המשך הדיון במאמר "תזונת האדם - סקירה היסטורית"

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: המשך הדיון במאמר "תזונת האדם - סקירה היסטורית"

הודעהעל ידי ירון » ו' אוגוסט 03, 2012 4:41 pm

אביב, אנחנו תמיד מתייחסים לכמות הקלוריות שבפרי והחלוקה שבו. ניתן לשים לב לזה בכמעט כל פוסט ומאמר באתר ובפורום.
אני מבין ושמח שיש לך אידיאל משלך של כיצד אנו אמורים להתבטא (ובאמת תודה שאתה מכתיב לנו מה להגיד בפירוש ומה לא :) ), אבל זאת הצורה שבה אנחנו מציינים אחוזי שומן, חלבון ופחמימות: אנחנו מדברים על החלוקה של הקלוריות למרכיבים אלו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי יונתן » ו' אוגוסט 03, 2012 4:53 pm

אנחנו תמיד מדברים על אחוז מהקלוריות. כל הרעיון בתזונה שלנו של אכילת עד 10% שומן פירושה עד 10% מהקלוריות. צר לי אם זה לא היה ברור לך עד כה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 03, 2012 4:59 pm

אביב, ברצינות.. אתה צוחק עלי? ברור שאני מדברת על אחוז הקלוריות. זה מובן מאליו ולא היה שום צורך שאני אציין את זה (עד עכשיו...) כי אנחנו תמיד מדברים פה על אחוזי הקלוריות. התפלגות הקלורינוטריאנטים היא הבסיס לתזונה שלנו. ממש לא מעניין אותי מה אחוז השומן מהמשקל. אחוז השומן מהמשקל היא דוגמה לאחת ההונאות הגדולות של חברות החלב (גבינה 5% שומן כשבעצם 45% מהקלוריות שבה מגיעות משומן כי במים אין קלוריות). אבוקדו מכיל כפי שמצויין באתר שקישרת כ-77% שומן (משתנה מעט בהתאם לזן). על פי אותו אתר זיתים מכילים אפילו יותר שומן מאבוקדו.

לא הייתה שום אי הבנה ביננו לבין אבי גרוסמן. אי הסכמה אינה אי הבנה. גם ביננו לבינך אין אי הבנה. אתה היחיד פה שלא מבין. אבל אולי גם אנחנו היינו אמורים להבין ממזמן שאין טעם להמשיך דיונים כאלו איתך או עם אנשים כמו אבי ופשוט להפסיק להגיב. ראיתי שבאתר של מר קדמוני לא סבלנים אליך כמונו... אני מזמינה אותך (ואת כולם) לקרוא את כל הנושא המדובר ולא רק את הודעותיו של אבי-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=110

אני משער שזה מהמטען הרגשי החזק שיש לכם לנושא. לבן קשה לשפוט באובייקטיביות את אמו האהובה (זה אמנם לא מסביר את האבוקדו.. אך שם היה מטען רגשי מכך שהבנת שאני מערער על אמינותך. כשחשד זה נבע מהאמוציות בדיון על תזונת האדם)

זאת דרך מלוכלכת-אך-עם-מעטפת-יפה-ואסטטית לזלזל ולהקטין את מה שאנחנו אומרים. זה לא קשור למטען רגשי. אנחנו לא ילדים קטנים לבושי שחורים שעומדים בדוכן זכויות בעלי חיים ברחוב סואן וצועקים לעוברים והשבים "בשר זה רצח". אתה חושב שלי יש מטען רגשי כי **הבנתי** שאתה מערער על אמינותי? אני אמרתי שאתה מנסה לערער את אמינותי, לא אמרתי שאני חושבת שאתה מצליח...

אני מצטערת שאתה מרגיש פגוע אך אני חייבת להגיד שהדרך שבה את כותב לנו והזלזול וההקטנה שמתבטאים מכתיבתך בלתי מקובלת עלינו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביב פלד » ו' אוגוסט 03, 2012 5:17 pm

אך אתם הרי יודעים מה הכוונה של אדם רגיל ששואל "מה אחוז השומן באבוקדו?", או סוכרתי ששואל מה אחוז הסוכר ב..

זה לא רק לשון בני אדם או סלנג, אלא שהפירוש המדויק של המשפט "מה אחוז השומן באבוקדו" הוא כפירוש המקובל.
ועיקר כוונתי שזה מצביע על אי הבנה. שאתם הראשונים שהייתם אמורים לתפוס ישר שאני לא מתכוין לחלוקה הקלורית במובן שלכם, כי הרי אתם מכירים את ההבדלים בין הלשון המיוחדת שלכם ביחס למשמעות הידועה בקרב כל בעלי המקצוע ובקרב העם.
לא התכוונתי לפגוע באיש ולא להקטין. אדם שאיכפת לו מצער בע"ח עד שקשה לו לדון בנושא אובייקטיבית, זה לא מקטין אותו, וכמו שבן שלא מסוגל לשפוט את אימו זה לא מקטין אותו.
דומני שמיצינו את הנושא.
שלכם בידידות
אביב
אביב פלד

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 03, 2012 5:39 pm

ושוב אתה עושה את זה... להגיד שאנחנו לא דנים בנושא בצורה **אובייקטיבית** בגלל צער בעלי חיים היא בהחלט מזלזלת ומקטינה. סיפקנו לך רק נתונים אובייקטיביים והפרכנו כל טענה שלך מאז שהגעת לפורום לפני כמה חודשים. ניסינו להיות סבלנים ונחמדים (להבדיל מאתרים אחרים שבהם כתבת) אבל אתה כבר הופך את זה לבלתי אפשרי ואני באמת מצטערת שזה כך.

לא מיצינו שום דבר אבל חבל על האנרגיות של כולנו להמשיך בדיון עם אדם בעל דעות קדומות שלא מוכן להקשיב.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביב פלד » ש' אוגוסט 04, 2012 10:20 pm

חלילה וחלילה! אני ודאי לא מתכוין לפגוע. ולפחות אני אישית לא מזלזל בבן שמתקשה להיות אובייקטיבי ביחס לאמו. אבל אם את לא מסכימה, לא נתווכח על זה, כי זה לא קשור לענין. לפחות תאמיני לי שבעיני זו לא המעטה בערככם. עכ"פ אני מצטער מאוד, ומתנצל אם נפגעתם.
אגב, האידיאל בתזונה שלכם הוא מסיבות נוספות מחוץ לאי הריגת בעלי חיים.

הנה לכם דוגמה ברורה שלא הבנתם את דברי:
בתשובתי אתמול מ 3:50 PM כתבתי על האבוקדו (ציטוט):
"באבוקדו וזיתים יש ודאי אי הבנה, אני לא יכול להאמין שאת לא יודעת שהוא מכיל כ15% שומן בלבד. קחי קישור לאבוקדו:
http://nutritiondata.self.com/facts/fru ... ces/1843/2
ושם את יכולה לחפש גם על זיתים. או אולי התכוונת שהשומן נותן יותר מ50% מהקלוריות של האבוקדו (וכלומר שמדובר על היחס הקלורי, ולא שהשומן יותר מ50% מהאבוקדו)? אך אם זו כוונתך, הרי יש לכתוב זאת במפורש. ולא לכתוב "באבוקדו וזיתים יש הרבה יותר מ-50% שומן", כי פירוש משפט זה הוא ביחס לאבוקדו השלם – כמה שומן יש ב100 ג' אבוקדו."
וכלומר שכבר אז העליתי אפשרות שאת מתכוונת להתפלגות הקלורית, אך הערתי שאם זו הכוונה, יש לציין זאת. ובדברים אלו הבהרתי ברור בלי שום אפשרות אחרת להבנה, שאני מדבר על אחוז השומן באבוקדו, ושאני במפורש לא מדבר על ההתפלגות הקלורית. אך כאילו דיברתי לקיר. שיונתן משיב לי מיד ב4:03 PM, ורואים ברור שהוא לא קרא את הקטע ההוא או שלא הבין את דברי. הנה דבריו:
"אביב, בקישור ששמת לאבוקדו מצוין באדום בוהק שבאבוקדו יש 77% שומן."
והרי אם היה קורא ומבין את דברי בקטע ההוא, היה ישר משיב לי כפי שהשיב אח"כ, שאתם מדברים תמיד רק על ההתפלגות הקלורית.

האם פלא שאני מרגיש שאנחנו מדברים בתדר שונה?
וזה לא רק המקרה הזה, אלא זה בלי סוף. ואם אינכם משתכנעים (שאי ההבנה בינינו מתבטאת שאתם לא הבנתם אותי) מהדוגמאות שהבאתי אתמול ב3:50 PM, אז אוותר על השכנוע, ונסיים את הויכוח כידידים, בידיעה שלא הגענו להסכמה גם על אי ההבנה. כי הרי אם יש אי הבנה כ"כ חזקה, יהיה ממילא די קשה לשכנע אתכם בקיומה, כשאין בינינו שפה.
ודאי שלצערי לא מיצינו את נושא הדיון על התזונה המתאימה לאדם ביולוגית – אף לא התחלנו אותו. כוונתי היתה כמובן שאין כל תועלת נוספת בדיון על אי ההבנה לאחר שאמרנו הכל ולא השתכנענו.
אביב פלד

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 05, 2012 7:45 pm

אביב, אנחנו מדברים פה על תזונה ולא על אמא שלי... נכון שכולנו פה חושבים ששיעבוד, התעללות, שחיטה ואכילת בעלי חיים אינה מוסרית אך היא גם אינה בריאה ואינה אקולוגית ובת-קיימא. דווקא בגלל שאנחנו לא נתונים לכבלי התרבות שמעודדת עיוורון קולקטיבי, חוסר רגישות, אנוכיות וגרגרנות אנחנו מסוגלים לראות את התמונה הגדולה בצורה אובייקטיבית. להגיד לנו שאנחנו לא אובייקטיביים בגלל רגשנות זה כן מזלזל/מקטין/מצמצם/מבטל/מפחית מהערך של מה שאנחנו אומרים.

זה לא משהו שמיוחד רק לך ואני לא אומרת שאתה עושה את זה בכוונה רעה, אבל זה משהו שבחברה שלנו עושים אותו הרבה. מי שלא צורך מוצרים מהחי אומרים עליו שהוא קיצוני, פנאט, משוגע. יש שקוראים לטבעונות דוגמה, דת. להשתמש במילים כאלו (חיבור הנושא למילה שלילית) היא הדרך של אנשים להסיט את הנושא מהעיקר. אם אתה "פנאט" אז כל מה שאתה אומר בוודאי לא נכון, ואין טעם להקשיב לך בכלל. זה פשוט לשים על האחר תווית שלילית רק כדי שיהיה לך תירוץ לא להקשיב לו. גם רגשנות נופלת על קטגוריה דומה כי התרבות שלנו לא מעודדת אנשים להיות רגישים ומודעים למה שבאמת קורה בעולם. בנים מחונכים להיות גברים קשוחים וחסרי רגש. רגישות נחשבת לתכונה שלילית שמיוחסת לנשים. אנחנו הנשים רגשניות ו"היסטריות". גבר רגיש הוא "גבר נשי". כאילו שאדם רגיש צריך להתבייש שאיכפת לו ממה שקורה סביבו. כאילו שלהיות אדם רגיש אומר שמשהו לא בסדר במוח שלך שמונע ממך לחשוב נכון. זה בדיוק להיפך, אנשים שרגישים לסביבה שלהם וליצורים אחרים רואים את העולם כפי שהוא ולא מבעד למסכים האטומים שהתרבות שמה לנו.

אתן לך דוגמא כדי להבהיר את העניין. לפני כמה חודשים הערתי לאשה ברחוב על הסיגריה שהיא עישנה ממש לידי. אני מודה שההערה לא הייתה כל כך נחמדה ואני לא נוהגת לעשות את זה בדרך כלל אבל היא לגמרי חנקה אותי עם הסיגריה שלה בצורה מאוד חסרת התחשבות. אותה אישה ללא כל בושה התעצבנה מאוד, צעקה עלי וקראה לי מסוממת במקום לחשוב לרגע שהיא זאת שחונקת ומסרטנת את כל מי שמסביבה. הבחירה שלה במילה "מסוממת" היא בחירה מניפולטיבית ומבטלת כי היא הרחיקה ממנה את האשמה והביאה את כל הסיטואציה למצב שבו "איזו מסוממת" מעירה לה סתם באמצע הרחוב. כאילו רק אדם מסומם יעיז להעיר לאדם אחר שמעשן לו בפרצוף. אני חייבת לציין שאני סטרייט אדג' ומתנגדת לכל צריכה של סיגריות, אלכוהול, סמים "קלים", סמים "קשים" או סמים במרשם, כך שכל הסיטואציה הייתה באמת לא הגיונית. אבל זאת פשוט מין מניפולציה שהרבה אנשים עושים במודע או שלא במודע בשביל שתהיה להם עליונות על השיחה ובשביל לבטל את האחר ולהרגיש טוב עם עצמם.

בדיוק כמו שברגע שמישהו יקרא לי קיצונית או מסוממת לא יהיה כבר שום טעם בשיחה כי הוא כבר תייג אותי באופן שלילי ולא יקשיב באובייקטיביות לשום מילה שתצא לי מהפה, כך גם אתה משתמש במילה "רגשנות" בשביל לבטל כל דבר שאגיד ובשביל להסביר לעצמך למה אין ביננו הסכמה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביב פלד » ב' אוגוסט 06, 2012 8:16 am

ירדן כעת אני מבין לרגשותיך, ואני ממש מצטער מאוד מאוד!
ודאי לא ביטלתי את דבריך, ובכלל לא אמרתי שום דעה משלי כי אין לי דעה עדיין בענין, אלא אדרבה ניסיתי להבין ולהשתכנע, שהרי אני מקווה שהמסקנה תהיה כמותכם. וגם באתרי אוכלי בשר אני מנסה מאוד לשכנע באפשרות שאתם צודקים. ורק הצעתי הסבר לאי ההבנה. אך אחרי קריאת תגובתך, אני מתחרט מאוד. אנא מחקי את דברי אלו מהפרוטוקול. ואני מתנצל מאוד ומבקש את סליחתך.
יש כנראה הסבר אחר לאי ההבנה. אולי אם נפגש נוכל לדבר בהבנה טובה.
אביב פלד

הקודם

תגיות נושא

שומן, תזונת האדם הקדמון, נזקי הבשר

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים