח לעזרת המומחים שבינינו :)

בעלי ואני מנסים כעת להיכנס להיריון, אני אוכלת 801010, ובערב אוכלת ארוחה מבושלת (אורז, כוסמת, עדשים...) ללא מלח וללא שמן (כמובן :)
האם יש הוראות מיוחדות לתזונה שלנו בזמן זה ובזמן היריון?
האם עליי לאכול כמות גדולה יותר של שומן (אגוזים, אבוקדו, טחינה)?
כמו כן, מה את חושבת על תוסף תזונה? אני לוקחת תוסף תזונה של וטמין B12, ברזל וחומצה פולית (באותו תוסף).
אני עוקבת אחרי בלוגים של אמהות טבעוניות שמספרות על החוויה שלהן, אבל לא נתקלתי בקווים מנחים שיכולים ממש לעזור לי דה פקטו, אלא יותר סיפורים.

אשמח להערות,
תודה רבה!
שירליפ

Re: היריון

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 07, 2015 6:52 pm

צריך לאכול תזונה צמחית, דלת שומן ועתירת סיבים כפי שאת עושה עכשיו כדי למנוע את כל הדברים שנשים עלולות לסבול מהם בזמן ההריון כמו סוכר וכולסטרול גבוהים, צרבות, עצירות וטחורים. חשוב להימנע ממלח כי הוא גורם לאגירת נוזלים אצל האם והתינוק. חשוב להימנע מסטימולנטים וגם כדאי מאוד לאכול כמה שיותר אורגני. בזמן ההריון אין צורך "לאכול בשביל שניים" אבל כן חשוב להקפיד לאכול מספיק קלוריות ויש צורך להעלות את כמות הקלוריות בהדרגה ככל שההריון מתקדם. אין צורך לאכול יותר שומן וזה בסדר גמור לאכול 10% שומן בממוצע, מה שאומר שאם לפעמים לא בא לך להוסיף שומן זה בסדר ואם לפעמים בא לך קצת יותר זה גם בסדר. תפריט דל שומן (10%-15% שומן) חשוב כדי לשמור על יחס נכון בין חומצות השומן החיוניות. ניתן להוסיף לתפריט אגוזי מלך וזרעי פשתן או צ'יאה טחונים/מושרים כדי להוסיף יותר אומגה 3. חשוב שתקפידי לאכול מספיק ירקות ועלים ירוקים אורגניים. חשוב שתיהי פעילה מבחינה גופנית גם בזמן ההריון בהתאם לרמת הכושר והיכולת שלך. זה מן הסתם לא הזמן להתאמן למרתון אבל כן חשוב להזיז את הגוף ולשמור על הכושר גם בזמן ההריון וחשוב להיות במשקל תקין לפני הכניסה להריון.

מבחינת תוסף ברזל אין צורך לקחת ככה סתם. רופאים ממליצים לקחת ברזל באופן גורף אבל אם אין לך כרגע חוסר שאת לא מצליחה לפתור בעזרת שיפור התזונה והספיגה אז כנראה שאין צורך לקחת תוסף. הגוף שלנו חכם ולכן בזמן ההריון כשהצורך בברזל עולה אז גם ספיגת הברזל מהתזונה עולה. אם את לוקחת תקפידי שזה יהיה ברזל עדין (ביסגליצינאט). בי12 רצוי שתמשיכי לקחת ושתוודאי שהרמה שלך תקינה, ולגבי חומצה פולית באופן כללי לדעתי אין כל כך סיבה לחוסר כשאוכלים תזונה צמחית לא מעובדת שמכילה הרבה פירות, ירקות ועלים ירוקים (וכמובן מספיק קלוריות) אבל ליתר בטחון ולמען השקט הנפשי לדעתי כדאי לקחת תוסף לפני ובזמן ההריון. כמובן שחשוב מאוד שתעשי בדיקות דם ותראי מה המצב. תעשי גם בדיקה לויטמין D (ואם יש חסר כדאי לטפל בזה כבר עכשיו) ובאופן כללי חשוב להיכנס להריון כשכל בדיקות הדם תקינות.

עוד דבר חשוב הוא התזונה של בן זוגך. שניכם יוצרים את התינוק והבריאות של שניכם הולכת להשפיע עליו כך שגם מצב הבריאות שלו חשוב ולא רק שלך.

אם עוד לא יצא לך לקרוא את הספר "אמהות בדרך הטבע" של יצחק בן אורי אז אני מאוד ממליצה.

את יכולה למצוא עוד שרשורים בנושא הריון בתגית "הריון" פה בפורום-
https://www.30bananotleyom.co.il/forum/phpbb_topic_tagging.php?mode=search&tag=%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F

אני לא מצליחה לחשוב כרגע על נשים שתיעדו את ההריון שלהן על תזונת נא עד 4 פרט ללוני ג'יין שהיה לה הריון די מתוקשר ובטח שמעת עליה אבל הנה שני ערוצי יוטיוב של נשים שעברו הריון על תזונת 811-
https://www.youtube.com/user/MangoIslandMamma1/videos
https://www.youtube.com/user/Rawsomehealthy
והנה ערוץ עם כמה סרטונים בנושא הריון-
https://www.youtube.com/user/midwifepriscilla/videos
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי שירליפ » ב' יוני 08, 2015 11:54 am

תודה רבה! עזרת לי
שירליפ

הודעהעל ידי ירדן » ב' יוני 08, 2015 12:34 pm

רציתי להוסיף שמעבר לתזונה עצמה (ולתרופות מסויימות, קפאין וגורמים אחרים שפוגעים בספיגה) גם סטרס יכול לגרום לחסרים תזונתיים כי הוא מביא לשימוש מוגבר בוויטמין סי ובוויטמינים מקבוצה בי (כמו בי12 וחומצה פולית) וגם זה משהו שכדאי לקחת בחשבון לפני הכניסה להריון.

מה המינונים שיש בתוסף שאת לוקחת? התחלת לקחת אותו בעקבות חוסרים או בגלל הרצון להיכנס להריון?

אם את רוצה את מוזמנת לרשום פה בצורה מפורטת מה וכמה את אוכלת כולל כמויות (+גובה ומשקל) כדי שניתן לך פידבק על התפריט והצעות לשיפור אם יש צורך.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

הריון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 7 אורחים