התפתחויות אחרונות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: התפתחויות אחרונות

הודעהעל ידי מוריה » ב' ינואר 25, 2016 9:10 am

עוד משהו,
אתמול שילבתי שוב תפוזים בתפריט והתוצאה הייתה זהה.
היו לי 8 יציאות וכל השבוע שהיה 4-5
כנראה שהחורף הזה לא יהיו הדרים בשבלי למרות שממש אחלה לי פירות מתוקים

כרגע הבשילו הבננות אז יש לפני כמה ימים טובים של פירות וירקות ללא מבושל
שזה עושה אותי ממש שמחה כי אין כמו בננות אחרי אימון ;)

היום אח שלי הולך לחד"כ להתרשם ואולי אף להירשם ! תחזיקו אצבעות!

אתמול בערב עשיתי ריצה כביכול במכשיר קרוס,
אחרי 30 דק' כבר התחילו כאבים וב40 דק הפסקתי
בשבוע שעבר ביום ראשון אני זוכרת שהצלחתי שעה עד שהרגשתי כאבים
ואני בטוחה שזה קשור לעובדה שלא ישנתי.
עוד לא פניתי לפיזיוטרפיה כי עוד לא יודעת למי ללכת,
בעבר הייתי אצל שניים די טובים אבל זה יקר למרות ההשתתפות של הקופה כביכול.
אני פשוט חייבת להקפיד לסיים לאכול מוקדם ולישון מוקדם.

אגב, אתמול ראיתי שלמדריך שלי יש פטריית שמש בכל אזור הגב,
ברור לי שזה מגיע מבפנים מכל מחזור הדם, הרעלים בתזונה וכו'
אבל ממש באלי לעזור לו, העניין הוא שאני לא חושבת שהוא יהיה אי פעם טבעוני....
אולי יש לכם רעיון? D:
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 27, 2016 4:40 pm

אם עדיין יש לך קושי עם הסיבים שבקליפות אז אולי עדיף שתאכלי בעיקר ירקות מאודים ולא טריים וככה אולי תהיה לך אפשרות לאכול גם בכמות גדולה יותר וגם במגוון גדול יותר. מה לגבי מרק מירקות ועדשים אדומים? תוכלי לשים בזה גם אטריות... ניסית פעם אפונה צהובה חצויה? ומה עם דוחן? נסי לעשות רוטציה עם כל מיני דגנים, קטניות וירקות מאודים ולראות אילו מהם יושבים הכי טוב.

איזה יופי שאת נותנת מוטיבציה לאחיך :) אבל קחי את האימונים שלך באיזי עד שמצב הקרסול יסתדר ;)

לגבי המדריך ספרי לו על היתרונות שבתזונה הטבעונית ועל הקשר בין מחלות כרוניות לתזונה מערבית ותראי לו תמונות/סרטונים של ספורטאים טבעוניים. יש ספורטאים טבעוניים מכל תחומי הספורט למשל אבי לייני הישראלי, פטריק בבומיאן, פרנק מדרנו, מאק דנזיג ועוד ועוד ועוד. הנה כמה דוגמאות-
http://www.veganbodybuilding.com/
https://www.youtube.com/watch?v=F1IONDeo9gg
https://www.youtube.com/watch?v=7Ur4_etYPRo
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » א' ינואר 31, 2016 9:05 am

עשיתי כמה ניסויים השבוע,
מסתבר שמה שמתעכל לי טוב בינתיים זה החומוס ללא הקליפה (חומוס חצוי)
ניסיתי השבוע עדשים, אורז מלא (אדום וארוך) שאגב הקליפה שלו עשתה לי רע ממש , נשאר לי לנסות אפונה צהובה כמו שהמלצתם ואולי אורז עגול מלא לא בטוחה אם יש לי חשק לנסות שוב :)
בינתיים אני אוכלת את החומוס, האינג'רה (לחם אתיופי מטף) אגב ידוע לכם אם מבחינת השילובים אפשר לאכול ביחד אינגרה ואת החומוס החצוי? אני יודעת שטף נחשב לפחמימה וחומוס לחלבון מבחינת צירופים אבל אני תוהה אם התהליך של ההחמצה משנה שם משהו . כמו שהנבטה משנה, כי הרי חומוס חצוי אי אפשר להנביט, אבל לא קריטי לי אם זה לא טוב לערבב ביחד כרגע לא הרגשתי שזה מפריע אבל המטרה שלי להשיג עיכול מושלם ככל האפר ומקסימום ספיגה.

דבר אחר, קניתי שעועית ירוקה קפואה וטרייה / אפונה עדינה/ ברוקולי וכרובית /פטריות.
כמובן שיש גם 4 ראשים חסה, ראש סלרי, 2 כוסברה , 3 קילו שומר.

דבר נוסף , סופסוף אני מתחילה היום AB :D אני מתרגשת ממש.
ואני אתחיל לעבוד על סקוואט עם מוט חופשי ואני מרגישה שאני פחות עושה את זה כמו שצריך,
יש לכם אולי טיפים או סרטון שבאמת מראה איך לעשות את זה נכון?

ודבר אחרון, אני רוצה להתחרות. כרגע אני עדיין לא יודעת באיזה קטגוריה,
מה שכן אני מתחילה עכשיו לעבוד על חיטוב כלומר _ פחות משקל יותר חזרות, ויותר אימוני אירובי כי אני 20.8% שומן ואני רוצה לרדת. המטרה להגיע לאיזור ה-17% כמובן עם איבוד מסה מינימלי עד כמה שאפשר. ואני רוצה לעשות את זה נכון. כלומר ללכת לתזונאי ספורט, השאלה אם יש מישהו שמבין בתזונה שלנו כי אני חייבת שרוב התזונה שלי תגיע מפירות ועלים אחרת, מכירים מישהו כזה? אני מעדיפה מישהו מהארץ שאני אוכל להיפגש איתו על פני מישהו מחו"ל כמו גראהם.
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 01, 2016 5:23 pm

מה לגבי אורז בסמטי? איך הוא עובר אצלך?

עקרונית כל הדגנים וכל הקטניות הם מזונות עתירי פחמימות, ואין באמת חלוקה אמיתית בינהם ל"פחמימות" ו"חלבונים" כי גם דגנים וגם קטניות מכילים פחמימות וחלבונים (ושומנים). הסיבה שאנשים מקטלגים קטניות כחלבונים היא כי יש בהם אחוז חלבון גבוה יחסית לדגנים אבל עדיין רוב הקלוריות שבהם מגיעות מפחמימות.

לגבי הסקוואטים יש ביוטיוב סרטונים אבל אם את עובדת עם מדריך אז הכי טוב שהוא יראה לך בפועל ויתקן אותך אם צריך.

וואו, להתחרות? למה הכוונה? לתחרות פיתוח/עיצוב/בקיני?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ג' פברואר 02, 2016 2:50 pm

עוד לא ניסיתי, האם את מתכוונת למלא או ללבן?

אז אם כך,
מותר לאכול באותה ארוחה דגנים וקיטניות יחד ללא הנבטה?

השבוע עבדתי על סקוואטים עם מוט חופשי,
המדריך אמר לי שאני עושה בסדר למרות שאני הרגשתי שהסקוואט שלי עלוב,
והטכניקה עוד לא מובנית ממש.
ואז אחד "הסוסים " העיר לי שאני לא עושה נכון ועזר לי לעשות דיפ סקוואט עם מוט שחור (10 קילו)
זה היה קשה.
והתחת היה תפוס לי ממש למחרת.
אני שוקלת להתחיל אימונים אישים כדי לשפר את הטכניקה מאוד חשוב לי כן לעשות סקוואט למרות מגבלות המבנה שלי.

לגבי התחתרות,
בעיקרון אני שייכת לאיגוד NAC .
דיברתי עם סטס זה שמארגן את המתמודדים לתחרות, אחרי התייעצות קטנה איתו הבנתי שאני יותר מאתאימה לקטגוריה שנקראת WELLNWSS שנפתחה השנה (אבל קיימת כבר בחו''ל)
הקריקטריונים הם :
- קבוצת השרירים צריכה להראות בצורה טבעית - מסת שריר + אחוזי שומן נמוכים.
- השייפ של המתחרות חייב לשדר בריאות עם פרופרציית שריר, מתחרות שלא יעבדו על קבוצות שריר מסוימות יעבדו ניקוד.
לא מחפשים כאן קיצוניות, אין צורך לעשות ייבוש, ולא מחפשים רמת חיטוב מטורפת.
אלא מראה בריאותי המשדר אורח חיים בריא המערב עבודה בחדר כושר.
מה שמאפשר להרבה יורת נשים להתנסות בתחרויות.

התחרות היא בסוף מאי, לפני 4 חודשים של הכנה.
שוב אני שוקלת להתחיל אימונים אישיים, יש לי בעיקרון את התוכנית של ה-AB שכרגע היא ממש מאתגרת אותי.
ויכול שלקראת החודש האחרון אני עוד אשנה את התוכנית שוב.
המאמן שכתב לי את התוכנית, אמר שהוא ינסה לקדם אותי כמה שאפשר,
הסברתי לו על התזונה שלי, לא נראה לי שהוא כ"כ האמין לי שאני באמת אוכלת אחרי אימון 9 בננות ולא מתה כתוצאה מ"עודף סוכר" אבל מילא,
אני חייבת הכוונה יותר מדוייקת בתזונה.

אין לי בעיה להקדיש את כל כולי לזה, אני רוצה להשיג את זה , ואני רוצה להשיג את זה כשרוב התזונה שלי היא 801010. ולהראות לכולם שזה אפשרי.
כמובן שיש לי גם פחדים אבל אני לא רוצה לתת להם במה,
אני רוצה להאמין שאני יכולה לגשת לתחרות הזאת שיש לי את המוטיבציה ואת כל מה שצריך .
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 03, 2016 2:49 pm

הנבטה או לפחות השריה זה תמיד טוב. ההפרדה בין דגנים לקטניות ספציפית לך יכולה להיות טובה כדי לפשט את הארוחות ולהקל על העיכול אבל בגדול אם באים ואומרים שיש לעשות הפרדה בין "פחמימה" ל"חלבון" בגלל שלכאורה מזון שיש בו הרבה פחמימות לא מתעכל טוב עם מזון שיש בו הרבה חלבונים אז לא צריך בכלל לאכול קטניות כי הן מזון שיש בו גם הרבה פחמימות וגם יחסית הרבה חלבונים.

אני לא רוצה לבאס אותך כי נראה שאת ממש רוצה בזה אבל... את בטוחה שזה הזמן להיכנס לתחרות? אני מתכוונת בגלל הקרסול שלך. אמנם את אומרת שלא מדובר על תחרות שמצריכה פגיעה בבריאות כפי שקורה בתחרויות של פיתוח/עיצוב שבהן עושים אימונים מאוד אינטנסיביים, הגבלת קלוריות ואפילו ייבוש לקראת התחרות אבל בכל זאת רק חזרת להתאמן לא מזמן ואת מתמודדת עם פציעה שאולי תצריך ניתוח אם לא תהיה החלמה בעזרת מנוחה ופיזיותרפיה. חבל לקחת סיכון עם הקרסול. אמרת שיש הגבלה על הדברים שאת יכולה לעשות בחדר כושר כדי לא להעמיס על הקרסול אז אולי כדאי שתחכי עם התחרות עד שהקרסול יחלים ובינתיים תתקדמי יותר לאט, בקצב שהפציעה תאפשר לך, ותוך כדי זה יהיה לך זמן בלי לחץ ללמוד יותר תרגילים ותקבלי יותר בטחון בביצוע של התרגילים ואז תוכלי להירשם לתחרות :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » ג' פברואר 09, 2016 9:36 am

אז מוצ"ש נסיתי לבשל את האפונה הצהובה, אחרי השריה יחסית ארוכה (מעל 24 שעות) והיא פשוט לא התבשלה אלא נשארה קשה כזאת ולא לעיסה ולא הוספתי כלום גם לא תבלינים/מלח,
אולי ישלכם רעיונות למה זה קרה? :shock:
קניתי גם אורז עגול מלא, ועדשים צהובות (שהן בעצם עדשים ירוקות מקולפות)
אנסה את זה במהלך השבועיים הקרובים.
אתמול גם ניסתי לאכול צלחת של סלט מ-מלפפונים עגבניות חסה מיותר לציין שהיה מזעזע.
שישי האחרון ניסיתי תפו"א אחרי תקופה בלי, זה לא היה אורגני, אבל ששמתי לב שזה עמילני מידי ומספיק שזה טיפה לא טרי וכבר אני מרגישה את זה בגרון, ואני לא מדברת על תפו"א מוריק אלא תפו"א שהוא כולו צהוב יפה.
אני תוהה אולי להתחיל להכין אינג'רה (קמח טף) או טורטיות מעדשים ואורז
כדי שיהיה לי יותר בזמין.

לגבי התחרות, קודם כל , תודה שאת דואגת לי ירדן :oops:
אני משתדלת לא להעמיס על הרגל, בעיקרון הפציעה הנוכחית היא שבר תלישה בעצם הנביקולר,
(הקרסול הפצועה היא ברגל ימין וזה כבר מלפני שנה) אני באמת עושה את זה בהקשבה, אתמול ניסיתי לרוץ קצת והרגשתי שזה עדיין לא הזמן והנחתי לזה, למרות שזה מגביל אותי לא עשיית אירובי כבר שבוע.
חוצמי המאמן הספציפי שעוזר לי אני שומעת הרבה שאומרים לי שאני לא אגיע מוכנה לתחרות/שחבל שאני לא נחה ומאמצת את הרגל/שמסוכן לי להיכנס לפיתוח גוף כשאני בקושי אוכלת חלבון, וכו' וכו',
זה קצת הוריד לי את הביטחון, אני בעיקרון מחכה לפיזיוטרפיה, ולראות איך אני מסיימת את החודש הזה, ואם אני באמת מסוגלת ויכולה עם כל המצב ללכת לתחרות,
אני ממש רוצה, ואני גם יודעת שאעשה מה שצריך כדי להגיע לשם, כמובן בתנאי שזה לא יפגע לי בבריאות.
אז אני אמשיך לעדכן מה קורה עם האימונים שלי ומה אמרו לי בפיזיוטרפיה, ולשתף על הניסיונות שלי עם אוכל מבושל לסוגיו (השבוע לדעתי אני אהיה פירות כי יש לי פשוט מלא בננות:)

ונתקדם יחד :)
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 10, 2016 3:13 pm

אולי האפונה ישבה יותר מידי זמן במחסנים כי זה ממש לא צריך להיות ככה. נסי לקנות במקום אחר. פעם הייתי מכינה "ממרח חומוס" מאפונה צהובה חצויה. היה יוצא מאוד טעים והיה לוקח לי חצי שעה מהרגע שהתחלתי לבשל ועד שסיימתי לטחון במעבד מזון והחומוס היה מוכן. לא הייתי בכלל משרה במים אלא מבשלת ישר את האפונה היבשה.

איך בעצם קורה שיש שבר בעצם הנביקולר? האורטופד נתן סיבה איך לדעתו זה קרה לך?

לדעתי זה רעיון טוב לחכות לשמוע מה יש לפיזיותרפיסט להגיד. מבחינת החלבון כל עוד תאכלי מספיק באמת שאין סיבה שלא תתקדמי ואת זה גם אני וגם יונתן יכולים להעיד מנסיונינו האישי שהמעבר ל-811 לא גרם לירידה במסת השריר אלא בדיוק להיפך, ויש מספיק תמונות ועדויות של ספורטאים שעושים 811 באינטנרנט, אבל מבחינת השבר חבל שיגרם עוד נזק.

תמשיכי לעדכן :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מוריה » א' מרץ 06, 2016 2:30 pm

שבוע טוב חברים !

אז התחלתי פיזיוטרפיה בכללית כמובן שהפזיוטרפיסטית מתנגדת לאימונים שלי (ולאימונים בכלל ) ואומרת ש5 אימנוים בשבוע זה המון! אמרתי לה שאם הייתה לי האפשרות אז גם הייתי עושה 2 אימונים ביום.
לגבי השבר, זה היה מועד לקרות. יש לי מבנה כזה שאין שום תמיכה בקשת (פלאטפוס רציני)
ככה שמה שדאגו שיקרה לי כל החיים פשוט קרה :D
אבל , האלטרנטיבה של לא לעסוק בספורט לדעתי גרועה בהרבה, מה גם שאני שומרת על הרגליים שלי באימונים למשל - אני יכולה להרים 40 ק"ג בסקוואט ועדיין נשארת עם ה-20 ומרימה במקסימום 30 ק"ג
הרבה יותר חשוב לי הטכניקה, פחות המשקל.

היו לי כמה חוויות לא פשוטות במהלך השבועיים שלושה האחרונים,
כמו להתמוטט באמצע האימון ולהגיע למיון כי מישהו החליט לתת לי שורפי שומן במינון גבוה (למרות שידע על הרקע שלי)
ואני ברוב טיפשותי חשבתי שזה סהכ תוסף תזונה תמים.
הלקח נלמד אל דאגה. (מקווה שהההנהלה תעשה עם זה משהו)
בנוסף שבוע שעבר התעלפתי ולא הלכתי באוות יום לאימון.
בחמישי האחרון נפגשתי עם אלכסיי (הבחור שמכין אותי לתחרות) הוא אמר שלמאי אני לא אהיה מוכנה אבל לנובמבר כן.
סיפרתי לו קצת על הקשייים שלי עם הקרוהן, (והוא גם תופס את הטבעונות בתור קושי למרות שהמתאמנת ותיקה שלו היא טבעונית שחזרה לצמחונות ואמרה לי שהיא גם עוד תחזור לטבעונות והוא גם התאמן עם אבי לייני והייתה להם שיחה ארוכה בנושא) הווא שאל אותי : את בכלל רוצה להכנס לזה ?
אמרתי בלי לחשוב פעמיים : כן אני רוצה.
והוא אמר שהוא ינסה לעזור לי כמה שאפשר.
פייר? אחרי השבועות האחרונים יש לי הרבה ספקות.

ואני רואה את זה באימונים שלי, במוטיבציה, ובארוחות צ'יט (השבוע היו לי 4 כאלו)
אני לא אוהבת את התחושה הזאת, כשנכנסתי לתהליך אחרי הפציעה הבאתי את כל כולי ואני עובדת 7 ימים בשבוע ומתאמנת 5 פעמים בשבוע ככה שזה לא קל לי.

אני רוצה להתפתח ולהתקדם,
אני רוצה להיות מתאמנת מקצועית ומיומנת ,
כי אני רוצה להוכיח לעצמי מה אני מסוגלת.

בענייני תזונה, לקיטניות (גם מונבטות וגם המקולפות) יש השפעה עלי, בעיקר אני מרגישה את זה בהתכווציות מוזרות ובאופן כללי יותר גזים.
אני רוצה לנסות קצת קינואה וכוסמת ירוקה כי הבנתי שהמבנה של הקיטנה מכיל אוליגוסוכרידים שזה משהו שמלכתחילה קשה לגוף לפרק...וכמבון אפונה עדינה , שעועית ירוקה, ברוקלי וכו'

שבוע שעבר עשיתי אבחון בגלגל העין ובלובן העין (אירידיולוגיה וסקרלוגיה)
היה די מעניין לקרוא על זה וגם קצת לא קל לעיכול, היו הרבה מוטיבים שחזרו על עצמם כמו העניין של הספיגה הלקויה,האנמיה ,קושי הרגשי וכו

מקווה שהשבוע הזה יתחיל אחרת.
תודה חברים
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ב' מרץ 07, 2016 6:20 pm

מוריה, קודם כל אני רוצה להגיד שאת נראית נהדר! ראיתי את התמונות שלך בפייסבוק ואת שרירית וחטובה חבל על הזמן!! התקדמת המון באימונים אז אל תרדי על עצמך אם לאחרונה היו כמה אירועים שהקשו עליך.

מה מכיל התוסף שנתנו לך שגרם לך להתמוטט ולהגיע למיון? מה שם התוסף?

ומה הסיבה שהתעלפת בשבוע שעבר? זה בגלל שלא אכלת מספיק? או בגלל שאת מעמיסה על עצמך יותר מידי (עבודה ואימונים)?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודםהבא

תגיות נושא

חלבון, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 11 אורחים