שאלה: כדורי אומגה 3

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שאלה: כדורי אומגה 3

הודעהעל ידי ccpoor » א' ינואר 31, 2016 9:52 am

אהלן ושבוע טוב לכולם!

ממשיך בתזונה הנפלאה הזו כבר שנים ונהנה מבריאות נפלאה :)
משלב לא מעט מאכלים מעובדים, ועל כן התחלתי לקחת אומגה 3 מכדורים ע"ב זרעי צ'יה.
לנהוג בכדורים כמו במזון שומני, ז"א לא לאכול לפני מתוקים אלא זמן מה אחרי?

תודה!
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

Re: שאלה: כדורי אומגה 3

הודעהעל ידי יונתן » ב' פברואר 01, 2016 3:57 pm

כמה שאלות הבהרה:
למה אתה צריך לצרוך יותר אומגה 3?
למה אתם צורך את זה מכדורים ולא ממזון מלא?
האם יש לכדורים השפעה חיובית כלשהי על בריאותך?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ccpoor » ד' פברואר 10, 2016 12:30 am

1. הבנתי מקריאה שבצריכת מזון מעובד הגוף צורך יותר אומגה 6 שבאה על חשבון אומגה 3.
2. אני צורך ממזון מלא אך למיטב הבנתי כל זמן שאני לא 811 לחלוטין תמיד המאזן יטה לטובת אומגה 6.
3. אני מניח? לא התמדתי מספיק בנטילתם אך חברי שעושים כן מעידים על השתפרות משמעותית ביכולת הריכוז שלהם.
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הודעהעל ידי יונתן » ד' פברואר 10, 2016 8:59 am

קראתי כמה מאמרים בנושא, וכשיהיה לי פנאי אני מתכוון להמשיך לחקור את זה ולכתוב מאמר, אבל לטעמי אין השפעות חיוביות מוכחות לנטילת כדורי אומגה 3. אני לא אומר שאין אמת בתחושות של חבריך שהם משפרים את הריכוז, אבל זה עניין אישי, ודברים רבים יכולים לשפר את הריכוז, קפאין לדוגמה.
מכל מקום, אומגה 3 זה מאוד אפנתי ותעשיית תוספי המזון מקדמת את זה בפרסומות ובמכללות לרפואה משלימה, שם יש הרצאות ממומנות של "אלספה" לקידום ההמלצה על התוספים בקרב המטפלים לעתיד. אומגה 3 זה לא תרופת פלא, ומעבר לקצובה היומית המומלצת, שהיא די זעירה (1-1.5 גרם ליום בסך הכול) וגם היא הרבה מעבר לדרישה המינימלית היומית של הגוף לאומגה 3, עודף באומגה 3 זה כמו עודף בכל שומן אחר. ההמלצה לאזן את היחס בין אומגה 3 לאומגה 6 תמיד מתבטאת בהפחתה של האומגה 6 כדי להתקרב לערכי האומגה 3, אף פעם לא בהגדלה של כמות האומגה 3 כדי להתקרב לאומגה 6.

בכל מקרה, אם אתה עדיין מעוניין ליטול את הכדורים, אז בקשר לשאלה המקורית שלך, מאחר שבכדור סטנדרטי של אומגה 3 יש בסך הכול כגרם אחד של שומן, ההשפעה שלו על עיכול הסוכר זניחה, אז אין בעיה שתאכל פירות לפני, אחרי או בזמן נטילת הכדור.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

תגיות נושא

אומגה 3

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים