התפתחויות אחרונות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

התפתחויות אחרונות

הודעהעל ידי מוריה » ה' ינואר 14, 2016 2:18 pm

היי חברים ! מה שלומכם?
האתר נראה נהדר, תודה רבה על ההשקעה !

אני רוצה לשתף אתכם במה שקורה איתי,
מאז הטיפולים אצל הילה חוויתי שיפור משמעותי(!!) בכל מה שקשור לעיכול.
זה מדהים כמה שספיגה משנה הכל.
לפני כחודשיים נחשפתי לסויה ובאותו חודש היה לי איחור בווסת, קיבלתי ביום ה-48 למחזור,
בדיעבד שמתי לב שגם היה לי יובש, קצת עלייה במשקל, נשירה , וכו' מה שהוביל אותי למסקנה שכנראה חזר ההיפותרואיד, קפצתי לרופא נשים (זה היה די ארוך והרופא היה ממש משונה, אבל אני לא רוצה להתפזר אז אכתוב על כך בהמשך.. ) בגדול הוא עשה לי בדיקה לשחלות ואמר שהכל תקין, ושלח לי אותי לעשות בדיקת דם לפרוגסטרון ואמר לחזור עוד חודשיים (כדי שאני אראה איך יעבור המחזור הנוכחי...)
התחלתי לקחת יוד (כמובן שסויה הורדתי לחלוטין) מתוסף מזון של KELP .
בנוסף אני לוקחת גם בי 12 באופן קבוע אחת לשבוע מתחת ללשון (במידה ולא היו לי שלשולים באותו שבוע שאז אני לוקחת יותר) וויטמיןD , התחלתי גם לקחת פרוביוטיקה, אבל אני לא מרגישה שזה משפיע עליי במיוחד.
השאיפה לטווח הארוך היא לצמצם את כל התוספים לאפס (מלבד הבי 12 )
חשוב לי להבהיר שהעובדה שאני לוקחת תוספים לרגע לא משלה אותי שמותר לי לאכול כל מה שבאלי והם כבר "יעשו את העבודה". אני מקפידה על תזונה, סוחבת איתי לפחות 2 ארוחות של פירות כולל ראש חסה לעבודה, צמצמתי אפילו במבושל למינימום רק על מנת להשלים הכנסה קלורית. אומנם מידי פעם יוצא לי לאכול בחוץ אוכל שמכיל תבלינים חריפים/שמן וכו אבל זה באמת לא תדיר ואני גם כבר כמעט לא מפיקה הנאה מזה כי הבטן מגיבה באותו רגע...
לגבי פעילות גופנית ,
בשבוע שעבר עשיתי MRI לרגל שמאל, מסתבר שיש כן תלישה של העצם הנביקולר, ושההמלצות הן באמת לא לבצע פעולות שמעמיסות על הקרסול השמאלית ככה שריצה קפיצה ירדו מהפרק...יש אופציה ניתוחית אבל היא פחות מומלצת מאחר והיא תגרום להיות מוגבלת בהרבה פעולות וכרוכה בסיכונים.
אז חשבתי לקנות אופניים  :lol:
בכל אופן מאז אני מקפידה להגיע כמעט בכל יום לחד"כ,
אני עובדת FULL BODY עם ימי מנוחה שבהם אני עושה אירובי במכשיר שמדמה ריצה כ-30 דק' פחות או יותר מה שהרגל שלי מאפשרת לי.
אני מרימה 5-7 קילו בתרגילים כמו כפיפת מרפקים ולחיצת חזה, ולחיצת כתפיים.
25-30 במשיכה בפולי אחיזה צרה (גב)
בנוסף יש בחד"כ בחור שעוזר לי לעשות עליות מתח כ- 5 עליות בסה"כ,
לרגליים אני עושה סקוואטים מעדיפה במשקל גוף כדי לא להעמיס יותר מידי על הרגל,
אבל כן משלבת משקולת של 4-5 קילו.
ובלאנצ'ים משלבת 3 קילו כל יד, (התרגילים לרגליים הכי קשים לי מאחר והיציבה שלי לא כלכך מוצלחת. )
יד אחורית אני עושה בדר"כ ג'קסונים (עם עזרה של הרגליים) או פולי של 7.5 קילו.
בטן אני עושה כפיפות כ-30 חזרות
ועוד 10-15 הרמות אגן
ועוד דקה סטטי
בגדול כאן אני הכי מגוונת בתרגילים כי יש גם סדנאות בטן שמעביר מדריך של החד"כ
כמו שאתם רואים התוכנית שלי ממש מינימליסטית ויש לי רק תרגיל אחד לכל קבוצת שריר מאחר ואני אחרי פציה והרבה זמן לא התאמנתי.
עוד לא מדדתי אחוז שומן אני אמורה בשבוע הבא לשנות את התוכנית ולהישקל והכל

עכשיו, אני חושבת לקחת אבקת חלבון RAW VEGAN על בסיס המפ.
אני יודעת שזה לא חלק מהתזונה, אבל התייעצתי עם דיאטן ספורט טבעוני והוא אמר שצריך מינימום של מינימום 1.6 כנגד כל קילוגרם ממשקל הגוף עכשיו בעיני זה די הרבה אבל אני מעניין אותי לעשות את הניסוי והטעייה הזה ולראות איך זה משפיע אם בכלל. כמובן שאני לא מתכוונת לקחת את זה באופן קבוע אלא רק אחרי אימונים שהם עצימים ובמידה ואל הצלחתי לאכול מספיק עלים ירוקים. היעד שלי בגדול הוא 50-55 גר חלבון. (כרגע אני בממוצע של 36 גר' חלבון)
המטרות שלי בגדול - הן להגדיל כמה שיותר את מסת השריר מבלי לעלות אחוז שומן (אני מעוניינת לרדת)
ולעבוד כמה שיותר מדוייק ולהגיע למצב שאני מתאמנת במשקל גוף.
כרגע אני רואה התקדמות אומנם המשקל עולה ל53 אבל בהיקפים אפילו ירדתי .

וזהו לבינתיים מחכה כבר לשבוע הבא לראות אם באמת העליתי מסת שריר.
שיהיה סופ"ש מתוק לכולם! :D
מוריה

Re: התפתחויות אחרונות

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 17, 2016 7:22 pm

היי מוריה :)

כיף להתעדכן ולשמוע מה קורה איתך!

על פי מה שהדיאטן הזה טוען (לפחות 1.6 גרם חלבון לכל קילו משקל גוף) את צריכה לפחות 85 גרם חלבון ביום אז כנראה שהוא האדם הנכון להקשיב לו. יונתן כגבר גבוה וחזק ששוקל כמעט 20 קילו יותר ממך ומרים משקלים כבדים בחדר כושר לא מגיע לכמויות כאלו של חלבון. אני כבחורה מרימה משקלים הרבה יותר גבוהים ממך ולא מטריד אותי לרגע כמה חלבון אני אוכלת.

כתבת שאת שוקלת כ-53 קילו. תזכירי לי מה הגובה שלך. יש לך הערכה לכמות הקלוריות שאת אוכלת ביום?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ג' ינואר 19, 2016 12:45 pm

היי ירדן!

אז ככה יש לי תיקון עכשיו קראתי את מה שכתבתי אני בממוצע על 26 גר חלבון ביום
אוכלת כ-2000-2500 קלוריות
אני כזה לא בטוחה לגבי הגובה המדוייק שלי לפעמים שאנ ימודדים אותי בקופה יוצא שאני 1.64 ולפעמים 1.62
לפי הג'ינס אני 1.62 :D

אתמול היה לי אימון ממש מהמם לחצתי חזה עם 21 קילו :)
ולחיצה צרפתית עם 8 קילו (עם קצת עזרה של המאמן)
ישלי בעיה עם הבלאנס, אז כרגע לאנצ'ים אני עושה סט אחד עם משקולות ושני סטיים ללא משקל.

היה לי שיחה ארוכה עם המדריך, המטרה שלי ושל כל מתאמן כמובן היא לעלות מסה מבלי ללוות את זה בהוספת שומן.
המדריך אמר שזה קשה אך לא בלתי אפשרי אבל שאני חייבת לאכול קצת יותר חלבון ממה שאני אוכלת עכשיו וכמובן לצמצמם בשומן שזה באמת אין לי בעיה כי גם ככה אני מעכלת שומנים הכי פחות טוב אפילו ביחס למבושל נאמר אטריות אורז.
דיברנו על איך לשמור על אחוז שומן נמוך וליעל את התהליך של שריפת הקלוריות הוא אמר שאם אני רוצה לעלות מסה בלי לעלות בשומן כלומר מסה נקייה זה יקח זמן אמרתי לו שאין לי בעיה בכל אופן התהליך הזה של מסה ואז תקופה של חיטוב לוקח גם זה ונראה לי מיותר , בכל אופן הוא אמר שאני צריכה לחלק את הארוחות שלי ל5 או אפילו 6 ארוחות שבתכלס אני אוכלת כזה בסביבות ה4 ארוחות . הוא אמר שגם אחרי אימון אני צריכה לאכול בטווח של שעה כדי למנוע פירוק שריר, ואני תוהה לעצמי אם זה מיתוס אם שיש אמת בדברים כי אני גם קוראת מלא מלא וכל הזמן נתקלת בדברים האלה.
בכל אופן הוא עוזר לי ממש ואין מה לומר מבחינת ביצוע של תרגילים הוא מדוייק ומקצועי אנ יממש מרגישה שהתחזקתי אנ יאפילו מבחינה חיצונית מתחילה לראות קצת יד אחורית ואת הקוביות העליונות בבטן.
אגב לדעת המדריך אני בטווח של 19% שומן שזה מבאס כילפני שהתחלתי אימונים בחד"כ הייתי על 17.8% אבל אז גם הייתה לי הרבה פחות מסת שריר ולא הרמתי את המשקלים שאני מרימה היום וזה עושה לי טוב איפשהוא שאני מצליחה להרים כבד וגם המטרות שלי לטווח הארוך הם בעיקר לעבוד עם משקל גוף (מתח, שכיבות שמיכה , יהלום, מקבילים, עמידות ידים וכו)
אז ככה לסיכום , אני מבולבלת.
כל התחום הזה של תזונת כושר סותר את עצמו לגמרי
אשמח אם תוכלו לעשות לי סדר.
ובינתיים אני אשתדל לישון יותר כי השבוע האחרון אני רק על 5 שעות שינה.
תודה רבה !
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ג' ינואר 19, 2016 1:27 pm

שכחתי לציין,
נכון לתקופה האחרונהרוב הקלוריות שלי מגיעות מתמרים ופירות יבשים,
מאחר ועשיתי אלמינציה עקב שלשולים וראיתי שפירות חמוצים כגון : תפוזים,קיווי,תותים ורימונים גורמים לי לשלשל גם אם באותו רגע אני לא מרגישה מוזר בבטן.

זה משאיר לי בהתחשב בתקציב שלי בעיקר - תמרים , בננות ואפרסמונים (שגם הם לא תמיד מבשילים טוב) לפעמים תמים לחים למרות שהם לא ההעדפה שלי.
זה מתסכל שאין הרבה מגוון אבל זה די נוח כי אפשר לקחת את זה לכל מקום וזה מרוכז וקל יותר להכניס את זה.
וכן שמתי לב שבניגוד לפעם יש לי קצת קושי בלאכול מספיק ותמרים ממש מקלים את כל העסק .

אז בגדול מה שאני אוכלת כרגע זה -
תמרים , בננות , אפרסמונים, לפעמים תמרים לחים , משמשים מיובשים אורגניים, צימוקים אורגניים, שומר (שאני שרופה עליו!) , חסה , תרד טורקי , כוסברה וסלרי אורגני (בלבד) כשאני מוצאת.
משלימה קלוריות בעיקר מ- פסטה מאורזמלא (קל לעיכול ועוזר לי במקרים שאני משלשלת), בטטות, אפונה, לפעמים - עדשים , תפו"א ( משתדלת להמעיט גורם לי לכבדות) , אורז מלא , ולעיתים רחוקות אוכל בחוץ שגם מבוסס על קיטניות + דגן מלא (בעיקר עדשים / שעועית / חומוס / ) על בסיס אורז מלא או מאכל אתיופי שנקרא אינג'רה.

הייתה תקופה שאכלתי שומן במקום להשלים קלוריות ממבושל, וזה פחות אידאלי והכי פחות אידאלי לצערי זה אבוקדו , משהו בהבשלה שלו לדעתי לא בסדר כי הוא ממש מתעכל רע אצלי למרות אהבתי הגדולה אליו.
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ג' ינואר 19, 2016 2:13 pm

את בטוחה שאת מגיעה ל-26 גרם בממוצע? אולי בגלל שאת אוכלת הרבה תמרים כי הם יחסית דלים בחלבון לכל קלורית לעומת פירות אחרים. לצורך העניין ב-1000 קלוריות של תמרים יש 6.5 גרם חלבון (ולא שכדאי לאכול כל כך הרבה תמרים ביום) וב-1000 קלוריות של אפרסמונים יש 8.3 גרם חלבון אבל לעומת זאת ב-1000 קלוריות של בננות יש 12.2 גרם חלבון. אנחנו לא צריכים להחליט איזה פירות לאכול על פי תכולת החלבון שלהם אלא פשוט לאכול בצורה מגוונת אבל בכל מקרה בגלל שאת אוכלת גם דגנים וקטניות הייתי מצפה שכמות החלבון בתפריט שלך תהיה גבוהה יותר. תוכלי לצרף צילום מסך של תפריט יומי?

ממה שאני בדקתי על תפריט 811 נא של 2500-2000 קלוריות מפירות, ירקות, עלים ירוקים ומעט מזון שומני, תפריט שנחשב הכי "דל" בחלבון (פרט לתפריט פרוטריאני אמיתי שמכיל רק פירות) מגיעים ל-35-30 גרם חלבון בהתאמה. כשמשלבים מבושל כמו אורז ותפו"א אפשר להגיע בקלות ל-40 גרם בתפריט של 2500 קלוריות ואם אוכלים קטניות אז אפילו יותר מזה.

זה לא הגיוני להניח שאנחנו צריכים אבקה של חלבון מזוקק כדי להעלות מסת שריר בעוד שברור לנו שכל החיות הצמחוניות, השריריות והחזקות בטבע לא צריכות שום תוסף חלבון. יש לא מעט ספורטאים חובבנים ומקצוענים טבעונים שלא משתמשים באבקות חלבון ויש גם לא מעט ספורטאים חובבים ומקצוענים שעושים 811 ואוכלים אך ורק פירות וירקות ומן הסתם גם הם לא משתמשים בשום אבקה מזוקקת של חלבון. מדובר על אנשים ברמת כושר גבוהה, אחוז שומן נמוך ומסת שריר גבוהה והם מסתדרים מצויין עם החלבון שנמצא באופן טבעי בפירות וירקות. והרי גרהם בעצמו הוא ספורטאי ועובד בייעוץ לספורטאים בעזרת תזונת 811. ויש למשל את טד קאר שהוא מה שנקרא פרוטריאני אמיתי ואוכל רק פירות והוא טריאתלט ובכושר גבוה מאוד והוא עושה את זה על תפריט מאוד "דל" בחלבון.

אחרי אימונים מה שצריך להשלים זה פחמימות כדי למלא מחדש את מאגרי הגליקוגן. מן הסתם ההמלצה היא לא סוכר מזוקק אלא מזון מלא שמכיל עם הפחמימות גם חלבון. צפי הסרטונים שבקישור הבא-
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... r-recovery

ממליצה לך מאוד לצפות גם בהרצאה הבאה-
https://www.30bananotleyom.co.il/movies ... gh-protein
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ד' ינואר 20, 2016 10:29 am

הנתונים הם מאתר foods dictionary
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ד' ינואר 20, 2016 11:23 am

צירפתי בשנית צילום תפריט מקווה שהפעם זה כן יעלה.

לגבי האוכל המבושל,
אני אעשה קצת סדר,
כתבתי שאני אוכלת בעיקר תמרים , בננות , אפרסמונים, לפעמים תמרים לחים , משמשים מיובשים אורגניים, צימוקים אורגניים, שומר (שאני שרופה עליו!) , חסה , תרד טורקי , כוסברה וסלרי אורגני (בלבד) כשאני מוצאת. ושאני משלימה קלוריות בעיקר מפסטה מאורז מלא (חברת השדה) בטטות ואפונה.
כלומר רוב השבוע שלי אני אוכלת לא מבושל, המבושל עוזר לי להשלים קלוריות כשאין לי תמרים או שבאלי לגוון מהתמרים.
יוצא לי שבשבוע אני אוכלת בין יומיים לשלושה אוכל מבושל שהוא בעיקר בעיקר – אטריות של חברת השדה, מהסיבה הפשוטה שאין לי בדירת שירות גז אלא פלטה חשמלית והאטריות האלו הן הכי מהירות להכנה.
כשאני מגיעה הביתה, שזה בערך אחת לשבועיים ויש גז נורמלי אז אני מבשלת דברים שלוקחים יותר זמן כמו עדשים או אורז מלא, אבל שוב, זה לא כזה תדיר פשוט כי לרוב אין לי כח או שאני לא זוכרת להגיד לאבא שלי להשרות יום לפני (או העניין של הגזים שזה עדיין גורם לי) ואני מעדיפה כבר ללכת על תפו"א מאודה שזה אבא שלי מכין בכל מקרה...
ולגבי האוכל בחוץ? ואוו, זה בערך פעם – פעמיים בחודש כי סה"כ אני בת שירות ואין לי מספיק תקציב...

אז כן הארוחות המבושלות שלי לא בדיוק מכילות כ"כ הרבה קיטניות ודגנים,
וצריכת החלבון שלי היא באמת באיזור ה26, לפעמים גם 30 גרם חלבון ,
השומנים שלי עכשיו זה בעיקר – 5 יחדות שקד או 3 אגוזי ברזיל או 4-5 פקאנים בקליפתם
(כאמור אבוקדו הורדתי כי אפילו כפית ממנו לא נעימה לי בבטן)

לגבי האבקת חלבון, אני מעולם לא הנחתי שאנחנו צריכים אותה בשביל לפתח שריר ,
האבקת חלבון היא סה"כ "נוחות" או כלי עזר למי שלא מצליח לאכול מספיק....
כמו המצב שלי כרגע, שזה חורף ולא תמיד יש לי בננות בזמין (על אף שאני קונה אותם בכמה שלבים) ולפעמים כן לצערי אני נופלת על אפרסמונים שלא הבשילו כראוי, ופפאיות יקרות לי ואני לא יכולה להכין מהן ארוחה מבלי לבזבז את כל הדמי כיס שלי, וכרגע הוצאתי מהתפריט את הפירות החמצמצים (הדר רימונים קיווי) כי זה לא ריאלי לשלשל כל הזמן ולהמשיך להתאמן למרות שאני רגילה למצב הזה של לפחות 7 פעמים בשירותים. אז אני מנסה להתאים כמה שיותר את התפריט למצב שלי, ברור לי במאה אחוז שלולא היו לי את הקשים בכל מה שקשור לעיכול והספיגה היה לי הרבה יותר קל לצרוך מספיק קלוריות ונוטריאנטים מפירות וירקות.
אני פשוט לא יכולה לאכול כל פרי או ירק בניגוד אליכם ולשאר הספורטאים והחבר'ה שעושים את התזונה הזאת במלואה.
אין לי שום בעיה להיפרד ממבושל, אני מכירה ומיישמת את התזונה כבר קרוב 3 שנים אני במצב הכי טוב שהייתי בו מזה שנים בזכותה,
תראו אותי אני אשכרה מתאמנת ומרימה כבד בזכותה.
קבצים מצורפים
צילום תפריט.pptx
(270.83 KiB) הורד 83 פעמים
מוריה

הודעהעל ידי מוריה » ד' ינואר 20, 2016 2:48 pm

אוקיי חזרתי עכשיו מאורתופד , לדבריו יש תלישה של העצם אוס נביקולריס
אני מעתיקה את סיכום הביקור-
ממליץ לנסות תחילה טיפול שמרני עם שימוש ב AIRLIFT וגם פיזיוטרפיה על מנת למנוע כאבים בגיד TP
ובמידה ולא יעזור נשקול טיפול ניתוחי.

הוא אמר שזה אמור לעזור לי ושכמובן זה בהחלטה שלי אם לעבור ניתוח.
כרגע אני לא מעמיסה על הרגל ,
זה אכן מגביל אותי בסקוואט ובלאנצים,
אני אתחיל פיזיוטרפיה, ואני אראה איך זה מתקדם לי
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ש' ינואר 23, 2016 6:40 pm

גם אני מאוד אוהבת שומר :D

לדעתי אם הבעיה היא שאת לא מצליחה לאכול מספיק קלוריות בגלל חוסר זמינות או בשלות של פירות עדיף שתאכלי יותר מבושל (שמתעכל לך טוב) מאשר שתצרכי אבקות חלבון. עדיף לקבל את החלבון כחלק מחבילה שלמה של מזון אמיתי ומלא ולא כמשהו מזוקק, ואם זה לא מפירות אז עדיף שיהיה מירקות עמילניים, דגנים וקטניות. נראה לי שדווקא אטריות הן אופציה פחות מזינה ועדיף ללכת על תבשילי בטטות וירקות או תפוחי אדמה עם ירקות או אפילו דגנים ו/או קטניות עם ירקות. ואם את צריכה משהו מהיר הכנה אז לאדות תפוחי אדמה או בטטות שחתוכים לקוביות קטנות זה די מהיר וגם יותר זול מאשר אטריות אורז מלא. תוסיפי אותם לסלט ירקות טרי ויש לך אחלה ארוחה. כדי לחסוך בזמן את יכולה גם למשל להכין סיר גדול של נניח אורז עם ירקות ועלים בכמות שתספיק לך לכמה ימים. למשל משהו שאני הייתי עושה בעבר זה להכין אורז עם כמות מאוד גדולה של ירקות חתוכים לקוביות (למשל בטטות, תפוחי אדמה, גזרים, סלק, דלעת, קישואים, עגבניות, גבעולי סלרי) וזה היה יוצא מאוד טעים ועשיר. נסי גם באופן כללי להוסיף ךתפריט יותר ירקות (מה שמתעכל לך טוב) טריים ומבושלים וזה יעלה את כמות החלבון.

וכל הכבוד שאת מתאמנת למרות הפציעה וכמובן תיזהרי ותעזרי במדריך. מקווה שהפיזיותרפיה תעזור, תעדכני איך הולך :)

שבוע טוב!
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » א' ינואר 24, 2016 2:16 pm

בעיקרון הבעיה היא לא רק הבשלות והחוסר זמינות אלא העיכול,
כלומר אני מעכלת פחות טוב פירות חמוצים בזמן שחברים בקבוצה עושים אשכרה מונו תפוזים/קלמנטינות,
זה מה שבעצם מוריד לי הרבה פירות חורף ומשאיר אותי עם הפירות המתוקים (תמרים בננות אפרסמונים) , ואז יוצא שאין לי גיוון כלכך ואז אני מתחילה לפזול לכל מיני דברים אחרים....
דבר נוסף גם הירקות שאני כן אוכלת (חוץ ממלפפון שבאמת סה"כ לא עושה לי בעיות) יש לי איזשהיא מגבלה בכמות. למשל כשאני אוכלת שומר אני מקלפת את החיצונים עד שאני מגיעה לבפנים ואת זה אני אוכלת כך למשל יוצא שמשומר ששוקל 400 גר' אני מגיעה לשומר ששוקל בסביבות ה-100 גר'. וסלרי אני שוברת לשתיים את הגבעולים ופשוט מקלפת מממנו את החוטים (הסיבים) כמובן חוצמי הגבעולים הצהובים שיש בפנים שהם צעירים ואין להם סיבים.
ועם כל הפרוייקט הזה, עדיין יותר מ-3 שומרים כאלה או יותר מ2 ראשי סלרי כאלה אני מרגישה שמתחילה קצת אי נוחות בבטן וכמובן שישר אני מפסיקה.
עם חסה ותרד טורקי ועלים בלבד של כוסברה פחות יש לי את הבעיה הזאת,
אבל יש בעיה אחרת של זמינות, שלפעמים אין או שמגיע לא איכותי (שזה מפתיע כי זה חורף)
אבל סה"כ אני מצליחה כן לאכול לפחות 3-4 חסות בשבוע ו2 צרור כוסברה ווזר כזה של תרד טורקי (יאמיייי) וכמעט כל יום שומר.
(השבוע יש לי בעיקר ראשי סלרי אנסה להשיג גם חסות/תרד טורקי , לצערי קניתי 3 כוסברות והן נרקבו)

לגבי מבושל , הסיבה שאני מאוד מחבבת את האטריות אורז זה קודם כל העובדה שהן זמינות תמיד באותו מצב, קלות לעיכול, ונורא מהירות הכנה.
תפוא גורם לי להמון ליחה שזה פשוט בלתי נסבל, אז אני ממש נמענת ממנו.
מה גם שברגעי האכילה יצא לי שפתאום עלה טעם מר ואני תמיד בודקת את התפו"א שהוא לא מוריק או הוציא גידולים.
בטטות זה אחלה מבחינת עיכול רק שאני פחות אוהבת אוכל מבושל שהוא מתוק :D

לגבי דגנים וקיטניות-
אז השבוע צרכתי חומוס חצוי שהוא ללא הקליפה, ועדשים אדומות.
חומוס פעם אחת השבוע ועדשיים אדומות פעמיים.
חומוס התעכל יותר טוב והיה יותר נחמד לבטן.
אבל זה עוד לא בטוח כי אני בדרכ עושה לפחות פעמיים מכל אחד ובמרווחים גדולים יותר אחד מהשני. מה שכן שמתי לב שלמחרת זה פשוט מוריד לי האיכות של העיכול וגורם לתופעות לא נעימות מיד לאחר האכילה כגון גזים, נפיחות ולמחרת כאבים באזור מערכת העיכול והתכוצויות.
לכן זה לא משהו שאני באמת יכולה להתבסס עליו בטח ובטח שלא מידי שבוע.

דגנים לא בדקתי השבוע, הדבר היחידי שאכלתי השבוע שהוא דגן זה האינג'רה (לחם מטף) שזה עובר סבבה אבל זה משהו שעובר החמצה ואני לא בטוחה בזה כלכך לטווח הארוך.
אורז מלא , כוסמת הקליפה שלהם לא נעימה לי למרות שכאכלתי אז באבא גיל אני זוכרת שזה תמיד היה בסדר ולא הציק לי, (אבל אולי זה כישורי הבישול הלא מוצלחים שלי) אז כן זה שווה בדיקה. מה גם שכל תקופה אני שמה לב שאני מגיבה קצת שונה לדברים מסוימים. אבל לעגבניות ולגמבות למשל לא משנה כמה זמן עובר וכמה העיכול חזק הן מביסות אותי כל פעם ושולחות אותי זוחלת לארון ומכינה לעצמי חליטה מצמח שאיני יודעת את שמו בעברית אבל הוא מצליח לעזור לי להתמודד עם הכאבים.

לגבי האבקת חלבון, אני מודה שירד לי החשק לנסות. בעיקר כי אני מפחדת לא להגיב טוב ואז להיתקע עם פאקינג דלי של חלבון מזוקק. :D

לגבי הפציעה אני מתלבטת לאיזה פיזיוטרפיסט ללכת כי אלה שבקופות חולים ממש מעאפנים ואלה שלא דרך הקופה יקרים לי למרות ההשתתפות.

אבל תשמעו מה !!
אתמול סחבתי את אחי הגדול לחדר כושר שלי, הוהי אימון ממש כיף.
נתתי לו דגשים ממה שהמדריך לימד אותי ועבדנו על כל שרירי הגוף .
בעיקרון אחי לא התאמן המון זמן כי הוא נפצע באיזשהוא מבצע כשהוא היה בצבא,
עודדתי אותו גם ללכת לפיזיוטרפיה ולחזור להתאמן:)
נתתי לו גם כמה טיפים בתזונה בעיקר להעיף את כל המעובד מהתפריט שלו כי אם כל זה שהוא רזה ויחסית בנוי יצא ממנו ריח נוראי באימון ועבדנו כמעט באותה רמת קושי
אה ולבשורה המשמחת - עשיתי מתח !!!!!!
אומנם רק 1 ואת המתח של הנקבות (אחיזה צרה) אבל הייתי בעננים והרגשתי מינימום סופרמן.

חריגות שהיו לי השבוע -
שוקולד טבעוני (המחזור מתקרב) כמה פעמים בהלך השבוע
ארוחות לילה מאוחרות וכתוצאה מכך 5 שעות שינה בקושי
שאם יש דבר שאני מרגישה שמשפיע עליי רע וגורם לי לעלייה באחוז שומן זה פשוט זה .
אני כותבת את זה בכוונה כאן כדי שאני ארגיש מחויב יותר להפסיק את זה

וכמובן תודה לכם כי שום דבר מזה לא היה קורה לולא אתם :)
מוריה

הבא

תגיות נושא

פעילות גופנית, חלבון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים