מעונינת להשמין...ולהבריא : )

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: מעונינת להשמין...ולהבריא : )

הודעהעל ידי ירדן » ד' יולי 08, 2015 4:09 pm

אני שמחה לשמוע שעלית קצת במשקל :)

קחי בחשבון שללא בדיקה עם משקל מטבח של נטו החלקים האכילים אז זה לא כל כך מדויק אבל זאת התחלה טובה ואם היית מוסיפה איזשהו מזון שומני זה היה מעלה קצת את הקלוריות.

איך להעלות את כמות הקלוריות? בהדרגה, כל פעם להוסיף עוד קצת לכל ארוחה. כמה ארוחות את אוכלת ביום? ולגבי העיכול אני באמת לא יודעת. כתבת שאת סובלת כבר הרבה שנים מזה אז יתכן שעוד יקח לך זמן למצוא מה בדיוק מתאים עבורך עד שמערכת העיכול תבריא. האם הספר של דיויד קליין סיפק מידע נוסף שיכול לעזור? אם לא הייתה כרגע עונת הקיץ הייתי מציעה לך להתארגן עם הרבה בננות בשלבי הבשלה שונים ולעשות כמה ימים של בננות בלבד.

יש לי שאלות לגבי בדיקות הדם שלך. כתבת שההומגלובין שלך שוב ירד והתחלת לקחת ספאטון. כמה זמן את לוקחת? האם נבדקת שוב מאז שהתגלה החוסר? האם רמות הברזל, הפריטין וההומגלובין עלו? מה היו הרמות בבדיקה האחרונה ומתי הייתה הבדיקה האחרונה? אני שואלת בגלל שיתכן שחוסר הארגיה ובעצם גם הדופק המואץ פשוט מעידים שאת עדיין סובלת מאנמיה עקב הברזל וההמוגלובין הנמוכים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי קרן » ה' יולי 09, 2015 12:47 pm

היי ירדן יקרה, כייף לי לדעת שאת עוקבת ומנסה לעזור...תודה רבה! כן אני אתחיל להוסיף קצת שומנים. כרגע עד השעה ארבע אני רק על הפירות והמיצים והשייקים. אח"כ אני אוכלת שתי ארוחות. שכוללות דגן כלשהו, ירקות מאודים, ירקות חיים, כתוספת או בארוחה אחרת סביבות שמונה וחצי בערב - תפוחי אדמה עוד סלט, לעיתים לחם כוסמין. לגבי הבננות - כן העונה בעייתית וגם את השני שייקים עם הבננות קשה לי לפעמים לקיים כי אין לי מספיק בננות רכות. הרעיון של רק בננות נשמע לי מצוין כ"מונו דיאט" לתת לגוף מנוחה..אנסה בעונה.
לגבי בדיקות הדם. אתמול עשיתי ואני תיכף אנסה בהודעה הבאה לצרף את התוצאות שלהן. אצרף גם את הקודמות ואלה שלפניהן. כמובן שמה שהיה נורמלי בעבר כמו ויטמין B12, D הוא לא הסכים לתת עכשיו שוב ואמר שאלו הם ערכים שלא משתנים בקלות ובמהירות. רק להגיד בכללי שדוקא הערכים של הברזל וההמוגלובין קצת עלו בפעמיים האחרונות שבדקתי ולכן אני כבר כשבועיים לא לוקחת שום תוסף ברזל. כמו כן, הטריגליצרידים שהיו 400 ירדו ל220 שזה גם גבוה ובחיים לא היו כ"כ גבוהים הכי גבוה היה 60. אבל בכ"ז במגמת ירידה : ) ההפתעה הגדולה היא הכולסטרול שקצת עלה ולא ירד למרות שאני כלל לא צורכת כל שומן : ). בדיקות המואה יצאו תקינות אבל יש עוד בדרך...
קרן

הודעהעל ידי קרן » ה' יולי 09, 2015 10:23 pm

היי ירדן, מצרפת כאן בדיקות דם וצואה. בתקופה האחרונה עשיתי כמה פעמים בדיקות דם. אני חושבת שכדאי שתראי את ארבעת התוצאות החל ממרץ השנה. הנה הקובץ של בדיקות ממרץ השנה..משום מה לא מצליח לעלות לי הקובץ...אה כן הקובץ גדול מידי. אטפל בזה מחר...אני כבר עייפה ..לילה טוב!
קרן

