שתיית מים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שתיית מים

הודעהעל ידי dumpstar » ב' דצמבר 14, 2015 10:35 am

היי !
אני על 80/10/10 כבר חצי שנה, מהקיץ. מאז אני בקושי מרגיש תחושת צמא וממה שקראתי כאן זה בסדר גמור, מאחר שהמים מגיעים מהפירות.
אבל ממה שאני קורא בפורומים בחו״ל הם שותים המון מים - יש כאלה ששותים 3 ליטר ביום. מה הסיבה לכך? יש בעיה כלשהיא בהמנעות משתיית מים?

תודה! (-:
dumpstar

Re: שתיית מים

הודעהעל ידי ירדן » ב' דצמבר 14, 2015 6:49 pm

ברוך הבא לפורום :D

יש באמת שתי גישות מנוגדות לגבי שתיית מים. האחת טוענת שצריך לשתות מים בכמויות גדולות מבלי להקשיב לתחושת הצמא והשנייה טוענת שלנו כאוכלי פירות וירקות אין כל צורך בשתיית מים. לדעתי שתי הגישות האלו בעיתיות.

גישת השתייה המרובה בעייתית כי היא לא מאפשרת הקשבה לצורך האמיתי של הגוף והיא מעמיסה מים בכמות גדולה ממה שחלקנו צריכים מבלי לקחת בחשבון שהצורך האישי במים תלוי בגומים רבים כמו אזור המגורים, האקלים, עונת השנה, כמות ההזעה, כמות הפעילות הגופנית וכמות הרעלים שהגוף נאלץ לדלל ביומיום. עודף שתייה יכול להכביד ולגרום לתחושת נפיחות ובנוסף בעיקר בתזונה כל כך דלה בנתרן זה יכול להביא להיפונתרמיה (תת נתרן בדם) וזה בפני עצמו מאוד מסוכן.

מצד שני הגישה שטוענת שאין לנו כל צורך במים גם היא בעייתית כי אין שני אנשים שזהים בדיוק בצורך שלהם במים גם אם הם אוכלים בדיוק את אותו המזון. זה רק הגיוני שתחושת הצמא תפחת ברגע שעוברים לתזונה שמבוססת על מזונות עתירי נוזלים ונמנעים ממזונות מיובשים ועתירי נתרן אבל אדם שגר בלונדון בתקופת החורף מן הסתם יצטרך הרבה פחות מים מאשר אדם שגר בשיא הקיץ במדינת ישראל. אדם שעובד במשרד ממוזג מן הסתם יצטרך הרבה פחות מים מאשר אדם שעובד בחוץ בשמש. אדם שגר במקום לח יצטרך פחות מים מאשר אדם שגר במקום מאוד יבש. סע בקיץ למצדה ותראה איך תחושת הצמא שלך תשתנה אחרי כמה שעות בודדות :)

השורה התחתונה היא שצריך לשתות על פי תחושת הצמא. מרגיש צמא? תשתה. לא מרגיש צמא? אל תשתה. רק שים לב שאתה לא מבלבל בין תחושת הצמא לתחושת הרעב ולא פונה אוטומטית לפירות כשאתה צמא. אני באופן אישי כן מרגישה צורך לשתות מים גם בקיץ וגם בחורף למרות כל הפירות והירקות שאני אוכלת אבל הכמות של המים כמובן משתנה בהתאם למזג האוויר ולכמות הפעילות הגופנית.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

Re: שתיית מים

הודעהעל ידי dumpstar » ג' דצמבר 15, 2015 9:04 pm

תודה רבה על התשובה! :]
dumpstar

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים