כאב בטן לאחר אכילת פירות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כאב בטן לאחר אכילת פירות

הודעהעל ידי kazakov100 » ג' אוקטובר 27, 2015 8:42 pm

שלום רב!

כאשר אני אוכל כמות פירות רבה יחסית, הבטן שלי כואבת - והכאב חולף לאחר רבע שעה לערך. איכשהו זה לא נראה לי לי טבעי או נכון לגוף שלי לסבול.. האם אתם מכירים את התופעה? מה יכולה להיות הסיבה? מה דעתכם על אי-סבילות לפרוקטוזה(http://www.tasmc.org.il/Be-Well/Interes ... ruits.aspx) - מי שסובל מכך די מוגבל ביכולתו לעבור לתזונה טבעונאית..

פרטים עלי: בן 28, 1.90 ושוקל 72 ק"ג, עושה ספורט פעם פעמיים בשבוע (לא בצורה סדירה), אוכל תזונה טבעונית לרוב.

תודה:)
אסף
kazakov100

Re: כאב בטן לאחר אכילת פירות

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 28, 2015 4:54 pm

הי אסף, ברוך הבא לפורום :)

אי סבילות לפרוקטוז נגרמת בגלל צריכה גדולה של מזונות מעובדים עתירי פרוקטוז. סימפטומים של אי סבילות לפרוקטוז הם הרגשת נפיחות, גזים ושלשולים והם נגרמים עקב חוסר ספיגה של פרוקטוז מזוקק במעי הדק שגורמת לו להגיע בריכוז גבוה למעי הגס ושם הוא מפורק על ידי חיידקים מה שגורם לסימפטומים הלא נעימים ולכניסת מים למעי ולכן נגרם השלשול. הפרוקטוז שנמצא באופן טבעי בפירות וקשור לסיבים תזונתיים אינו בעייתי ולא גורם לאי סבילות או בעיות בריאותיות אחרות שמיוחסות לפרוקטוז מזוקק (כל המחקרים בנושא נזקי הפרוקטוז מתייחסים לפרוקטוז מזוקק בלבד). בכל אופן אם אני מבינה נכון הכאבים שלך מתחילים בסיום הארוחה ונעלמים לאחר כרגע שעה כך שזה קורה בזמן שהפירות עוד בקיבה ולא הגיעו בכלל למעי.

כדי לנסות להבין מה גורם לכאבי הבטן שלך אצטרך פרטים נוספים על התזונה שלך כולל תפריט מפורט עם כמויות. בנוסף תן דוגמאות לארוחות ספציפיות שלאחריהן כאבה לך הבטן. בגדול כאבי בטן יכולים להיגרם למשל מאכילת כמות גדולה מידי ממה שהקיבה שלך מסוגלת להתמודד איתה (הקיבה היא שריר והיא מסוגלת ללמוד להתרחב בהתאם לגודל הארוחה אך זה מצריך קצת "אימונים"), אכילת פירות לא בשלים, רגישות אישית לפרי מסוג מסויים או שזה יכול להיות לא קשור בכלל לפירות אלא למה שאכלת בארוחה הקודמת אם היא לא התפנתה לחלוטין מהקיבה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי kazakov100 » ה' אוקטובר 29, 2015 2:53 pm

היי ירדן:)

לאורך חיי עברתי בין תפריטים שונים, החל מתזונה "רגילה" ועד לתזונה בריאה המורכבת מקטניות ודגנים מלאים, לחם מלא, אגוזים, אבוקדו וטחינה - כאשר אני נמנע כמעט לחלוטין ממוצרי חלב. בחצי שנה האחרונה אף הקפדתי על דיאטת "קנדידה" עם כמות סוכרים פחותה. בכל סוגי התזונה השונים כאבה לי הבטן לאחר אכילת כמות מרובה של פירות, מכל סוג, כאב שכפי שציינת התחיל כ20 דקות לאחר האכילה ונמשך כרבע שעה לערך.

כעת אני מנסה את תזונת ה811. גובהי הוא 1.90, שוקל 73 ק"ג ומתאמן פעמיים שלוש בשבוע בכדי להגדיל את מסת השריר.
אשמח להמלצות לתפריט יומי:)
תודה,
אסף
kazakov100

הודעהעל ידי ירדן » ש' אוקטובר 31, 2015 5:42 pm

אני צריכה לראות איך נראה התפריט שלך עכשיו בצורה מפורטת כולל כמויות כדי לנסות להבין מה הסיבה לכאבי הבטן.

הנה תפריטים לדוגמה של יונתן:
http://30bananotleyom.com/811-blog/101- ... h-do-i-eat
http://30bananotleyom.com/811-blog/146- ... ummer-time
אתה יותר גבוה אז בהתאם לכמות והאינטנסיביות של האימונים שלך יתכן שתצטרך יותר קלוריות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

פרוקטוז

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], YandexBot ו 7 אורחים