הודעהעל ידי קרן » ו' יולי 10, 2015 10:33 am

בוקר טוב, מקוה שאחרי הקטנת הקבצים אוכל לצרפם כאן.
קובץ בדיקות מ18 למרץ לפני שהתחלתי את תהליך הניקוי
קבצים מצורפים
PdfConvertor 18.3.jpg
תאריך ביצוע 18.3.15
PdfConvertor 18.3.jpg (200.4 KiB) נצפה 2380 פעמים
קרן

הודעהעל ידי קרן » ו' יולי 10, 2015 10:37 am

מצורפות תוצאות מתאריך 12 למאי שבוע לפני שהתחלתי את תהליך הניקוי
קבצים מצורפים
PdfConvertor 12.5.jpg
בדיקות 12.5.15
PdfConvertor 12.5.jpg (104.6 KiB) נצפה 2380 פעמים
קרן

הודעהעל ידי קרן » ו' יולי 10, 2015 10:46 am

בדיקות מ15 ליוני כחודש אחרי התחלת תהליך הניקוי
קבצים מצורפים
PdfConvertor 15.6.jpg
בדיקות 15.6.15
PdfConvertor 15.6.jpg (208.44 KiB) נצפה 2380 פעמים
קרן

הודעהעל ידי קרן » ו' יולי 10, 2015 10:49 am

תוצאות מבדיקות מתאריך 7.7.15 חודש וחצי אחר התחלת התהליך של הניקוי וכשבועיים אחרי שהתחלתי לצרוך עוד מזונות.
קבצים מצורפים
PdfConvertor 7.7.jpg
PdfConvertor 7.7.jpg (199.62 KiB) נצפה 2380 פעמים
קרן

נראה לי שעשיתי בלגן עם הקבצים..

הודעהעל ידי קרן » ש' יולי 11, 2015 9:12 am

ירדן יקרה, עכשיו ראיתי שהקבצים מופיעים פתוחים וגם בגדלים מוזרים. אם זה בעייתי לפורום. בבקשה מחקי ואני אנסה להעזר במישהו שמבין יותר טוב במחשבים ממני ואעלה שנית...מתנצלת מאוד...שבת שלום!
קרן

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 14, 2015 2:48 pm

הקבצים גדולים אבל אפשר לראות אותם אז זה בסדר גמור.

אני רואה שעשו לך בדיקות צואה ובדיקות נוגדנים לצליאק ויצא תקין. בכל זאת יתכן שיש רגישות לגלוטן למרות שאין צליאק. האם לרופא יש כיוון אחר לגבי בעיות העיכול והספיגה?

הפריטין שלך עלה אבל הוא עדין די נמוך. אני לא יודעת מה באמת נחשבת רמה אופטימלית אצל אדם בריא (אני לא מתכוונת לטווח של קופת החולים) אז אתן כדוגמה לשם השוואה את עצמי. לא אכלתי בשר מעל 20 שנה ולא אכלתי ביצים ומוצרי חלב מעל 18 שנה. על תזונה טבעונית לא מעובדת (דגנים, קטניות, פירות, ירקות, אגוזים וזרעים) הפריטין שלי עמד על 40 בממוצע כל שנה אבל מאז שעברתי לתזונה עתירת פירות וירקות בשנת 2010 הפריטין קפץ והוא עומד על 70 בממוצע כל שנה מה שלדעתי מעיד על שיפור הספיגה למרות שאני לא חושבת שפריטין נמוך יותר הוא בהכרח בעיה.

אין לי עוד רעיונות פרט למה שהצעתי לגבי הקפדה על כמות מספקת של קלוריות והימנעות מוחלטת לאורך זמן ממזונות שעלולים לגרום לבעיות אצל אנשים מסויימים כמו גלוטן וסולניים וכמובן מזון מהחי ולנסות לבדוק האם יש משהו ספציפי שגורם אצלך לבעיה הזאת כבר הרבה שנים. הייתה לנו משתמשת בפורום שבמשך זמן רב סבלה ממשקל נמוך, חסרים תזונתיים, שלשולים, נשירת שיער ולבסוף התגלה שיש לה קרוהן. אני לא אומרת שזה בהכרח מה שיש לך אלא רק מנסה להראות שיש מצבים שבהם לוקח יותר זמן למצוא מה הבעיה.

מדוע עשו לך בדיקות להמוגלובין מסוכרר (HbA1C) ואינסולין?
אני רואה שלפני חודש ה-ESR שמעיד על דלקתיות היה גבוה. הרופא אמר משהו לגבי זה? (בבדיקה האחרונה עשו לך CRP שהוא גם מדד לדלקתיות ויצא תקין).
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי קרן » ו' יולי 17, 2015 1:24 pm

תודה ירדן על הזמן להסתכל בבדיקות, על השיתוף ועל הנקודות החשובות שאת מאירה.עד היום כאמור עשיתי כל מיני בדיקות דם וגם קולונוסקופיה לשלול כל מיני מחלות מוכרות - הכל יצא תקין. ה ESR יצא גבוה והיו לי בעבר ערכים גבוהים...הרופא שלי אומר שיש אנשים שבאופן עקבי יש להם ערכים גבוהים יותר מבלי שניתן להצביע על סיבה. אני התיחסתי לנתון הזה (הESR ) כחלק מהכאוס של הבדיקות שעשיתי לפני מעל חודש. כמו ערכים גבוהים של טריגליצרידים שלעולם לא היו לי וצניחה של ה HDL לרמה של 30 במקום 60 שהיה קודם וכן כולסטרול גבוה למרות שלא נגעתי בשום שומן כמעט. ה CRP שלי תמיד תקין. אבקש בפעם הבאה שוב בדיקת ESR
לשאלתך, אני היא זאת ביקשתי מהרופא את הבדיקה של ההמוגלובין המסוכרר והאינסולין..קראתי חומרים שמסבירים שיכול להיות קשר בין רמות אינסולין בדם לתופעות שונות בגוף.
לגבי הפריטין, אני דוקא שמחה שללא תוספי ברזל ורק על תזונה טבעית הוא עלה, זה מעיד על ספיגה טובה יותר למרות שעדיין יש לי רגישויות, כאבים, יציאות רכות. ואמשיך לעקוב בתקוה שיעלה עוד קצת
כרגע אני אוכלת עד הצהריים המאוחרות בד"כ רק פירות חיים ושייקים על בסיס מיץ חסה, סלרי ומלפפון בתוספת פירות. בד"כ בננות ותמרים. היום אין לי בכלל בננות ולא היו בשום סופר בסביבה, אז שתיתי שייק של המיצים הנ"ל ועליהם מנגו ותמרים - נראה איך ירגיש ויעבור לי.
לגבי גלוטן וירקות סולנים. מנסיוני לאורך שנים, גלוטן אם לא במינון גדול לא בעייתי עבורי וירקות סולניים גם לא מהוים לי בעיה שאני שמה לב אליה.
הייתי לפני מספר ימים שוב אצל הגסטרו וביקשתי ממנו לבדוק כיוונים אחרים. סיפרתי לו שקראתי שלהרכב החיידקים יש השפעה על העיכול והתגובות, הוא אמר שכן יש תאוריות אבל זה לא מוכיח בנתיים את עצמו בשטח...הזכרתי לו את נושא האנזימים..הוא אמר שנתתי לי רעיון לכיוון ונתן לי בדיקת צואה מסוימת, לא זוכרת את שמה. באינטרנט הבנתי שזאת בדיקה למעקב אחרי אנזימי עיכול בלבלב ויעילותם והאחות אמרה שיקח כנראה חודש עד לקבלת תוצאות ושמזמן לא ראתה שנתנו את סוג הבדיקה הזאת. ..אני אמשיך לעדכן פה...וגם שאלה: האם בהעדר בננות שהן תורמות ערך קלורי גבוה לתפריט היומי שלי האם תוכלי להציע תחליפים אפשר בשילוב תמרים להגדלת הצריכה הקלורית? תודה רבה ושבת שלום :)
קרן

הקודםהבא

תגיות נושא

שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים